Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Historia niezwykłej wyprawy dwóch braci, którzy przemierzyli największą rzekę świata…na rowerach. Zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego – ostatnią szansą na ocalenie.

Wyprawa niezwykła, bo Amazonka nie jest zwykłą rzeką. Prawie siedem tysięcy kilometrów przez góry i dżunglę. Nie jedno, ale dwa źródła. Ujście dwustukilometrową deltą do oceanu. Rwące bystrza. Fale, jak na oceanie. Uwielbiana równie mocno, jak nienawidzona. Ale niezmiennie fascynująca.

Przypadkowo, w trzydziestą rocznicę pierwszego przepłynięcia całej Amazonki, od źródła od ujścia, Dawid Andres i Hubert Kisiński wyruszyli w podróż z nurtem królowej rzek.... na rowerach. Ale nie zwykłych rowerach. Na rowerach amazońskich.

Nieprzypadkowo, opowieść o przeżyciach braci, poznawaniu rzeki i ludzi, a przede wszystkim samych siebie, snuje Piotr Chmieliński – pierwszy w świecie człowiek, który przepłynął kajakiem Amazonkę. Wracając po trzydziestu latach na jej brązowe wody, wspólnie z Dawidem i Hubertem zmierza się z fenomenem Amazonki i ulega magicznemu wpływowi, który urzeka, a jednemu z braci ratuje życie.

Podróż rowerami po Amazonce została nagrodzona Kolosem 2015 w kategorii Wyczyn  Roku. 

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata
Seria: Bez granic
Autor: Chmieliński Piotr
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-03-15
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 214 x 22 x 157
Indeks: 20688721
 
średnia 4,8
5
31
4
2
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
5/5
09-04-2017 o godz 13:39 przez: anonymous
Kolejna fascynująca historia potwierdzająca słuszność przysłowia "chcieć to móc". Pojawili się z niebytu podróżniczego od razu realizując przedsięwzięcie, o którym może pomarzyć wielu. A styl!! Wielu "uznanych" obieżyświatów mogło by się od nich nauczyć otwartości na innych, braku pozerstwa, wiecznego uśmiechu na twarzy, na pozór luzackiego lecz konsekwentnego i upartego dążenia do wyznaczonego celu. Uzupełnieniem ich historii jest autor książki - Piotr Chmieliński, pierwszy w historii zdobywca Amazonki w kajaku. Ich wyprawy uzupełniają się nawzajem na kartach książki wzbogacając jej treść o informacje z dziesięcioleci eksploracji tej największej rzeki naszego globu. Na przykład jest w niej mocno rozwinięty wątek odkrywania źródeł Amazonki, temat ciągle powracający przez kolejne nowe spojrzenia na ten problem przez kolejnych naukowców i podróżników. Takie "newer ending story" co dla nas ciekawa z bardzo istotnym wkładem polaków.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-04-2017 o godz 13:13 przez: Anonim
,,Rowerem po Amazonce”Piotra Chmielińskiego to fantastyczna opowieść, o dwóch takich co mieli marzenia, każdy inne lecz ich cel był ten sam - przemierzyć Amazonkę, od źródła do ujścia. Podobnie jak to uczynił autor książki 30 lat wcześniej. Jednak zwrot akcji nastąpił w momencie, gdy jeden z braci ujawnił całemu światu swoją tajemnicę. Już nie była to zwykła wyprawa, zaczęła się TERAPIA PODRÓŻĄ. Nieopisana to odwaga opowiedzieć o skomplikowanym układzie rodzinnym, uwikłaniu ciała i duszy w nałóg, niszczycielskiej sile destrukcji. Tak też PIOTR Chmieliński otworzył, poprzez Huberta, oczy na zupełnie inną kwestię - coś co jest ponadczasowe - bo dotyczy wielu pokoleń, kiedyś, dziś i w przyszłości. PONADPRZESTRZENNE - jest wszędzie, na całym globie. Ponadświadome - dotyczy wszystkich tych, których opętał nałóg, jak również ich rodzin poprzez wspóluzależnienie. Bardzo trudne to tematy...społeczne dramaty całych pokoleń. Stąd terapie DDA (dorosłe dzieci alkoholików) i DDDR (Dorosłe dzieci dysfunkcyjnych rodzin). Dla ludzi, którzy nigdy nie zetkneli się z osobami uzależnionymi lub też nie zostali przez nich zranieni, historia braci wyda się czymś nietuzinkowym. Był pomysł, było działanie...pojawił się rezultat i tak oto powstała bajka. Jednak Ci, których bezpośrednio dotknął problem, patrzą na to zupełnie innym okiem. Dla jednych Hubert jest bohaterem, dla innych nie. Podczas czytania u mnie samej pojawiały się ambiwalentne uczucia od podziwu, wręcz do nienawiści. Jednak po ochłonięciu wiem, że wykonał on - kawał dobrej roboty.  Po pierwsze pozbył się wstydu i mam nadzieję, że szczerze opowiadał o sobie. Hubert jeśli Twoje opisane emocje, depresja, smutek, radość … i cała gama innych uczuć były właśnie niewymuszone, autentyczne to znaczy się , że Twój ,,osobisty przykład i osobiste instrukcje są najbardziej pomocne na ścieżce do pomagania innym, gdyż praktyka jest lepsza od książek”, a ,,zmiana, gdziekolwiek oznacza zmianę wszędzie”. Możesz być Przewodnikiem... Po drugie :Jego brat – Dawid wciągnał go w przedsięwzięcie i swoje marzenie.Potem już z iscie braterska miłoscią zmierzali do urzeczywistnienia planu RAZEM – a jak wiadomo akurat to słowo- to MAGIA.. Dodatkowo pragnienie Huberta musiało być tak silne, ze wszelkie następujące zdarzenia układały się na jego korzysć. Bo ,,jesli w człowieku jest tęsknota realizacja następuje nawet, jeśli on tego nie chce”. Po trzecie – mieli wsparcie ,, TATY” - Piotra Chmielińskiego. Jak widać bez doświadczenia rodziców – ani rusz :-) ,,Kryzys – po chińsku składa się z dwóch znaków. Jeden reprezentuje niebezpieczeństwo, drugie SZANSĘ”. Obaj bracia zmierzyli się z jednym znakiem, jak i drugim... Czy w przyszłości słowo SZANSA zamieni się w SUKCES , pozbawiony nuty LĘKU ???....Dajmy CZAS CZASOWI... , a ja wierzę w zwycięstwo. Jestem Dobrym Duchem Zmiany.... Bardzo polecam książkę...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-05-2017 o godz 20:53 przez: Iwona_S
Każdy z nas ma jakieś marzenia. Niekiedy ich realizacja jest dość łatwa – wystarczy podjąć kilka kroków i już gotowe. Jednak są i takie, które wymagają zdecydowanie więcej pracy, lat oczekiwania, nierzadko ogromnych nakładów finansowych. Tak właśnie było w przypadku Dawida Andresa. Polak, który obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych marzył o podróży nad Amazonkę. Przed podróżą dużo czasu poświęcił na poznanie terenu, skontaktował się z wieloma osobami, które wcześniej przemierzyły tę rzekę. Tak właśnie poznał Piotra Chmielińskiego, który w 1985 roku przepłynął Amazonkę kajakiem (!), co zostało odnotowane w Księdze Guinnessa. Po przygotowaniach nadszedł czas na rozpoczęcie podróży. Podróż rozpoczęli u stóp góry Mismi, nad jeziorem Ticcla Cocha, która jest stałym źródłem Amazonki. Z peruwiańskich Andów, które przemierzyli na dwóch kółkach, przesiedli się na „rowery amazońskie”, tj. ramy rowerowe przymocowane do dwóch płozów wykonanych z materiałów, które wykorzystuje się do produkcji pontonów. To właśnie one stanowiły środek transportu Dawida Andresa i jego młodszego przyrodniego brata Huberta Kisińskiego po wodach Amazonki od Anatalayi aż do samego Belem nad Oceanem Atlantyckim. Piotr Chmieliński, autor książki, który opisał niezwykłą podróż braci, sam przeżył podobną przygodę w 1985 roku, kiedy przepłynął Amazonkę kajakiem. Dopiero przy okazji lektury tej książki odkryłam, iż autor pochodzi z moich okolic! Nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi… Podróżnik za pomocą lekkiego języka opisał podróż, która niejednokrotnie obfitowała w nerwowe sytuacje, przygody, spotkania z piratami i wiele, wiele innych. Historie braci wzajemnie się uzupełniają. Dla Dawida podróż jest spełnieniem marzeń, zaś dla Huberta to swego rodzaju terapia i próba silnej woli. W krajach, gdzie narkotyki są na wyciągnięcie ręki, uzależniony od używek Hubert Kisiński musi przezwyciężyć nałóg. Wyprawa sama w sobie była niezwykła i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Podróż braci wywarła podobne wrażenie na polskich podróżnikach, czego efektem było zdobycie Kolosa w 2015 r. za „wyczyn roku”. Książka Piotra Chmielińskiego „Rowerem po Amazonce” jest relacją niesamowitej przygody. Przystępnie napisana, obfitująca w piękne fotografie współgrające z treścią, dzięki czemu pochłania się ją w ekspresowym tempie. Podsumowanie: Nie przepadam za literaturą podróżniczą, ale ta pozycja przemówiła do mnie nie tylko ze względu na estetyczne wydanie, ale również z uwagi na interesującą treść. Czułam, jakbym razem z braćmi przemierzała dziesiątki, czy setki kilometrów, widziała to, co oni i poznawała wszystkich tych przyjaznych ludzi. Chciałabym częściej czytać tego typu książki na podobnym poziomie. __________________________ http://ja-ksiazkoholik.blogspot.com/2017/05/piotr-chmielinski-rowerem-po-amazonce.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2018 o godz 11:44 przez: asando
Książka jest super! Bardzo mi się podoba opis przygód Huberta i Dawida. Uwielbiam tych chłopaków, pokazali swoją waleczność, odwagę, pomysłowość. Piotr Chmieliński dodaje tej książce dodatkowej adrenaliny, która podwyższa wartość tej książki. Dawno nie czytałam z taką namiętnością czyichś przygód podróżniczych. Czułam że książka będzie hitem i nie pomyliłam się. Chłopaki są naprawdę fantastycznymi podróżnikami i cieszę się że ktoś spisał ich przygody i wydał tę książkę. W mojej ocenie książka zasługuje na najwyższe noty i na pewno będzie nr 1 wśród książek podróżniczych w mojej biblioteczce. Polecam zakup tej książki, bo cena warta jest przeczytania tych niezwykłych przygód. Każdemu życzę takiej pasji do podróżowania i odwagi do realizacji swoich marzeń. Czytając tę książkę nie raz się wzruszyłam bo wierzę że były momenty, gdzie emocje sięgały zenitu. Podoba mi się szczerość chłopaków, autentyczność i to, że nie koloryzowali wyprawy, tylko pokazali fakty, wiadomo w tak okrojonej formie, aby "zmieściło" się to do książki. Naprawdę super, gdyby ocena była "100", dałabym i 100 i 200 i więcej, taka to książka!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-03-2021 o godz 10:18 przez: Anonim
Czy lubicie podróżować? Lubicie zwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, próbować nowych smaków? Ja uwielbiam :) nie jestem typem turysty, który wybiera opcję all exclusive + drinki na basenie. Zdecydowanie wybieram plecak, mapę i prawdziwą przygodę. Ale! To co wybrał Dawid Andres ze swoim bratem Hubertem Kisińskim - to się nazywa dopiero przygoda!! Przeżyli niesamowitą przygodę, a ja czytając tą książkę, mogłam przeżyć ją razem z nimi (w niewielkim procencie, ale zawsze coś). A wszystko to dzięki innemu wybitnemu Polakowi. Piotr Chmieliński - osoba, którą bardzo chciałabym poznać. Pierwszy człowiek, który kajakiem przepłynął Amazonke. Można by powiedzieć "wariat", ale czy właśnie nie takie osoby tworzą historię? Jestem mega dumna, że mogłam przeczytać tą książkę i poznać tą historię. Zainspirowała mnie do kolejnych podróży, do poznawania świata. Co prawda może nie kajakiem po Amazonce, ale może rowerem po Europie (zawsze coś :)). Czytajcie, naprawdę warto! @my_lifes_corner
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-03-2017 o godz 20:43 przez: Katarzyna Woroch
Wspaniała książka, jej wielowątkowość zachwyca.Wiedza z dziedziny geografii, historii, podróżowania, zmagań podróżników, psychologii nie tylko dotyczącej podróżowania, ale i życia, a wszystko to za sprawą Królowej rzek Amazonki. Autorem jest Piotr Chmieliński, który napisał książkę w trzydziestą rocznicę przepłynięcia całej Amazonki od źródła do ujścia.To On był tym pierwszym śmiałkiem.Polecam gorąco książkę, jest super - Katarzyna Woroch
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-07-2020 o godz 00:27 przez: Anonim
Świetna książka!!! Przygoda życia dla braci. Podziwiam, dziękuję za pozytywne emocje i życzę jak najwięcej pozytywów dzięki tej "przejażdżce" jak i motywacji do kolejnych "wariackich" pomysłów na rowerach. Uwielbiam tych Panów !!! Co do Dawida - marzenie rowerem przez Syberię...bierz ekipę z ciężarówki i ruszamy szlakiem... Polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2020 o godz 11:47 przez: Łukasz Tereszkiewicz
Świetna książka opisująca trudności napotkane przez braci podczas przeprawy przez rzekę, góry i dżunglę, a zarazem ich wielką determinację w osiągnięciu celu. Sama książkę czyta się bardzo lekko, autor opisuje w bardzo przystępny czytelnikowi sposób przygody bohaterów i elementy przyrody ich otaczające. Gorąco polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2020 o godz 11:29 przez: Anonim
Świetna książka, przeczytana w zaledwie w 2 dni po zakupie ! Specyficzna pod kątem wielu opisów przyrodniczych i trudności jakie spotkały braci podczas przeprawy Amazonki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
16-07-2017 o godz 11:06 przez: JarDa
Pawdziwa opowieść o prawdziwych i "szalonych" Zdobywcach dzikiego i niezbadanego zakątku Świata
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2021 o godz 13:56 przez: Katarzyna
Super książka, dobrze się czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-10-2020 o godz 09:00 przez: tomaszkowal
Bardzo dobrze opisana przygoda.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-10-2021 o godz 10:41 przez: Anonim
Bardzo fajnie napisana ksiazka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2021 o godz 08:07 przez: Sebastian Szwajcar Turzyński
Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
25,93 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ziemia obiecana Obama Barack
4.7/5
42,14 zł
64,99 zł
Inne z tego wydawnictwa O, Choroba Janiszewski Boguś
4.7/5
26,25 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.2/5
25,93 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka kochania Wisłocka Michalina
4.4/5
25,93 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pan Tadeusz Mickiewicz Adam
5/5
35,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego