Siostry. Kresy. Zsyłka. Wielki świat (okładka miękka)

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj i odbierz w 2 godziny

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Ludmiła, Barbara i Hela. Przedwojenne polskie Wilno. Trzy siostry, których beztroskie życie przerwała wojna. Wszystkie wywiezione w stepy Kazachstanu, po wojnie każdej z nich los szykuje inną niespodziankę.

Barbara zakochuje się w Rosjaninie, który uratował jej życie i postanawia zostać w Związku Sowieckim.
Ludmile udaje się przedostać do armii Andersa, ale dramatyczny wypadek kończy dobrze zapowiadającą się karierę oficerską. Trafia do polskiego obozu w Rodezji, gdzie opiekuje się dziećmi.
Najmłodsza – Helena - kończy kurs traktorzystów, przedziera się do polskiej armii w Persji, po wojnie osiada w Kanadzie.

Czy doświadczenia z zesłania determinują ich życie? Czy uda im się znaleźć wymarzoną, spokojną przystań, zrozumieć się nawzajem?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Siostry. Kresy. Zsyłka. Wielki świat
Autor: Lewandowska-Kąkol Agnieszka
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-01-20
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 17 x 207 x 147
Indeks: 18925395
 
średnia 5
5
11
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
5/5
02-04-2018 o godz 18:56 wagata79 dodał recenzję:
ciekawa lektura, wydanie ładne, dobrze się czyta, super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-01-2018 o godz 17:21 Barbara Banasiak dodał recenzję:
Wspaniała lektura, można śledzić losy trzech sióstr żyjących w nieodległej przeszłości dla nas nie do końca jeszcze poznanej. Polecam, interesująca książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-12-2017 o godz 09:13 martunia01 dodał recenzję:
ksiazka warta zakupu, polecam jak njabrdziej na jesienne wieczory na sofce ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-04-2016 o godz 10:11 alajan1 dodał recenzję:
polecam Wszystkim , losy sióstr i wielu tysięcy polkaów to prawda o której nic nie wiedzieliśmy a naprawdę POWINNIŚMY WIEDZIEĆ
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2016 o godz 11:08 Ósemkowy Klub Recenzenta dodał recenzję:
"Siostry - Kresy, zsyłka, wielki świat" to historia trzech sióstr, które przeżyły grozę wojny. Trafiły razem ze swoja mamą do Kazachstanu, gdzie musiały pracować ponad siły. Mieszkały w bardzo złych warunkach i otrzymywały niewielkie racje żywnościowe. Ich mama zmarła. Dziewczynom udało się opuścić to miejsce. Los każdej potoczył się inaczej. Siostry zamieszkały w różnych częściach globu. Na długi czas straciły ze sobą kontakt.

Barbara została w Rosji ze swoim ukochanym, Jurijem. Jej mąż jest Rosjaninem. Dziewczyna zakochała się w nim, wtedy kiedy on swoim zeznaniem uratował jej życie. Dla niego Basia zmieniła wyznanie. Przechodzi z katolicyzmu na prawosławie. Ma z nim szóstkę dzieci.

Ludmiła, zwana także Ludką, wyjeżdża do Rodezji. Tam poznaje mężczyznę, w którym się zakochuje. Niestety jej ukochany ginie w tragicznych okolicznościach.

Najmłodsza z sióstr, Helenka, kończy kurs traktorzystów. Walczy również w polskiej armii. Po wojnie udaje się do Kanady, gdzie kończy studia medyczne. Helenka jest wyjątkowo zdolna. Dostaje się na studia za pierwszym podejściem. Zdobywa same piątki. Udaje jej się otrzymać stypendium. Poświęca swoje życie pracy naukowej.

Czytając powieść, czułam czasami radość, wzruszenie, czasem smutek. Nie ulega wątpliwości, że każda z bohaterek dużo przeszła. Negatywne doświadczenia wzmacniają ludzi. Złe wspomnienia pozostaną z tymi kobietami do końca ich życia.

Polecam tę książkę każdemu, kto znajdzie wolną chwilę.
Kasia, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-02-2016 o godz 11:51 citri dodał recenzję:
Ogromnie polecam tę książkę. Bardzo dobrze napisana, niesamowicie wzruszająca. Powiększa wiedzę na temat wydarzeń z czasów wojny, pokazuje życie Polaków zesłanych na roboty do Kazachstanu, a potem tułających się po świecie, nie wracających do Polski. Opisuje bolesne przeżycia trzech sióstr, które za przyczyną dziwnych przypadków zostają od siebie rozdzielone i każda wyjeżdża w innym kierunku. Czy kiedykolwiek się odnajdą? Co je czeka po drodze, a przede wszystkim dokąd zmierzają? Piękna, wartościowa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-02-2016 o godz 17:50 Meggie dodał recenzję:
Koleje losu bywają nieprzewidywalne. W jednej chwili można utracić poczucie bezpieczeństwa, dom, najbliższych. Ludmiła, Barbara i Hela to trzy siostry, w których szczęście wkroczyła wojna. Tracą ojca i wraz z matką zostają zesłane do Kazachstanu. Od tego momentu losy każdej z nich potoczą się inaczej, chociaż lata wojny i zsyłki odcisną piętno na życiu całej rodziny. Na swej drodze napotkają cierpienie, ból, ale także drobne radości. Jak potoczą się losy sióstr? Czy traumatyczne wspomnienia pozwolą na odnalezienie szczęścia i spokoju?

Z twórczością Agnieszki Lewandowskiej–Kąkol spotkałam się już wcześniej. Książka „Niezłomna. Zachowała godność w łagrach” pozostawiła po sobie wiele emocji i trwały ślad w pamięci. Tego spodziewałam się także po najnowszej książce pisarki. Po raz kolejny się nie zawiodłam.

Opowieść o trzech siostrach oparta jest na rzeczywistych wydarzeniach, co jeszcze mocniej zachęca do poznania ich losów. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie to, co ma miejsce w czasie wojny, ten rodzaj okrucieństwa, znieczulenia na krzywdę innych i chęci przeżycia. Ludmiła, Barbara i Hela wychowywały się w szczęśliwej, kochającej się rodzinie. Wtargnięcie wojny w ich życie zburzyło wszystko, a one trafiły do Kazachstanu. Czas, który tam spędziły pozostawił ślad na ich wzajemnych relacjach, ale także dalszym życiu. Po ogłoszeniu w 1941 roku amnestii i opuszczeniu przez nie obozu, droga każdej z sióstr powiodła w innym kierunku i mimo, że czasem pewne wydarzenia ich ścieżki przeplatały, to nic już nie było takie, jak wcześniej. Los rzucił im pod nogi wiele przeszkód i pokierował przez Rodezję, Persję i Kanadę. Wiele czasu upłynęło nim odnalazły cel w życiu. Czy ich więź przetrwała próbę czasu i rozłąkę?

Dla każdej z sióstr życie ułożyło się inaczej i widać, że poszukiwały szczęścia, spokoju ducha i miłości. Nie jest łatwo zrozumieć, czego w życiu się tak naprawdę pragnie, a czasem taka wiedza przychodzi zbyt późno, by cokolwiek zmienić. Jedno je łączy, czyli determinacja, która nie pozwalała poddać się mimo nieszczęść i piętrzących się trudności. Każda w pewnym momencie musiała radzić sobie samotnie, chociaż spotykały wielu pomocnych ludzi wokół. Nawet przebywając w różnych zakątkach świata próbowały nawiązać ze sobą kontakt.

Książka napisana jest w sposób lekki mimo trudnej tematyki. Z każdej strony płyną emocje, a plastyczny język wyświetla kadr po kadrze wydarzenia, które poruszają i skłaniają do refleksji. Sposób prezentacji opowieści przyciąga i sprawia, że losy sióstr zaciekawiają. Jak to w życiu bywa na ich drodze staje wiele niewiadomych, a niektóre z podejmowanych decyzji zaważą także na losie najbliższych.

Reasumując książka „Siostry. Kresy. Zsyłka. Wielki świat” to wartościowa lektura obrazująca losy kobiet, które porwała zawierucha wojny. Trudno zapomnieć o takich wydarzeniach, które odciskają piętno na dalszym życiu. Trzy siostry - trzy historie, poruszające, pełne bólu, cierpienia, radości i miłości. Polecam tę książkę każdemu, gdyż dostarcza pełną gamę emocji i przede wszystkim zachowuje pamięć o ludziach, którzy walczyli, pomagali innym i starali się już po wojnie odnaleźć spokój i ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2016/02/14/siostry-agnieszka-lewandowska-kakol/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-02-2016 o godz 21:32 Ewa Chani Skalec dodał recenzję:
Wzruszająca, bolesna, trudna, piękna, dotykająca za serce... Można by tak dalej wymieniać, a i tak nie odda się wszystkich uczuć, jakie targają czytelnikiem, kiedy wyrusza w sentymentalną podróż z Ludmiła, Barbarą i Heleną. Oparta na prawdziwych życiorysach, najnowsza książka Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol na długo zapada w pamięć.
Wszystko zaczęło się w pociągu z ZSRR do Polski... Nie, zaraz, zaczęło się znacznie wcześniej, trzy dekady wcześniej, a pociąg jechał dokładnie w drugą stronę i w bydlęcych wagonach wywoził Polaków na Wschód. Wśród tych zsyłanych na katorgę były trzy siostry i ich matka. Ta ostatnia nie doczekała amnestii z 1941 roku, jej dzieci natomiast spotkał bardzo różny los. Nierozłączne dotąd, dziewczęta zostały wystawione na wiele prób, a sama wojna okazała się li tylko jednym z etapów ich długoletniej i bolesnej podróży. Czy uda im się po latach spotkać i odbudować więź, która została przerwana, kiedy były jeszcze młodziutkie? Czy dorosłe kobiety z doświadczeniem będą potrafiły się odnaleźć i to nie tylko w sensie geograficznym, ale przede wszystkim mentalnym i emocjonalnym?
Miłość Barbary zaskakuje siostry cieszące się z amnestii. One marzą o powrocie do ukochanej Polski i o walce o jej odzyskanie. Ona kocha Rosjanina, wroga, waha się, co począć. Zostaje – ponieważ on kocha swoją ojczyznę. Helena i Ludmiła wyruszają w podróż, by przyłączyć się do armii generała Andersa i dalej walczyć o Polskę. Jednak i im przyjdzie się rozdzielić, a zanim znów się spotkają ich losy skomplikują się jeszcze bardziej.
Wojna się skończy, przyjdzie upragniony pokój, który jednak daleki jest od tego, o czym młode dziewczęta marzyły. Życie pisze własne scenariusze. Miłość, zazdrość, samotność. Przyjaźń, zawód, próba znalezienia swego miejsca na świecie. Szukanie własnej tożsamości, kariery, wychowywanie dzieci. Niby zwyczajne, a jednak tak trudne. W Afryce, w Kanadzie, w Związku Radzieckim – na każdym kroku przeszkody. Różne, to oczywiste, ale wciąż są. Czasem stawia je los, czasem inni ludzie, czasem sami kopiemy dołki pod sobą. Nie uniknęły tego również tytułowe siostry.
Autorka już wcześniej przekonała mnie do tego, że warto sięgać po jej książki. Jej pozycja umocniła się po "Siostrach" i dzisiaj wiem, że sięgnę również po te powieści Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol, których dotąd nie czytałam.
Opis losów dziewcząt/kobiet jest poruszający do głębi. Trudności, z jakimi się im przyszło zmagać czasem okrutne. Wszystko zaś przedstawione bardzo plastycznie i emocjonalnie, a jednocześnie prosto. Nie ma tu zbędnego patosu. Jest po prostu życie. I głęboki rys charakterologiczny bohaterek, co jest olbrzymim plusem tej książki.
Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Powieść "Siostry" to literatura z najwyższej półki, którą każdemu mogę z serca polecić. Ostrzegam jednak, że nie jest to tekst przyjemny, nie wprawi Was w pozytywny nastrój i na pewien czas będzie drążył w Was korytarze emocji i przemyśleń.

Zapraszam: http://dune-fairytales.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-02-2016 o godz 12:24 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Książka pt. „Siostry” Agnieszki Lewandowskiej – Kąkol, to opowieść o trzech dziewczynach – siostrach: Ludmile, Barbarze i Heli, które wraz ze swoją mamą oraz innymi deportowanymi były przewożone bydlęcymi wagonami coraz dalej od domów. Sowieci mieli powiedzenie, że „U nas kto nie rabota jet, tot i nie kuszajet” (u nas kto nie pracuje ten nie je). Klasyfikowali również ludzi pod względem narodowości polskiej, ukraińskiej, białoruskiej, lub żydowskiej to po pierwsze, a po drugie ludności kresów nakazywano wyrzec się obywatelstwa polskiego i przyjąć obywatelstwo radzieckie, a jeżeli ktoś się sprzeciwił, został likwidowany.
Basia – jedna z sióstr zakochuje się w Rosjaninie, starszym od niej o 20 lat. Druga Ludmiła wychodzi za mąż za prawnika, ale nie jest z nim szczęśliwa. Czy trzeciej siostrze los będzie sprzyjał? Czy siostry tak rozrzucone po świecie spotkają się po latach? Gdzie najmłodszą Helę los rzuci, bo już w Kazachstanie pragnęła zostać lekarzem, pomagać innym, opiekować się umierającą matką. Czy osiągnie swój cel i wróci do ojczyzny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz Drogi Czytelniku w tej cudownej książce, nie jest ona gruba, bo zawiera tylko 208 stron i 11 rozdziałów, litery są w sam raz ani duże ,ani małe, a książka w miękkiej oprawie.
Autorka opisuje szczegółowo traumatyczne losy bohaterek na Kresach, oraz stepy Kazachstanu, śmierć i cierpienie ludzi. Książka zawiera prawdziwe życiorysy osób, jak również wydarzenia tam przedstawione.
Wydawnictwo Fronda na pierwszej stronie książki umieściło sentencję, która bardzo mi się spodobała i muszę ją tutaj przytoczyć „Kto nie więcej daje, aniżeli otrzymał – jest zerem i jego przyjście na świat można uznać za zbyteczne”. W tym jednym zdaniu zawiera się cały sens tej książki, jest ona jak najbardziej tu na miejscu.
Zapytacie dla kogo ta książka? Oczywiście dla wszystkich: młodych, starszych i tych, którzy pamiętają lata wojenne, bowiem jest to piękna lekcja historii o której nie wolno nam nigdy zapominać.
Ocena:10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-01-2016 o godz 11:59 jeke5 dodał recenzję:
,,Siostry. Kresy. Zsyłka. Wielki świat" Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol to powieść inspirowana prawdziwymi życiorysami.

Trzy siostry mieszkające w Wilnie-Barbara, Ludmiła, Helena-oraz ich matka zostają zesłane w 1940 roku do karnego łagru w Kazachstanie. Przez trzy tygodnie podróżują w bydlęcym wagonie, a później dwukołowym wozem-arbą ciągniętym przez woły. Na końcu tej męczącej podróży czekają na nie baraki oddalone od siebie o pół kilometra, w których wcześniej mieszkały świnie. Wokół rozciągają się pola, na których pracują zesłańcy.

Najliczniejszą grupę w kołchozowej społeczności stanowią Ukraińcy, którzy do Kazachstanu trafili jeszcze przed II wojną światową, są warstwą uprzywilejowaną i bardzo nieprzychylnie nastawioną do Polaków. Ukraińców zaś nie lubi ludność tubylcza, głównie rasy mongolskiej. W trudnych warunkach obozowych i wśród nieprzychylnej ludności siostry spędzają półtora roku. Dopiero po 30 lipca 1941 roku, po podpisaniu układu Sikorski-Majski zostaje ogłoszona amnestia, niestety ich mama tego już nie doczekała.

Po ogłoszeniu amnestii siostry cieszą się, ale Barbara jest rozdarta wewnętrznie, gdyż zakochała się pierwszą miłością w Rosjaninie-Juriju, który uratował ją w obozie przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Wkrótce drogi sióstr rozchodzą się, gdyż Barbara postanawia ułożyć sobie życie z Jurijem w Stalingradzie, a Ludmiła i Helena jadą do Turkiestanu. Nieprzewidziane zdarzenia i zawirowania historii powodują, że dotąd nierozłączne siostry tracą ze sobą kontakt.

Bolesne przeżycia wojenne, obozowe i powojenne próby ułożenia sobie życia na nowo Czytelnik poznaje z perspektywy każdej z sióstr. Akcja toczy się w Kazachstanie, Turkiestanie, Rodezji, Moskwie i Kanadzie. Wydarzenia szybko następują po sobie, a teraźniejszość przeplata się ze wspomnieniami.

Agnieszka Lewandowska-Kąkol pokazuje jaką wartością jest życie, o które trzeba walczyć. Jego wartość doceniają ci, którzy znaleźli się na jego skraju, tuż nad przepaścią.
Podkreśliła w swojej książce więź łączącą siostry, które w młodości wszystko robiły wspólnie, dzieliły się sekretami, wychowane były we wzajemnej życzliwości, a gdy znalazły się w obozie wspierały się i próbowały przetrwać w warunkach, gdzie niektórzy ludzie nie wytrzymywali i zamieniali się w potwory. Wydarzenia polityczne i osobiste spowodowały, że po opuszczeniu łagrów znalazły się w zupełnie innych częściach świata, odbiło się to na ich psychice.

Byłam zaskoczona, jak różnie potoczyły się ich dalsze losy, ale nie zdradzę więcej szczegółów, by nie psuć Wam czytania. Dodam tylko, że w życiu sióstr pojawiają się także mężczyźni.
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Druk na życzenie

Ile razy zdarzyło Ci się szukać książki, która nie była już dostępna w sprzedaży? W Empiku staramy się odpowiadać na Twoje potrzeby i nie boimy się innowacyjnych rozwiązań.
Dlatego, jako pierwsi na rynku wprowadzamy dla naszych klientów opcję „Druku na życzenie”.

 
 

Jak to działa?

W przypadku kilkuset wybranych, niedostępnych już w regularnej sprzedaży książek wprowadziliśmy możliwość wydrukowania ich na życzenie klienta. Opcja obowiązuje wyłącznie na stronach produktów z widoczną zakładką „Druk na życzenie”.

 
 

O produkcie

Książki wydrukowane w ramach opcji “Druk na życzenie” mogą różnić się w niewielkim stopniu od pierwowzorów. Istotną różnicą jest całościowy wydruk w środku w kolorze czarno-białym, nawet jeśli oryginalna wersja zawiera kolorowe elementy graficzne. Ponadto książki drukowane na życzenie posiadają klejone, a nie zszyte grzbiety. Okładka książki będzie natomiast niemal identyczna z oryginałem. Twarda lub miękka, w zależności od opisu na stronie i wydana w kolorze. Typ i wielkość czcionki również zostaną zachowane.

 
 

Personalizacja

Każda książka wydrukowana na życzenie jest podpisana imieniem i nazwiskiem swojego właściciela. Stosowna informacja jest zawarta w znaku QR nadrukowanym na okładce. Dzięki temu Twoja książka jest jeszcze bardziej wyjątkowa i unikalna. Po wysłaniu książki znak QR nie będzie dalej przetwarzany przez Administratora.

 
 

Jak złożyć zamówienie?

Wybierz interesujący Cię tytuł i sprawdź, czy jest dostępny w opcji “Druk na życzenie”. Złóż zamówienie, tak jak zawsze i już wkrótce ciesz się upragnioną książką na półce! Pamiętaj, że zamówienie realizujemy specjalnie na Twoje życzenie i w związku z tym czas jego realizacji może się wydłużyć - do 14 dni.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gra cieni Flont Andrzej
4.5/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Luter. Ciemna strona rewolucji Lisicki Paweł
5/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Mity medyczne, które mogą zabić Świątkowska Katarzyna
4/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety despotów Słowiński Przemysław
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewczyny wyklęte Nowak Szymon
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Władca świata Benson Robert Hugh
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczny PRL. Wielkie afery Słowiński Przemysław
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach Fedorowicz Andrzej
0/5
37,99 zł
49,90 zł
premium 36,09 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojny przyszłości Wrzosek Marek
0/5
25,49 zł
39,90 zł
premium 20,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Obrona wiary Chesterton Gilbert Keith
5/5
32,99 zł
37,00 zł
premium 31,34 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety wywiadu Słowiński Przemysław
0/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Obóz świętych Raspail Jean
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Polskie piwo. Biografia Szymański Marcin Jakub
5/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 32,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Skok na banki. Kto kontroluje pieniądze Polaków Nisztor Piotr
4.5/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 42,26 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas Nielegałów Wroński Piotr
4.2/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Wiekuisty człowiek Chesterton Gilbert Keith
4/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 34,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Obrona człowieka Chesterton Gilbert Keith
0/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 34,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Boży szaleńcy Łaszewski Wincenty
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.