Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Płeć
Materiał
  • więcej
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Średnica (cm)
  • więcej
Przyrządy do masażu
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej

Piłki fitness

Jednym z elementów wyposażenia, który możemy znaleźć w większości klubów fitness, jest piłka do ćwiczeń. Co więcej, ze względu na funkcjonalność oraz skuteczność wykonywanych przy jej pomocy treningów, bardzo chętnie kupowana jest także do użytku domowego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ piłka fitness to relatywnie niedrogi, a przy tym niezwykle efektywny i prosty w obsłudze sprzęt, o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Piłka do ćwiczeń – co warto wiedzieć?

Piłki fitness jako rodzaj sprzętu sportowego pozwalają na realizowanie wielu ćwiczeń, które o ile wykonywane są regularnie i poprawnie, bardzo szybko mogą przynieść oczekiwane efekty. Szczególnie skuteczne są zarówno przy wykorzystaniu w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, jak i przy wzmacnianiu konkretnych grup mięśni. Piłka fitness może bowiem posłużyć do ćwiczeń nóg, pośladków, brzucha czy rąk. Bardzo często znajduje swoje zastosowanie także przy wzmacnianiu mięśni core, które odpowiadają za utrzymanie i stabilizację właściwej postawy.

Piłki do ćwiczeń to również dobre narzędzie do wykonywania treningów wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej czy poprawę ogólnej wydolności organizmu. Ich zalety doceniają także rehabilitanci, przeprowadzając i rekomendując ćwiczenia rozciągające, stabilizujące czy te związane z budowaniem siły konkretnych partii mięśni. Piłka do ćwiczeń może być również wykorzystywana podczas pracy w biurze, zastępując klasyczne krzesło komputerowe.

Mając w planach zakup piłki fitness, przed dokonaniem ostatecznego wyboru, należy wiedzieć, że swoją średnicą powinna być dobrana odpowiednio do wzrostu użytkownika. Nie bez znaczenia jest także rodzaj materiału , z jakiego została wykonana, a także maksymalne obciążenie, którego wartości nie powinno się przekraczać.

Jakie piłki fitness dostępne są w Empiku?

W sprzedaży posiadamy piłki do ćwiczeń m.in. takich producentów jak ACTIFIT, Hop-Sport, Insportline, Movit, HMS czy Gymnic. Poszczególne modele różnią się od siebie ze względu na swój rodzaj, średnicę i kształt, a także materiał , z jakiego zostały wykonane, fakturę czy kolor.

Dostępny w naszym sklepie asortyment to nie tylko piłki fitness. Wśród szerokiej gamy sprzętu w ofercie posiadamy także piłki gimnastyczne, piłki sensoryczne, piłki do masażu czy piłki lekarskie, jak również platformy do balansowania i półpiłki. Mnogość dostępnych opcji pozwala na wybranie asortymentu optymalnie do potrzeb.

Szukasz piłki fitness, ale nie wiesz , na jaką się zdecydować? Zajrzyj do nas. Tu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej