Sowieci. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 2 (okładka  miękka, 2016-11)

Oferta empik.com : 44,93 zł

44,93 zł 59,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Druga po bestsellerowych "Żydach" książka z obrazoburczego cyklu autora "Obłędu ’44"  i "Paktu Ribbentrop–Beck". Stawia on w niej szokującą tezę: bolszewizm był gorszy od nazizmu, a Stalin gorszy od Hitlera. I na potwierdzenie tej tezy ma mocne argumenty.

Piotr Zychowicz opisuje zapomniane bestialskie zbrodnie popełnione przez Sowietów oraz wywiadowczą wojnę między II RP a ZSRS. W "Sowietach" znalazły się też opowieści o wielkich prowokacjach KGB i krwawych wewnętrznych czystkach. O gwałcicielach z Armii Czerwonej i kanibalach z łagrów GUŁagu. Autor rozprawia się również z mitami "wielkiej wojny ojczyźnianej", które stanowią fundament polityki historycznej współczesnej Rosji.

"Sowieci" to najbardziej antykomunistyczna książka wydana w III Rzeczypospolitej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Sowieci. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 2
Seria: Opowieści niepoprawne politycznie
Autor: Zychowicz Piotr
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 488
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-22
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 226 x 48 x 152
Okres historyczny: opracowania ogólne
Indeks: 20324025
średnia 4,6
5
36
4
8
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
29-11-2016 o godz 07:43 przez: jack1987 | Zweryfikowany zakup
Książka trzyma poziom poprzednich. Ciekawa, interesująca.
Sowieci to najbardziej antykomunistyczna książka w Polsce.
Druga po bestsellerowych Żydach książka z obrazoburczego cyklu autora Obłędu `44 i Paktu Ribbentrop-Beck. Stawia on w niej szokującą tezę: bolszewizm był gorszy od nazizmu, a Stalin gorszy od Hitlera. I na potwierdzenie tej tezy ma mocne argumenty.
Piotr Zychowicz opisuje zapomniane bestialskie zbrodnie popełnione przez Sowietów oraz wojnę wywiadowczą między II RP a ZSRS. W Sowietach znalazły się też opowieści o wielkich prowokacjach KGB i krwawych wewnętrznych czystkach. O gwałcicielach z Armii Czerwonej i kanibalach z łagrów GUŁagu. Autor rozprawia się również z mitami "wielkiej wojny ojczyźnianej", które stanowią fundament polityki historycznej współczesnej Rosji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-12-2016 o godz 08:14 przez: knawara | Zweryfikowany zakup
Kolejna (o Żydach) ciekawa opowieść tego autora, lubię tą formę książki. Jak mało kto opisuje prawdę w ciekawy sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-07-2017 o godz 11:42 przez: diezzel | Zweryfikowany zakup
Świetny zbiór w części publkowanych wcześniej tekstów na bardzo interesujący temat. Kontrowersja to drugie imię autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-10-2017 o godz 21:29 przez: jza | Zweryfikowany zakup
Polecam historia którą warto poznać i przeczytać w bardzo interesującej formie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-03-2018 o godz 15:02 przez: Wojciech Piątek | Zweryfikowany zakup
świetnie się czyta! wciąga i otwiera oczy! polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-09-2021 o godz 15:26 przez: Zenon | Zweryfikowany zakup
Książki Pana Zychowicz trzeba przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-07-2021 o godz 16:28 przez: Nick | Zweryfikowany zakup
Mogło być ( niestety ) lepiej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2021 o godz 19:48 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka naprawdę dobra.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-09-2018 o godz 11:07 przez: mbartek1 | Zweryfikowany zakup
Dobra
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-12-2016 o godz 18:35 przez: Mechaniczna Kulturacja
Piotr Zychowicz to w chwili obecnej jeden z najbardziej kontrowersyjnych publicystów historycznych. Redaktor naczelny pisma "Do Rzeczy Historia" w każdej swojej książce przedstawia tezy niewygodne dla wielu. Wychodzi na przeciw regułom, ukazując inne poglądy niż te, które są ogólnie przyjęte jako jedyne i słuszne. Oczywiście można się z wieloma jego tezami nie zgadzać i polemizować z nimi, choć do tego trzeba mieć szerszą wiedzę historyczną. Niemniej jednak nie można się nie zgodzić, że wnioski które wysuwa na ogół zdają się być racjonalne.

W ostatniej swojej książce zatytułowanej Żydzi Zychowicz podjął się trudnego zadania ukazania relacji polsko-żydowskich po II wojnie światowej. Autor mierzy się z niewygodnymi prawdami, które narzucane są nam przez historyków i serwuje gorzką, ale otrzeźwiającą lekcję, która pozwoli na spojrzenie na "naród wybrany" z innej perspektywy. Niestety to, co przekazuje Zychowicz daleko mija się z polityczną poprawnością, ale dzięki temu książka ta w tak dobitny sposób przemawia do czytelników. Idąc za ciosem autor prezentuje kolejne niepoprawne opowieści, tym rzem skupiając się na Sowietach.

Tak jak w poprzedniej publikacji autor rezygnuje ze standardowej budowy. Książka bowiem składa się z wywiadów i artykułów publikowanych na łamach różnych pism. Choć tym razem trafiają się również niepublikowane dotąd perełki. Jeżeli ktoś z pospolitych zjadaczy chleba może powiedzieć, że wie wszystko na temat komunizmu, Stalina i relacji polsko-sowieckich, to zwyczajnie jest w błędzie. Piotr Zychowicz w drugiej odsłonie swojego kontrowersyjnego cyklu udowadnia, że wiele nie zostało jeszcze powiedziane. Wysuwa szokujące tezy i popiera je mocnymi argumentami.

W dzisiejszych czasach istnieje dziwna praktyka, która za wszelką cenę chce wmówić społeczeństwom, że Hitler i nazizm, były największą katastrofą ubiegłego wieku. Oczywiście zbrodnie Niemiec w czasie II wojny światowej nie podlegają jakimkolwiek dyskusjom, ale każda próba wywołania na ten temat polemiki wiąże się z tym, że przeciwników tej prawdy z góry okrzykuje się mianem faszystów i tym podobnych. Niestety prawda jest taka, że Stalin był o wiele gorszy od Hitlera, a bolszewizm i komunizm był o wiele gorszy od nazizmu i faszyzmu, choć na przykładzie Europy widać ich wspólne podłoże. Trafnie porównanie tych dwóch totalitaryzmów oddają słowa Marszałka Rydza - Śmigłego: "Niemcy zagrażają naszej niepodległości. Sowieci zagrażają naszym duszom". Bardzo dosadnie brzmią też słowa Józefa Mackiewicza: "Niemieccy okupanci robili z Polaków bohaterów, bolszewicy robili zaś z Polaków gówno". Mocne słowa, ale oddają całą istotę tych dwóch totalitaryzmów.

Dlaczego więc w świecie krąży pogląd, że nazizm był o wiele gorszy od bolszewii, a niekiedy nawet próbuje się wybielać niektóre działania komunistów? Na to i wiele innych bardzo trudnych pytań autor Obłędu '44 daje odpowiedzi. Czasami nie są one jednak łatwe i proste, ale niestety prawda nie zawsze musi był łatwa. Jednak czasami trzeba się z nią zmierzyć, aby oddać dziejową sprawiedliwość i pokazać zło jako zło, bo w dzisiejszych czasach prawda jest coraz bardziej zacierana. Widać to choćby po ostatnich wydarzeniach związanych ze śmiercią komunistycznego przywódcy Kuby, którego czołowi przywódcy Unii Europejskiej i wielu państw, żegnają jako wielkiego przywódcę i wyzwoliciela.

Warto więc zapoznać się z najnowszą książką Piotra Zychowicza, w której bardzo celnie punktuje największe zbrodnie komunizmu i otwarcie mówi o zbrodniczym systemie, który pochłonął miliony ofiar w imię antyludzkiej ideologii. Systemie, w którym skazańcy dziękują swoim oprawcom za los jaki ich spotyka. Systemie, który nie tylko nie liczył się z jednostką, ale z tysiącami jednostek, całymi społeczeństwami. Wyłania się jedno istotne pytanie. Dlaczego świat pozwolił, aby tak nieludzki system mógł trwać tak długo i pod płaszczem prawa pochłonąć miliony niewinnych istnień? Polecam.

http://www.mechaniczna-kulturacja.pl/2016/12/sowieci-opowiesci-niepoprawne.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-12-2016 o godz 23:27 przez: Arturion
Piotr Zychowicz poszedł za mocnym ciosem ("Żydzi") i wydał kolejny tom swojej "niepoprawnej" publicystyki. Na tom składa się pięć rozdziałów, z których pierwszy jest rozmowami jakie przeprowadził Zychowicz z innymi historykami i świadkami historii. Pozostałem to artykuły samego Zychowicza, część dotąd niepublikowana.
Autor stawia głośną tezę, iż komunizm był gorszy od "faszyzmu" (bo przez termin rozumie się obecnie niemiecki nazizm), Trzeba przyznać, że udowadnia ją dobrze. Naziści mordowali, komuniści robili też gorsze rzeczy. A mordowali na większą skalę i wcześniej. Rzecz jasna, nie miejsce tu na operowanie liczbami, bo przecież nie w liczbach jest istota upiorności tego systemu.
A Polska miała prawdziwego pecha znaleźć się tuż obok tej ludzkiej rzeźni zwanej rewolucją, a na dokładkę dała odpór bolszewickim hordom. Niewątpliwie i to przyczyniło się do uznania nas przez państwo sowieckie prawie przez cały czas współistnienia - za wroga numer jeden (nawet wobec PRL gospodarze Kremla byli nieufni).
Co tylko o sowietach można napisać w "Sowietach" jest. Rzeczy już dobrze znane i udokumentowane i prawie nie znane. Do tego wszystko w mocnym "zychowiczowskim" ujęciu, które przyczyniło mu już sporo wrogów. Zapewne po tej książce jeszcze ich przybędzie, ale czytelników nie zabraknie na pewno.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
03-05-2018 o godz 22:56 przez: Anonim
Ciekawie napisana. Każda rozmowa autora z wybranym historykiem, czy osobą znającą się na temacie, pozwala spojrzeć na dany problem z innej perspektywy. Czyta się naprawdę szybko i niełatwo się oderwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-08-2017 o godz 22:42 przez: migroup
Swietnie napisana, wciagajaca książka opowiadająca w przystepny sposob o tych ciezkich czasach...dowiadujemy sie o wielu zdarzeniach o ktorych glosno sie nie mowi...idealna na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Piotr Zychowicz

Pakt Ribbentrop-Beck Zychowicz Piotr
4.2/5
37,43 zł
49,90 zł

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego