Siedem lat później (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu. 

Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet – Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski – w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie,  powaga i humor idą łeb w łeb.

Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. Pyta o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech, o to, co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość i w końcu o to, co dla tak wielu z nas najważniejsze – co zrobiłby z miłości. Dopytuje, wierci dziurę w brzuchu, nie odpuszcza. Takiej relacji nie spotyka się codziennie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Siedem lat później
Autor: Wiśniewski Janusz L. , Wellman Dorota
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-08-31
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 205 x 148
Indeks: 19781297
 
średnia 4,5
5
21
4
9
3
5
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
32 recenzje
15-03-2019 o godz 15:06 matipl008 dodał recenzję:
Jest to druga ksiąrzka tandemu Wellman&Wiśniewski i podobnie jak pierwsza równie wciagająca lektura .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
15-11-2017 o godz 23:17 Angelika Barańska dodał recenzję:
Pierwsza była lepsza chociaż ta też się szybko czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-07-2017 o godz 20:19 Magdalena Owczarek dodał recenzję:
Wellman i Wiśniewski. Moi ulubieńcy. Doskonały język, duża dawka ciekawostek i jak zwykle poczucie humoru.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-10-2016 o godz 12:15 ada dodał recenzję:
Czyta się szybko jak każdy wywiad rzekę chyba. Janusz L. Wiśniewski staje się na pewno bardziej znany, blisko po tej pozycji i właściwie wydaje się być sympatycznym człowiekiem, którego popularność, jak dotychczas, nie zepsuła. Pięknie mówi o kobietach, czym w moich oczach zyskuje. Odnosi się do nich z wielkim szacunkiem, podziwem, nonszalancją. Brakowało mi jednak Doroty Wellman - fakt zadaje świetnie pytania, w punkt, inteligentne ale najchętniej przeczytałbym pozycje, w której bardziej wymieniają się poglądami, bo "7 lat pózniej" jest tylko o Januszu Wiśniewskim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
13-10-2016 o godz 21:03 Sabina Łaba dodał recenzję:
Liczba siedem jest powszechnie uważana za magiczną liczbę. Są siedmiomilowe buty, siedem lat nieszczęścia czeka nieszczęśnika który stłukł lustro, dlatego też można spodziewać się, iż podobna aura magiczności towarzyszyć będzie lekturze rozmowy Doroty Wellman przeprowadzonej z Januszem Wiśniewskim, która na ponowną sposobność wywiadu z tym jakże popularnym autorem książek obyczajowych czekała całe długie siedem lat.
Podczas lektury tej książki można zauważyć niezwykłą serdeczność i przyjaźń pomiędzy rozmówcami. Dzięki tej przyjaźni możemy dowiedzieć się wielu szczegółów i sekretów z życia autora, niedostępnych w wielu innych wywiadach ,które można przeczytać w popularnej prasie. Jakże trafnie opis na tylnej okładce książki, a dokładnie jedno zdanie : „Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury” oddaje klimat tej książki; co wrażliwsi mogą czuć, iż podczas zadawania pytań cienka granica została przekroczona, jednak to właśnie odróżnia tę książkę od innych wywiadów dostępnych na rynku wydawniczym.
Książka sama w sobie zaciekawiła mnie osobą autora, i choć z niektórymi z jego poglądów się nie zgadzam, to uważam iż warto było przeczytać ten wywiad, choćby ze względu na możliwość poznania kulisów powstawania jego książek, jak również wielu fascynujących faktów z jego życia prywatnego. Serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2016 o godz 22:22 tusiailena dodał recenzję:

Osoba Janusza L. Wiśniewskiego wciąż mnie fascynuje. Pan magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii piszący bestsellery i to o miłości. Skrajnie piorunująca mieszanka, bo pisze porywająco i wciągająco.
Sięgnęłam po ten wywiad z ciekawości co też ma do powiedzenia pan Wiśniewski i w jaki sposób przepytuje go pani Wellman. Miałam tylko zajrzeć do tej pozycji ale już po paru stronach ciężko mi było bardzo zostawić książkę. Rozmówcy poruszają w wywiadzie tematy prywatne ale też te dotyczące rynku wydawniczego, kultury ale też polityki i religii.
Książka niezwykle wciąga a to za przyczyną różnorodności poruszanych tematów ale też inteligenci, nieprzeciętności przepytywanego pisarza.

Książka „Siedem lat później” jest rozmową Doroty Wellman i Janusza L. Wiśniewskiego. Jest to ciekawa rozmowa dwóch przyjaciół. Poruszane w niej jest wiele tematów co pozwala czytelnikowi poznać pisarza, poznać jego poglądy- nie tylko polityczne. Dyskusja ta mimo poruszania tematów trudnych jest lekka i dobrze się ją czyta. Dorota Welllman bardzo plastycznie i umiejętnie kieruje rozmową ale też daje się wciągnąć Wiśniewskiemu w dyskusję, potrafi też bardzo trafnie zakończyć wypowiedzi ciętą ripostą.

Spokojny, inteligentny do tego sławny pisarz i naukowiec- Janusz Wiśniewski i spontaniczna, sympatyczna i bystra- Dorota Wellman. Dwie niezwykle różne osoby a mimo to doskonale uzupełniający się rozmówcy.
Pan Janusz Wiśniewski jest znany w takich krajach jak: Rosja, Wietnam, Włochy czy Albania gdzie godnie reprezentuje nasz kraj w dziedzinie literatury jak i nauki.

Książkę „Siedem lat później” polecam wszystkim tym którzy są fanami twórczości Janusza L. Wiśniewskiego albo są ciekawi jak dzieli on czas na pracę naukową i pisanie, ale też na rodzinę.
Warto przeczytać i poznać poglądy Doroty Wellman i Janusza L. Wiśniewskiego chociaż myślę, że wielu czytelników nie będzie się zgadzać z opiniami bohaterów książki.
Źródło: http://ksiazkaznadzieja.pl/2016/10/siedem-lat-pozniej-rozmowa-doroty-wellman-z-januszem-l-wisniewskim/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-09-2016 o godz 11:20 Lustro Rzeczywistości dodał recenzję:
Doskonała pozycja dla wielbicieli twórczości Janusza L. Wiśniewskiego i talentu dziennikarskiego Doroty Wellman. Szczera, przyjacielska rozmowa na tematy wszelkie, od codzienności po kontrowersyjne poglądy Wiśniewskiego. Polecam.
http://www.lustrorzeczywistosci.pl/2016/09/siedem-lat-pozniej-janusz-l-wisniewski.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2016 o godz 13:17 Sandra Jędrowiak dodał recenzję:
Książka-wywiad to - myślę, że można tak powiedzieć - forma biografii, która staje się coraz bardziej popularna na rynku wydawniczym. Ostatnią tego typu lekturą, którą przeczytałam był głęboki i emocjonalny wywiad - rzeka Łukasza Maciejewskiego z Danutą Stenką (który gorąco polecam). Osobiście preferuję typowe biografie, jeśli natomiast ktoś chciałby przybliżyć sobie daną postać, bez szczegółowych opisów wydarzeń z jej życia, ta forma wypowiedzi jest idealna.
Janusza Leona Wiśniewskiego czytam od dawna. Niektóre jego książki zachwyciły mnie mniej, drugie urzekły bardziej. Zdecydowanie jednak wolę powieści niż opowiadania.
Dorotę Wellman cenię i szanuję. Za co? Za nieszablonowość, szczerość i tę pozytywną prostotę.
Książka zatem w rolach głównych z dwiema powyższymi osobami, musiała być wyjątkowa. I taka właśnie jest.
Dorota powoli, z wyczuciem przepytuje J.L.Wiśniewskiego początkowo na temat pracy naukowej w Niemczech, wydawanych książek i próbach przemycania swej pasji-chemii do tych książek właśnie.
Dalej o rynkach wydawniczych, polityce, by następnie przejść do tematów bardziej osobistych.
Otrzymujemy zatem cały wachlarz tematów, na który to dyskutować mogą jedynie osoby, które znają się bardzo dobrze. Co więcej, w rozmowie tej słychać, iż są nie tylko dobrymi znajomymi, ale i przyjaciółmi.
Rozmowa mimo tematów trudnych jest lekka, płynna. Rozmówcy doskonale się rozumieją, co rzeczywiście "słychać". Dorota umiejętnie kieruje rozmową, sama nie raz dając się wciągnąć w dyskusję. Dopowiada, kończy zdania, wspomina, żartuje, a kiedy trzeba kończy dosadną puentą, czy ciętą ripostą.
Czytelnik odnosi wrażenie, iż siedzi obok z filiżanką kawy podsłuchując dialog dwóch bliskich sobie osób.
Spokojnego, ułożonego, niezwykle inteligentnego, nieskażonego wyniosłością i pokłosiami sławy pisarza i naukowca w jednej osobie. Oraz spontanicznej, niezwykle sympatycznej, bystrej Doroty Wellman - kobiety z jajem, którą notabene bardzo chciałabym poznać.
Dwie wydawałoby się tak różne osoby, doskonale uzupełniają się w rozmowie.

Od Janusza Leona Wiśniewskiego dowiadujemy się o bieżących wydarzeniach w kraju i zagranicą, sytuacji w Polsce, Rosji i w Niemczech. Wiśniewski nie unika porównań między Polską a Niemcami, mówi o swych poglądach politycznych, relacjach polsko-niemieckich.
Nie zabrakło dyskusji o Pani Pawłowicz, L.Balcerowiczu czy J. Korwina-Mikke.
Omawiają tematy trudne takie jak eutanazja, aborcja, in vitro. Toczą dyskusję o Kościele i uchodźcach. Dalej, o wspólnej książce z Iradą Wownenko, o miłości, jej fazach oraz o rodzinie i związkach Wiśniewskiego po rozstaniu z żoną.
Ta książka jest jak pasjonująca rozmowa. Frapuje, zastanawia, pobudza do dalszych rozmyślań, ale też bawi i rozśmiesza.
Żałuję tylko, że rozmowa jest tu w zamyśle jednostronna, osobą przepytującą jest Dorota, odpowiada Janusz. Książka byłaby jeszcze ciekawsza, gdyby osoby te przepytywały siebie wzajemnie :) Niemniej jednak polecam gorąco!

https://miloscdoczytania.wordpress.com/2016/09/21/siedem-lat-pozniej-j-l-wisniewski-d-wellman/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-09-2016 o godz 15:40 Klaudia Sowiak dodał recenzję:
Janusza L. Wiśniewskiego kojarzyłam głównie z szumnej ekranizacji „Samotności w sieci”. Książka podobno też była bardzo dobra. Czytałam ją jednak, gdy miałam jakieś dziesięć lat i niewiele mogłam z niej zrozumieć – ot nieodpowiednia książka w nieodpowiednich rękach. Pamiętam tylko, że to historia strasznie smutna, wzruszająca… i że film ma tyle nieścisłości, że głowa mała! A jednak autor zdobył ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Z wywiadu wynika, że jego książki osiągnęły sukces również w Rosji.

Wywiad czyta się dosyć przyjemnie, jednak trzeba się liczyć z tym, że pisarz uważa się za autorytet niemal w każdej dziedzinie. Z ogromną pewnością siebie wypowiada się na wszystkie tematy, począwszy od aborcji, kościoła, a skończywszy na pisaniu i związkach. Ta pewność siebie momentami była przyczyną mojej irytacji – nie podzielając zdania autora, czułam się idiotycznie. Z jednej strony rozumiem, że pan Wiśniewski jest profesorem, niejedno w życiu przeżył, ale… nie można być ekspertem od wszystkiego! Chociaż biorąc pod uwagę naszą polską mentalność…

Na okładce zamieszczono cytat pisarza „Tak naprawdę zamiast mówić, wolałbym jej słuchać”. Szczerze mówiąc z miłą chęcią przeczytałabym wywiad, gdzie role są odwrócone. Mam wrażenie, że tworząc tak inteligentne pytania, Dorota Wellman miałaby również wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. Niestety niewiele wiem o tej kobiecie – kojarzę ją jako dziennikarkę TVNu oraz osobę z reklam supermarketów sieci Lidl. Jeżeli jednak natknę się na więcej materiałów o jej osobie, chętnie się z nimi zapoznam.

Są fragmenty książki, które wyjątkowo mnie rozbawiły. Już nawet nie pamiętam z czego wyniknął temat… Tak czy inaczej w grę wszedł jakiś raport na temat życia seksualnego Polaków. Czy wiecie, że w pociągach PKP jest momentami bardzo gorąco? ;) Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyjcie do książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2016 o godz 10:06 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Czy wywiad może być przedmiotem książki? O czym można mówić w wywiadzie na 267 stronach? Czy dziennikarz może zrozumieć profesora? To pytania, które nasuwały mi się przed przeczytaniem książki pt. „Janusz L. Wiśniewski i Dorota Wellman – „Siedem lat później”. Ta wydana przez wydawnictwo Znak w Krakowie, w 2016 roku pozycja, to wywiad, który nie tylko zaciekawia czytelnika (który zastanawia się o czym ludzie rozmawiają) ale dostarcza wiedzy na temat biografii pisarza Janusza L. Wiśniewskiego, opinii o jego poglądach, wyjaśnień dlaczego osoba mieszkająca prawie 30 lat w Niemczech nie publikuje w języku niemieckim oraz prezentuje kulisy powstania takich pozycji jak Samotność w Sieci, Grand, Bikini, czy inne.
Janusz L.(Leon) Wiśniewski to bardzo ciekawa postać. Jest profesorem (po habilitacji) nauk ścisłych, pracującym w Frankfurcie nad Menem, osoba zakochana w morzu, jest jednym z poczytniejszych pisarzy współczesnych, którzy dostrzegają rolę informatyzacji we współczesnym świecie, a jednocześnie nie zaprzeczają temu, że ciągle są ważne takie uczucia jak, miłość czy patriotyzm.
Dorota Wellman, dziennikarka znana głownie z TV, jako odważana kobieta, spontaniczna i naturalna do bólu (czasami denerwująca), prowadzi wywiad w sposób bardzo naturalny, w którym pojedynczymi słowami stara się ukierunkować rozmowę tak aby rozpoczęty wątek został wyjaśniony. Używa krótkich zdań do zmiany tematu lub uporządkowania treści. Taki styl bardzo mi imponuje bo mam szacunek dla ludzi, którzy przede wszystkim umieją słuchać i pomimo tego, że mogliby komentować każdą myśl potrafią się jednak powstrzymać. Tak jak pani Dorota w tej książce.
Prezentacja wywiadu w formie papierowej książki nie jest praktyką powszechną (co nadaje tej pozycji wyjątkowość również w formie). Wydawnictwo zapewne idąc z duchem czasu zdecydowało się również udostępnić tę treść w formie e-booka, na pewno ułatwi dostęp do tekstu szczególnie młodemu pokoleniu.
Tytuł książki nawiązuje do materiału, który ukazała się przed siedmiu laty. Ten fakt z jednej strony może być irytujący dla czytelnika, bo sugeruje kontynuację dialogu, jednak dla mnie był inspirujący i po przeczytaniu tej książki chętnie sięgnę do przeszłości po to, aby dowiedzieć się o czym naprawdę rozmawiali ze sobą wtedy Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-09-2016 o godz 21:17 Agnieszka Deja dodał recenzję:
W 2008 roku ukazała się książka Arytmia uczuć, w której Dorota Wellman przepytywała Janusza Wiśniewskiego. Jakiś czas później od tego wydarzenia na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka tego duetu. Siedem lat później to wywiad rzeka, w którym znana polska dziennikarka wypytuje popularnego pisarza o przeróżne rzeczy.
Wśród tematów, które poruszane są w książce, możemy znaleźć te związane z życiem prywatnym i zawodowym pisarza, jego spojrzenie na politykę i swoją twórczość. Nie brakuje kwestii wiary i miłości. Do niektórych rzeczy powraca się kilkukrotnie. To rozmowa, która nie ma sztucznego charakteru. To raczej wymiana zdań między przyjaciółmi.
Bardzo ciekawym tematem jest życie zawodowe Wiśniewskiego i to, jak postrzegają go znajomi z pracy, gdy dowiadują się, że jest pisarzem. Autor Bikini wydaje się człowiekiem skromnym i nie buduje wizerunku swojej osoby na podstawie sławy, którą niewątpliwie zdobył. Równie zajmującym wątkiem są jego książki. Możemy dowiedzieć się, gdzie wydano jego powieści, jak do tego doszło i jak zostały przyjęte.
Nie brakuje też kwestii niezwiązanych z pisarstwem. Ciekawe jest spojrzenie Wiśniewskiego na Rosję i Niemcy, lecz także jego opinie na temat własnego życia. Przyjemnie czyta się wypowiedzi człowieka wykształconego, sławnego i naprawdę niezepsutego tym, co osiągnął przez ostatnie lata.
Interesujące może być też to, że dowiadujemy się też co nieco o przeprowadzającej z nim wywiad Dorocie Wellman. Nie zadaje ona jedynie pytań, za to odpowiada i dopowiada Wiśniewskiemu. Dzięki temu rozmowa jest płynna, nie sztuczna. Możemy poznać lepiej jej poglądy na niektóre sprawy i widzimy, że zna ona autora Bikini bardzo dobrze.
Wywiad jest dość lekko przeprowadzony, czyta się go dobrze, jakby słuchało się rozmowy przyjaciół. Nie jest tak, że mamy tylko pytania i odpowiedzi, to bardzo swobodna rozmowa, często przerywana dygresjami, które są interesujące i wypadają naturalnie. Nie jest jednak tak, że to książka „o niczym”, mimo że czyta się ją naprawdę z przyjemnością, szybko i bez przeszkód. Autorzy poruszają wiele ważnych i trudnych kwestii, ale nadal da się odczuć między nimi pewien rodzaj chemii i swobody, która sprawia, że czytelnik nie może się oderwać.
Jeśli lubicie Janusza L. Wiśniewskiego, to pozycja dla was obowiązkowa. Dobrze zrobiona, niedługa i dość lekka, ale pozwalająca lepiej go poznać i zobaczyć, jakim człowiekiem jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
08-09-2016 o godz 16:27 PannaKac dodał recenzję:
Przysiadłam do tej pozycji bez większych wymagań i oczekiwań. Bardzo lubię Dorotę Wellman, cenię sobie jej pracę i ufam jej pytaniom – zadawanym z lekkością i wyczuciem, a jednak drążącym temat. Janusza Leona Wiśniewskiego znam natomiast jedynie z kilku mniejszych felietonów oraz książki, która pojawiła się w odpowiednim miejscu i czasie – [email protected]ści w sieci. Pamiętam dokładnie, jaki wstrząs poczułam, czytając tę książkę. Pamiętam też, że w czasie jednego ze spotkań autorskich (byłam wtedy w liceum) autor zapytał mnie, czy lubię płakać przy książkach. „Czasem nie ma się wyboru”, odpowiedziałam.

Co jest z Siedem lat później? Jaka to pozycja? Nie odbieram jej jako wywiadu, bo już po kilku pierwszych pytaniach jasne się dla mnie stało, że to przyjacielska, lekka rozmowa, w której tematy będą podążać swobodnie. Owszem, jest pewien plan, kwestie, które musiały się pojawić i pojawiły się – a jednak oprócz tego książkę cechuje niewymuszoność, to wyczucie oraz szczery, bezpośredni kontakt, jaki Wellman tworzy w czasie każdej rozmowy, podtrzymywany przez Wiśniewskiego. Nic dziwnego, że czyta się tę pozycję niezwykle szybko, gładko przechodząc od jednej kwestii do drugiej, od jednego pytania do następnego. To książka na dwa wieczory, a szczególnie polecam ją tym, którzy nie stronią od czytania wywiadów, rozmów. Nie wiem, czy można się z tej pozycji czegoś nauczyć, ale dla zwyczajnej przyjemności poznania czyjegoś punktu widzenia - warto.

Wiśniewski to naukowiec, profesor nadzwyczajny zajmujący się chemią i informatyką. Pracuje w Niemczech, choć regularnie odbywa podróże do Polski. Dzięki wywiadowi dowiedzieć można się m.in. o tym, jak zaczęła się jego kariera w Rosji czy Wietnamie, dlaczego chce wrócić do kraju i w jaki sposób o jego powieściach dowiedzieli się jego współpracownicy w niemieckiej firmie. Ale to nie wszystko, bo nie ma w tej rozmowie żadnego rygoru. Jest bardzo swobodna i serdeczna, podobnie jak swobodna jest relacja między rozmówcami. Literacko nie jestem w stanie tego ocenić. Rozmowa jest różnorodna, dotyczy wielu kwestii, oscyluje między kwestią literatury i pisania, kultury, aż po życie prywatne czy politykę. Nie jestem pewna, jak wyglądała wcześniejsza książka Wellman i Wiśniewskiego, Arytmia uczuć. W tym przypadku dziennikarka jedynie zadaje pytania, zaledwie w paru momentach nieznacznie ujawnia własny punkt widzenia. Brakowało mi trochę więcej jej wkładu. Chciałabym dowiedzieć się więcej o tym, co ona sądzi o odpowiedziach Wiśniewskiego. Chciałabym widzieć ich jako równoważnych partnerów. Nie ma nic złego w tym, że dziennikarka przepytuje pisarza, ale dla pełnego spojrzenia na ich znajomość oraz relację potrzebny byłby ten drugi punkt widzenia. Skoro to spotkanie dwojga przyjaciół, niech oboje mogą się wypowiedzieć, niech zadają sobie pytania nawzajem. Myślę, że byłoby to sprawiedliwe i ciekawsze.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/08/siedem-lat-pozniej-janusz-leon.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-09-2016 o godz 13:15 Jolanta Jeziorańska dodał recenzję:
Szczera rozmowa bez owijania w bawełnę, poruszająca faktycznie płynące życie.
Warto "podsłuchiwać" rozmów takich ludzi..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-09-2016 o godz 00:40 nicole72 dodał recenzję:
Wywiad-rzeka.Dwie osobowości,dwoje ludzi,których lubię i podziwiam.Autor ,,Samotności w sieci,,,która swego czasu wprowadzała mnie w świat internetu.Niezapomniane felietony w ,,Pani,,.I Pani Dorota,za którą przepadam i marzę skrycie,że kiedyś uda mi się spotkać osobiście.Może pojawi się w moim mieście aby podpisać którąś ze swoich książek?
A więc rozmowa.Pani Dorota zadaje pytania,pan Janusz odpowiada.Kontynuacja rozmowy sprzed 7 lat,bo przecież od tego czasu wiele się wydarzyło.
Polecam gorąco.Usiądźcie wygodnie w fotelu,weźcie do ręki książkę,zróbcie kawę i zaproście na nią tych dwoje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-09-2016 o godz 22:19 wera22 dodał recenzję:
,,Siedem lat później’’ to książka autorstwa Doroty Wellman i Janusza Leona Wiśniewskiego, która ukazała się na rynku 22 sierpnia 2016 roku, dzięki Wydawnictwu ZNAK.

,,Siedem lat później’’ to już druga po ,,Arytmii serca’’, książka-wywiad dziennikarki Doroty Wellman z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy – Januszem Leonem Wiśniewskim, autorem, m.in.: ,,Łóżka’’, ,,Bikini”, ,,Grand’u’’ czy najsłynniejszej ,,Samotności w sieci’’. Wywiad podzielony jest na kilka części, w których można wyróżnić, tzw.: tematy przewodnie. Dorota Wellman rozmawia z Januszem Wiśniewskim, m.in.: o jego życiu na obczyźnie, polityce, miłości, pracy zawodowej, życiu rodzinnym, planach, marzeniach.

Co można powiedzieć o tej książce? To fascynująca, szczera, momentami wzruszająca i zabawna rozmowa między dwojgiem dojrzałych ludzi, którzy, jak to się mówi, ,,znają się jak łyse konie’’, o czym świadczy chociażby to, że Dorota Wellman czy Janusz L. Wiśniewski, niejednokrotnie kończą za siebie zdania, znają swoje poglądy Nie da się ukryć, że dzięki tej książce możemy przede wszystkim dowiedzieć się jakim człowiekiem jest Janusz Leon Wiśniewski.

Jakim jest człowiekiem? To przede wszystkim dojrzały, wrażliwy, inteligentny mężczyzna, który ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie oraz tego co robi. Dzięki tej książce możemy się dowiedzieć, że na co dzień pracuje jako naukowiec w niemieckiej firmie, a pisanie książek jest jego pasją (swoją pracę nazywa żoną, a pisanie – kochanką). To mężczyzna, który tęskni za swoją ojczyzną, ale równocześnie szanuje kraj, w którym mieszka (zresztą przyznaje, że chce wrócić do Polski na emeryturę). To mężczyzna, który płacze, pisząc książki (chce przedstawiać historię, które go wzruszają i poruszają – po prostu chce się nimi dzielić z czytelnikami), to człowiek, który ma świadomość swoich błędów, szanujący swoją rodzinę, nie piorący publicznie brudów, kochający nade wszystko swoje córki.

Warto też podkreślić, że wywiad jest prowadzony z klasą. Co to znaczy? Dorota Wellman doskonale zna swojego rozmówcę, zadaje podchwytliwe pytania, czasem prowokuje i podpuszcza, a przede wszystkim nie ocenia, nie krytykuje swojego rozmówcy.

Muszę przyznać, że wywiad z Januszem Leonem Wiśniewskim, niewątpliwie zachęcił mnie do zapoznania się z jego twórczością.

Na koniec pragnę podziękować Wydawnictwu ZNAK za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-09-2016 o godz 22:13 magdula dodał recenzję:
Czytając tę książkę czułam się jak gość, który zaproszony został do wspólnego stołu. Gość , który miał możliwość przysłuchiwania się rozmowie, ale wcale nie miał ochoty jej przerywać. Siedział tylko, sączył kawę i chłonął informacje, którymi wymieniali się rozmówcy.
Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia dialogu przez panią Dorotę. Zadając jedno pytanie pozwala rozmówcy wypowiedzieć się do końca. Nie przerywa, nie wymusza pożądanej odpowiedzi, ale czasami trafnie wtrąci jeden wyraz, który podsumowuje wypowiedź pytanego lub sprawia, że rozwija on swoją odpowiedź.
Rozmówcy są szczerzy. Nie ma tematów tabu. Pojawiają się wątki dotyczące polityki, używek, a nawet seksu. Możemy poznać spojrzenie obojga autorów na świat, który ich otacza.
To książka , która pozwala dowiedzieć się więcej zarówno o panu Wiśniewskim jak i o pani Wellman.
To bardzo zgrany duet. Zachęcam do przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-08-2016 o godz 23:55 Anna Gach dodał recenzję:
Duet Wiśniewski- Welmann to chyba najbardziej odważny i jednocześnie bliski sobie wzajemnie duet jaki znam. Książka,która powstała to naprawdę ogromna kopalnia wiedzy,którą niewątpliwie posiada Janusz Leon Wiśniewski. Welmann natomiast swietnie za Nim nadąża, a Jej riposty są tak celne, że momentami doprowadzają do łeż, by za chwilę sprawić, że śmiejemy się całym sobą. Lektura książki napisanej przez Pana Janusza i Dorotę Welmann to naprawdę niesamowita podróż, z której nie chce się wracać. Wciaż jednak pozostaje niedosyt. O ludziach renesansu a jednym z nich niewtpliwie jest Janusz Leon Wiśniewski chce się wciąż wiedzieć więcej i tak samo jest w tym przypadku. Mam ogromną nadzieję, że kolejna książka napisana przez ten niezwykły duet powstanie wcześniej niż za siedem lat. Dla mnie największa wartość tej książki to prawdziwość.Zarówno Pani Dorota jak i Pan Janusz w swojej rozmowie pozostają bezgranicznie szczerzy wobec siebie wzajemnie ale również wobec czytelników. To naprawdę nie zdarza sięzbyt często. Czas, który poświięciłam tej ksiażce, był czasem niezwykle bogatym i ważnym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-08-2016 o godz 08:24 kp0018 dodał recenzję:
"Siedem lat później" to książka wyjątkowa.

Relacja między panią Dorotą Wellman i panem Januszem L. Wiśniewskim to ideał dojrzałej przyjaźni.

Przyjaźni, która nie boi się zadawać trudnych pytań...

Przyjaźni, która zna Nas tak doskonale, że potrafi kończyć za nas zdania...

Przyjaźni otwartej, trochę sentymentalnej, z dystansem do siebie...

Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-08-2016 o godz 18:22 Gosia dodał recenzję:
Siedem lat później to wspaniała rozmowa pomiędzy Dorotą Wellman (którą po prostu uwielbiam;)) a Januszem Wiśniewskim (którego kojarzyłam przede wszystkim pewnie jak większość z [email protected]ści w sieci). Rozmawiają na różne tematy począwszy od kwestii zawodowych, pracy za granicą, polityce, jak również o delikatnych sprawach tj.wiara, życie osobiste, miłość, związki...
Nawet nie wiedziałam, że Janusz Wiśniewski, który tak niezwykle pisze o miłości jest informatykiem i chemikiem a książki to jego pasja.

Dzięki wywiadowi dowiadujemy się o „dorobku” książkowym Pana Janusza, okolicznościach powstawania kolejnych oraz pojawiania się coraz to w kolejnych krajach.

Sympatyczna ciepła rozmowa z humorem dwojga przyjaciół, która wciąga. Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-08-2016 o godz 19:13 Katarzyna Antos dodał recenzję:


Czasem siedem lat jest jak siedem dni, albo nawet siedem minut. I choć jesteśmy starsi i z pewnością bogatsi o doświadczenie życiowe, wciąż potrafimy rozmawiać ze sobą tak, jakbyśmy widzieli się wczoraj. To fenomen przyjaźni. Możemy przez te lata, rozmawiać ze sobą tylko przez telefon, czy Internet, który stał się domeną współczesności, ale to nigdy nie zastąpi nam spotkania twarzą w twarz i związanych z tym emocji. Takie spotkanie przeżyli właśnie oni. Znana dziennikarka i bestsellerowy pisarz, którzy po siedmio latach spotkali się, by porozmawiać.

Rozmowa Doroty Wellman z Januszem Leonem Wiśniewskim, czyli książka „Siedem lat później” otwiera dla nas intymny świat pisarza, a poniekąd także jego rozmówczyni. Wiśniewski odsłania tylko tyle, ile chce, i choć Wellman potrafi zachęcić do zwierzeń, szanuje autora i jego intymny świat. Czytelnik staje się e pewnym sensie obserwatorem i słuchaczem tego dialogu, gdzie tematy polityczne, przeplatają się z miłosnymi historiami, anegdotami i rodzinnymi wspomnieniami. To niesamowite, że Janusz Leon Wiśniewski jest tak skromnym i zdolnym człowiekiem, warto zaznaczyć, że naukowcem, a nie tylko autorem znanej na świecie „[email protected]ści w sieci”. Wczytując się w kolejne strony zapisanego dialogu, jesteśmy obdarowywani ciepłem , szczerością i otwartością. Miłośnicy Rosji z pewnością docenią fragmenty pisane cyrylicą i smaczki dotyczące popularności pisarza w tym kraju. Liczby wydanych powieści i liczne tłumaczenia robią wrażenia, a sam twórca, nie obnosi się zbytnio ze swoją sławą.

Książka się kończy, a czytelnik chce, by rozmowa trwała dalej. Pragnie wciąż się jej przysłuchiwać. To niezwykłe, że po siedmio latach, dwoje ludzi są wstanie tak swobodnie ze sobą rozmawiać, na przeróżne, także te trudne tematy. Pełna humoru rozmowa sprawia, że ma się wrażenie, jakby znało się ten duet prywatnie.

Siedem lat później to książka nie tylko dla fanów Wiśniewskiego, to także obraz życia na obczyźnie, konfrontacji ze stereotypami i świeżego spojrzenia na to, co dzieje się wokół. Warto przeczytać, być choć na chwilę zagłębić się w relację tych dwojga.

Katarzyna Antos

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Janusz Leon Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski z wykształcenia jest fizykiem, chemikiem, ekonomistą i informatykiem. Przez wiele lat zajmował się badaniami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pracował także jako profesor nadzwyczajny w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Literacko zadebiutował w roku 2001 powieścią "[email protected]ść w sieci", która szybko doczekała się ekranizacji. Autor wielu książek obyczajowych, których tłumaczenia ukazały się w kilkunastu krajach.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dwa dni w Paryżu Moyes Jojo
3.7/5
30,38 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziki łubin. Tom 2 Link Charlotte
4.6/5
32,20 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szymborska. Znaki szczególne Gromek-Illg Joanna
4/5
45,91 zł
59,99 zł
44,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Burzliwe czasy Llosa Mario Vargas
4.5/5
35,78 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
35,72 zł
49,90 zł
33,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas burz Link Charlotte
3.6/5
32,20 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.1/5
28,44 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.