TOP

TMToys, gra strategiczna Rummikub Standard

Marka:

Oferta empik.com : 75,15 zł

75,15 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta Neonn : 79,00 zł

Oferta eMshop : 79,99 zł

Oferta GoldenLegend : 82,00 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Rummikub to doskonała gra towarzyska. Prosta, wciągająca, inna w każdej rozgrywce.  Gra polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawsza możliwość to ingerencja w już wyłożone płytki - w swojej kolejce można je dowolnie przesuwać i modyfikować, pamiętając o zasadzie (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

Rummikub Standard
Rummikub to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Ma wszystkie elementy, które sprawiają, że jest niesamowita:
• posiada proste zasady
• szybka rozgrywka
• każda gra jest inna

Ilość graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 20 minut
Wiek: 7+

Jakość
Każdy element gry cechuje wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywność użytkowania.

Edukacja
Gra w Rummikub wspiera rozwój logicznego myślenia, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość.

Zasady gry
Gra w standardowej wersji, przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Posiada proste zasady oraz dynamiczny scenariusz rozgrywki, dzięki czemu każda gra jest inna! Jest prosta i wciągająca

Zawartość opakowania:
-106 płytek z liczbami (8 zestawów od 1 do 13, w czterech kolorach, 2 jokery)
- 4 podstawki (tabliczki do umieszczenia płytek)
- szczegółowa instrukcja gry

 

Nazwa: TMToys, gra strategiczna Rummikub Standard
Producent: TM TOYS
Marka: TM Toys
Przedział wiekowy: 5-7 lat , 8-11 lat , 12-14 lat
Liczba graczy 2 i więcej
Wiek gracza 7+ lat
Płeć: chłopiec / dziewczynka
Wymiary w opakowaniu [mm]: 280 x 45 x 350
Waga w opakowaniu [g]: 1040
Indeks: 66555179
średnia 4,8
5
848
4
41
3
27
2
5
1
17
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
341 recenzji
3/5
27-09-2019 o godz 06:52 przez: Justyna
Fajna gra, podstawki na kafelki nie są proste jak w starszych wersjach gry ale tusz na kafelkach nie został równomiernie położony przez co żałuję, że nie kupiłam u innego producenta albo na promocji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-10-2010 o godz 12:47 przez: blondyneczkalol
Polecam. Świetna gra na długie deszczowe wieczory i nie tylko ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
30-11-2017 o godz 21:10 przez: Iceman
Rummikub to 104 ponumerowane kostki w czterech różnych kolorach; ponadto 2 jokery zastępujące każdą inną kostkę z dowolną liczbą, stojaki dla graczy do ustawiania kostek i instrukcja. Rummikub to klasyka gier, to kilkudziesięcioletnia historia, to zdobywca prestiżowej nagrody Spiel des Jahres w roku... 1980. Słówko o zasadach. Wszystkie kostki należy pomieszać i ułożyć na stole wartościami liczbowymi do dołu. Następnie każdy z graczy dobiera po 14 kostek i układa je na swoim stojaku. Po wylosowaniu pierwszego gracza, uczestnicy rozgrywki, w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara, starają się pozbyć swoich kostek. Polega to na wykładaniu na stole swoich kostek ze stojaka, ale według ściśle określonych reguł - kostki muszą tworzyć albo serie (co najmniej trzy kolejne kostki w jednym kolorze, np. 2, 3, 4 w kolorze czarnym), albo grupy, czyli co najmniej trzy kostki z tą samą cyfrą, lecz w różnych kolorach. Przy pierwszym wyłożeniu kostek gracz musi uzyskać na nich sumę co najmniej 30 punktów. W kolejnych rundach wystarczy dołożyć ze stojaka tylko jedną kostkę, ale musi ona pasować do układów już wyłożonych. Jeżeli gracz nie może wyłożyć żadnej swojej kostki na stół, dobiera jedną z banku. Gra kończy się, gdy pierwszy gracz pozbędzie się wszystkich swoich kostek i w geście triumfu wykrzyknie "Rummikub!". Popularność tej gry, fakt organizowania mistrzostw świata oraz miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie sugerują, że Rummikub musi być grą świetną. Ja z takim stwierdzeniem otwarcie się nie zgadzam. Rummikub uznaję za rozrywkę średnią, zwłaszcza na tle współczesnych gier planszowych. Jakość wykonania jest ok, prostota zasad i niski wiekowo próg wejścia też zaliczyć należy na plus, ale ogólnie ta gra mnie mówiąc wprost trochę nudzi. To taki bezfabularny suchar, pozbawiony klimatu i rozrywkowej głębi. Graliśmy kilkanaście partii w 4-osobowym składzie. Czekanie na swoją kolej u prawie wszystkich graczy wywoływało efekt ziewania. No niby można w międzyczasie próbować dopasować swoje kości do układów na stole, ale co z tego, jeśli gracz przed nami dorzucił swoje kostki tu i tam, i z planowania nici, i kombinowanie i tak trzeba zaczynać na nowo. Zresztą samo to kombinowanie, przekładanie kostek, dostawianie ich, zamienianie - jako esencja gry - słabo do mnie przemawia; ot, taka matematyczna bezpłciowość, której w grach planszowych nie lubię. Nie jest to więc gra dla mnie, ale jeżeli ktoś lubi takie matematyczno-logiczne abstrakcje, być może w Rummikuba się wkręci. Ja za tą grą przepadam, ale jeżeli alternatywą miałoby być tępe gapienie się w telewizor, zagram w nią chętnie, ale tylko dlatego, że wszelakie planszówki ogólnie lubię bardzo. Rummikub dostaje ode mnie tróję z plusem. I żaden cyferkowy combos (jak na razie) nie jest w stanie podnieść mojej oceny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
05-03-2018 o godz 11:55 przez: tomdra
„Kto gra w karty ten ma łeb obdarty” – mówi stare powiedzonko – może zatem lepiej nie ryzykować, bo jeszcze wpadniemy w jakieś tarapaty i zaciągniemy długi? Zamiast karcianego remika rozłożyć możemy jego odmianę kostkową – Rummikub! Gra składa się ze 104 kostek, które są ponumerowane od 1 do 13 w czterech kolorach – czarnym, czerwonym, niebieskim, pomarańczowym. Występują dwa jokery, które zastępują każdy numer. W pudełku znajdziecie także dość dobrze napisaną instrukcje z przykładami odpowiednich zagrań oraz cztery tabliczki – specjalne stojaki na kostki, które na dywanie przewracają się zbyt często niż powinny – przynajmniej narzeka na to Młody Giercownik. Celem gry jest pozbycie się, poprzez wyłożenie, wszystkich posiadanych przez gracza kostek – podobnie jak w remiku było z kartami. Z zakrytej puli wszystkich kostek, każdy z graczy – może ich gać 2-4 (przynajmniej w naszej wersji) – losuje 14 płytek i układa je na swojej tabliczce – wygląda to podobnie jak w Scrabble. Następnie tworzymy albo grupy – układy trzech lub czterech kostek w różnych kolorach o tym samym numerze, albo serie – ciągi minimum trzech następujących po sobie różnych numerów w tym samym kolorze. W momencie kiedy uzbieramy sumę 30 – wychodzimy, jeśli nam jeszcze brakuje – dobieramy nową płytkę. Najfajniejsze w tej grze są manipulacje, tj. momenty, kiedy kilku graczy wyłożyło już swoje kostki i rozdzielamy odpowiednie kombinacje tworząc nowe unikalne układy cyfr i liczb. Dzięki dużej losowości każda gra jest inna, jedynie schemat działań pozostaje niezmienny. Wydawcy wskazują, że gra nadaje się dla dzieci od siedmiu lat, ale to nie zupełnie prawda. Młody Giercownik ma trzy lata i kocha dopasowywanie do siebie podobnych obrazków – działając na zasadzie wzrokowej tworzy grupy, a z seriami po wylosowaniu pomagamy my – rodzice. Same manipulacje zajmują dziecku trochę więcej czasu, ale też sobie poradzi – nie ograniczajmy zatem dostępu do gry i nie zawężajmy odbiorców. Ważne jest tylko, aby młode giercowniki były na tyle rozgarnięte, żeby nie zjadały kostek, potrafiły kojarzyć jednakowe oznaczenia numerów i rozróżniały bazowe kolory, reszty się nauczą lub podpatrzą u was. http://mlodygiercownik.pl/2016/04/08/recenzja-gry-rummikub/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-04-2018 o godz 23:17 przez: juskop
Rummikub to doskonała gra strategiczna, w której udział mogą wziąć maksymalnie 4 osoby i zgodnie z tym, co mówi instrukcja, w przedziałach wiekowych: 5-7 lat, 8-11 lat, 12-14 lat. Faktycznie młodsze dzieci miałyby problem ze zrozumieniem zasad, ale według mojego uznania i doświadczenia, grać w nią mogą zarówno młodsi jak i również osoby dorosłe i starsze. Producent TM TOYS świetnie poradził sobie z przygotowaniem instrukcji gry, która jest zrozumiała, czytelna i dość krótka by szybko się z nią zapoznać przed rozpoczęciem gry. Gra składa się ze 104 kostek, które są ponumerowane od 1 do 13 w czterech kolorach – czarnym, czerwonym, niebieskim, pomarańczowym. Samo wykonanie kostek oraz stojaków wydaje się być solidne, a materiał z którego zostały wykonane, na tyle trwały, że zakup na pewno posłuży nam na długie lata wielokrotnych rozgrywek. Oprawie graficznej nie mam również nic do zarzucenia. Zasady gry przypomnieć mogą grę karcianą "Remik". Rummikub podobnie jak karciany odpowiednik polega na układaniu sekwensów kart, w tym przypadku minimum 3 kostek, o tym samym kolorze, ale o numerach następujących po sobie w kolejności, np. 5, 6, 7 lub minimum 3 kostek o takim samym numerze, ale innych kolorach. Gra wymaga spostrzegawczości i zmusza do myślenia. Każda kolejka może zmienić układ kostek nawet o 90 stopni ze względu na wiele możliwości dowolnego rozbijania sekwensów i tworzenia z nich zupełnie nowych serii. Kostki wybierane są losowo, dlatego gra za każdym razem jest równie emocjonująca jakby grało się po raz pierwszy. Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek, a pozostałym graczom nalicza się tyle punktów ujemnych ile pozostało im na stojaku. Osobie która wygrywa daną rozgrywkę przyznaje się sumę punktów wszystkich graczy ze znakiem dodatnim. Taki sposób zapisania wyników sprawia, że nawet ostatnia rozgrywka z rzędu może wszystko zmienić. Grę polecam, ponieważ jedyny zarzut, który mogę mieć wobec niej, to niezbyt wygodne pudełko o niewyrafinowanej szacie graficznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-09-2015 o godz 14:34 przez: BOGUSŁAW BIEL
Zakupiłem ostatnio grę Rummikub dla mojego wnuka. Jest to gra którą razem poznaliśmy podczas wakacji. Spędziliśmy przy niej wiele godzin i po powrocie do domu czegoś nam brakowało na wolne chwile. Zakupiłem ją więc i tego nie żałuję. Wnuk oderwał się od komputera, tableta, a za to bardzo często zaprasza wszystkich do gry. Nie tylko rówieśników ale i nas dorosłych. Świetna gra, pozwala na naprawdę miłe spędzenie wolnego czasu, a w szczególności teraz gdy zbliżają się trochę ponure dni. Jest to gra w której trzeba myśleć i trochę kombinować. To nie jest zwykłe rzucanie kostką i przesuwanie pionków na planszy. Niejednokrotnie gramy w nią w dorosłej obsadzie. Polecam ją każdemu rodzicowi dla swoich pociech jak i również dla starszych (w tym seniorów). Przy tej grze naprawdę można miło spędzić czas. Super, na prawdę super gra!!!.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-03-2016 o godz 21:49 przez: Nina
FFantastyczna gra dla dzieci 7+,ale nie tylko.Gra również dla dorosłych w szczególności dla całej rodziny.Pozwala na kształtowanie umysłu,jego ćwiczenie,ponieważ gra wymaga pomysłowości i strategii,aby pozbyć się wszystkich kostek i wykrzyknąć "Rummikub".Fantastyczna gra dla rodziców z dziećmi. Rodzice bardzo polecam tą grę. Jak raz zagracie,to nie będziecie od niej odchodzić. Nie skomplikowana łatwa do pojęcia zasad gry. Dobrze opisane zasady są na stronie www.rummikub.pl NAPRAWDĘ WARTO KUPIĆ.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2016 o godz 13:35 przez: Szpila
Rewelacyjna gra wymagająca myślenia strategicznego. Świetnie odnajdą się w niej zarówno dzieci jak i dorośli. Kostki jak i tabliczki wykonane bardzo przyzwoicie. Brakuje mi tylko woreczka na kostki (nieprzezroczystego). Gra polega na wykładaniu ich na stół odwróconych do góry nogami, a następnie losowaniu.
Natomiast razem z przyjaciółmi stwierdziliśmy, że wygodniejsza jest opcja losowania z woreczka co pozwala grać w miejscach "trudniej dostępnych". Polecam każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2018 o godz 20:23 przez: Karolina
Świetna gra stanowiąca doskonałe zastępstwo dla spędzania wieczoru przed telewizorem czy komputerem. Doskonale się spisze zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych- uczy kombinowania i wspomaga logiczne myślenie oraz pamieć. Wersja standard ma dosyć duże klocki i długą, około 25-30 cm podstawę pod klocki. Brakuje jej jednak jakiegoś woreczka na wszystkie elementy, co chroniłoby klocki przed pogubieniem kiedy np. niechcący wypadnie z rąk dziecka przed włożeniem na półkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2022 o godz 18:50 przez: beginka
Graliśmy w gronie dorosłych, w Święta i Nowy Rok. Dla każdego z nas to była nowość i wszyscy potwierdzili, że to jedna z najlepszych strategicznych gier, z jaką mieli do czynienia. Jakość wykonania kostek bardzo dobra. Szkoda, że w wersji standard nie ma woreczka - musiałam zaadaptować do tego celu woreczek do prania, aby cenne kosteczki nie poginęły. Dostawa przez Empik, w okresie przedświątecznym, zajęła 3 dni. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
07-04-2021 o godz 11:42 przez: Anonim
Nie wiem, jak ocenić produkt. Gra sama w sobie rewelacyjna i od wielu lat w nią gram, więc mogę ją w 100% polecić. Ale to wydanie to porażka... Tacki inne niż klasyczne, niebieski kolor zupełnie inny i brzydki, cyferki rozlane. Jestem bardzo rozczarowana. Ravensburger zrobił to doskonale, a TM Toys niestety nie. Zwrócić już nie mogę, bo folia zdjęta. Te mankamenty będą mi teraz psuć grę. Tak że lepiej kupić używaną, ale starą wersję niż tę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2015 o godz 11:19 przez: Iga
Gra przeznaczona dla osob w kazdym wieku, gwarantuje swietna zabawe i ciekawie spedzony wolny czas. Pozwala rozwijac umiejetnosci strategiczne i zapewnia rozrywke calej rodzinie. Niezliczona mozliwosc kombinacji sprawia, ze nie mozna sie nia znudzic, rozgrywki sa pasjonujace. Uwaga! Gra naprawde wciaga. Polecam na dlugie jesienne i zimowe wieczory, jak rowniez spotkania ze znajomymi, ktorzy cenia sobie dobra rozrywke.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2016 o godz 12:58 przez: matis12n
Gra jest fantastyczna, grałem w grę z rozszerzeniem (Rummikub XP) i jestem pod wrażeniem ile radości mogą dać klocki z liczbami ;) Gramy całą rodziną od maluchów 8 lat do rodziców/dziadków 60 lat. Zdecydowałem się na wersję do 4 graczy gdyż na daną chwilę mi to wystarczy, a mimo to szkoda że nie można tylko dokupić dodatkowych kloców aby powiększyć grę do 6 osób. POLECAM i pozdrawiam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-07-2016 o godz 14:41 przez: Jadwiga Migała
Wspaniała gra na wakacje i długie zimowe wieczory. Dzieci szybko poznają zasady gry. Ja gram z 5,7 i 10 letnimi wnukami! Co ciekawe, sami namawiają do gry i wcale sie przy tym nie nudzą! Bawimy sie swietnie! Najmłodszy wnuk błyskawicznie "pojął" o co chodzi w tej grze. Deszczowe dni na wakacjach też nie są żadnym problemem. Polecam!
Obsługa przy zakupie - super!

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-12-2015 o godz 00:00 przez: escariss
Super gra dla całej rodziny :) Naprawdę przypomina klasyczną grę karcianą remika, polegającą na pozbyciu się wszystkich kart (tu kostek) wykładając pojedyncze kafelki lub sekwencje. Zasady są proste jak konstrukcja cena, dzięki czemu dzieci mogą grać z rówieśnikami, jak i ze starszym rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami. Super rozrywka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-03-2015 o godz 00:00 przez: xaranne
Super gra dla najmłodszych dzieciaków, nawet tych, które dopiero poznają świat cyfr. Można lekko zmodyfikować grę, aby najmłodsi mogli wykazać się znajomością cyferek. Możliwość przesuwania już ułożonych tabliczek jest super w tym wydaniu. Dzieci są bardzo zadowolone. Gramy minimum 3 razy w tygodniu, praktycznie w każdą niedzielę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-04-2021 o godz 09:52 przez: Anonim
Rummikub to świetna zabawa dla całej rodziny, Jak poznacie zasady , to uwierzcie mi , trudno się oderwać od dalszej gry. Za pierwszym razem graliśmy cały wieczór, a teraz jak mamy chwilkę wolnego , zamiast komputer wyciągamy grę i się ekscycujemy .A jak ktoś wygra , to naprawdę jest wielka frajda, i duża satysfakcja. POLECAM 100%
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
24-01-2019 o godz 07:44 przez: Lidiaczf
Świetna gra dla całej rodziny. Kupiłam ją dzieciom na ferie. Gra okazała się strzałem w 10! Gramy razem! Podczas wizyty z okazji Dnia Babci i Dziadka moi rodzice zagrali z nami i też są zachwyceni. Gra „zmusza” do myślenia i kombinowania :). Sprawia, że chętnie wspólnie spędzamy czas i super się przy tym bawimy. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-08-2018 o godz 06:55 przez: anonymous
Genialna w swojej prostocie gra, która potrafi wciągnąć niezależnie od wieku na długie godziny i wiele dni. Proste zasady i wiele możliwości strategicznych to mocne strony gry. Można ją potraktować jako nauka przed "prawdziwym", karcianym remikiem, ale też niczym mu nie ustępuje i jest dla niego poważnym konkurentem :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2021 o godz 09:03 przez: Anonim
Rummikub to doskonała gra! Zabieramy ją na wakacje, spędzamy przy niej wieczory, naszej 8-letniej córce już zdarza się nas ogrywać! Uwielbiamy. Proste zasady, idealna na koncentrację i rozwijanie logicznego myślenia. Bardzo polecam. To nasz drugi komplet, bo kilka kloców się zgubiło, mamy też wersję travel - mniejszą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej marki Puzzle ramkowe Australia TM Toys
5/5
12,99 zł
11,69 zł
Inne z tej marki Puzzle ramkowe Eurazja TM Toys
4.8/5
5,50 zł
7,79 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego