Ścigając Księżyc. Naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmiczną (okładka  miękka, 07.2019)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ścigając Księżyc: naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmiczną.


JFK podjął się historycznego zadania wysłania ludzi na Księżyc. Oto opowieść o wizjonerach, którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję.
                                                                                                                                   
Książka towarzyszy filmowi stacji PBS pt. "American Experience".

Pisarz i producent Robert Stone (wg „Entertainment Weekly” „jeden z naszych najważniejszych dokumentalistów”) przedstawia te istotne postaci w wymiarze głębszym niż produkcja PBS i błyskotliwie kreśli ich życiorysy.

W 1961 roku prezydent John F. Kennedy przedstawił wart 20 mld dolarów plan  lądowania człowieka na Księżycu jeszcze przed końcem dekady. Ścigając Księżyc, opierając się na relacjach świadków oraz niedawno odkrytych materiałach archiwalnych, po raz pierwszy ujawnia nieznane opowieści o fascynujących osobach, których twórcza, wieloletnia praca doprowadziła do pamiętnego osiągnięcia USA. Lądowanie na Księżycu, którego 50. rocznicę będziemy niedługo obchodzić, to nie tylko opowieść o inżynierach i astronautach; wyrosło z marzeń autorów science fiction, filmowców, geniuszy militarnych i wykraczających poza system naukowców. Należeli do nich:

  • Arthur C. Clarke, pisarz science fiction który zainspirował wielu spośród najważniejszych uczestników wyścigu na Księżyc. Mając 20 lat, napisał studium, dzięki któremu USA pokonały ZSRR w jednej z dziedzin kosmonautyki: komunikacji satelitarnej.
  • Wernher von Braun, w czasie II wojny światowej nazistowski geniusz militarny i kierownik hitlerowskiego programu broni rakietowych. Pracował dla armii USA nad pociskami balistycznymi, a później dla NASA, gdzie nadzorował powstanie rakiety nośnej Saturn V.  
  • Frank Borman, astronauta  i dowódca pierwszej wyprawy, która okrążyła Księżyc; jego zdecydowane oświadczenie przed Kongresem w 1967 roku ostatecznie uratowało program księżycowy przed kasacją.
  • Poppy Northcutt, młoda matematyczka, pierwsza kobieta pracująca w centrum kontroli lotów. Pozycja medialna, wyjątkowa w zdominowanym przez mężczyzn świecie, pozwoliła jej walczyć o równouprawnienie kobiet oraz mniejszości społecznych.
  • Edward Dwight, czarnoskóry astronauta, przyjęty dzięki naleganiu Białego Domu, popierającego prawa obywatelskie, co nie wszystkim przypadło do gustu.

Ścigając Księżyc przedstawia losy tych głównych postaci na tle politycznym, społecznym i kulturowym, wykorzystując nietuzinkowe fotografie. Książka skupia się na nauce oraz historii, a co najważniejsze, na nadzwyczajnych osobach, które doprowadziły do niewątpliwie najważniejszego osiągnięcia ludzkości w XX wieku.

"Ścigając Księżyc to dzieło bogate, barwne i głęboko ludzkie, samodzielny thriller, uzupełniający serię American Experience PBS, mówiącą o programie księżycowym."
Richard Rhodes, zdobywca nagrody Pulitzera i National Book Award, autor Energy: A Human History

"Ścigając Księżyc powstało jako książka towarzysząca filmowi dokumentalnemu, zawiera jednak tyle ciekawie podanych informacji, że może łatwo stanowić samodzielną historię o kosmicznym wyścigu. Stone i Andres uchwycili nie tylko zimnowojenną rywalizację i zamęt tego okresu, lecz także jego zaraźliwy optymizm."
Joseph Kanon, autor The Good German, bestsellera z listy „New York Times”
 
"Ścigając Księżyc to nie tylko opowieść o lądowaniu Amerykanów, lecz błyskotliwe, obiektywne  przedstawienie kryjącej się za tym polityki, techniki oraz ambicji."
Edward Jay Epstein, autor How America Lost Its Secrets
 
"Było to jedno z najbardziej zdumiewających osiągnięć w historii ludzkości, a teraz otrzymujemy wartą go książkę. Ścigając Księżyc przedstawia nam okres od pierwszych marzeń o rakietach do słynnego programu Apollo; to wielka, epicka opowieść o odkrywaniu – pełna dramatyzmu, szczegółów oraz postaci o wielkich aspiracjach, które dotarły do granic swych możliwości. Książka ta ukazuje najlepsze chwile ludzkości w XX wieku, gdy zapał i profesjonalizm (publiczny i nieoficjalny) pozwalały nam osiągnąć niemożliwe."
William Martin, autor bestsellerów z listy „New York Times”: Cape Cod i Bound for Gold
 
"Jeśli myślisz, że wiesz wszystko, co istotne, na temat lądowań na Księżycu, mylisz się. Robert Stone i Alan Andres przedstawiają błyskotliwe historie większego i mniejszego kalibru. To bardzo pożądany wkład w dokumentację prób osiągnięcia Księżyca od początków XX wieku, gdy zaczęto poważnie myśleć o kosmosie, do refleksji nad znaczeniem programu Apollo."
Roger D. Launius, były główny historyk NASA, autor The Smithsonian History of Space Exploration.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1227463388
Tytuł: Ścigając Księżyc. Naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmiczną
Autor: Andres Alan , Stone Robert L.
Wydawnictwo: Bez Fikcji
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-07-20
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 35 x 206 x 143
Indeks: 32791013
średnia 4,8
5
6
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-07-2019 o godz 09:58 przez: Jacek Belof | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka, przedstawiająca kulisy podboju kosmosu. Przedstawia tło historyczne, oraz nieznane, bądź mało znane, szczegóły z życia zawodowego i prywatnrgo osób które brały w tym udział. Niewielkim minusem jest brak wzmianki o Arym Sternfeldzie, polskim Żydzie z rosyjskim obywatelstwem, wszak Sputnik 1 poruszał się po orbicie wcześniej przez niego wyliczonej. Można jednakże to zrozumieć gdyż książka skupia się głównie na amerykańskim programie kosmicznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-07-2019 o godz 07:06 przez: arturgmaj | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa poruszająca wiele aspektów od tła historycznego, politycznego aż po zagadnienia stricte kosmiczne. Czyta się jednym tchem. Warto !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-09-2019 o godz 00:00 przez: RomanaPlater | Empik recenzuje
Dla mnie jako wielkiej miłośniczki kosmosu i wszystkich spraw z nim związanych ta książka jest po prostu doskonała. Dowiadujemy się z niej jaka jest historia, krok po kroku wysłania ludzi na księżyc. Na pewno będziecie pod wielkim jej wrażeniem, ponieważ wszystkie smaczki zostały w niej opisane. Dla mnie to niezwykła przyjemność móc czytać tę książkę, nawet nie wiedziałam, że tak wiele przygotowań oraz długi procedur wiąże się z wysłaniem ludzi w kosmos. Ja jestem pod wielkim wrażaniem tej książki. Wciąga mnie ona za każdym razem jak tylko zaczynam do niej wracać. Zdecydowanie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego