Sieci widmo (okładka  zintegrowana)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Sprzedaje empik.com : 29,91 zł

29,91 zł 42,00 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Obecne problemy środowiskowe i klimatyczne są skutkiem ogromnej konsumpcji i egocentryzmu ludzi. Zapomnieliśmy o innych współmieszkańcach Ziemi i o jej ograniczonych zasobach. Cieszę się, że z Fundacją "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" i Partnerami mogliśmy współpracować przy powstaniu opowiadań, które nie tylko przynoszą wiedzę ekologiczną, ale kształtują też postawy odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy.
Życzę młodym czytelnikom inspirującej lektury!"

Mirosław Proppé, prezes WWF Polska

"Wrażliwość na środowisko to pierwszy krok ku lepszej przyszłości. A ta w głównej mierze zależeć będzie od młodych ludzi. Dlatego angażujemy się w edukację ekologiczną dzieci i młodzieży, która przybliża im świat przyrody i pozwala zrozumieć przyczyny zachodzących zmian. Ta książka zachęca zarówno do działań na rzecz klimatu i środowiska, jak i budowania potrzebnej do tego siły charakteru."

Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego S.A.

"Kryzys klimatyczny wymaga natychmiastowego działania. Zaczynamy od siebie, ale wierzymy też w siłę dzielenia się wiedzą, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą. Mamy wspólny cel - chcemy lepszej przyszłości dla naszej planety. I dlatego szczególnie zachęcamy do lektury!"

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1321236460
Tytuł: Sieci widmo
Seria: Ocalimy świat
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-09-06
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 238 x 12 x 170
Indeks: 42950462
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
02-11-2022 o godz 19:12 przez: kostka
Ależ cudownej i wartościowej doświadczyłam podróży! Podróży literackiej po niesamowitych, pozostających w sercach i umysłach opowiadaniach, które mogą zmienić ludzkie zamierzenia, które mogą zmienić świat 💚 Zupełnie się tego nie spodziewałam 😊 "Oddech smoka", "Latający talerz" i "Sieci widmo" to trzy tomy zbiorów opowiadań, autorstwa najwybitniejszych polskich pisarzy, między innymi Grzegorza Kasdepke, Barbary Kosmowskiej, Katarzyny Ryrych, Tomasza Samojlika, Elizy Piotrowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej. Każdy z nich opisał historię dotyczącą jakiegoś problemu środowiskowego czy klimatycznego. I zrobili to po mistrzowsku! Bez sztucznej pompy, bez moralizatorstwa, straszenia. Bohaterami są głównie dzieci i młodzież, żyjący taką samą codziennością, jak współcześni młodzi ludzie. Pojawiają się tablety, gry online, roboty, youtuberzy, młodzieżowy slogan, problemy i potrzeby tegoż pokolenia. Postaci stają się więc bliscy czytelnikom, mogą być ich przyjaciółmi, mogą być nimi. A wtedy stają przed obliczeń wyzwania ekologicznego, wobec którego odczuwają trudne emocje, mają wątpliwości, czują się bezradni, czasem ośmieszeni. Niektórym udaje się odnaleźć autorytet, by uczyć się od niego. Inni od samego początku są wzorem do naśladowania i mają w sobie siłę, by pociągnąć za sobą pozostałych. Po "Sieci widmo" ma sięgać młodzież od 13. roku życia. Tu poruszane tematy są już o wiele bardziej poważne. Znajdziemy opowiadanie o zanieczyszczonych morzach i oceanach. O działaniach na rzecz neutralności klimatycznej i o teoriach spiskowych. O drwinach z ludzi dbających o planetę i żyjących w stylu eko. O tym, jak ważne są pszczoły, i że produkcja mięsa zmienia klimat. O tym, jak trują nas kopalnie, i po co komu chodzić na demonstracje. O tym, że zmieniając siebie, można zainspirować do podobnej zmiany innych. O cierpieniu zwierząt w przemysłowych hodowlach. O składowiskach toksycznych odpadów. O walce o naturę, o byciu sobą, o świadomości tego, co się dzieje naokoło nas. O niepełnosprawnościach i innych ważnych sytuacjach, z którymi spotykamy się lub możemy się zetknąć w naszym życiu. Ale też i o uniwersalnych wartościach moralnych (podobnie, jak poprzednie tomy), takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, życzliwość, mądrość, zaangażowanie, solidarność, umiar, przyjaźń, wolność, pokojowość, humor i przyzwoitość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pierwsza książka mojego dziecka Opracowanie zbiorowe
4.8/5
24,18 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego