Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Każdy rodzic wie, kiedy dziecko powinno zacząć siadać, samodzielnie chodzić, mówić, kiedy można spodziewać się pierwszych zębów i kiedy one wypadną. Jednak niewiele osób docieka przyczyn i prawidłowości rozwoju psychicznego, nierozerwalnie związanego z fizycznym.

Niniejsza książka, przeznaczona dla rodziców, psychologów, studentów oraz innych osób obcujących z dziećmi, śledzi zmiany w zachowaniu dziecka od urodzenia do 10. roku życia, przedstawiając trudności naturalnie pojawiające się w rozwoju oraz takie, które wymagają interwencji z zewnątrz.

Jest to kolejne wydanie pierwszej na polskim rynku książki, która od kilkunastu już lat rozwiewa wątpliwości i niepokoje, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka.

Tytuł: Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy
Tytuł oryginalny: Child behavior
Autor: Ilg Frances L. , Bates Ames Louise , Baker Sidney M.
Tłumaczenie: Przylipiak Mirosław
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: VIII
Data premiery: 2012-08-28
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 239 x 18 x 164
Indeks: 11777403
 
średnia 3,7
5
13
4
5
3
7
2
3
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
26-11-2015 o godz 11:16 justa78 dodał recenzję:
Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica i opiekuna. Książka napisana w bardzo przystępny i humorystyczny sposób, daje możliwość spojrzenia na własne dziecko z pewnym dystansem. Naukowo ale zabawnym językiem wyjaśnia fazy rozwoju dziecka, wynikające z nich zachowania oraz sposoby radzenia sobie z tymi, które nie są pożądane. Podczas czytania daje się odczuć, że autorzy posiadają nie tylko ogromną wiedzę, ale przede wszystkim szacunek do dziecka jako człowieka. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-09-2013 o godz 00:00 Ałrora dodał recenzję:
Każdy maluch rozwija się w swoim tempie, dlatego ciężko stworzyć "szablon" dorastania dziecka. Niestety trzeba go ciut uogólnić, ale jest to zrozumiałe i zupełnie nie przeszkadza w lekturze. Książka zawiera proste i bardzo przejrzyste wytłumaczenie procesów zachodzących w malutkich organizmach, skupiając się na rozwoju psychicznym i opierając się na rozwoju fizycznym. Generalnie jestem zadowolona z książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
19-12-2013 o godz 11:37 Olga Szczepaniak dodał recenzję:
Jestem matką 6 miesięcznego dziecka i psychologiem więc książka wzbudziła moje zainteresowanie. Jednak już po pierwszych wersach zachwyt malał aż zdecydowałam oddać książkę, gdyż zupełnie czego innego się spodziewałam. Pozycja lakoniczna, niby obszerna ale informacje tam zawarte nie są dokładne, raczej pobieżne a całość mało interesująca. Odradzam zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-02-2015 o godz 22:55 Joanna Rydzewska dodał recenzję:
Książka napisana w fachowy, ale bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Polecam ją nie tylko dla osób, które pracują z dziećmi, ale przede wszystkim dla rodziców. Opisane są tu trudności i osiągnięcia dziecka na różnych etapach rozwoju, książka ułatwia zrozumienie przyczyn, dlaczego dziecko jest "niegrzeczne".
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-02-2018 o godz 00:00 Bernard Laine dodał recenzję:
Nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy mocno interesują się swoimi dziećmi. Tak jak ja z żoną. Nie mówię tutaj o nadopiekuńczości. Zależy nam jedynie na prawidłowym rozwoju naszego dziecka. Tak, aby uchronić je przed wszystkimi nieprawidłowościami. Oczywiście na tyle ile jesteśmy zdolny. Każdy przecież rozumie, że dobro dziecka dla rodzica jest najważniejsze. Książką opisuje prawidłowy rozwój od A do Z, wyjaśnię wszelkie nieprawidłowości, które mogą czekać. Najlepiej reagować jak najwcześniej, ale jak reagować jeśli człowiek nie wie kiedy. Dzięki przekazanej wiedzy nawet młody rodzic dowiaduje się, jak wygląda prawidłowy rozwój. Do tej pory rozwój przebiega poprawnie, jednak wole być świadomym rodzicem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2014 o godz 11:26 JoannaP dodał recenzję:
Książka "Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat" to kompletne kompendium wiedzy zarówno dla specjalistów jak i rodziców chcących poszerzyć swoją wiedzę o prawidłowości rozwoju wieku dziecięcego. Autorzy książki opisali wiele aspektów funkcjonowania młodego człowieka takich jak rozwój emocjonalny, seksualny, inteligencja i wiele innych. Oprócz czystej teorii autorzy dają także przykłady tego w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy oraz w jaki sposób poradzić sobie z problemami z zachowaniem dziecka. Teoria, praktyka i poruszenie wszystkich ważnych tematów związanych z okresem dzieciństwa czyni tę książkę wartą posiadania i przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2016 o godz 00:00 Weronika Brzozowska dodał recenzję:
Myślę, że dla każdego rodzica rozwój jego dziecka jest wielką tajemnicą. Jest mnóstwo zachowań i mechanizmów, których nie rozumiemy. Wiele rzeczy wydaje nam się oczywistych, a z niektórymi po prostu sobie nie radzimy. Ów poradnik jest odpowiedzią na nasze wszystkie pytania dotyczące dzieci w wieku do dziesiątego roku życia. Autorzy w sposób dogłęby wyjaśniają nam i przybliżają wszystkie najważniejsze fazy rozwoju jakie zachodzą w tym czasie. Dla mnie owa książka jest wielką pomocą i wskarciem. Traktuje ją jak drogowskaz. Na pewno wszyscy rodzice powinni ją przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2014 o godz 13:42 maole dodał recenzję:
Każdy rodzic powinien przeczytać tę książkę tuż po urodzeniu dziecka (lub nawet w oczekiwaniu na narodziny) i wracać do niej często. Ta książka daje odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące rozwoju dziecka i nie pozostawia rodzica/opiekuna bez pomocy. Wyjaśnia zachowania, z którymi każdy rodzic się spotyka w procesie wychowawczym i pomaga sobie z nimi radzić. Jeśli chcemy być świadomymi rodzicami, powinniśmy mieć za sobą (i stale pod ręką) tę lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-12-2014 o godz 16:22 weronika206 dodał recenzję:
Poradnik ten śledzi zmiany w rozwoju emocjonalnym dziecka od urodzenia do dziesiątego roku życia. Część z tych zmian to naturalne trudności pojawiające się w rozwoju, część jednak wymaga interwencji z zewnątrz. Autor książki rozwiewa wątpliwości i niepokoje, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-05-2014 o godz 00:00 b_marczukowa dodał recenzję:
To książka w której każdy rodzic znajdzie coś co będzie dla niego przydatne w procesie wychowania dziecka. Nie nazwałabym tego poradnikiem, to raczej zbiór potrzebnych, luźnych rad pomocnych na różnym etapie rozwoju dziecka. Dzięki tej pozycji być może bardziej poznamy i zrozumiemy zachowanie naszych pociech, a to już połowa sukcesu :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
17-10-2014 o godz 20:43 anonymous dodał recenzję:
Wiele informacji w książce mnie zaciekawiło i zaskoczyło. Rzeczywiście jest napisana przystępnym językiem, super się ją czyta, prawie pochłania. Jednak mnie trochę rozczarowała. Niektóre propozycje rozwiązywania problemów zawarte są w jednym zdaniu z którego niewiele wynika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-08-2015 o godz 10:57 katarzyna kwiecień dodał recenzję:
Książka godna polecenia dla każdej mamy i nie tylko, która chciałaby coś więcej wiedzieć na temat rozwoju psychicznego swojego malucha. Książka polecana przez psychologów i terapeutów, opisuje rozwój emocjonalny począwszy od najmniejszego kilkumiesięcznego brzdąca.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-12-2013 o godz 00:00 Wajola dodał recenzję:
Pierwsza książka, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Opisuje w sposób bardzo jasny i zrozumiały rozwój psychiczny dzieci. Świetna książka nie tylko dla rodziców, ale dla dziadków i innych osób mających kontakt z dziećmi. Bardzo dobre wydawnictwo. Polecam książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2015 o godz 00:09 Mamar dodał recenzję:
Tak to jest przawdziwy podręcznik. Obszerny spis treści. Tłumaczenia zachowań poukładane względem wieku, nawet niektóre choroby i dolegliwości z opisem przyczyn. Bardzo przydatna książka. dla zaawansowanych i świadomych rodziców. Godne polecenia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-09-2014 o godz 14:00 sunny dodał recenzję:
Bardzo przydatny poradnik dla każdego rodzica który chce świadomie wychowywać swoje dziecko.
Pozwala zrozumieć niektóre zachowania i zdiagnozować miejsce problemu, a co za tym idzie łatwiej dogadać się z upartym dwulatkiem.
Serdecznie polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
28-08-2017 o godz 21:27 Joanna Wódkiewicz dodał recenzję:
Nie przydała mi się bo am córkę w wieku 6 lat - polecam rodzicom którzy mają młodsze dziecko, znajda może więcej informacji dla siebie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
01-06-2018 o godz 08:50 Dorota Czubak dodał recenzję:
Dokladna, wiele wyjasniajaca ksiazka, ale mi ciezko sie czytalo, siegam wyrywkowo czytajac to co akurat dotyczy dziecka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2018 o godz 22:42 Anonim dodał recenzję:
Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica i pedagoga. Niezwykle pomocna dla mnie jako mamy i nauczycielki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2017 o godz 18:24 Adrian Ż dodał recenzję:
Ciekawie napisana, pomaga w niejasnych sytuacjach bardziej zrozumieć swoją pociechę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-07-2016 o godz 17:08 ankso dodał recenzję:
Fachowa publikacja. Czytelnie przedstawione zagadnienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sukces jest kobietą Martin Curly
3.5/5
24,43 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ponad lękiem Hofmann Stefan G.
4.5/5
39,36 zł
49,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.