Shantaram. Tom 1 (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Oferta empik.com : 35,23 zł

35,23 zł 59,90 zł (-41%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Brawurowa, awanturnicza powieść, owiana legendą. Historia młodego Australijczyka, który po sprytnej ucieczce z więzienia dostaje się do Indii, gdzie ukrywa się w slumsach, leczy biedaków i jest żołnierzem bombajskiej mafii. Jego codzienność to gangsterskie porachunki, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, ale też fatalna miłość, niezawodna przyjaźń i poszukiwanie przewodnika duchowego. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę!

"»Shantaram« to przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla świata na nadchodzący czas."
Marcin Meller

Od wydawcy:

"Shantaram" to osiemset stron czytelniczego raju. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich. To osiemset stron zasysającej i hipnotyzującej lektury, w trakcie której jedyne, co nam przeszkadza, to świadomość, że musi się skończyć.

To zdumiewająca historia młodego Australijczyka, który porzucony przez żonę znalazł pocieszenie w heroinie. Zaczął napadać na banki (ubrany zawsze w garnitur okradał tylko ubezpieczone firmy, przez co media zwały go rabusiem-dżentelmenem). Schwytany, został skazany na dwadzieścia łat. W biały dzień uciekł z więzienia i przedostał się do Indii. Ukrywał się w slumsach, gdzie leczył biedaków, był żołnierzem bombajskiej mafii, walczył z Armią Czerwoną w Afganistanie. Jakby tego było mało, jest jeszcze Karla — femme fatale, jakich mało w literaturze — i zagadka w tle.

"Shantaram" znaczy „boży pokój”. To imię nadali bohaterowi jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce - historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. Ale droga do „bożego pokoju” wiodła przez tak dramatyczne wydarzenia, że chwilami aż trudno w nie uwierzyć.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Shantaram. Tom 1
Seria: Shantaram
Autor: Roberts Gregory David
Tłumaczenie: Mazan Maciejka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Redakcja: Koman Dorota
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 800
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 58 x 246 x 170
Indeks: 18530124
średnia 4,3
5
231
4
41
3
30
2
16
1
18
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
109 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
19-02-2016 o godz 08:14 przez: Maciej Hadas | Zweryfikowany zakup
Książka, którą zabrałbym na bezludną wyspę, gdybym miał wybór zabrania tylko jednej książki. Ale lepiej w podróż na Wschód. Niesamowite jest to, że autor to przeżył i nie jest to fikcja literacka. Książka o wartkim wątku i pięknie wkomponowanych informacjach o życiu w Indiach. Z jednej strony przygodowa i sensacyjna a z drugiej filozoficzna. Nie można się oderwać. Inaczej niż wiele innych książek, Shantaram nie da o sobie zapomnieć. Raz przeczytana pozostanie w nas na zawsze. Polecam. MH
Czy ta recenzja była przydatna? 7 3
20-03-2016 o godz 21:35 przez: Iga Przewłocka-Bhatia | Zweryfikowany zakup
"Shantaram" to prawdziwa czytelnicza rozpusta. Szybkie zwroty akcji, pościgi, gangsterskie porachunki a także poszukiwanie prawdy o samym sobie. A wszystko to rozgrywa się pod niebem Indii. Poznajemy świat ciemnych interesów, śmierdzące odchodami zaułki mumbajskich slumsów, brutalną rzeczywistość więzienia o zaostrzonym rygorze...scenariusz niezłego filmu sensaycjnego. A tymczasem historia opisana w ksiażce zdarzyła sie naprawdę. Gregory David Robets po śmierci ukochanje kobiety pocieszenie znajduje w heroinie oraz w napadach na bogate firmy. W końcu schwytany, trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, z którego jednak udaje mu się uciec. Podrabia paszport i trafia do Indii. Rzeczywistości tak odmiennej od wszystkiego, co do tej pory znał. Indie są magiczne- o tym wie chyba każdy, kto choć raz tam był. Indie zmieniają ludzi. Indie odmieniły również autora. Jego hinduscy przyjaciele nadali mu nowe imię: Shantaram, co oznacza boski spokój. Dlaczego to właśnie imię? O tym dowiecie się z kart tej niezwykłej powieści. Macie ochotę na naprawdę magiczną, czytelniczą przygodę, na powieść, która Was zahipnotyzuje i pochłonie bez reszty od pierwszych stron? Sięgnijcie po Shantaram.
Ale ostrzegam: uzależnia... i zdecydowanie pomimo aż 800 stron czystej przygody, kończy sie zbyt szybko...
Czy ta recenzja była przydatna? 2 4
2/5
19-07-2016 o godz 09:46 przez: a | Zweryfikowany zakup
Zachwyty, które towarzyszą publikacji tej książki są dalece niewspółmierne do jej treści. Oczywiście sama historia jest ciekawa i nie można odmówić jej nieoczekiwanych zwrotów akcji. Natomiast sposób w jaki autor opowiada swoje przygody pozostawia wiele do życzenia. Miejscami tekst jest zwyczajnie nudny, naiwny czy wręcz ociera się o grafomaństwo. Zapał z jaki Marcin Meller poleca tę książkę zachęcił mnie do jej kupna. Niestety, jestem zawiedziona. Nie jest to poziom, którego oczekiwałam.
Meller pisał kiedyś, że nie rozumie sukcesu Olgi Tokarczuk. Otóż właśnie Olga Tokarczuk zrobiłaby z tej historii perełkę. Tak więc, na pewno miłośnicy jej pisarstwa będą czuli rozczarowanie, pozostali muszą ocenić sami.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
28-04-2016 o godz 07:58 przez: Szymon Bujalski | Zweryfikowany zakup | Empik recenzuje
Niesamowita historia na podstawie prawdziwej osoby Australijczyka urodzonego w 1952 roku. Porzucony przez żonę, porzucony przez życie poddał się heroinie... zaczął łamać prawo, napadać na banki etc. Schwytany i uwięziony ucieka w biały dzień z więzienia i dostaje się do Indii. Został tam na dłużej i w slamsach... nie będę opowiadał całej historii. Naprawdę książka na którą czekałem dłuuuugo! Polecam serdecznie
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
15-03-2016 o godz 20:07 przez: k7210 | Zweryfikowany zakup
Jedna z lepszych książek jakie ostatnio przeczytałem, chociaż sięgnąłem po nią przez przypadek, łączy w sobie tak wiele stylów, że nie przestaje zaskakiwać, 800 stron połknąłem w trzy dni, naprawdę polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
5/5
01-05-2016 o godz 18:21 przez: Radosław Gabinek | Zweryfikowany zakup
Ostatni raz książka pochłonęła mnie w taki sposób kiedy jeszcze będąc małolatem czytałem "Hrabiego Monte Christo". Nieraz sięgałem po książkę z nadzieją, że przeżyje choćby namiastkę tego stanu. Długo towarzyszył mi w związku z tym niedosyt aż w końcu w moje ręce trafił "Shantaram". W dalszym ciągu nie chcę sprawdzać chyba na ile ta książka rzeczywiście jest opowieścią autobiograficzną, bo moja wyobraźnia została rozbudzona w taki sposób że trudno będzie się pozbierać po tej książce i pewnie długo jeszcze będzie żyła we mnie. Zresztą jaki jest sens roztrząsać na ile to co tu opisane spotkało autora książki w rzeczywistości, a na ile to luźna narracja.

Rożne opinie słyszałem na temat "Shantaram" i mimo, że w większości są to opinie bardzo pozytywne, to czym bardziej poznawałem historię Lina, tym bardziej z zapartym tchem wciągałem się w tamten świat i oczom nie mogłem uwierzyć, kiedy czytałem pojedyncze opinie, że to nuda. To oczywiście kwestia gustu i określonej wrażliwości decyduje czy książka się podoba czy nie i nie zrozumcie mnie źle - przy całym szacunku dla prawa subiektywnej oceny - wszystko można powiedzieć o tej książce, ale nie to że jest ona nudna. Nic tak nie oddaje moich odczuć przy lekturze Shanataram jak słowa Marcina Mellera - "Nigdy w życiu nie kupiłem tak wielu egzemplarzy jakiejś książki na prezenty dla przyjaciół. Wszyscy są wdzięczni. To jak przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla bliskich i pracy na nadchodzący czas”. Jak dla mnie nie ma w tej entuzjastycznej opinii cienia przesady.

O czym jest "Shantaram" ? O podroży przez życie, o znaczeniu małych drobnych momentów w skali wielkiego, długiego i często ciągnącego się w nieskończoność ludzkiego losu. O znaczeniu spotykanych w życiu ludzi - zarówno przyjaciół jak i wrogów dla dokonywującego się w nas ciągle procesu przemiany. O miłości i nienawiści i o tym jak cienka jest granica pomiędzy tymi dwoma stanami. O poświęceniu dla drugiego człowieka bądź też wyższego celu i wreszcie jest to opowieść o odkupieniu. Ktoś czytając te moje wywody pomyśli, że skoro ta książka jest o wszystkim, to pewnie w rezultacie o niczym - słyszałem takie opinie, ale nic bardziej mylnego gdyż autor potrafił poświęcić odpowiednią przestrzeń dla każdego z tych tematów, a jednocześnie udało mu się uniknąć chaosu i bezproduktywnego moralizowania. Gregory David Roberts potrafi o tych ważnych tematach opowiadać w taki sposób, że choć wiele z tych prawd moralnych słyszeliśmy, to nie miałem ani przez chwilę wrażenia, że jestem karmiony banałami. Wręcz przeciwnie - sposób przedstawienia pewnych kwestii w "Shantaram" sprawia, że rzeczy które wydawały mi się wcześniej oczywiste udało mi się zobaczyć w innym świetle, a rzeczy które miałem za puste slogany - a użyte w nowym kontekście - skłoniły mnie do głębszej refleksji. Wrażenie zrobiło na mnie choćby to jak autor mówi o cierpieniu - "głodność wszystkiego znaczy cierpienie. Nie ma głodności - nie ma cierpienia", czy też "Kiedy jesteśmy młodzi, sądzimy, że cierpienie to coś, co ktoś nam może zadać. Kiedy przybywa nam lat wiemy już, że prawdziwe cierpienie mierzy się tym, co nam odebrano". Dla odmiany o miłości dowiemy się, że "Chwila prawdziwej miłości jest całym celem, sensem i znaczeniem życia", a na temat wartości milczenia Gregory David Roberts udzieli nam lekcji - " Milczenie potrafi ranić jak bat, powiedział kiedyś poeta Sadik Chan. Ale czasami milczenie jest jedynym sposobem powiedzenia prawdy". Jeszcze raz zaznaczę, że sposób i kontekst filozofii życiowej głównego bohatera nie jest narzucający, czy odstręczający. Nie irytuje ani nie drażni, a wręcz przeciwnie wpływa na to, że strona po stronie, zdanie po zdaniu zaczynamy darzyć Shantarama coraz większą sympatią i kibicujemy jego losom.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
18-11-2017 o godz 18:45 przez: Marzena | Zweryfikowany zakup
Czy to św. Graal literatury? Jeśli po zakończeniu ma się syndrom odstawienia, tęskni i się czuje brak, to chyba jednak trochę tak jest. Świetna książka. Po prostu świetna. Wciąga w świat bohatera na długi czas.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-03-2016 o godz 08:16 przez: Fil_1983 | Zweryfikowany zakup
Polecam, dobra książka, szybko się czyta..............................................................................................
Czy ta recenzja była przydatna? 1 3
5/5
29-03-2016 o godz 14:13 przez: Krzysztof Łukaszewicz | Zweryfikowany zakup
Niesamowita książka, od której nie można się oderwać. Porywająca, wzruszająca, zabawna, tętniąca życiem i egzotyką.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
29-03-2016 o godz 09:34 przez: Joanna Kowal | Zweryfikowany zakup
Ksiżka bardzo ciekawa i wciągająca jednak niektórych może przerażać ilość stron (800), jest w niej dużo opisów.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
17-03-2016 o godz 07:09 przez: marzena milinska | Zweryfikowany zakup
Nie można się od niej oderwać .pochłania Cię całego i zatracasz się bez pamieci
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
22-04-2017 o godz 22:08 przez: rafkis | Zweryfikowany zakup
Bardzo przyjemnie sie czyta. Niesamowicie wciągająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-04-2016 o godz 07:45 przez: malina_b | Zweryfikowany zakup
Do tej książki na pewno będę wracać. Rewelacyjna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
2/5
17-01-2018 o godz 08:59 przez: klaudia.rams | Zweryfikowany zakup
Długa, powtarzające się watki, ciężko się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
25-05-2016 o godz 07:20 przez: laura | Zweryfikowany zakup
Na wznowienie wydania tej książki czekałam bardzo długo, koniecznie chciałam mieć swoją kopię! Dlaczego? bo jest to przejmująca książka, która już od pierwszych stron przenosi czytelników w azjatycką rzeczywistość. Nic co nam wydaje się oczywiste - tam ( w Indiach) nie może się wydarzyć. Zaskakujące losy bohatera sprawiają, że każdy z nas na chwilę chciałby się tam znaleźć, chciałby poczuć na własnej skórze promienie palącego słońca, zapachy indyjskich potraw itp.Losy dość nieoczekiwanie, chciałoby się rzecz nie z tej ziemi, które sprawiają że nie da się oderwać od książki. Autor/bohater porusza się w specyficznych kręgach, większość są to osoby wyjęte spod prawa, jednak każda postać jest bardzo barwnie opisana, tak że już od pierwszej chwili można się z nią albo zaprzyjaźnić albo ją stanowcza znienawidzić. Jednak historie w książce nie są zawsze czarno-biało, jest tam dużo miejsca na refleksję - już sam główny bohater nie jest postacią w pełni krystaliczną. Książka mimo swojej objętości niesamowicie "wciąga" ,każda strona to nowa frapująca historia i przygoda. Indie są tu pokazane zupełnie inaczej, autor nie sili się na edukacyjne opisy tradycji, kultury itd. tylko opisuje wszystko z perspektywy osoby poznającej nowy świat co tylko ułatwia czytelnikowi przenieść się do tego świata razem z nim. Książka pozostawia po sobie ogromne wrażenie, skłania to śmiechu,niekiedy strachu, ale także wzruszenia. Piękna historia napisana przystępnym językiem spowita magią indyjskiej rzeczywistości. Polecam książkę każdemu kto lubi marzyć i lubi czasami dać porwać się marzeniom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
07-06-2016 o godz 07:50 przez: Ead | Zweryfikowany zakup
Mogłabym napisać jak Marcin Meller, że to "święty Graal", ale to coś znacznie więcej. Jeśli książka ma ponad 800 stron, a człowiek nie może się doczekać aż weźmie ją do ręki to naprawdę jest coś na rzeczy... Napisana w taki sposób, że zapachy i widoki same pojawiają się w zmysłach. Fantastyczna postać Prabu, która ubarwia sobą nawet najmniej ciekawe dni. Dialogi godne pozazdroszczenia. Femme fatale z odzysku i życiowy pirat w roli narratora.
W tej książce jest dosłownie wszystko: miłość, seks, narkotyki, przestępstwa, korupcja, zło, słodycze, dzieci, choroby i ich leczenie, kuchnia, zwiedzanie, realia i sny. I to wszystko jest indyjskie, klimatyczne. Czytelnik może się tą książką upajać jak opium. I tak samo jak od opium uzależnić.
To rzeczywiście nagroda za przeczytanie wielu średnich książek i spłata długu zaciągniętego przy czytaniu tych miernych. Polecam nie tylko fascynatom Indii, polecam wszystkim, którzy w życiu chcą więcej życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-01-2018 o godz 15:24 przez: Kate7002 | Zweryfikowany zakup
Ocena nieco na wyrost. Światowy bestseller, niestety momentami trudny do przebrnięcia, ale napisany takim językiem i w taki sposób, że czułam zapachy Bombaju, widziałam ulice tego miasta, jego kolory, mieszkańców... Na pewno nie do przeczytania w dwa wieczory, nie tylko z uwagi na objętość (800 stron). Momentami fascynujący, trzymający w napięciu, wciągający, by "po chwili" w niezbyt zachęcający sposób starać się zgłębić filozofię, kulturę i wiarę Indii na poziomie metafizycznym... Subiektywnie - gdyby autor dokonał skrótu (np do 600 stron) wyszło by to w mojej ocenie powieści na dobre ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
06-06-2016 o godz 17:55 przez: Martag | Zweryfikowany zakup
Nie sądziłam, że tak mnie wciągnie ta książka. podchodziłam do niej trochę sceptycznie, gdyż wcześniej znajdowałam się kilka razy w sytuacji, kiedy to osoba po dwutygodniowym pobycie w Indiach stawała się specjalistą we wszytkim co z krajem tym związane - pod wzgledem kulinarnym, obyczajowym, religijnym, architektury itd.
Ta książka to fenomen - gdy ją czytam, nie mogę pozbyc się wrażenia, że obok mnie siedzi facet i po prostu opowiada swoje życie i to, jak znalazł się w Indiach i jak żył, chłonąc je całym sobą.
Polecam każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2019 o godz 08:30 przez: Ewa Osuchowska | Zweryfikowany zakup
Kolorowe, pachnące przyprawami Indie , slamsy jako zorganizowana społeczność gdzie panuje przyjażń,obowiązuje moralnośc na nie pisanych zasadach a ludzie mimo biedy potrafią być weseli .Uciekinier z australijskiego więzienia przyjeżdża aby ukryć się w Indyjskich slamsach poznaje życie w tym kraju od najniższych warstw, znajdując wiernych przyjaciół i sposób na przetrwanie, trudno sposób zarabiania na życie nazwać legalnym ale i tu panują ustalone zasady. Czyta się świetnie, polecam też drugą część.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-11-2020 o godz 01:20 przez: Michał Turowski | Zweryfikowany zakup
Bardzo udany prezent. Kupiony na urodziny Żony. Szybka i sprawna wysyłka, lecz niestety, nie wszystkie produkty są wysyłane w taki sposób. Od tygodnia próbuje się doprosić, dzwoniąc do biura, żebyście wysłali mi kod do ps store, który zamówiłem za 100zl i go opłaciłem od razu. Macie mnie gdzieś, czytajcie recenzje Misiaczki. Sami o nie prosicie. To trzecia, która napisałem, a będzie ich dużo więcej. Obiecuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niespokojni ludzie Backman Fredrik
4.6/5
23,75 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Merci, Monsieur Dior Gabriel Agnes
4.6/5
27,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Królowa głodu Chmielarz Wojciech
4.5/5
27,59 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szklany klosz Plath Sylvia
5/5
27,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa O jedno cię proszę Dave Laura
4.2/5
26,57 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzy siostry Morris Heather
4.8/5
23,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lalki w ogniu Wilk Paulina
5/5
32,08 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzy żywioły Kossak Simona
5/5
27,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pani Bovary Flaubert Gustave
4.6/5
37,30 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżungla w ogrodzie Goulson Dave
5/5
28,87 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jadłonomia po polsku Dymek Marta
4.6/5
43,28 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Podróż Cilki Morris Heather
4.6/5
22,29 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nierozłączne de Beauvoir Simone
4.6/5
28,87 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mademoiselle Coco Marly Michelle
4.5/5
25,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dług honorowy Chmielarz Wojciech
4.8/5
27,59 zł
42,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego