Sny bogów i potworów. Część 1. Córka dymu i kości. Tom 3 (okładka  miękka, 06.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafi nów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafi ni będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1107217997
Tytuł: Sny bogów i potworów. Część 1. Córka dymu i kości. Tom 3
Seria: Córka dymu i kości
Autor: Taylor Laini
Tłumaczenie: Wolin Julia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-02
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 20 x 131
Indeks: 16922846
średnia 4,7
5
17
4
2
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
07-09-2015 o godz 16:21 przez: Martag | Zweryfikowany zakup
Trzecia część, długo wyczekiwana, przeczytałam w jeden weekend... zanurzyłam się w opowieści czekając z niecierpliwością czy zniszczą świat, siebie i swoją miłość czy na przekór wszystkiemu pokonają rzeczywistość :)

Dwa dni poświęcone pięknej opowieści - warto. Na obiad zamówcie po prostu pizzę i czytajcie dalej!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-03-2016 o godz 08:28 przez: agnieszka janiszewska kuhl | Zweryfikowany zakup
Takiego pomysłu na książke jeszcze nie było , zaskakująca m nietypowa Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2015 o godz 16:35 przez: Monika Szulc
Karou i Akiva przebyli długa drogę, by spotkać się ponownie. Przeszłość powróciła a stare sprawy nie dają im spokoju. Ich miłość doznała więcej krzywd, niż jakakolwiek inna, lecz nowy świat, nowa rzeczywistość wystawiły to uczucie na próbę. Jednak nie ich uczucie jest najważniejsza, tylko odwieczna wojna między chimerami a aniołami. Czy nie da się uniknąć rozlewu krwi? A może sojusz jest realny, tylko wymaga pracy, zaufania i opanowania. Karou i Akiva mają nowy cel, uratować swój lud, a oni w roli mediatorów sprawdzą się najlepiej, bo są żywym dowodem, że uczucie między wrogami jest możliwe.

Miłość Akivy i Karou jest motywem przewodnim. Ich uczucie podsyciło już i tak zaognioną sytuację, jednak nie jest to typowy romans. Miłość tak ważna i nadająca życiu sens, schodzi na dalszy plan. To konflikt między chimerami, czyli stworami posiadającymi cechy różnych zwierząt a aniołami, którym daleko od prawych i dobrych boskich wysłanników, jest najważniejszy. Ciągła śmierć i rozlew krwi nie dają zbyt optymistycznych planów na przyszłość i w tym momencie Akiva i Karou odegrają swoją misję. Ocalenie i zjednoczenie obu gatunków, cel szczytny, ale piekielnie trudny. Jestem zachwycona, że autorka skupiła się na wojnie i pokazała jej okrucieństwo i bezwzględność niektórych bohaterów. Śmierć, śmierć i jeszcze więcej śmierci, to potrafiło przytłoczyć, ale i wciągnąć.

Wydarzenia w tej części odnoszą się do Przybycia, czyli pojawienia się aniołów, kierowanych przez nowego Imperatora, na ziemi. Wydarzenie jest to wstrząsające i wywołuję ogromne zamieszanie w ludzkim świecie. Każdy kolejny rozdział odnosi się do tego momentu, plus kilka godzin. Akcja toczy się w równym tępię a przeżycia bohaterów są szczegółowo opisane, co pozwala śledzić ich perypetie i obserwować zmiany, jakie zachodzą w obozie chimer oraz aniołów. Postacie są złożone i dynamiczne, nie można ich określić dobrymi bądź złymi. Tak zostali wychowani, dlatego należy im się odrobina wyrozumiałości, cudownie było patrzeć na ich ewolucje i to najbardziej mi się spodobało w całej trylogii. Dowód, że może być lepiej a odwiecznie wpajane zasady, można zmienić i kierować się nowymi, lepszymi, choć nie jest to łatwe.

W tej część pojawiła się nowa bohaterka, Eliza, której znaczenie, dopiero z czasem, wyszło na jaw. Okazała się niezwykle cennym dodatkiem i z przyjemnością poznałam jej losy. Pozostali bohaterowie raczej mnie nie zaskoczyli, może poza pewną anielicą. Karou jest silną postacią, jednak Akiva za mocno pogrążył się w samopotępieniu i momentami irytował, lecz w ostatecznym rozrachunku uważam ich za jedną z lepszych par literackich. Moja ulubienic Zuza nadal bawi oryginalnymi i zabawnymi ripostami, dodając nieco humoru w tym mrocznym otoczeniu.

„Sny bogów i potworów” to idealne zwieńczenie trylogii, która skradła miliony serc. Nie jest cukierkowa ani przesadnie dramatyczna, lecz prawdziwa i na swój sposób realna. Trzymając ja w rękach czułam się jak podglądacz, który zagląda do innej rzeczywistości. Piękny, magiczny, lecz zbroczony krwią świat, w którym można oglądać wojnę i fascynować się jej okrucieństwem. W tym wszystkim znalazło się miejsce na miłość, potępioną, lecz w każdym calu piękną i dającą nadzieję. Przeczytajcie i przekonajcie się, że tak skrzętnie skonstruowany obraz światów, zachwyca i pomimo przelanej krwi dodaje otuchy. Polecam 5/6
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-07-2015 o godz 21:28 przez: Marta Zagrajek
…to w sumie powinniśmy się albo radować, albo nie żyć. Sąd Ostateczny czy radosne Zniebostąpienie? Nic z tych rzeczy. Anioły wpadły w odwiedziny tylko po to, aby zasiać w nas ziarno strachu, które urośnie do rangi przerażenia, dzięki naszej wiwicznej wyobraźni. Bo jak można zrozumieć słowo „potwór”, inaczej niż coś niewyobrażalnie odrażającego i mającego wyłącznie złe zamiary. Pal to sześć wygląd, który może chwilowo skonsternować. Ale wyzierające z oczu zło jest już czymś, od czego powinniśmy uciekać najdalej jak możemy.

Anioły. Wszechobecna dobroć zamknięta w jednej istocie ze skrzydełkami. Ot, stereotyp. Przecież doskonale wiemy, że istnieją złe anioły, które zostały wyklęte z nieba za karę (dla przykładu piękny i dostojny Lucyfer, który kochał Boga, ale jego miłość za silna). Chimera to dość tajemnicza nazwa na biologicznie różniącą się istotę (we własnym DNA), ale przede wszystkim używany w stosunku do tworu mitycznego o skomplikowanej budowie ciała z kilku zwierząt (lwa, kozy i węża). Mi dodatkowo chimera kojarzy się z Chimairą, czyli świetnym metalowym zespołem, który idealnie nadawałby się do soundtracku ekranizacji (posłuchajcie choćby „Pure hatred” – przecież od razu przynosi na myśl nienawiść między serafinami a chimerami). Kto jednak powiedział, że na tym połączeniu warto się zatrzymać? Przecież istnieje tyle cudownych zwierząt, których zalety można połączyć w jednym bycie…

…to właśnie robi Karou. Tworzy niebanalne jednostki, które mają posłużyć dobru wspólnemu. Mimo swego momentami okropnego wyglądu, mają być przede wszystkim użyteczne w walce i dokładnie ten cel zostaje osiągnięty przy każdym wskrzeszeniu. Tylko ona wie, ile wysiłku musi w to włożyć. Tylko ona wie, jak to jest być wystawioną na przenikliwy wzrok braci i sióstr, potworów w każdym calu. Tylko ona musi znosić los kochanicy anioła, której serce wcale nie chce zboczyć z tej drogi. Czy Akiva będzie w stanie odpokutować swoje grzechy w jej oczach? Czy ta miłość jest już od czasów tamtej rzezi skazana na zapomnienie? Czy Liraz doda kolejne tatuaże, upamiętniające mordowanie wroga, do swojej kolekcji? A może Ziri w końcu odnajdzie swoje szczęście, którego brak przypomina na każdym kroku jego przydomek. Dowiecie się tego w „Snach bogów i potworów, części 1”.

Jak ostatnio pisałam, Laini Taylor to bardzo sympatyczna pani, której włosy przynoszą skojarzenia z Karou, ale odwrotne (a tak przewrotnie napisałam!). Jej twórczość została już doceniona na całym świecie i mam nadzieję, że także w naszym pięknym kraju, jej książki znajdą grono wiernych fanów, którzy będą czekać na kolejną z wypiekami na twarzy (przyznam, że zaliczam się już do tej kategorii!). Błyskotliwe tłumaczenie oraz klimatyczne okładki są dodatkowym smaczkiem, który powinien zachęcić tych, którzy do tej pory trwają nieprzekonani przez moją ocenę. „Sny bogów i potworów”, którą dane mi było przeczytać, to dopiero część pierwsza, więc będę trwać w niebycie do wydania następnej części.

Bardzo uprzejmie proszę Wydawnictwo Amber o ulgę w mym cierpieniu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2015 o godz 10:17 przez: markietanka
Pierwszy tom był świetny, drugi trochę słabszy, ale trzeci doskonale trzyma poziom i nie ustępuje pierwszemu na krok. Trylogia Laini Taylor jest niezwykle oryginalna i niepowtarzalna. W natłoku podobnych książek na księgarskich półkach zdecydowanie się wyróżnia. Autorce udało się znakomicie połączyć realny, współczesny świat z mitycznymi stworzeniami. Ludzie, chimery, serafini, czy bastardzi idą ramię w ramię. A odwieczna walka Dobra ze Złem, tak popularna i wydawałoby się wyeksploatowana w literaturze, tutaj wręcz bije jakąś świeżością i innością. Akcja powieści mknie z szybkością błyskawicy i porywa ze sobą czytelnika. Autorka pisze tak obrazowo i przemawia do wyobraźni, że miałam wrażenie jakbym była uczestnikiem, a nie świadkiem wydarzeń. Stałam przy boku Karou i wspierałam ją w działaniach i przeżywałam, wraz z nią, jej dylematy.

Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości Autorki i jej inwencji twórczej. Bardzo jestem ciekawa jak skończy się ta opowieść i już wiem, że będzie mi brakowało jej bohaterów.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/06/sny-bogow-i-potworow-tom-31-laini-taylor.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-07-2015 o godz 22:00 przez: Sol
Laini Taylor stworzyła nietuzinkowy i na pewno oryginalny świat. Sądzę, że jest to jedna z tych autorek, które nie powielają tematyki z innych książek. Postawiła na nowość i jakość. I cóż... muszę przyznać, że jej się to udało. Jeśli szukacie czegoś nowego i świeżego, to z pewnością powinniście sięgnąć po "Córkę dymu i kości", a jeśli oczaruje Was tom I, to na kolejnych się nie zawiedziecie, ponieważ autorka trzyma poziom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2016 o godz 14:17 przez: Anita Dąbrowska
Pierwsza część z tomu kończącego serię " Córka dymu i kości" powoli przygotowuje nas na wojnę między serafinami a chimerami. Ale czy na pewno walka jest nieunikniona? Najwyższy czas na zmiany, odkrycie kto na prawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem, czas na wyrównanie rachunków. Czy Karou i Akiva będą w stanie na nowo sobie zaufać? Pozycja obowiązkowa dla fanów fantasy z przytupem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2019 o godz 23:44 przez: Anonim
Przeczytałam wszystkie części na koniec poczułam niesamowity smutek że nie ma następnych. Brakowało mi miejsc i bohaterów żaden inny cykl tak nie zapadł w pamięci i sercu jak ten. Uwielbiam autorkę styl jej pisania a cykl " córki dymu i kości" jest u mnie numerem jeden z czystym sercem polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-07-2015 o godz 10:19 przez: oliwia marcinkowska
Trzecia część równie dobra jak pierwsza i druga . Nie mogę się doczekać na następne ♡♡♡ ulubiona seria
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2016 o godz 09:23 przez: Sanai
Polecam, świetna pierwsza połowa zakończenia nietypowej, magicznej trylogii :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego