Śmiech ma po matce. Tajemnice genów (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 33,52 zł

33,52 zł 49,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Zimmer Carl Książki | okładka miękka
33,52 zł
asb nad tabami
Temple Nicola Książki | okładka miękka
33,02 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
Z tej książki dowiesz się:
  • Jak to się dzieje, że dziedziczymy florę bakteryjną?
  • Dlaczego wciąż nosimy w sobie geny odpornościowe neandertalczyków?
  • Jaką rolę w rozwoju genetyki odegrał groszek?
  • Kiedy XX + XY = XY, a kiedy XX?
Wszystkim nam się wydaje, że z dziedziczeniem jesteśmy na ty. Już wiele wieków temu ludzie dostrzegali podobieństwa dzieci do rodziców – podobny kolor oczu lub sposób zachowania w określonych sytuacjach. Nie zastanawiali się jednak, dlaczego tak się dzieje, i nie nazwaliby tego dziedziczeniem. Dziedziczenie oznacza dar lub klątwę. Definiuje to, jacy jesteśmy, na podstawie naszej biologicznej przeszłości. Daje nam również nieśmiertelność, przenosi bowiem naszą cząstkę w przyszłość.
 
Carl Zimmer, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich naukowców, opowiada nam o historii dziedziczenia i genetyki od pierwszych chorób przenoszonych z pokolenia na pokolenie aż po czasy współczesne przyglądając się równocześnie swojej rodzinie. Wybiega również w przyszłość, zastanawiając się, w jakim stopniu etyczne jest modyfikowanie genów i pojedynczych komórek na wczesnym etapie rozwoju człowieka. Gdyby człowiek musiał przeczytać tylko jedną książkę o genetyce, powinien z pewnością sięgnąć po Śmiech ma po matce. Tajemnice genów Carla Zimmera.
Książki dobre nie tylko w teorii!
 
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tytuł: Śmiech ma po matce. Tajemnice genów
Seria: Zrozum
Autor: Zimmer Carl
Tłumaczenie: Fafiński Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 636
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-08-12
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 50 x 160
Indeks: 35103028
średnia 4,6
5
98
4
19
3
8
2
6
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
5/5
05-09-2020 o godz 09:18 przez: Zaneta Liniatura
„Cała mama”, „ale podobna do taty” – ile osób, tyle opinii. A co tak naprawdę dziedziczymy po naszych przodkach? Carl Zimmer stara się przedrzeć przez plątaninę genów i dotrzeć do samego źródła. Zdradzi nam wiele tajemnic, a więc ruszajmy! „Śmiech ma po matce. Tajemnice genów” to kolejna publikacja z serii „Zrozum” Wydawnictwa Poznańskiego. Piękna, wyrazista okładka przyciąga wzrok, a uśmiechnięte buźki od razu budzą pozytywne skojarzenia. Ale przecież dziedziczenie to nie tylko uśmiech, cudowne włosy czy rozkoszne dołeczki w policzkach, to także różnego rodzaju choroby i dolegliwości, z jakimi później borykamy się przez całe życie. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej naszym genom. W prologu poznajemy historię samego autora, który z przejęciem oczekiwał swojego pierwszego dziecka. Właśnie wtedy zdał sobie sprawę z tego, jak mało wie o swojej rodzinie, dolegliwościach, chorobach i przekazywanych cechach, a więc właśnie o genotypie. Zastanawiamy się czasami, jakie cechy odziedziczą po nas nasze dzieci. Najczęściej skupiamy się chyba na tych pozytywnych. Pamiętam, jak zobaczyłam swoją córkę i miałam dziwne wrażenie, że jest moim małym klonem. Oczy, usta, włosy. Nie wychodzimy jednak poza powierzchowne potraktowanie tematu, który jest bardzo złożony, a zanim odkryliśmy tajemnice genów, minęło wiele stuleci. I chociaż wiemy już tak wiele, mnóstwo do odkrycia jeszcze przed nami. W jaki sposób dbano o czystość krwi? Dynastia Habsburgów doskonale zabezpieczała swoje geny i rzeczywiście wszyscy jej członkowie mogli poszczycić się błękitną krwią. A o tym, że należą do jednej rodziny świadczyła chociażby słynna cecha – habsburska bródka. Niestety, ożenek w ramach rodziny, często z bliskim pokrewieństwem, nie miał szczęśliwego zakończenia. Przekazywano nie tylko bródkę, ale i szereg chorób genetycznych i cech, które powodowały, że wielu członków dynastii nie dożyło nawet wieku dojrzałości. Dzieci często umierały, młodzi ludzie byli bardzo chorowici, pojawiły się też problemy ze spłodzeniem potomstwa. Ostatecznie, zamiast chronić swoją dynastię, przyczynili się do zakończenia linii. Z punktu widzenia genetyki, znacznie bardziej korzystne jest znalezienie partnera jak najbardziej różnego od naszego genotypu. Ta i wiele innych ciekawostek oczywiście znalazła się w książce Carla Zimmera. Seria „Zrozum” z każdą kolejną publikacją coraz bardziej fascynuje. Odbyliśmy już podróż po epidemiach i plagach, zgłębiliśmy tajniki psychiatrii, a teraz czas zajrzeć w swoje DNA. Książka jest obszerna, ale napisana przystępnym językiem, więc jak najbardziej jest odpowiednia dla każdego czytelnika. Zapewniam, że znajdziecie w niej wiele ciekawych informacji. Pozostaje tylko pytanie – czy moja córka rzeczywiście uśmiech ma po mnie? :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-08-2020 o godz 09:48 przez: urszula_gala
Carl Zimmer Śmiech ma po matce Tajemnice genów, w szkole podstawowej i średniej biologia nie była nigdy moim ulubionym przedmiotem. Podział komórek prowadzący do powstania organizmu czy też prawo Mendla odkryte dzięki wieloletnim badaniom nad krzyżowaniem grochu, którym zajmował się opat zakonu augustianów i przyrodnik Gregor Menel, były zawsze zagadką, bardziej nawet skomplikowaną niż dociekania Sherlocka Holmesa w kolejnych prowadzonych przez niego sprawach kryminalnych. Dzięki kolejnej świetnej książce w serii popularnonaukowej Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego, tym razem poświęconej genetyce i jej historii, prawom dziedziczenia, z wielką ciekawością nadrabiam zaległości. Chociaż początkowo przestraszyła mnie ilość stron i imponująca ponad siedemdziesięciostronicowa bibliografia, okazało się, że otrzymałam bardzo wciągającą, w ten - do tej pory mało znany mi świat, lekturę. Muszę przyznać, że wiele zawartych w książce wiadomości, wymaga szczególnej uwagi i skupienia. Mnie najbardziej zaciekawiły rozdziały odnoszące się do historii genetyki i genetycznej przeszłości oraz te zajmujące się rozważaniami natury etycznej i prawnej. Naukowcy rozgrzebujący kości praprzodków w poszukiwaniu genetycznego pokrewieństwa nie tylko z neandertalczykami, ale również z ludźmi z krajów, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że może nas coś łączyć. To niesamowicie ciekawa, choć w skali książki nie zajmuje dużo miejsca, opowieść, nie tylko o ewolucji. Daje również świadectwo wielu wędrówek naszych przodków po całym świecie, które dzięki możliwościom, jakie daje nauka i testy genetyczne, możemy dziś odtworzyć poznając szczegóły sprzed tysięcy lat. Genetyka jako dziedzina nauki nie zatrzymała się jednak w miejscu. Przez ostatnie 150 lat zrobiła ogromny postęp, dając odpowiedzi na wiele trudnych pytań dotyczących dziedziczenia, chorób genetycznych, klonowania komórek. Można wręcz stwierdzić, że wraz z postępem wiedzy i możliwościami technologicznymi, czeka ją jeszcze niezwykle długa do przebycia droga. Tym bardziej interesująca, że możliwości, które stwarza nauka wydają się być nieograniczone, a coraz większa ilość pojawiających się pytań dotyczących etyki postępowania, wymaga odpowiedzi i uregulowania prawnego. Ciekawe byłoby wiedzieć, jaką spuściznę pozostawimy po sobie w przyszłości. Jaką mamy pewność, że takich, a nie innych zmian potrzebuje świat? Czy uda się zaradzić chorobom, hodować owoce i warzywa, które będą przynosić plony przez cały rok? Czy wreszcie dostęp do możliwości, które daje genetyka, nie spowoduje, że świat w którym żyjemy stanie przed perspektywą tworzenia jeszcze większych nierówności?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-09-2020 o godz 15:25 przez: czerwonakaja
Nie wiedziałam, że kiedyś polubię książki popularnonaukowe. Zwykle wiało nudą i suchymi faktami, jak z podręcznika. Jestem zachwycona serią, jaką wydaje Wydawnictwo Poznańskie w serii ZROZUM. To moje drugie spotkanie z książką z tej serii i z niecierpliwością wyglądam kolejnych. Czy zastanawia Was, co tak naprawdę dziedziczymy po swoich rodzicach i jak daleko w przeszłość to dziedziczenie sięga?⁣ Zwykle podobieństwa dopatrujemy się w wyglądzie, a nawet w zachowaniu, czy charakterze.⁣ Na co więc mamy wpływ, a co musimy przyjąć, bo tak chciała natura?⁣ ⁣ Geny i genetyka coraz bardziej jest obecna w naszej świadomości i coraz więcej o niej wiemy. Rozumiemy, że w spadku możemy dostać te fajne, ale i te złe, które czynią nasze ciała ułomnymi, przenoszą na nas choroby trawiące nasze ciała i umysły. Dlatego od wieków naukowcy robią wszystko by poznać ten element naszego istnienia, a swoje badania przeprowadzają również na zwierzętach i roślinach. Co ciekawe wszystko, co Matka Natura stworzyła ma umiejętność przystosowania się do zmieniającego się świata, w tym człowiek.⁣ ⁣ Ten popularnonaukowy grubasek bardzo szeroko i przystępnie omawia zagadnienie z dziedziny genetyki i badań DNA.⁣ Pozwala na to, by każdy laik miał choć blade pojęcie w temacie. Autor zaczyna tę wyprawę od samego siebie i strachu o swoją córkę, a później przenosi Nas w przeszłość począwszy od cenionej wieki temu czystości krwi wśród rodzin królewskich, przez eksperymenty sławnych naukowców by pokazać Nam do jakich wniosków i jakie teorie mieli Hipokrates, Arystoteles, Mendel, czy wielu innych, po dzień dzisiejszy.⁣ ⁣ Genetyka i DNA wciąż mają przed człowiekiem sporo tajemnic i zapewne nie raz jeszcze w naszym życiu dowiemy się czegoś nowego. Możliwe, że nie wszystkie odkryte tajemnice zostały Nam ujawnione, ale Nasza ciekawość jest tym, co napędza świat nauki, by nie przestawać w dążeniu do uzyskania odpowiedzi.⁣ ⁣ Czy uda się kiedyś wygrać z Naturą by człowiek był wolny od chorób?⁣ Myślę, że ta chęć jest i będzie wciąż kołem napędowym.⁣ ⁣ Jeśli jesteście ciekawi, to ta pozycja jest pigułką właśnie dla Was.⁣ POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-08-2020 o godz 22:42 przez: czytunia
Powiem Wam, że ja trochę się przeraziłam jak zobaczyłam ile stron ma ta książka 😄 Co prawda jakieś 100 z tego to przypisy i bibliografia za co wielki szacunek 👍 Jednak nadal... tyle stron o dziedziczeniu dla kogoś kto co prawda bardzo lubi naukę, ale nie zajmuje się tą dziedziną zawodowo? Okazuje się, że jak najbardziej! Styl autora sprawia, że nie poczujemy się ani przez chwilę jak na nudnym wykładzie. Wiedzy w niej zawartej jest sporo, ale Carl Zimmer wprowadza nas w tematykę stopniowo, więc nikt nie powinien się pogubić. Książka w ciekawy sposób łączy w sobie historię, biologię, medycynę i psychologię, a przy tym często wciąga jak dobra powieść. Autor starał się przedstawić zagadnienia związane z dziedziczeniem w gawędziarski sposób, więc kiedy było to możliwe skupiał się na historiach konkretnych osób i ich życiu. Dzięki temu nie czuć tak ciężaru tematu, a książka nie nuży. Chociaż muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej podobały mi się rozdziały związane z ludzkim dziedziczeniem, a nie dotyczące wirusów, czy roślin. Doceniam kompleksowe podejście autora do tematu, ale chyba wolałabym, żeby książka jednak była krótsza i skupiła się na węższym zakresie wiedzy dotyczącej człowieka. Fascynująco było śledzić jak rozwijała się ta gałąź nauki, jak czasem pomagała a czasem niestety usprawiedliwiała nieludzkie zachowania wobec np. osób niepełnosprawnych intelektualnie. Szczególnie podobała mi się część o badaniach, które rozwijają się dynamicznie ba naszych oczach, czyli o inżynierii genetycznej. Nauka jest w stanie zapobiegać dziedziczeniu niektórych chorób, ale czy z czasem nie będziemy szli w kierunku coraz większego ulepszania człowieka? Już teraz niektórzy rodzice nalegają, aby ich małe dzieci były leczone hormonem wzrostu tylko po to, aby czerpały korzyści z bycia wysokim. Powstaje też wiele dylematów moralnych. Czy pozwolić rodzicom siedemnastolatki, która zginęła w wypadku na pobranie jej komórek jajowych, aby po swojej śmierci dała im wnuki? Wszyscy mamy geny, więc książkę polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-09-2020 o godz 20:41 przez: natalia włodyka
Niesamowity jest świat nauki! Jedna myśl rodzi kolejną, czasami zupełnie różną. Jedno odkrycie początkuje dalsze. Wiedza, ale często zwykły łut szczęścia, prowadzi do wielkich naukowych przełomów. O wszystkim tym można przeczytać w tej książce. To obszerne kompedium wiedzy o genetyce, łącznie z genezą jej powstania po... drzewa genealogiczne, pojęcie "rasy" i...memy. Od czasu pojawienia się życia po wielkie, współczesne odkrycia. Od drożdży, poprzez ziemniaki, muszki i inne bo to książka o całym żywym świecie, który nas otacza. Nie skupia się jedynie na człowieku, choć mogłoby się tak wydawać. Są i mutacje genetycznych opisane od podstaw, poprzez odkrywanie, badanie do metod leczenia. Ile prób trzeba poczynić aby dojść do konkretnych diagnoz, jak wiele decyzji trzeba podjąć aby dość do właściwej. Tak naprawdę trudno wymienić wszystkie zagadnienia, które porusza autor. Czasami, bazując na swojej wiedzy pisze o tym "co by było gdyby...", niezwykle interesujące. Ale żeby nie było bardzo pozytywnie, tam gdzie dobre strony, zawsze muszą być i te złe. Jest nieco i o szkodach jakie nauka potrafi poczynić podczas dochodzenia do prawdy lub gdy dostanie się w ręce i zajmie głowy szaleńców. I wśród naukowców jest zawiść i brak współpracy. Czasami nawet wielkie odkrycia nie jednoczą ludzi, bez wątpienia i w dzisiejszych czasach tak jest. Dla mnie ta gorsza strona nauki to także eksperymenty na zwierzętach, musimy być tego świadomi zaczynając czytać. Wyjątkowo przemyślanie ułożona książka. Z uwagi na swój temat zawiła, czasami nużąca i monotonna ale bardzo mądra i rzeczowa. Akademicki styl często nie pomaga ale w zdecydowanej części bardzo interesująco napisana. Nie ukrywam, poświęciłam na tę książkę czas, w którym nie chodziłam do pracy. Uważam, że to w dużej mierze pozwoliło mi wniknąć w zagadnienia, poświęcić książce więcej uwagi choć i tak niektóre kartki/akapity czytałam po kilka razy. Ale warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2020 o godz 20:07 przez: kryminalnatalerzu
"Śmiech ma po matce. Tajemnice genów" to pierwsza książka Carla Zimmera, która ukazała się w Polsce. Została wydana pod szyldem nowej serii Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to publikacja nie stricte o genach, a o ogólnie pojętej kwestii dziedziczności – jasne, temat genetycznej dziedziczności zajmuje zdecydowaną większość tej publikacji, ale nie jest jedyny – autor mówi też o wpływie środowiska, o kulturze ludzkiej, historii, a także o genetyce roślin i zwierząt. Przedstawia dziedziczność w naprawdę szerokim pojęciu i robi to w sposób mądry, a zarazem zrozumiały. Początek książki jest dosyć trudny, ale już gdzieś w połowie części drugiej (całość składa się na pięć) robi się naprawdę ciekawie i tak jest do samego końca. Autor przytacza masą eksperymentów, opowiada o różnych genetycznych mutacjach i innych anomaliach, aż w końcu dochodzi do bardzo współczesnych zagadnień ingerencji w DNA oraz korzyściach i zagrożeniach z nich płynących. Na koniec zostawia nas z pytaniami dotyczącymi przyszłości – zastanawia się nad kwestiami etycznymi, ale nie wyraża własnego zdania, przedstawia temat zarówno za i przeciw, pokazując jak bardzo skomplikowane jest to zagadnienie. Ogólnie cieszę się, że książkę przeczytałam, wiele z niej wyniosłam i czuję, że w końcu wiem coś na temat współczesnych postępów genetyki. Polecam wszystkim tym, którzy są ciekawi świata i stworzeń na Ziemi żyjących!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-08-2020 o godz 08:49 przez: kate_in_bookland
"Śmiech ma po matce. Tajemnice genów" to trzecia już publikacja z popularnonaukowej serii Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego. Carl Zimmer, amerykański naukowiec, zabiera czytelników w podróż po świecie genetyki i dziedziczenia - od "habsburskiej szczęki" i chorób genetycznych rodzin królewskich, przez pierwsze eksperymenty w rolnictwie, koncepcję Darwina, groszek Mendla, muszki owocowe Morgana, eugenikę, odkrycie struktury DNA, aż po współczesne terapie genowe oraz inżynierię genetyczną. Stworzenie popularnonaukowej publikacji na temat genetyki to nie bułka z masłem. Autor musi znaleźć równowagę między sporą dawką specjalistycznej wiedzy, a lekkim i błyskotliwym stylem pisania. Ta sztuka udała się Carlowi Zimmerowi naprawdę bardzo dobrze. Autor umiejętnie połączył ze sobą elementy różnych dziedzin nauki, historię, przykłady z codziennego życia, liczne ciekawostki oraz nawiązania do aktualnych wydarzeń, tworząc jedną pasjonującą opowieść. Zimmer prezentuje złożone koncepcje w sposób prosty i zrozumiały, co sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. I w ten sposób nawet 600-stronnicową publikację o genetyce pochłoniemy z przyjemnością :) Książka otwiera oczy na wiele spraw, którym w codziennym życiu zwykle nie poświęcamy zbyt dużo uwagi. Zachęca też do dalszych samodzielnych poszukiwań i pogłębiania wiedzy. Genialna publikacja. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-11-2020 o godz 15:54 przez: jakprzezokno
Książka - grubas. Mnóstwo zagadnień, bardzo fajnie poruszone kwestie. Idealnie dla laika. Jeśli jesteście zainteresowani genetyką to myślę, że ta książka Wam się spodoba. Jest naprawdę mnóstwo bardzo ciekawych i często niespotykanych informacji, które sprawiają, że temat jest super ciekawy. Autor pisze w sposób lekki, przyjemny dla oka, bardzo prosty, jednocześnie mówiąc o rzeczach trudnych i skomplikowanych. Żałowałam jedynie, że nie było obrazków, które pomogłyby zwizualizować sobie niektóre tematy i odniosłam wrażenie, że książka jest dla kogoś, kto zupełne podstawy już zna. Autor nie zagłębiał się w sprawy krzyżówek genetycznych, kwestii dziedziczenia i tak dalej. Nie zagłębia się w podstawy, delikatnie je tylko wspomina. Poza tym - książka bardzo mnie zaciekawiła i dostarczyła mnóstwa rozrywki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2021 o godz 01:17 przez: Anonim
Muszę przyznać, że mnie ta książka wręcz oczarowała. Nie tylko dlatego, że jest o tematyce popularnonaukowej, ale z tego względu, że jest ona fascynującą wycieczką po świcie genetyki. Od książki może odstraszać jej grubość, bo jest naprawdę spora, ale jak na tematykę i szczegółowe, jasne objaśnienia to jest okej. Napisana jest prostym językiem, zawiera w sobie, naukowe stwierdzenia jednak wszystko zostaje przez autora książki przystępnie wyjaśnione. Oprócz ciekawych informacji z książki wyniosłam, też chęć poznania bardziej historii swojej rodziny, bo kto tam wie, jaką historię oni kryją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2021 o godz 08:42 przez: Marta Michniewicz
Fantastyczna książka, szczególnie dla miłośnika genetyki, ogrom wiedzy podany w sposób ciekawy, przystępny, często z humorem. Coś wspaniałego. Autor prowadzi nas przez historię odkrywania genów od samych początków po zaawansowaną inżynierię genetyczną. Po tej ksiażce nawet GMO nie straszy, a widziw nim człowiek potencjał. To też książka, którą powinny przeczytać osoby majace problem z akceptacją innych, sam by się dowiedział, że ma geny wielu ras, i że każdy z nas jest jakąś inną hybrydką. Książka wspaniała, szukam innych tego autora, bo warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-08-2021 o godz 12:14 przez: Klaudia
Genialna książka, której nie trzeba reklamować. Takie dzieła same się obronią. Sięgnęłam po tę pozycje jako laik. Nawet nie wiedziałam, czy mnie tematyka zainteresuje. I jestem zachwycona. Najlepsza książka popularnonaukowa z jaką miałam do czynienia. To druga pozycja z serii ZROZUM, którą przeczytałam i wiem, że kupię kolejne jej książki. Parę już nawet zamówiłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-10-2020 o godz 09:11 przez: Joanna
Myślałam, że w biologii i genetyce już człowiek wszystko zbadał i wie. W jak ogromnym byłam błędzie. Książka nie jest lekka, łatwa i przyjemna, ale dla czytelników, którzy lubią i chcą się "pomęczyć" przy lekturze-polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-10-2021 o godz 06:44 przez: Monika Żurkiewicz
Książka o genetyce napisana w przyjazny sposób. Ciekawe fakty ale i ciut rozwleczona treść. No ale cóż - w końcu genetyka nie jest prostą dziedziną :) Polecam książkę dla ciekawych świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-08-2021 o godz 18:42 przez: Anonim
Jeśli ktoś lubi "mądre" śmiało można wybrać to wydanie jako prezent bądź coś do poczytania dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-12-2021 o godz 15:24 przez: Magdalena
Genialna książka. Serdecznie polecam. Dostawa w Pruszczu ekspresowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-10-2020 o godz 17:57 przez: Anonim
Polecam. Dobrze napisana. Ciekawa. Bardzo interesujaca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
11-12-2021 o godz 11:32 przez: Agnieszka
Trochę ciągnąca się i momentami nudnawa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2021 o godz 19:07 przez: Grzegorz
Świetna mądra.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego