Słowianie Zachodni. Początki państwowości (okładka  twarda, 04.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Trzecia część trylogii poświęcona Słowianom. Tym razem autor poświęcił uwagę Czechom, Słowakom, Słowianom połabskimi, co oczywiste, Polakom. Bogato ilustrowana publikacja opisuje pojawienie się Słowian w centralnej Europie, przemieszczanie się plemion, początki kształtowania się państw narodowych w zmaganiach z Sasami, Wikingami, Awarami i Węgrami. Ze szczególną uwagą autor potraktował tematykę wojskowości Słowian i wczesnych państw słowiańskich oraz toczonych przez te państwa wojen.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1121322222
Tytuł: Słowianie Zachodni. Początki państwowości
Autor: Michałek Andrzej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 224
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-04-14
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 217 x 302
Okres historyczny: Początki państwa polskiego
Indeks: 19179766
średnia 3,8
5
3
4
1
3
0
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
28-12-2021 o godz 19:06 przez: Krzysztof Szczerbic | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka. Otworzyła mi oczy na wiele zagadnień z początków kształtowania się pierwszych państw słowiańskich, na próby podboju Słowian przez państwa zachodnie pod płaszczykiem wprowadzania religii chrześcijańskiej oraz nieocenioną rolę Cyryla i Metodego na kształtowanie się słowiańskiego kościoła chrześcijańskiego. Książka bogato ilustrowana, a przez to bardzo czytelna i zrozumiała. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2016 o godz 15:05 przez: hefeystos | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka, pełno zdjęć opisów. Do tego wszystkiego kopalnia wiedzy o naszych przodkach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-06-2016 o godz 20:03 przez: Triskel
"Słowianie Zachodni. Początki państwowości" jest publikacją naukową, która pokazuje czytelnikom wczesne dzieje Słowian Zachodnich. Informacje przedstawione w tej książce są niezwykle interesujące i przekazują czytelnikowi sporą dawkę nowej wiedzy. Michałek Andrzej w tej publikacji przedstawił początki państwowości Słowian Zachodnich. Książka jest ciekawa i przedstawia sporą dawkę wiedzy z czasów naszych przodków. Odnajdziemy w niej liczne informacje odnośnie stylu życia, bitew oraz religii tamtych ludzi. Wiele ciekawostek historycznych zostało okraszonych barwnymi ilustracjami, co dodatkowo przyciąga do lektury.

Tym razem w ręce czytelników zostaje oddany trzeci tom trylogii traktujący o Słowianach Zachodnich. Michałek Andrzej skupił się na omówieniu losów Słowaków, Czechów oraz Słowian połabskich, o których coraz częściej słychać w licznych publikacjach naukowych. Autor skupił się również w dużej mierze na historii państwa polskiego, z dokładnością i zaciętością. Dużą zaletą tej publikacji są ciekawe ilustracje, przedstawiające choćby mapy czy uzbrojenie dawnych żołnierzy. Pozwalając dodatkowo wczuć się w klimat epoki i jeszcze lepiej zrozumieć jej realia. Słowianie z europy środkowej wiedli niebezpieczne i burzliwe życie, co wyraźnie pokazuje ta publikacja. Liczne wojny i bitwy były codziennością ówczesnych ludzi. Wędrówki plemion, zaczątki pierwszych państw oraz liczne spiski i intrygi zostały całkiem wiernie ukazane. Losy Sasów, Awarów, Węgrów i Wikingów autor potraktował szczegółowo i przedstawił czytnikom z wieloma szczegółami.

Michałek Andrzej posługuje się językiem profesjonalnym i bogatym, dzięki czemu przeczytałem tą pozycję dość sprawnie i szybko. Liczne fakty podane są w sposób prosty i rzeczowy. Co sprawiło, że nawet laik powinien wynieść z lektury sporą dawkę wiedzy i satysfakcji z czytania. Opisywany okres historyczny najwcześniejszych początków słowiańszczyzny sięga bardzo daleko w przeszłość. Co roku przynosząc nowe fakty i znaleziska archeologiczne, które przesuwają coraz bardziej w przeszłość początki naszych przodków. W książce odnajdziemy wiele informacji z zakresu militariów, wierzeń i budowli dawnej Europy. Michałek Andrzej nie pominął geopolityki oraz migracji ludności, opisom których poświęcił sporo miejsca w niniejszej publikacji.

"Słowianie Zachodni. Początki państwowości" jest pozycją interesującą, która zarysowuje losy naszych przodków. Zachęcając do dalszego poznania historii słowiańskich dziejów. Widać ogrom pracy włożony w stworzenie tej rzetelnej publikacji, która została spisana językiem bogatym i barwnym. Książka jak najbardziej przypadnie do gustu miłośnikom historii i słowiańszczyzny. Można dowiedzieć się z niej kilku nowych faktów. Wydanie również zasługuje na pochwałę, twarda oprawa, porządnej jakości papier i wyraźne ilustracje to kolejne mocne strony tej pozycji. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Afganistan na kołach
4.9/5
33,40 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przetrwać Belize
5/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księżna Diana
4.6/5
27,73 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ja, Klaudiusz
5/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnia walka
5/5
31,44 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojna informacyjna
5/5
59,56 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cholula 1519
5/5
20,70 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzecia Rzesza Opracowanie zbiorowe
5/5
26,70 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki Cyrk
5/5
26,70 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Drony
5/5
49,43 zł
69,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego