Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów (okładka  miękka, 05.2020)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni.

„Rozmowy z psychopatami i bestiami” niewątpliwie zmienią poglądy czytelników na to, kim są ludzie zdolni do najbrutalniejszych zabójstw, a poza tym stanowią dowód, że horror może być bliższy, niż sądzimy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1239064108
Tytuł: Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów
Autor: Berry-Dee Christopher
Tłumaczenie: Wyżyński Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-20
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 22 x 140
Indeks: 34582824
średnia 4,3
5
546
4
222
3
102
2
43
1
16
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
89 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
2/5
14-08-2020 o godz 13:38 przez: Devisto | Zweryfikowany zakup
Pomijając już fakt, że olbrzymia część tekstu się po prostu powtarza, to sama jego treść jest bardzo mało wartościowa. Po raz kolejny tytuł jest absolutnie mylący, to nie są rozmowy (czyli transkrypcje, ich zapisy), a seria ocen i opinii autora. Błędem było kupienie serii Rozmów, nie tylko nie polecam ale mocno odradzam tę lekturę. Na drugą gwiazdkę ta pozycja zasłużyła sobie tylko i wyłącznie dzięki komicznemu wydźwiękowi rozdziałów o narcyzach - autor z absolutną nieświadomością prezentuje skrajnie narcystyczne podejście. Co do oceny merytorycznej zawartości rozdziału o psychopatii mogę napisać tylko jedno - co u licha? Amator z dostępem do Wikipedii i biblioteki napisałby coś ciekawszego, a przede wszystkim znacznie bliższego aktualnemu poziomowi wiedzy (nawet gdyby opierał się o dane z okresu gdy autor tworzył swój tekst).
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
1/5
28-08-2020 o godz 09:54 przez: Anna | Zweryfikowany zakup
Kupując tę książkę sugerowałam się wydawnictwem, które lubię. Zawiodłam się. Autor, przedstawiający się jako znawca kryminalistyki, niestety nie ma za grosz talentu pisarskiego, za to ma wielkie Ego i przeświadczenie, że to dzięki jego sprytowi i rozmowom , oskarżeni przyznają się do kolejnych zbrodni, wskazują miejsca ukrycia ciał itp. Ja również talentu pisarskiego nie mam, więc nie piszę, za to uwielbiam czytać i wiem jedno, książki są albo dobre, albo złe. Tę czyta się fatalnie. Temu autorowi mówię stanowcze NIE.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
3/5
28-09-2020 o godz 20:24 przez: Magdalena Mierzynska | Zweryfikowany zakup
Przychodzę do Was z recenzją kolejnej części książek Christopher Berry Dee. Tym razem sięgnął on w głąb psychiki psychopatów. Czy coś różni ich od seryjnych morderców? Autor książki jest światowej sławy kryminologiem, który rozmawia z seryjnymi mordercami. Wnikając w głąb ich psychiki, próbując zrozumieć co kryją i dlaczego dokonali takich zbrodni. Zdobywa on zaufanie więźniów i prowadzi luźną rozmowę, wyciągając jak najwięcej się da dopóki odpowiadający nie połapie się jakie są intencje. Bardzo rozbudowana, z ogromną ilością przypisów i cytatów treść. Tytuł nie adekwatny do tego co znalazłam w książce. Powielanie tego co już było w poprzednich. Mam wrażenie, wrażenie, że autor wręcz chwali się swoimi osiągnięciami, zachwala sam siebie, a nie skupia na tytule, który sam nadał książce. Liczyłam po poprzednich, że faktycznie będzie więcej o samych psychopatach, motywach ich działań. Oczywiście są opisane przypadki i rozmowy z więźniami, ale jest to potraktowane zdawkowo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
16-07-2020 o godz 17:10 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Temat bardzo ciekawy i ważny. Mimo wszystko książka napisana bardzo chaotycznie, brak merytorycznego podparcia. Czyta się dość ciężko. Pozwolę sobie dodać, ze nialam wrażenie, ze autor w pewnym sensie pasuje do narcyzmu, który opisuje i podkreśla jako nieodłączny element psychopatii. Można przeczytać dodatkowo, szczególnie jeśli zna się temat innych źródeł. W innym przypadku może być ciężko.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
09-07-2020 o godz 05:12 przez: Marlena | Zweryfikowany zakup
Nie polecam. Odnosi się wrażenie, że książka ma na celu pochwałę dla autora. Sprawy opisanie w niej to zaledwie 2% reszta to jakaś gadanina bez sensu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
10-07-2021 o godz 14:36 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Na świeżo po zakończenuu lektury przychodzę do Was z krótką opinią o powyższej książce. Tytuł "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" sugeruje nam, że wewnatrz znajdziemy realne dialogi lub wymiany korespondencji z psychopatami, a kryminologiem. Niestety nie znajdziemy tam tego, jedynie kilka fragmentów listów i rozmów. Zacznijmy od czcionki, która jest nieprzyjemna dla oczu - przez to źle się czyta tę książkę. Wzrok szybko się męczy. Tym bardziej, że nie ma w niej dialogów i tekst jest ciągły. Autor nie jest zawodowym pisarzem, dlatego tekst jest toporny. Brakuje lekkiego pióra. Książka zaczyna się autopromocja autora i w każdym rozdziale znajdziemy odniesienia do innych jego książek i cytaty z nich. Mam wrażenie, że głównym celem tej pozycji było poznanie autora, a nie umysły psychopatów. Pierwsze rozdziały to wprowadzenie w terminologie "psychopata", która nie jest ani jasno wytłumaczona, ani ciekawa. Dalej znajdziemy opisy życia wybranych psychopatów. Autor stara się zapoznać nas z ich psychiką, ale brakuje wyjaśnień i fachowych komentarzy. Panuje tutaj chaos - brak usystematyzowanych faktów i brak konsekwencji w przestawianych wydarzeniach. Łatwo się pogubić w tekście. Minusem jest również ukrywanie szczegółów przestępstw ze względu na wrażliwość czytelnika. Oczywiste jest, że osoba wrażliwa nie sięgnie po taką książkę. Jest to moje największe rozczarowanie czytelnicze od dawna. Znalazłam dużo treści, a mało szczegółów. Nie zagłębiłam się w umysłach potworów. Nie zrozumiałam zamysłu autora na tę pozycję. Nie wiem co konkretnie chciał nam przekazać. Chyba, że to jakim świetnym jest manipulatorem i potrafi wyciągnąć od morderców informacje, których nie udało się policjantom. Nie wiem skąd zachwyty nad tą lekturą. A Wam podobała się? Spełniła Wasze oczekiwania?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-12-2021 o godz 23:10 przez: Monika | Zweryfikowany zakup
Jeśli szukasz biografii i listy zasług autora, to coś dla Ciebie. Jeśli szukasz książki, w której poznasz spostrzeżenia psychopatów/kryminalistów, dowiesz się o nich czegoś ciekawego, poznasz ich punkt widzenia i zobaczysz, jak oni sami mówią o sobie, o tym co zrobili, to BARDZO SIĘ ZAWIEDZIESZ. Autor w książce stawia na swoje "ja". To on jest głównym bohaterem, to on jest w centrum zainteresowania, osoby o których mówi są tylko małym dodatkiem. Książka pisana w taki sposób, jakby to autor był zbawieniem świata i dzięki niemu nie ma zła i możemy dowiedzieć się, co myślą ci źli, mimo iż tak naprawdę nie dowiemy się zbyt dużo. Autor stawia się w centrum, mówi więcej o sobie i swoich osiągnięciach niż o czymkolwiek innym. Moim zdaniem, wybierając książkę o takim tytule i z takim opisem nie oczekujemy biografii autora, tylko tego, co zapewnia nam, że dostaniemy. Nie szukałam biografii. Chciałam poznać prawdziwe słowa tych ludzi, ale się zawiodłam. To nie słowa tych osób, nie ich cytaty, nie rozmowy, tylko ocena ich zachowań i myśli przez autora, dodatkowo bardzo subiektywnie. Zawiodłam się. Moim zdaniem, to zmarnowany czas i pieniądze. Nie polecam. Nie tego szukałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
22-01-2022 o godz 16:04 przez: Marta | Zweryfikowany zakup
2.5 książka typowo dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z true crime. Sprawy morderstw nie są szczegółowo opisane. Jest to bardziej ich streszczenie, gdyż autor skupia się na wniknięciu w psychikę morderców. Jednakże książka zostawia do sobie spory niedosyt zarówno w odniesieniu do samych spraw jak i do głównego tematu książki - analizy psychiki morderców. Jak autor sam przyznaje, ograniczał go limit słów narzucony przez wydawcę. Mam jednak wrażenie, że gdyby autor robił mniej dygresji na temat swojej osoby w pierwszych rozdziałach książki i skupił się na temacie, mogłoby by z tego wyjść coś lepszego. Widać że Berry-Dee ma duże doświadczenie, ale jednak sama książka nie jest najlepsza. Dodatkowo wiele wątków z jego poprzednich książek jest powielonych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-07-2021 o godz 08:13 przez: gfriedrich | Zweryfikowany zakup
Książka zawiera bardzo dużo ciekawych informacji i widać, że autor ma dużą wiedzę na ten temat, nie tylko reoretyczną, ale też praktyczną. Trochę przerażająca, biorąc pod uwagę to, że wydarzenia w niej opisane to fakty. Czasami tylko miałam wrażenie, że w niektórych momentach autor się powtarza. Jakbym czytała ten sam fragment drugi raz. Ale ogólnie to polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-03-2021 o godz 14:14 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Podobnie jak przedmówcy - liczyłam na faktyczne treści rozmów z psychopatami, a nie jedynie ich strzępy w postaci fragmentów listów. Autor szczyci się, że mial kontakt z wieloma z nich, a książka to zapowiedź mrożących krew w żyłach opisów zbrodni. A tymczasem nie jest to nic, czego nie można dowiedzieć się z ogólnie dostępnych źródeł, np. internetu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
26-02-2021 o godz 00:37 przez: Edyta Rogowska | Zweryfikowany zakup
Dla mnie trochę rozczarowanie...myślałam, że będą tu opisane sesję z mordercami, zwykły człowiek chce się dowiedzieć co siedzi w głowie takim bastion...a tu opis kilku zbrodni i przytoczenie kilku listów. Czytając czeka się na jakieś mrożące w żyłach fakty...przewraca kolejną stronę i nadal nic...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-06-2020 o godz 09:39 przez: Natalia Kutuś | Zweryfikowany zakup
Autor ukazuje na przykładach jak on próbuje zrozumieć charakter psychopaty, po czym go rozpoznaje oraz wyraża swoją opinię na temat psychopatii. Książka była dla mnie ciekawa, a szczególnie konkluzja na sam koniec. Pozycja warta przeczytania dla zainteresowanych psychopatią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-10-2020 o godz 02:38 przez: Agnieszka Redzik | Zweryfikowany zakup
Jeśli książkę pisze światowej sławy kryminolog to musi być dobra. Jeśli wchodzi on w świat psychopatów nie ma mowy o fuszerce. Obowiazkowa pozycja dla tych którzy pragną zgłębiać najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
27-03-2021 o godz 09:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Must have dla amatorów tematyki (sama mam komplet). Niestety historie są napisane chaotycznie, czasem z błędami rzeczowymi (!). Generalnie uważam, że ten autor jest mocno przereklamowany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
13-01-2021 o godz 17:26 przez: Barbara | Zweryfikowany zakup
Spodziewałam się czegoś lepszego :( Ciężko napisane, nie czyta się tego dobrze, opisane w książce historie też mnie jakoś specjalnie szczególnie nie porwały. 2/5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-11-2020 o godz 18:35 przez: Edyta | Zweryfikowany zakup
W książce znajduje się wiele ciekawych historii to mimo to książka męczy mnie przez formę w jakiej została napisana. Poprzednie książki auto zdecydowanie lepsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2020 o godz 14:44 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka dobrze napisana, historie mrożą krew w żyłach. Autor pokazuje co siedzi w głowach psychopatów, nie polecam ludziom o słabych nerwach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-08-2021 o godz 11:45 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Czyta się ją ciężej niż pierwszą część. Ciekawa, ale coś mnie w niej męczyło. Może to, że jest inaczej skonstruowana niż część poprzednia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-06-2021 o godz 08:33 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna książka. Polecam dobrze się czyta i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy a także poznać niezwykłe historie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-07-2021 o godz 12:47 przez: Sandra | Zweryfikowany zakup
Napisane bardzo przyjemnym językiem, wciągające historię. Jedynie można odczuć nachalne promowanie poprzednich tytułów autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Berry-Dee Christopher

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kiedy ciało mówi nie Mate Gabor
4.7/5
29,62 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bagno Piotrowski Przemysław
4.7/5
27,38 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom Kościelny Piotr
4.8/5
25,01 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka uwodzenia Robert Greene
4.5/5
23,70 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.8/5
23,70 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dar terapii Irvin D. Yalom
4.9/5
28,15 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W mieście Wandrey Guido
5/5
23,35 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Metropolis Wilson Ben
5/5
37,31 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Niepokorni Severski Vincent V.
5/5
25,17 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nabór Severski Vincent V.
5/5
44,99 zł
49,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego