Siostry półkrwi (okładka miękka)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Jak ogień i lód, jak dzień i noc, jak dwie krople... krwi.

Dwie siostry – tak różne, jak podobne, tak silnie ze sobą związane, jak bardzo pragnące tę więź rozerwać. Pogrążone w odwiecznej walce między światłem i ciemnością, dobrem i złem, pomiędzy... sobą nawzajem.

Bliźniaczki – naznaczone przez bogów okrutnym przekleństwem, które z jednej uczyniło wampirzycę, a z drugiej anielicę, tylko po to, by mogły odegrać główną rolę w wyreżyserowanym przez bóstwa spektaklu na scenie wieczności.

Jednak gdy rozgorzeje wojna pomiędzy wampirami i aniołami, któż okaże się być jedynie marionetką w rękach stwórców, a kto bohaterem stającym w obronie niewinnych ludzi?

Gdy dobro i zło wirują w szaleńczym tańcu, zamieniając się rolami, nikt nie wie, z której strony padnie ostateczny cios...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Siostry półkrwi
Autor: Seredyńska Elżbieta
Wydawnictwo: Wydawnictwo AlterNatywne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-09
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 125
Indeks: 25943740
 
średnia 3,8
5
1
4
5
3
3
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
4/5
21-07-2018 o godz 00:52 Miasto Książek dodał recenzję:
Dawny romans archanioła oraz wampira doprowadził do urodzenia się bliźniaczek. Z wyglądu praktycznie identyczne, a jednak tak różne. Jedna jest anioła, a druga wampirem. Te dwie rasy zarządziły, że ta z sióstr, która zabije drugą, będą rządzić całym wymiarem. Tylko czy ktoś zapytał dziewczyny, czego one chcą? Czy ta walka, trwająca już wieki, może się wreszcie skończyć? Czy wszystko jest tylko czarne i białe, a może są też odcienie szarości? Długo zbierałam się, by wreszcie przeczytać tę pozycję i naprawdę tego żałuję! Książka okazała się naprawdę ciekawa i wciągająca. Jednak miała też kilka swoich wad, ale o tym zaraz Wam opowiem. Po pierwsze warto wspomnieć o wykreowanym świecie autorki. Tutaj mamy wymiar, gdzie wampiry i anioły mogą żyć wśród ludzi. Wszyscy mieszkańcy są w ciągłym zagrożeniu, ponieważ wampiry lubią często polować na swoje przekąski. Dodatkowo tutaj świat archaniołów nie jest przedstawiony jako spokojny, bezpieczny i sprawiedliwy świat, co bardzo mi się spodobało. Bohaterowie też nie byli źle wykreowani. Każda postać była inna, miała swoje za uszami i umiała postawić na swoim. Są tutaj przedstawieni mocni bohaterowie, tacy z krwi i kości. Chociaż drobna rzecz, do której mogłabym się przyczepić, to brak spisu postaci z danej rasy i okresu. Mamy przedstawioną sytuację z dwóch perspektyw czasowych, moment zanim urodziły się dziewczyny i czas kiedy one są dorosłe i ze sobą walczą. Jest tu tyle postaci, że czasami nie mogłam się odnaleźć, kto jest w końcu kim i jakie mają statusy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Rozdziały lecą nam z zawrotną prędkością i ciężko przewidzieć, co zaraz może się wydarzyć. Pani Elżbieta miała ciekawy pomysł na fabułę i to wykorzystała. Szkoda tylko, że nie została pociągnięta fabuła dalej i historię nie zamknięto w jednym tomie. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ciąg dalszy Dlatego jeżeli macie ochotę na przyjemną fantastykę, gdzie główny wątek toczy się pomiędzy walką wampirów i demonów, to serdecznie polecę Wam tę książkę. To niezobowiązująca lektura, przy której spędzicie kilka miłych godzin, poznając najróżniejsze techniki manipulacji umysłem i przekonacie się, że anioły nie są wcale takie białe, jak wszyscy uważają.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-07-2018 o godz 14:36 Książkowy Zakątek dodał recenzję:
Pierwsze wrażenie? Gdy pierwszy raz zobaczyłam okładkę tej książki, pomyślałam, że jest to fantastyka niższych lotów dla dzieci w wieku 8-13. Wygląd zewnętrzny "Sióstr półkrwi" w ogóle nie oddaje tego, co możemy znaleźć na kartach powieści. Jest to bowiem fantastyka, której fabuła nie wprowadza do tego gatunku niczego nowego, natomiast jest przyjemną odskocznią od cięższych powieści. Już na początku wprowadzeni zostajemy do mrocznego świata aniołów i wampirów, gdzie każdy przejmuje się tylko sobą i swoimi celami, a polityczne intrygi wywołują w czytelniku uczucia dezorientacji i zaciekawienia. Miłe zaskoczenie? Ta książka zdecydowanie była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Przede wszystkim autorka bardzo ciekawie ukazała samych aniołów. Przeważnie postaci te kojarzone są z czystością, cnotą i dobrem, tymczasem w tej książce każdy z nich przyjmuje cechy bardziej ludzkie; odczuwają pożądanie, bywają okrutni, nie są w żadnym calu idealni ani wierni przykazaniom Boga. Z kolei wśród wampirów odnalazłam kilku bohaterów, którzy mieli w sobie więcej dobra niż aniołowie. Jak z bohaterami? Dwie główne postaci - Aisza (wampirzyca) i Sonia (anielica) są swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Przyznam szczerze, że z Sonią nie za bardzo się polubiłam. W ciągu całej swojej przygody z tą książką nie zdarzyło mi się, bym nie była poirytowana jej zachowaniem. Postrzegam ją jako rozkapryszoną, dziecinną osobę, która jeszcze nie dorosła do posiadania takiego stanowiska, na którym się znajduje. Przykład? Jej wojowniczka wróciła ciężko ranna z bitwy, a Sonia ma pretensje, że ta uciekła, bo to niehonorowe. Aisza natomiast już od początku miała moją sympatię, głównie dlatego, że jest całkowicie różna od swojej siostry. Największa zaleta? Największą zaletą "Sióstr półkrwi" jest niewątpliwie to, że w książce znajdziemy mnóstwo silnych, niezależnych postaci kobiecych, które są w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Mężczyźni nie odgrywają tam jakiejś większej roli, co jest dla mnie nowością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-06-2018 o godz 12:32 Merry dodał recenzję:
Ta książka to dla mnie poniekąd coś nowego. Nie tyle pod względem bohaterów, co sposobu, w jaki zostali przedstawieni. Anioł jako niekoniecznie dobry i nieskazitelny, a wampir nie do końca potępiony. Fakt, z aniołami reprezentującymi nieco inne zachowania niż te stereotypowe, miałam już do czynienia w przypadku twórczości pani Kossakowskiej, ale tutaj ma to jeszcze inny wymiar. Tutaj pozostajemy (a przynajmniej ja pozostałam) z mętlikiem w głowie, kto tak naprawdę jest dobry, a kto zły. Przez cały czas trudno było mi wybrać, która siostra zyskała moją sympatię, a zakończenie wcale tego nie ułatwiło, wręcz przeciwnie. Na plus zasługuje to, że autorka upchnęła tak wiele informacji w tak krótkiej objętości. Historia zajmuje niecałe dwieście stron, a dzieje się bardzo dużo. Mamy tutaj przeskoki w czasie i miejscach. Świat, którego nie znamy. Anielskie i wampirze hierarchie, mieszańców i ludzi. Miłość i nienawiść. Przyjaźń i zdradę. Całą gamę uczuć i to wśród postaci, które w teorii tych uczuć mieć nie powinny. Tutaj nic nie jest czysto białe i czysto czarne. Mnóstwo wątpliwości, refleksji, niezgodności. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pewnego rodzaju walka z przeznaczeniem. Być może nie każdy wampir chce podążać drogą zła udeptaną przez wieki, a z drugiej strony nie każdy anioł zasługuje na miano nieskazitelnego. Całość na: https://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2018/05/siostry-pokrwi-elzbieta-seredynska.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-05-2018 o godz 17:13 Detektyw Książkowy dodał recenzję:
Dwie siostry. Dwie rasy. Jedna wojna. Sonia i Aisza różnią się od siebie pod każdym względem. Aisza pochodzi z rasy wampirów, jest blada, przebiegła i otacza ją ciemność. Sonia natomiast jest anielską księżniczką, a raczej byłą anielską księżniczką. W mgnieniu oka straciła wszystko co kochała dom, uwielbienie ludu i ukochanego mężczyznę. Dwie siostry. Dwie różne historie. Jedna nienawiść. Jaką rolę w odwiecznej wojnie bogów odegrają te dwie różne siostry? Czy Sonia i Aisza przeżyją to starcie? Gdy pokazałam Wam tę książkę na Instagramie, wiele osób zachwycało się okładką. Szczerze? Mnie również ona zaintrygowała, ponieważ ma w sobie coś co przykuwa uwagę czytelnika. Teraz kiedy jestem po lekturze "Sióstr półkrwi" dochodzę do wniosku, że ona idealnie pasuje do treści książki. Na głównym planie widzimy kobietę podzieloną na dwie części. Jedna z nich przedstawia kobietę o bladej cerze, która w ręku trzyma kieliszek z winem, a może z krwią? W każdym razie od razu widać, że lewa część należy do przedstawicielki rodu wampirów. Po prawej stronie widzimy anielicę z ogromnymi skrzydłami i ze złotym mieczem. Co ten podział może oznaczać....tego na pewno dowiecie się z lektury tej książki. Mogę w sekrecie Wam powiedzieć, że oba te rody są zwaśnione i toczą ze sobą odwieczną i krwawą wojnę, a kto w niej odgrywa główne role? Aisza i Sonia, dwie bliźniacze nienawidzące się siostry. Skoro zaczęłam już temat dziewcząt to muszę przyznać, że ich kreacja przypadła mi do gustu. Obydwie są zawzięte, dumne i trochę szalone co powoduje między nimi drobne spięcia. Różnią się od siebie prawie wszystkim - rasą, wartościami, wyglądem i sposobem walki, ale cechy charaktery mają bardzo do siebie podobne. Przez pierwsze rozdziały próbowałam rozgryźć która z nich jest pozytywną postacią, a która nie. Wierzcie mi, że nie było to wcale łatwe zadanie, ponieważ Sonia jak i Aisza są bardzo emocjonalnymi postaciami - są zmienne jak pogoda. A oprócz tego łączyła je bardzo dziwna, silna i trudna do wytłumaczenia relacja. Chwilami będziecie myśleć, że one się nie znoszą, a po dwóch może trzech rozdziałach dojdziecie do wniosku, że może wcale tak nie jest. Oczywiście po kilku stronach znowu zmienicie zdanie i tak w kółko. Moim zdaniem jest to bardzo dobre zagranie autorki, ponieważ dzięki niemu nie wiemy czego możemy się spodziewać na następnej stronie. Kolejnym plusem powieści jest świat wykreowany przez Panią Elżbietę. Autorka postanowiła wykreować kompletnie inny świat z jakim jeszcze nie spotkali się czytelnicy. Mamy w nim do czynienia z wampirami, aniołami i bóstwami. Tak naprawdę siostry półkrwi to taka mieszanka wybuchowa z motywami fantastyki i mitologii, więc na pewno możecie sobie wyobrazić co to za ciekawa historia! Czytaliście kiedyś książkę gdzie wampirami i aniołami bawiły się bóstwa? Z pewnością nie! Moim zdaniem autorka zdecydowała się na odważny ruch i muszę przyznać, że końcowy efekt tego eksperymentu wyszedł bardzo dobrze. Jedyne do czego bym się doczepiła to do akcji, bo w moim odczuciu chwilami była za spokojna. Nie wiem jak Wy, ale ja strasznie lubię gdy w książce dużo dzieje i kiedy można między wierszami wyczuć narastające napięcie. Tego niestety troszkę mi brakowało, ale sytuację ratowała tajemniczość bijąca od Aiszy. Podobało mi się to, że Pani Seredyńska powoli zdradzała nam jej skrawki osobowości. Dobra, więcej Wam już nie zdradzę, bo sami musicie rozgryźć tę pozycję i bohaterki w niej występujące. "Siostry półkrwi" z pewnością przeczytacie bardzo szybko, ponieważ autorka sprawnie posługuje się językiem, a przy okazji pisze w sposób ciekawy i barwny. Jeśli zdecydujecie się na tę pozycję to przygotujcie się na małe, a może raczej duże przeskoki w czasie - wtedy nie pogubicie się w poznawanej historii. Wystarczy, że będziecie uważnie czytać i zwracać uwagę na tytuły rozdziałów. Ten zabieg był potrzebny w opowieści Sonii i innych bohaterów, ponieważ dzięki niemu mamy szersze pole widzenia na konflikt, który od wieków trwa pomiędzy aniołami i wampirami. Komu poleciłabym powieść Pani Elżbiety Seredyńskiej? Na pewno osobom, które nie boją się wyzwań i uwielbiają czytać osobliwe i tajemnicze książki. "Siostry półkrwi" to fantastyczna opowieść o dwóch siostrach, które nie mogą się kochać i być dla siebie wsparciem, bo są stworzone do innych celów. Co się stanie gdy anielica i wampirzyca nie będą chciałby być marionetkami w rozgrywce bogów? Czy w porę zorientują się, że są tylko zabawkami w rękach swoich stwórców? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tylko w "Siostrach Półkrwi"!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-05-2018 o godz 22:48 AgaZaczytana dodał recenzję:
Po fantastykę sięgam ze względu na inny niż w rzeczywistości świat przedstawiony.Na bohaterów, których nigdy nie spotkam w realnym życiu. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się na tę historię. Czy dostałam to, na co liczę w przypadku literatury fantastycznej? 'Ta walka, bezsensowna przepychanka trwająca od niespełna trzech wieków, nas wykańcza. Moja siostra pewnie świetnie się bawi, ale ja mam już serdecznie dość - koniec gry. Na zawsze.' Aisza i Sonia to siostry bliźniaczki, łudząco do siebie podobne. Z jedną różnicą: jedna z nich jest wampirzycą, druga aniołem. Obie są wynikiem romansu Archanioła z Wampirzycą, hybrydami, które nigdy nie powinny powstać. Każda z nich wychowywała się w innym miejscu i otoczeniu, przez co nienawidzą się do tego stopnia, że przy każdej możliwej okazji chcą się wzajemnie zabić. 'Wszystkie wampiry to potwory lubujące się w zadawaniu bólu i rozlewie krwi. Potwory bez uczuć, potępione od chwili narodzin. Wszystkie.' Autorka przedstawiła świat podzielony na dwie części: królestwo wampirów i królestwo aniołów. Całą historię poznajemy także z perspektywy dwóch czasów: teraźniejszego i przeszłego, oczami głównych bohaterów. Książka jest stosunkowo cienka, ma zaledwie 200 stron. Czytając miałam wrażenie, że wiele wątków jest tylko rozpoczętych, na wiele pytań nie otrzymałam odpowiedzi. Sam świat i bohaterowie wykreowani są od początku do końca. Mamy obraz znanych nam wampirów i aniołów. Obraz świata każdych z tych stworzeń. Nie wszystko jest jednak czarno - białe. Nie jest także z góry określone to, że anioły są nieskazitelne i dobre. Być może jest wprost przeciwnie... 'Istniały dwa naprawdę proste i zawsze skuteczne sposoby na zabicie wampira - spalenie na proch albo pozbawienie go całej życiodajnej krwi.' Jeśli lubicie sięgać po fantastykę to historia przypadnie wam do gustu. Samo zakończenie pozostawia wiele do życzenia, ale być może autorka ma już pomysł na kontynuację i stąd niedokończone wątki. Mnie się podobało i cieszę się, że miałam okazję sięgnąć po tę historię. Wam również polecam! 'Podobno jedno z bliźniaków zawsze jest złe. Mogłabym to potwierdzić, gdybym tylko wiedziała, która z nas jest tą gorszą. Oczywiście, chciałam udawać, że to ona. Wszyscy chcemy uchodzić za lepszych, niż jesteśmy w rzeczywistości.'
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
05-05-2018 o godz 21:19 NikoN dodał recenzję:
Mimo że okładka raczej odstrasza niż zachęca to jasno pokazuje o czym będzie powieść Elżbiety Seredyńskiej - o wampirach i aniołach, czyli istotach po które zawsze chętnie sięgam, tym bardziej, gdy wychodzą spod pióra naszej rodzimej autorki. Tematyka bardzo popularna, zatem nasuwa się pytanie - Czy pisarce udało się pokazać coś nowego? Czy może jednak nie ominie nas uczucie deja vu? Wampiry i anioły od wieków toczą spory i darzą się nienawiścią. Naznaczone przez bogów okrutnym przekleństwem bliźniaczki, z jednej uczyniło wampirzycę, a z drugiej anielicę. Każdej z nich powierzono wyjątkowe zadanie w walce pomiędzy światłem i ciemnością. Jednak gdy wojna rozpęta się na dobre, kto okaże się być jedynie marionetką w rękach stwórców, a kto obrońcą niewinnych ludzi? Gdy dobro i zło nieustannie zamieniają się rolami, a siostry pogrążone są w walce między sobą, nikt nie wie, na którą ze stron przechyli się szala zwycięstwa. Siostry półkrwi to lektura, którą zdecydowanie warto pochwalić za pomysł. O zatarciach między wampirami i wilkołakami słyszał już na pewno każdy nieraz, ale z aniołami? Autorka poszła w innym kierunku, dzięki czemu podczas lektury nie odnosi się wrażenia, że 'to już gdzieś było', a sama fabuła wypada dosyć świeżo i interesująco. Akcja powieści ma miejsce w całkiem nieznanych nam miejscach, które pisarka skrupulatnie nam przedstawia. Do głównych z nich będzie należeć Kwidarnon, czyli surowa kraina wampirów, obfitująca w śnieg, mróz i lód, oraz jej przeciwieństwo - Elizejon, słoneczne ziemie aniołów. Mimo że Seredyńska nie miała zbyt wiele czasu by wdawać się w szczegóły (bo książka nie liczy zbyt wielu stron) to zdołała przelać na karty powieści całkiem sporo informacji, dzięki czemu wniknięcie w ten tajemniczy świat i poczucie na własnej skórze jego ostrego klimatu, nie było problemem. Oczywiście chciałoby się znacznie więcej, bo w ogólnym rozrachunku Siostry krwi sprawiają wrażenie fragmentu czegoś większego, urywku fascynującej historii, której początku i końca nie znamy. Zdecydowanie finał jest tutaj największym mankamentem, bo go po prostu nie było. Książka urywa się w momencie, który nie był ani niezwykle emocjonujący czy stanowiący jakikolwiek zwrot akcji. Nie rozwiązuje również żadnego problemu. Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji, która posunie znacznie do przodu tą wampirzo anielską wojnę. Mimo że główne role odgrywają tutaj dwie siostry - Sonia i Aisza, to autorka pierwszoosobową narrację postanowiła oddać anielicy Sonii. Dziewczyny pomimo bycia bliźniaczkami są całkowicie różne od siebie, i nie są to tylko różnice wizualne spowodowane przynależnością do innej rasy. Pisarce udało się sprawnie ukazać osobowości sióstr i targające nimi uczucia oraz dylematy. Poza narracją Sonii jest również wiele fragmentów bez jej udziału, które pokazują nam życie Aiszy oraz przeszłość. Seredyńska pokusiła się o wiele skoków czasowych co na pewno ukazało szerszą perspektywę wydarzeń oraz przybliżyło istotę problemu, jednak momentami siało odrobinę zamieszania, więc warto mocniej skupiać się podczas czytania, aby nie stracić orientacji. Siostry krwi okazały się powieścią przy której miło spędziłam czas. Z wielkim potencjałem, jednak nie do końca wykorzystanym. Świat wykreowany przez autorkę, ukazanie nienawiści między aniołami i wampirami oraz bohaterowie przemawiają na plus, jednakże zabrakło więcej akcji, zwrotów fabularnych i przede wszystkim zakończenia, które by chociaż w małym stopniu je przypominało. Książka może się spodobać fanom motywu walki dobra ze złem oraz wampirów w nieco bardziej krwistej odsłonie. Liczę na kontynuację, która więcej rozjaśni, bo w formie pojedynczego tomu ta historia mnie nie kupiła do końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-05-2018 o godz 12:04 dasia147 dodał recenzję:
,,Siostry półkrwi" to dobra fantastyka. Ciekawa fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie i motyw wampirów , aniołów oraz walki dobra ze złem dopełniają całość. Akcja powoli nabiera tempa ale gdy się rozpędzi to wciągnie Cię niczym huragan. Książkę czyta się szybko, a to za sprawą lekkiego pióra. Uważaj jednak i czytaj podtytuły rozdziałów, inaczej zgubisz się i będziesz musiał/ a zawrócić. Motyw walki aniołów z wampirami bardzo przypadł mi do gustu. Na plus zasługuje także relacja sióstr, które są w wielkim impasie. Niby się nienawidzą ale głęboko gdzieś tam w środku się kochają. Kolejnym plusem są przypisy autorki, które wyjaśniają niezrozumiałą terminologię. Bardzo spodobało mi się również ukryte przesłanie. Mianowicie, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach siły wyższej, która ma wobec nas swoje plany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-05-2018 o godz 11:04 Anonim dodał recenzję:
Od samego początku nie mogłam się doczekać, aż w końcu zapoznam się z fabułą tej książki i wykreuję na jej temat własną opinię. Po przeczytaniu opisu, byłam więcej niż pewna, że czeka mnie parę godzin naprawdę ciekawej literatury, która być może sprawi, że już nigdy nie będę w stanie o niej zapomnieć i muszę przyznać, że znalazłam w niej wiele zadowalających momentów, dzięki którym uważam, że mimo wszystko warto zwrócić na nią uwagę. Jeżeli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat, bądź też ciekawi was moja opinia, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z resztą opinii. Już po zapoznaniu się z paroma pierwszymi stronami, wiedziałam, że z pewnością już nigdy nie będę w stanie zapomnieć dość specyficznego stylu autorki, który tylko podsycał moją ciekawość i sprawiał, że dosłownie nie byłam w stanie oderwać się od lektury, dopóki nie zapoznałam się z ostatnią stroną. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z podobnym sposobem kreowania fabuły. Każde zdanie zostało napisane w charakterystyczny, nieco tajemniczy sposób, dzięki czemu odczuwam do niej niemały sentyment. Były sobie dwie siostry, różne od siebie niczym ogień i lód. Jedna z nich była dobra, gdyż w swoich żyłach posiadała krew aniołów, druga - zła, naznaczona wampiryzmem, gdyż taki był kaprys bogów. Każda z nich otrzymała specjalne zadanie w wojnie pomiędzy wampirami a aniołami, a ich decyzje mogą nieść za sobą ogromne konsekwencje. Stworzone do wzajemnej nienawiści pielęgnowanej przez długie lata cierpień. Obie gotowe, aby w końcu zadać ostateczny cios. Jednak z której strony on padnie? Która z nich tak naprawdę walczy o słuszną sprawę, a która jest zwyczajną marionetką w rękach bogów? Jak zakończy się spór bliźniaczych sióstr? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie w tej książce! Sam pomysł na napisanie tego typu opowieści jest oryginalny i niepowtarzalny oraz jak najbardziej warty poświęcenia mu chwili uwagi. To niesamowite, że autorka zdołała wykreować tak wspaniałą lekturę, bez wzorowania się na innych książkach, podobnych do tej historii, dzięki czemu stworzyła swój własny, tajemniczy świat, do którego możemy wejść, gdy tylko zdecydujemy się sięgnąć po "Siostry Półkrwi". Nawet się nie spodziewałam, że ta książka odbije się na mnie do tego stopnia, że nawet po zakończeniu lektury, nie będę w stanie przestać o niej rozmyślać. Już teraz mogę z pewnością przyznać, że to moich ulubionych postaci należy anielica Sonia, która mimo iż z jednej strony nienawidziła swojej bliźniaczej, przesiąkniętej złem siostry, nie była w stanie jej zabić. Byłam niezwykle zaintrygowana jej historią, tym, że dawniej była kochaną i szanowaną księżniczką, a w jednej chwili utraciła wszystko, począwszy od ufającego jej ludu, a kończąc na ukochanym mężczyźnie. Jeżeli więc udało mi się w chociażby najmniejszym stopniu pobudzić waszą wyobraźnię, jak najbardziej zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę, aby przekonać się na własnej skórze, czy można uznać ją za świetną i jedyną w swoim rodzaju, czy też nic niewartą stertę kartek, dla której nie warto nawet marnować sił na przewracanie stron. Osobiście czuję się przekonana i sądzę, że z przyjemnością polecę ją znajomym, aby przekonać się, czy oni także zakochają się w przedstawionej tam fabule. Cała opinia: https://1stowarzyszenieksiazkoholikow.blogspot.com/2018/05/siostry-pokrwi-elzbieta-seredynska.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Książka do... napisania Opracowanie zbiorowe
0/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jedyna taka choroba Zdebska Ewelina
0/5
26,99 zł
29,99 zł
premium 25,64 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni horyzont Tomszak Jarosław
0/5
22,49 zł
24,99 zł
premium 21,36 zł
Inne z tego wydawnictwa RzeczpostApokaliptyczna Polska Magdoń Adam
3.5/5
57,99 zł
64,99 zł
premium 55,09 zł
Inne z tego wydawnictwa Wędrówka. Bitwa o nonsens. Tom 1 Wilk Agata
4/5
53,99 zł
59,99 zł
premium 51,29 zł
Inne z tego wydawnictwa Naznaczony Antosik Agnieszka
0/5
40,49 zł
44,99 zł
premium 38,46 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukryty wymiar Szwast Stanisław
4/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 34,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie Bołotow Borys
0/5
44,99 zł
49,90 zł
premium 42,74 zł
Inne z tego wydawnictwa Pamiętnik buntowników Wąsowicz Karol
0/5
17,99 zł
19,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Wylecz się z raka Lebiediew Jewgienij
5/5
34,99 zł
39,00 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Dysbakterioza Garbuzow Genady
0/5
34,99 zł
39,00 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Kapilaroterapia Rose Daniel
0/5
19,49 zł
21,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Wszystko można wyleczyć Lebiediew Jewgienij
0/5
33,99 zł
38,00 zł
premium 32,29 zł
Inne z tego wydawnictwa Remedium Rutkowski Radosław
4.5/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 34,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Orgazmokalipsa Dąbrowski Krzysztof T.
4.1/5
31,99 zł
35,99 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaklęta w białą sarnę Elsa Anna
0/5
22,49 zł
24,99 zł
premium 21,36 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojna Światła i Ciemności Blackwood Forest
4/5
40,49 zł
44,99 zł
premium 38,46 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzikość Lagioia Nicola
0/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.