Rzeźba dnia (CD)

Wykonawca:
Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Przy zakupie tej płyty CD Klienci , otrzymają dodatkowo ten album w formacie mp3! Dostarczone przez empik. Regulamin empik DuO

Sprzedaje empik.com 10,99 zł

Cena empik.com:
10,99 zł
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt w magazynie empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Przemyk Renata Muzyka | CD
10,99 zł
asb nad tabami
Muchy Muzyka | CD
10,99 zł
asb nad tabami
Hook Muzyka | CD
8,99 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W tym roku świętuje 25 lecie swojej działalności Artystycznej. Po kilkuletniej przerwie Renata Przemyk powraca z nowym, znakomitym i ogromnie zróżnicowanym albumem „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczy i na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym.

Oto słowa samej Artystki dot. tego krążka:
„Rzeźba dnia” to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko co nam się przydarza i to co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie „wyrzeźbiliśmy”, ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu- zadowalają nas albo nie - ale to co jest - jest takie tylko dziś! Kochanek dotykając namiętnie wymarzoną kobietę miłosnymi gestami rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia - dziś będzie piękne! Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic - ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość. Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej „wyrzeźbioną” wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną.
Tytuł: Rzeźba dnia
Wykonawca: Przemyk Renata
Dystrybutor: Universal Music Polska
Data premiery: 2014-09-30
Nośnik: CD
Liczba nośników 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 12 x 127 x 144
Indeks: 15537126
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,2
5
11
4
3
3
4
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
08-04-2019 o godz 11:02 Anonim dodał recenzję:
Po takiej płycie jak JA HOZ NA ciężko będzie nagrać coś" lepszego".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2018 o godz 15:17 Mariya Yaremchuk dodał recenzję:
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W tym roku świętuje 25 lecie swojej działalności Artystycznej. Po kilkuletniej przerwie Renata Przemyk powraca z nowym, znakomitym i ogromnie zróżnicowanym albumem „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczy i na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Oto słowa samej Artystki dot. tego krążka: „Rzeźba dnia” to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko co nam się przydarza i to co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie „wyrzeźbiliśmy”, ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu - zadowalają nas albo nie - ale to co jest - jest takie tylko dziś! Kochanek dotykając namiętnie wymarzoną kobietę miłosnymi gestami rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia - dziś będzie piękne! Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic - ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość. Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej „wyrzeźbioną” wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną. Płyta ukaże się w dwóch wersjach: podstawowej z 11 utworami i de luxe. Deluxe version oprócz dodatkowych remixów będzie zawierała piękną oprawę. W grubym tekturowym pudełku będzie się znajdował plakat oraz książeczka z ilustracjami zaprojektowane przez znakomitą artystkę Marianna Strychowską.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2018 o godz 15:16 Mariya Yaremchuk dodał recenzję:
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W tym roku świętuje 25 lecie swojej działalności Artystycznej. Po kilkuletniej przerwie Renata Przemyk powraca z nowym, znakomitym i ogromnie zróżnicowanym albumem „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczy i na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Oto słowa samej Artystki dot. tego krążka: „Rzeźba dnia” to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko co nam się przydarza i to co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie „wyrzeźbiliśmy”, ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu - zadowalają nas albo nie - ale to co jest - jest takie tylko dziś! Kochanek dotykając namiętnie wymarzoną kobietę miłosnymi gestami rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia - dziś będzie piękne! Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic - ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość. Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej „wyrzeźbioną” wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną. Płyta ukaże się w dwóch wersjach: podstawowej z 11 utworami i de luxe. Deluxe version oprócz dodatkowych remixów będzie zawierała piękną oprawę. W grubym tekturowym pudełku będzie się znajdował plakat oraz książeczka z ilustracjami zaprojektowane przez znakomitą artystkę Marianna Strychowską.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-12-2016 o godz 17:01 Dariusz Bryniarski dodał recenzję:
Płyta byłaby świetna, gdyby nie ta perkusja!! Zabija cały efekt, perkusja sprawia wrażenie tandetnego kiczu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-08-2015 o godz 22:55 slawek dodał recenzję:
Super się tego słucha a teksty Wielkie! Kłamiesz...porywa niemiłosiernie muzycznie i tekstem Pani Renaty!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-07-2015 o godz 18:11 Grzegorz Statkiewicz dodał recenzję:
Bardzo ciekawa płyta, nowe brzmienie Renaty. To był dobry wybór, pomimo że kupowałem trochę na oślep. Znałem jedynie 2 utwory z tej płyty, a jednak się nie zawiodłem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-07-2015 o godz 15:19 hefeystos dodał recenzję:
Po ostatniej płycie Odjazd troche zwatpiłem czy jest sens kupowania tej płyty ale zupełnie niepotrzebnie bo płyta jest świetna.
Od początku do końca mi się podoba, ma świetne teksty i kapitalną muzyke .Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2015 o godz 13:15 anonymous dodał recenzję:
Płyta przemyślana pod każdym chyba względem - od okładki przez treść po muzykę. Całość b. rytmiczna, energetyczna (momentami prawie dyskotekowa) i przyjemna dla ucha. Dla mnie to nowe wcielenie tej artystki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2015 o godz 08:03 ajakubiszyn dodał recenzję:
Płyta dla mnie inna niz wszystkie do tej pory nagrane przez Renatę, bardziej dyskotekowa ale i tak fajnie sie słucha. polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-05-2015 o godz 16:19 gabrynia dodał recenzję:
Dobra płyta, przyjemne piosenki - klimat Renaty Przemyk, po prostu... Polecam dla fanów piosenkarki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 10:33 Paulina Nocoń dodał recenzję:
Polecam,jak zawsze Pani Renata pokazała na co ją stać!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
09-12-2014 o godz 00:00 Allstia dodał recenzję:
Cieszę się, że właścicielka tego świetnego głosu powróciła z nowym repertuarem. Rzeźba dnia to album niezwykły, bardzo rytmiczny jednak na szczególną uwagę zasługują teksty - mocne dobitne, życiowe. Uwielbiam ten krążek!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-11-2014 o godz 00:00 Davientra dodał recenzję:
Pani Renata konsekwentnie na swojej najnowszej płycie realizuje swoje własne, niepoddające się panującej modzie i trendom, pomysły muzyczne. I Bardzo dobrze, że nie ogląda się na wszechobecną tandetę. Błuszy dzięki temu jasnem i nie blaknącym światłem na muzycznej scenie. Płyta bardzo udana, jak wszystkie poprzednie. Czekam na kolejną, oby wcześniej niż na 30 lecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-11-2014 o godz 17:11 gabi dodał recenzję:
Jak dla mnie płyta rewelacyjna jak każda poprzednia. Na początku bałam się ze względu na tak wiele negatywnych opinii. Po przesłuchaniu poczułam ulgę bo można tam usłyszeć dawną Renatkę jak i nowe brzmienia które są wprowadzone w subtelny sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-10-2014 o godz 00:00 LiluuLilo dodał recenzję:
O tej płycie sporo mówiło się w mediach. Postanowiłam spróbować twórczości Pani Renaty i przyznam, że w porównaniu z wcześniejszymi wydaniami Rzeźba Dnia prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Artystka zupełnie zmieniła styl muzyczny, natomiast teksty pozostały jak najbardziej Przemykowe. Bardzo fajny krążek -nie mogę się nasłuchać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2014 o godz 00:00 Chasematria dodał recenzję:
Wszystko to co wychodzi spod ręki Renaty Przemyk, można śmiało polecić. Rzadko która artystka prezentuje nieprzerwanie taką muzyczną dojrzałość jak Renata Przemyk właśnie. Jest jak czarodziejka, która potrafi wyczarować najpiękniejsze, najlepiej docierające do słuchacza dźwięki, w których doskonale odnajdują się głębokie teksty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2014 o godz 00:00 Barazaa dodał recenzję:
To już jest tradycja - Renata Przemyk nagrała znakomitą płytę. Muzyka w wykonaniu Renaty Przemyk ma w sobie jakiś niespotykany czar, błyskotliwość ale i głębię. Te utwory to takie małe muzyczne arcydzieła, w dobrej oprawie, wspaniale zaśpiewane. Cóż, miłośnikom talentu pani Renaty na pewno się spodobają.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-10-2014 o godz 00:00 Marcabla dodał recenzję:
Renata Przemyk od zawsze mnie zadziwiała - od lata zachwuje ten sam wysoki muzyczny poziom nie tracą przy tym nic ze swojego charakterystycznego uroku. I to co ważne w przypadku pani Renaty: teksty i jeszcze raz teksty. Słowa w jej utworach to siła, dotykają tego co ważne i nigdy nie są w najmniejszym stopniu powierzchowne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-10-2014 o godz 13:30 karina dodał recenzję:
Zdecydowanie jedna z najlepszych płyt Renaty a z pewnością najpogodniejsza:).
Świetne brzmienia, inteligentne teksty i ten bit - słucha się bardzo dobrze i chce na okrągło :)
Już sam początek (Czas M) z potężną dawką energii i tą altówką - pobudza do życia i daje kopa.
Bardzo dobrze, że płyta jest zróżnicowana, nie męczy a wręcz zaskakuje. Nie brakuje też lirycznych i nastrojowych piosenek (Co tam niebo). A WILK i ZYCIE BEZ wręcz wciągają człowieka w trans. Polecam każdemu !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-10-2014 o godz 10:33 bartoszch dodał recenzję:
Wizualnie - zachwyt. Audio - dychotomia odczuć, skrajności wyrzeźbione przez Renatę Przemyk zaskoczą najzagorzalszych jej fanów. Największym walorem tego albumu są teksty: kobiece, pełne gorzkiej miłości i wariograficznych zapisów. Rzeźbę dnia koniecznie trzeba posiadać w swym zbiorze płyt!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.