Ujarzmienie. Southern Reach. Tom 2 (okładka  miękka, 07.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

„Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1096712879
Tytuł: Ujarzmienie. Southern Reach. Tom 2
Seria: Southern Reach
Autor: Vandermeer Jeff
Tłumaczenie: Gralak Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 384
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-07-02
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 34 x 210 x 132
Indeks: 14788024
średnia 4,5
5
8
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
14-04-2015 o godz 10:25 przez: Adriana Bączkiewicz
Przyszło mi się wreszcie skonfrontować z drugą częścią dość przerażającej serii Jeffa VanderMeera. Pomimo iż poprzedniej części nie oceniłam wysoko, to jednak w głowie przypomniał mi się strach, który towarzyszył mi podczas czytania tej książki. Czy i tym razem włosy stawały dęba?

Czasem ślepo podążam za kontynuacjami, nawet nie zwracając uwagi na to, o czym będzie następna część. Tym razem było tak samo. Chciałam poczuć te dreszcze, które niechybnie się pojawiają podczas wieczornego czytania. Jednak tym razem wkroczyłam w kompletnie inną odsłonę Southern Reach. W poprzedniej części poznajemy od podszewki Strefę X, gdzie wszystko jest inne, mroczne i niespotykane. Natomiast w Ujarzmieniu, jak sam tytuł na to wskazuje, poznajemy organizację i śledczego, który stara się rozwiązać zagadkę owej strefy.

Przyznam, że i w Ujarzmieniu nie brakowało momentów, gdy strach było odwrócić się za siebie lub gdy mroczki wpływały do świadomości. Właśnie tak działają na czytelników dzieła Pana Jeffa. Ma to swój niesamowity klimat, ale jednocześnie czegoś tutaj brakuje. Coś, co sprawia, że przemierzam strony prawie na bezdechu, a jednak ocena mówi sama za siebie. Czego więc zabrakło? Nie wiem, możliwe, że to Southern Reach tak na mnie wpływa i nie potrafię racjonalnie myśleć i odpowiednio analizować danej pozycji. Jest w niej jednak ten pierwiastek, który sprawia, że szybciej lub później po zakończenie trylogii sięgnę. Nie wyobrażam sobie również sytuacji, w której miałabym pochłaniać jedną część za drugą. Ona musi swoje odstać. Przynajmniej w moim przypadku.

W tej części jesteśmy zasypywani innymi zagadkami, kompletnie inną odsłoną tego problemu. Tym razem wchodzimy w organizację. Czy jest to możliwe, by i ona została zainfekowana? Pan Jeff to idealny manipulant. Swoimi książkami sam tworzy w umysłach czytelnika istną Strefę X. Z jednej strony chcesz odłożyć książkę, ale z drugiej, musisz wiedzieć jak się historia zakończy. Kompletna dezorientacja.

Tak, jeżeli chcesz się poczuć zmanipulowany, zdezorientowany i kompletnie wydzielony z tego świata, sięgaj po tę serię raz dwa. Pozwoli ci wniknąć w przerażający świat, który bardzo ciężko objąć umysłem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-07-2014 o godz 09:53 przez: Elena
Widzę w komentarzach same pozytywne opinie.. Wcale mnie to nie dziwi, bo ,,Ujarzmienie" rzeczywiście wyróżnia się na tle innych pozycji sci-fi. Jest przede wszystkim trylogią, a to wydłuża czas lektury, a co za tym idzie pozwala bardziej wgłębić się w historię i do niej przywiązać. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek innej trylogii science-fiction, dlatego tym bardziej jestem zaskoczona dziełem VanderMeera. Autor świetnie operuje napięciem - umie je niespodziewanie stworzyć na kanwie ciągłego niepokoju jaki odczuwamy podczas czytania. Fantastyczne dialogi i ogólny zamysł po prostu świetne. Naprawdę warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2014 o godz 09:15 przez: Felek
Czuję się pokonany zawiłością i wnikliwością, jakie emanują z treści tej książki. Choć zazwyczaj to ja czuję się wygrany - bo rozgryzam całą historię, to tutaj czuję się kompletnie skołowany i zaciekawiony do kwadratu. To tylko świadczy o świetności tej pozycji, która nie jest zwykłą historią o niezwykłej Strefie X i próbie jej zgłębienia, ale jest odzwierciedleniem relacji międzyludzkich i nieskończenie interesującego globu. Cóż, pokonała mnie i nie mogę doczekać się kolejnej części, by w końcu dowiedzieć się prawdy o zagadce, którą staram się rozwikłać od początku lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2014 o godz 12:35 przez: Bernard
Ta książka odpiera mózg! Istotnie! Zmienia sposób postrzegania świata i w sposób diametralny odmienia nas. Nie ma w tym cienia przesady, bo jeśli przeanalizować fabułę, to konwencja science-fiction jest tylko pretekstem dla analizy społeczeństwa. Brak empatii, dążenie po trupach do celu i zawiść to powszechne zjawiska jakie obserwujemy dziś między ludźmi. To przykre, ale prawdziwe, tak jak przykra, ale prawdziwa i szalenie dobra jest tak książka. Dodam tylko, że by czytać drugą część nie trzeba koniecznie znać pierwszej części. To jest to!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2014 o godz 08:10 przez: Pepper
W książce Vandermeera nie ma tylko fikcji, którą szalenie przyjemnie się czyta - jest tu coś więcej, a mianowicie element, który sprawia, że książka jest wybitna, a nie tylko dobra. Korespondencja historii opowiadanej na kanwie thrilleru science-fiction to swoiste odzwierciedlenie rzeczywistości, w której żyjemy. Rzeczywistości przepełnionej nieustanną inwigilacją i śledztwem nas samych - na co bezmyślnie pozwalamy, a nawet do czego dążymy... ,,Ujarzmienie" ma wielki potencjał i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2014 o godz 20:19 przez: Superman
Science fiction ostatnimi czasy przędło baaardzo kiepską wełnę literacką. Jak dla mnie, jej czasy świetności skończyły się w latach 90', kiedy to klasycy wydali swoje największe dzieła. Musiałem czekać niemal 20 lat, by pojawiła się trylogia VanderMeera i uratowała fantastyczny świat przed zgubą. Sci-fiction to nie tylko wizja przyszłości, to przede wszystkim komentarz rzeczywistości, a przynajmniej tak powinno być - i tak jest właśnie w ,,Ujarzmieniu" Nareszcie! Dzięki!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 00:00 przez: helio
Mocna powieść, a dokładniej moim osobistym zdaniem jedna z najlepszych książek z tego gatunku jakie czytałem. W ogóle mnie nie dziwią tak dobre opinie na temat tego tytułu. Autor póki co wysuwa się u mnie na czoło najznamienitszych pisarzy science fiction. Niektórzy pisarze powinni brać z niego przykład!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Jeff Vandermeer

Jeff Vandermeer

Jeff VanderMeer urodził się w 1968 roku w Bellefonte w Pensylwanii, USA. Jest pisarzem, redaktorem, nauczycielem oraz wydawcą. Jeden z najważniejszych przedstawicieli literatury New weird - łączącej w sobie wątki obyczajowe i fantastyczne. Publikuje teksty m.in. w "The Washington Post". Jego książki przetłumaczono na 15 języków i wydano w wielu krajach świata. Laureat licznych wyróżnień za swoją twórczość literacką - m.in. nagrodą World Fantasy Award, Bram Stoker Award i innymi.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us
4.7/5
37,59 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly Love
4.6/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa November 9
4.7/5
34,20 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagie serca
4.7/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla
5/5
37,15 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late
4.6/5
35,09 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Confess
4.7/5
35,09 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday
4.6/5
33,74 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdyby nie ty
4.8/5
33,40 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka
4.5/5
33,74 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego