Uduszeni. Toksyczna prawda o powietrzu którym oddychamy (okładka  miękka, 10.2019)

Sprzedaje empik.com : 25,55 zł

25,55 zł
39,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje zakupywgodzine : 28,53 zł

Sprzedaje WawaSmart : 32,34 zł

Sprzedaje Smart Books : 33,06 zł

Wszyscy sprzedawcy

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W Polsce z jego powodu umiera kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie. Na całym świecie zanieczyszczone powietrze zabija siedem milionów ludzi. Więcej niż palenie papierosów.
Podwyższa ryzyko wystąpienia udarów, zawałów serca, nowotworów, przyczynia się do przedwczesnych porodów, występowania demencji, astmy i wielu innych schorzeń. To wszystko już teoretycznie wiemy. Ale co możemy zrobić?

Beth Gardiner podróżuje po świecie (odwiedza również Polskę), aby spotkać się z naukowcami, którzy zmienili nasze rozumienie wpływu zanieczyszczeń na ludzkie organizmy. Śledzi także ekonomiczne i polityczne powody, dla których zanieczyszczone powietrze pozostaje na poziomie zagrażającym życiu i zdrowiu.

Autorka skupia się na realistycznych rozwiązaniach i inspirujących historiach ludzi walczących o zdrowszą przyszłość. Napisała książkę, która stanowi ważny głos w dyskusji o jednym z najistotniejszych problemów naszych czasów.
 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1232280239
Tytuł: Uduszeni. Toksyczna prawda o powietrzu którym oddychamy
Autor: Gardiner Beth
Tłumaczenie: Panek Marta, Rogozińska Anna
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 326
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-10-23
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 155 x 206
Indeks: 33477619
średnia 4,8
5
3
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
15-12-2019 o godz 14:13 przez: Anonim
"Na całym świecie, od Fort Lee po Frankfurt, od Karaczi po Kalofornię, brudne powietrze jest przyczyną siedmiu milionów przedwczesnych zgonów rocznie. To więcej niż AIDS , cukrzyca i wypadki samochodowe razem wzięte." Książka Beth Gardiner dotyka najważniejszego w dzisiejszych czasach problemu, z jakim zmaga się ludzkość - kwestii smogu i zanieczyszczeń powietrza. Jak doszło do tego, że tak niezbędna do przetrwania i podstawowa funkcja organizmu jak oddychanie doprowadza nas do śmierci? Autorka postanowiła przyjrzeć się tej kwestii w różnych częściach świata i spróbować odpowiedzieć na pytanie - co możemy zrobić, aby stworzyć czystszy i zdrowszy świat. Delhi, Londyn, Polska, a nawet uboga San Joaquin Valley - wszystkie te miejsca łączy jedno - tragiczna jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy. Beth próbuje zbadać co w tych konkretnych przypadkach jest przyczyną tej trującej katastrofy. Polska to kraj, w którym znajduje się ponad dwie trzecie spośród 50 najbardziej zatrutych miast Europy. Statystyki są porażające . Beth Gardiner podczas podróży po Polsce starała się zgłębić temat przywiązania Polaków do tutejszego "czarnego złota" czyli węgla - największego gwoździa do trumny przeszłych i przyszłych pokoleń. Autorka spogląda na sprawę trzeźwym okiem, dostrzega nie tylko zagrożenia wynikające ze spalania węgla, ale rozumie też powody, dla których Polacy wciąż nie są w stanie odejść od tego źródła ogrzewania. Przerzucenie się na gaz nawet pomimo początkowych dofinansowań to wciąż krok na który nie może sobie pozwolić ogromna część społeczeństwa, wielu - szczególnie osoby starsze uspokaja widok stosu węgla w piwnicy, daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa, inni zaś obawiają się uzależnienia od dostaw gazu z Rosji i zmiennych nastrojów politycznych. Koniecznym jest aby ludzkość podjęła odpowiednie kroki - dla własnego zdrowia i dobra wszystkich organizmów żywych, ponieważ jak dotąd sami skazujemy się na stopniowe wymarcie. Aby rozpocząć walkę, należy jednak sam problem dostrzec i zrozumieć - chociażby dzięki sięgnięciu po "Uduszonych" - do czego serdecznie Was zachęcam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-10-2019 o godz 09:12 przez: Anna
"Uduszeni" autorstwa genialnej amerykańskiej dziennikarki Beth Gardiner to pozycja obowiązkowa dla każdego. To nie jest kolejny bełkot ekologów, którzy demonizują smog i próbują zaszkodzić gospodarce. Gardiner w swojej książce opiera się na długoletnich badaniach prowadzonych w najbardziej zanieczyszczonych rejonach świata. Po wprowadzeniu w USA ustawy o czystości powietrza (Clean Air Act) jakość powietrza poprawiła się diametralnie. Już po pierwszych 30 stronach książka wbija czytelnika w podłogę. Ma się dość. Nawet osoba świadoma zagrożenia będzie wstrząśnięta i poruszona skalą na jaką zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie, jakość i długość życia każdego z nas. Możemy udawać, że to nas nie dotyczy i mówić, że nic nie zrobimy. Możemy się poddać i dalej pozwalać truć siebie, nasze dzieci, wnuki i przyczyniać się do coraz szybszych zmian także klimatycznych, które będą tragiczne w skutkach dla całej ludzkości. Zamiast tego każdy z nas może zacząć działać w swoim otoczeniu. Powinniśmy domagać się od rządzących zmian, bo troska o zdrowie i czyste powietrze powinna być na pierwszym miejscu dla przywódców państw. Zdrowi obywatele i czyste powietrze, to w rozrachunku zyski dla gospodarki i oszczędności na służbie zdrowia. Część pierwsza książki jest mocno pesymistyczna i przygnębiająca, ale druga część napawa nadzieją. Książka mimo, że naszpikowana jest naukowymi treściami, polityką, historią, zagadnieniami prawnymi i technicznymi jest napisana bardzo przystępnym językiem. Przerwijmy to! Nie pozwólmy na to, aby nadal corocznie z powodu smogu umierało przedwcześnie na świecie 7 mln ludzi. To nie papierosy, AIDS, cukrzyca ani wypadki samochodowe dziesiątkują ludzkość, robi to brudne i śmierdzące powietrze. Gardiner odsłania korporacyjne przekręty i słabość polityków, a także układy, które powodują, że mimo wiedzy z zakresu ochrony i poprawy jakości powietrza niewiele robi się w tym kierunku. Oddychamy aby żyć, oddycham ja, oddychasz ty. Z każdym wdechem powoli wciągamy w swoje płuca i w całe ciała powolną śmierć. Nie bądźmy obojętnymi ignorantami! Smog generują nie tylko samochody, piece, elektrownie, przemysł, ale także statki transportowe, hodowla przemysłowa zwierząt, kopalnie a nawet z pozoru niewinne gotowanie na przestarzałych paleniskach i kuchniach opalanych marnej jakości opałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Tak gotuje TikTok Opracowanie zbiorowe
4.5/5
38,35 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego