Sergiusz, Czesław, Jadwiga (okładka  miękka, 05.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Anna, świeżo upieczona studentka polonistyki, podczas spaceru po promenadzie w Hastings zostaje zagadnięta przez starszego mężczyznę – Sergiusza Piaseckiego. To nazwisko niewiele jej mówi, ale przypadkowe spotkanie wpłynie na jej dalsze życie. Po pięciu latach ponownie przyjedzie do angielskiego kurortu, by zebrać materiały do biografii pisarza.

Autor początkowo niechętny temu pomysłowi, z czasem otwiera się przed swoją rozmówczynią, a tuż przed śmiercią przekazuje jej tajemniczy zielony zeszyt, w którym znajdują się zapiski dotyczące szokującej zagadki z przeszłości, w którą zamieszani byli utalentowany poeta i piękna kobieta.

Sergiusz Piasecki i Czesław Miłosz nigdy nie darzyli się sympatią. Czy jednak wpływ na ich stosunki miały tylko odmienne poglądy? A może między pisarzami stanęła kobieta? W swojej najnowszej książce Maria Nurowska bada, co mogło podzielić Piaseckiego i Miłosza, nie boi się krytycznie spojrzeć na swoich bohaterów, pisze o wydarzeniach, o których inni biografowie ledwo napomykają.

Odważna, bezkompromisowa powieść, która pokazuje obu pisarzy w nowym świetle.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1067788119
Tytuł: Sergiusz, Czesław, Jadwiga
Autor: Nurowska Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-05-08
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 92 x 17 x 261
Indeks: 12929672
średnia 4,3
5
12
4
4
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
06-12-2016 o godz 12:18 przez: Gusia | Zweryfikowany zakup
Autorka podejmuje trudne wyzwanie i pisze o rzeczach niekoniecznie łatwych. Stara sie w bardzo wnikliwy kulturalny sposób przedstawić czytelnikowi, jak bardzo zawiłe i trudne mogą byc losy ludzkie. Pozycja tym bardziej warta uwagi, ze mówi o osobach, ktore doskonale znamy z życia. Nie ma chybabym nikogo, kto nie słyszał o panu Czesławie Miłoszu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2016 o godz 09:54 przez: 123 | Zweryfikowany zakup
Książkę czyta się jednym tchem jest ona hołdem dla Sergiusza Piaseckiego . Miła ciepła opowieść o Sergiuszu , który był wspaniałym pisarzem lepszym od Orwella polecam i książki Nurowskiej i Piaseckiego
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2016 o godz 09:07 przez: arch_ad | Zweryfikowany zakup
opis trudnej miłości, konfliktu miedzy indywidualnościami o nieprzeciętnych talentach i mocnych charakterach
językiem Nurowskiej (którą uwielbiam) - naprawdę warto
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-03-2016 o godz 12:57 przez: arkadjan | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa fabularna "improwizacja" utworzona na kanwie historii autentycznych postaci. Nie tylko dla zainteresowanych Piaseckim i Miłoszem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2013 o godz 18:40 przez: mg | Zweryfikowany zakup
Jak zwykle książka Nurowskiej czyta się świetnie. Do tego trochę faktów(?), plotek(?) i bestseller murowany. Pani Nurowska prawie nigdy nie zawodzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-05-2016 o godz 11:30 przez: ewamz | Zweryfikowany zakup
Bardzo wciagajaca i zaskakujaca ksiazka ... Goraco polecam wszystkim ktorzy lubia autentyczne historie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2015 o godz 08:27 przez: Halina Kowalewska | Zweryfikowany zakup
niesamowita historia o znanych nam z innych zrodel ludziach. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-07-2013 o godz 09:02 przez: Agnieszka Biczynska
Historia Sergiusza, Czesława i Jadwigi naznaczona tragedią, upokorzeniem, odrzuceniem i samotnością na tle wojennej zawieruchy i lat emigracyjnych, nie trąci zwykłym banałem, ale budzi zdrową ciekawość, wszak pisarka stąpała po cienkim lodzie. Wydarzenia opisywane przez Nurowską były do tej pory jedynie marginalnie nakreślone w biografiach tychże literatów. Korzystając ze wszelkich dostępnych jej źródeł: twórczości Miłosza i Piaseckiego, ich listów, dzienników czy wycinków z prasy sprzed lat, odważyła się, ukazać naszego Noblistę jako człowieka ze skazą, który popełniając błąd w młodości, do końca życia ponosił jego konsekwencje. Autorce udało się oddać charaktery bohaterów, ich różnorodność, odmienny światopogląd i wartości, którymi kierowali się w życiu.To nie jest pean na cześć któregoś z protagonistów, ale próba odpowiedzi na pytanie, czy szlachetność idzie w parze z sukcesem, czy odpowiedzialność ma szansę istnieć razem z młodością i czy pożądanie skutecznie odbiera rozum.Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-08-2013 o godz 13:20 przez: Anna Jurczyk
Banalna historia porzucenia stała się punktem wyjścia do skonfrontowania dwóch postaw, dwóch charakterów i wreszcie - dwóch prawdziwych talentów literackich, Sergiusza Piaseckiego i Czesława Miłosza. Przy tym Nurowska wybrała trudniejszą drogę przedstawienia obu postaci. Jej główna bohaterka i narratorka zarazem jest naukowcem, literaturoznawczynią, dla której bezpośrednie rozmowy z zainteresowanymi są tylko uzupełnieniem wiedzy czerpanej wprost z prozy, poezji, listów, wspomnień, także autorstwa innych osób niż pisarze, z którymi zetknął ją los. Mnogość cytowanych tekstów świadczą o mrówczej pracy i dociekliwości. Pisarska wyobraźnia, która ma uzupełniać luki w przebiegu prawdziwych wydarzeń, gładko stapia się z faktami pozyskanymi z dokumentów. Czasami trudno się zorientować, gdzie przebiega granica. Co więcej, „Sergiusz, Czesław, Jadwiga” nie jest książką stawiającą na piedestał. Jej nadrzędnym tematem jest tak niechętnie dostrzegany rozdźwięk między twórczością a życiem prywatnym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-05-2013 o godz 16:25 przez: kasandra_85
Wszystko zaczęło się jeszcze przed wojną. Czesław Miłosz, wtedy dopiero początkujący,ale zdolny pisarz zakochuje się z wzajemnością w Jadwidze, młodej studentce prawa. Jednak ich losy rozchodzą się w burzliwy sposób a dziewczyna znajduje ukojenie w ramionach Sergiusza Piaseckiego, przestępcy, szpiega, więźnia, ale również utalentowanego psiarza.Tą trójkę połączą głębokie zależności a wszystko toczyć się będzie w towarzystwie licznych sekretów, tajemnic, niestabilnej sytuacji politycznej, emigracyjnych wyborów a także walki o artystyczne uznanie. W tej całej historii stopniowo poznajemy lepiej każdego z bohaterów i tworzymy ich obraz z wielu rozsypanych elementów. Jest to bardzo osobista relacja i przez to wywołująca silniejsze emocje. Co ważne, autorka rzuciła nowe spojrzenie na postać Czesława Miłosza i Sergiusza Piaseckiego i zrobiła to odważnie, bez owijania w bawełnę. Plusem jest wzbogacenie książki fotografiami i fragmentami wierszy czy listów.Klimatyczna i dramatyczna opowieść!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-12-2013 o godz 00:10 przez: rico13
Niezwykła historia, ciekawe zwroty akcji, miłość, i niezwykłe wrażenia to wszystko zostało poruszone w jednej naprawdę ciekawej książce.
Po książkę sięgnąłem może to trochę dziwne ale dlatego że bardzo spodobała mi się okładka, ale gdy przeczytałem opis wiedziałem że ta książka jest dla mnie i musze ją przeczytać. Ta niezwykła historia opisana w książce mówi nam o dwóch naprawdę wybitnych artystach Sergiuszu Piaseckim oraz Laureacie Nagrody Nobla Czesławie Miłoszu.
W tej powieści ukazała się nieznana nam wcześniej tytułowa Jadwiga która poróżniła obu pisarzy na zawsze. Według mnie książka Mari Nurowskiej pt. ,,Sergiusz, Czesław, Jadwiga’’ jest naprawdę wyjątkowa, niepowtarzalna i ekscytująca. Szczerze polecam książkę wszystkim miłośnikom słowa pisanego do przeczytania tej oto niesamowitej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2013 o godz 20:24 przez: unfeigned.pl
Trudno jest być dzi­siaj wielką posta­cią. Każde potknię­cie lub nie­wła­ściwy gest, staje się łatwym celem gazet, tele­wi­zji i por­tali plot­kar­skich. Ist­nieją jed­nak jed­nostki “nie­na­ru­szalne”, mogące poszczy­cić się zna­ko­mi­tymi doko­na­niami i abso­lut­nie nie­ska­zi­tel­nym wize­run­kiem. Cza­sami wystar­czy jed­nak chwila by czar prysł, a mała ryska na wyobra­że­niu o danym czło­wieku stała się wielką rysą.

W swo­jej naj­now­szej książce “Ser­giusz, Cze­sław, Jadwiga”, Maria Nurow­ska mie­rzy się z posta­cią wybit­nego poety, lau­re­ata Nagrody Nobla — Cze­sława Miło­sza i poka­zuje, że nic nie jest białe, ani czarne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2013 o godz 09:18 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Powieść ta przedstawia osobiste przeżycia dwóch wybitnych polskich pisarzy: Czesława Miłosza i Sergiusza Piaseckiego. Należy jednak zwrócić uwagę, że choć książka opiera się na prawdziwych wydarzeniach, nie jest ona typową biografią. Nurowska w bardzo interesujący sposób opisuje anegdoty z życia przedstawicieli polskiej elity artystycznej. Całość natomiast owiana jest nie tylko czarem wspomnień, ale i nutą tajemnicy. Ciekawym dodatkiem do książki są stare fotografie, fragmenty wierszy i listów. Bardzo prawdziwa i dramatyczna opowieść wywołująca w czytelniku silniejsze emocje.
Ewelina Menkarska, Empik Częstochowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2013 o godz 12:59 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Zawsze z przyjemnością sięgam po książki Marii Nurowskiej, bo są one niepowtarzalne i odważne. Trzeba przyznać, że i tym razem autorka mnie nie zawiodła. "Sergiusz, Czesław, Jadwiga" to historia niezwykła, dotyczy bowiem dwóch bardzo znanych pisarzy: Czesława Miłosza i Sergiusza Piaseckiego. Ale myli się ten, kto sądzi, że to zwyczajna biografia. Twórców łączy bowiem postać Jadwigi. Kim ona jest i jak zmieni ich życie? Odpowiedź znajdziecie w książce. Polecam, naprawdę warto!
Anna Adamczyk-Pasierbska, empik Toruń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2013 o godz 12:10 przez: markietanka
„Sergiusz, Czesław, Jadwiga” to niezwykle ciekawa opowieść o wielkich ludziach polskiej literatury, owiana nutą tajemnicy i czarem wspomnień. Bardzo prawdziwa, chwilami dosadna, ale intrygująca i wciągająca czytelnika jak najlepsza sensacja. Bo i sensacyjny był ten niezwykły trójkąt, powiązany ze sobą na całe życie. Niezwykła kobieta, która wpłynęła tak znacząco na życie dwóch wielkich Polaków.
Serdecznie polecam wszystkim tę niezwykłą opowieść, którą opisała swoim magicznym piórem Maria Nurowska.


Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-03-2015 o godz 00:00 przez: Sandra Kolodziejko
Szalenie ciekawa powieść, w której Maria Nurowska przedstawia sylwetki Czesława Miłosza i Sergiusza Piaseckiego oraz ich wzajemne relacje, w których dużą rolę odegrała pewna tajemnicza kobieta o imieniu Jadwiga. Do tego - jak zwykle świetny język autorki. Powieść jest genialna - nie mogło być inaczej! Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Maria Nurowska

Maria Nurowska

Maria Nurowska urodziła się 3 marca 1944 roku w niewielkiej wsi w województwie podlaskim i jest jedną z najchętniej czytanych polskich nowelistek i powieściopisarek. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na polonistyce oraz filologii słowiańskiej i zadebiutowała już w 1974 roku na łamach "Literatury". Zajmuje się przede wszystkim literaturą obyczajową, a jej książki kierowane są do szerokiego kręgu odbiorcy - zarówno czytelników dorosłych, jak i młodzieży.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Unicestwianie
4.5/5
49,19 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Małe życie
4.7/5
45,32 zł
79,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwona ziemia
4.6/5
27,41 zł
45,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 1984
4.8/5
25,08 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Włosi
4.7/5
39,18 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Slammed
4.6/5
33,61 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Uśpiona
4.6/5
33,89 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Baśniobór. Tom 1
4.6/5
23,49 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy
4.7/5
11,99 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Normalni ludzie
4.0/5
34,98 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa This Girl
4.3/5
37,72 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Point of Retreat
4.5/5
37,72 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sieroty
4.4/5
38,86 zł
45,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szum
4.6/5
35,09 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukochane dziecko
4.5/5
34,67 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego