Ross Poldark. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 1 (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ross Poldark, zmęczony krwawą wojną w Ameryce, wraca do domu w Wielkiej Brytanii. Długo wyczekiwane spotkanie z bliskimi ma jednak gorzki smak: jego ojciec nie żyje, majątek jest zrujnowany, a ukochana zaręczyła się z kuzynem.

Ross ciężko pracuje, by odbudować rodzinny majątek i odzyskać kobietę, którą kocha. Pewnego dnia postanawia zabrać do domu ubogą dziewczynę spotkaną na jarmarku. To wydarzenie całkowicie odmienia jego życie.

„Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej”.
The Guardian

Saga rodu Poldarków stała się kanwą popularnego serialu BBC. W Polsce do obejrzenia pt. "Poldark – Wichry losu".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ross Poldark. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 1
Seria: Dziedzictwo rodu Poldarków
Autor: Graham Winston
Tłumaczenie: Wyżyński Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 215 x 142
Indeks: 18734188
 
średnia 4,6
5
52
4
6
3
1
2
2
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
32 recenzje
5/5
02-02-2016 o godz 11:26 przez: zgarbowska87
Samo życie. Przemijanie, przemiany - w nas i w naszych bliskich. Jeśli lubicie czytać o ludziach i historiach rodzinnych to będzie wam się podobało.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
10-01-2017 o godz 17:32 przez: Agnieszka Szalacha
Uwielbiam serial a książki jeszcze bardziej tego autora.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
01-04-2016 o godz 07:45 przez: Asia
Minęło nieco czasu od chwili, gdy ostatni raz trzymałam w rękach powieść typowo historyczną. Mimo to okazało się, że smakuje ona równie wybornie, jak kiedyś. Każda książka jest przygodą, ale powieści historyczne są nimi na dwójnasób. Nie tylko przedstawiają interesujące wątki i losy bohaterów, ale równocześnie pozwalają nam przekonać się, jak wyglądało niegdyś życie, przyswoić ważne wydarzenia i zjawiska w historii, oswoić ludzi i wartości charakterystyczne dla danej epoki.

Pierwsza część sagi Dziedzictwo rodu Poldarków przenosi nas do Kornwalii lat osiemdziesiątych osiemnastego wieku. Towarzysząc tytułowemu bohaterowi, możemy poczuć, jak wyglądało życie mieszkańców tamtych rejonów we wspomnianym okresie, zauważyć wyrazisty kontrast pomiędzy bytem zamożnych właścicieli ziemskich i ubogich dzierżawców. W życiu tych pierwszych liczy się posiadany majątek, wystawne życie i dobra zabawa. Mało kiedy przejmują się, czy podlegający im ludzie mają co jeść i czy są zdrowi. Ludzie ubodzy pracują w bardzo trudnych warunkach, w kopalniach, na roli lub łowiąc ryby. Rzadko mogą liczyć na pomoc swych panów, Ross Poldark jest tutaj wyjątkiem, który angażuje się w życie podlegających mu ludzi.

Winston Graham stworzył fascynującą powieść, która ujmuje czytelnika od pierwszej strony i nie przestaje interesować aż do ostatniej. Powieść, którą zamyka się z żalem, ponieważ czuje się niedosyt, szczególnie jeśli gustuje się w tym konkretnym gatunku. Prostym, a zarazem pięknym piórem nakreślił losy swych bohaterów i oddał ducha osiemnastowiecznego majątku w Kornwalii. Zadbał o bogactwo emocjonujących wydarzeń, nakreślił intrygujących i charakterystycznych bohaterów - sprawiło to, że jako osoba ceniąca dobrą powieść historyczną - taką, którą nie tylko się czyta, ale również czuje - jestem więcej niż usatysfakcjonowana. Takie książki aż chce się czytać, na kolejne części takich książek chce się czekać. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-04-2016 o godz 16:30 przez: PannaKac
Autor zainwestował w tło społeczno-obyczajowe zamiast w sensację i gwałtowne zwroty akcji. Temat wojen i ich wpływu na życie zwykłych ludzi, zależnych od pomysłów i działań właścicieli majątków; życie prostych górników i farmerów; konwenanse i zwyczaje ówczesnej Kornwalii; opisy przyrody, domostw, posiłków, tradycji i nawyków ludzi żyjących w tamtych czasach. Realizm jest niebywały, ale daleki od męczących, zbyt długich opisów, nadmiernej szczegółowości. Wręcz przeciwnie, powieść cechuje lekkość, dzięki której trudno oderwać się od lektury. Powieści obyczajowe mnie nudzą, powieści historyczne czytam bardzo długo i z mieszanymi uczuciami - tym razem było inaczej! Winston Graham operuje stosunkowo prostym, ale bardzo plastycznym słowem - sposób, w jaki buduje miejsca, w jaki przygotowuje czytelnika do przeskoków w czasie i wyjaśnia zmiany, które zaszły w świecie przedstawionym - nie mogę uwierzyć, że tak szybko i przyjemnie czytało mi się tę książkę. Moim zdaniem jej mistrzostwem jest jednak to, w jaki sposób autor budzi do życia bohaterów. Jest ich spora ilość, zarówno ważniejszych jak i tylko pojawiających się w tle; niekiedy Graham poświęca na postać zdanie lub dwa i tyle wystarczyło, by przed moimi oczami pojawiały się prawdziwe, zbudowane z krwi i kości osoby. Kobiety, mężczyźni, starcy i dzieci, bogaci i biedni - świat przedstawiony w Rossie Poldarku to konstrukcja bardzo uprawdopodobniona i wypełniona nie tylko postępującymi po sobie zdarzeniami z życia głównego bohatera, ale też niezwykle charakterystycznym, skrupulatnie wykreowanym tłem.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/04/ross-poldark-winston-graham.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-05-2016 o godz 21:48 przez: Barbara Hudomięt
Ross Poldark wraca do domu po kilku latach nieobecności. Wyjeżdżał jako młody hulaka, powraca jako zmęczony, zniechęcony i zmieniony człowiek. Na miejscu okazuje się, że nic na niego nie czeka. Ojciec nie żyje, ukochana wychodzi za innego, dom i majątek są zrujnowane. Nie mając innego wyjścia podejmuje on walkę o zmianę swojej sytuacji - zaczyna przywracać do życia dom i zrujnowaną kopalnię. Przy okazji na jego drodze stanie młodziutka Demelza, pełna życia i radości kobieta, która niepostrzeżenie wkrada się w jego życie by zostać tam na zawsze.

,,Ross Poldark" został wydany po raz pierwszy w 1945 roku w Anglii i rozpoczął dwunastotomową serię opowiadającą o dziejach rodziny Poldarków zamieszkujących Kornwalię pod koniec XVIII wieku. Trudno powiedzieć żeby to były dzieje bardzo burzliwe. Lepiej pasuje realistyczne i mocno zakorzenione w ówczesnej rzeczywistości. Powieść ta nie tylko opowiada o zmaganiach Rossa i jego rodzącej się miłości ale przede wszystkim świetnie prezentuje szerokie tło społeczne. Nakreśla panujące w Anglii zwyczaje i konwenanse, pośród których nasz bohater czuje się źle i obco. Chce walczyć o równość, praworządność i sprawiedliwość dla wszystkich, jednak jego działania nie zawsze przynoszą pożądane efekty.

Jest to powieść od której ciężko się oderwać. Realizm, wręcz naturalizm świata przedstawionego łagodzony jest delikatnymi nutami humoru i subtelnymi opisami świata, przeżyć i uczuć. Dzieje Rossa i Demelzy przede wszystkim opowiadają o odwiecznym poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na świecie. Mnie zachwyciły i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy w polskim wydaniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-06-2016 o godz 21:06 przez: barwinka
Winston Graham napisał swoją książkę w 1945 roku, co zdecydowanie można odczuć w języku powieści. To nie jest książka, w którą można się łatwo wciągnąć, jak większość pisanych nam współcześnie. Styl przypomina mi bardziej dzieła XIX-wiecznych pisarzy angielskich, zupełnie inaczej przekazujący emocje, odsuwając lekko bohaterów od czytelnika, a jednocześnie mocno intrygując wydarzeniami, i tokiem myślenia, który nie jest do końca jasny (w końcu książka, gdzie narracja jest trzecioosobowa). Potrzeba chwili, żeby wciągnąć się w historię, ale po tych kilku, kilkunastu stronach nie sposób porzucić lektury. Historia osadzona w XVII wieku w Kornwalii przyciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Powieści tego typu wywołują ciekawość, złość, nadzieje, wiarę, sympatię, radość i wiele innych emocji. Bohaterowie, wykreowani bardzo różnorodnie, pokazują przekrój klasowy tamtych czasów. Relacje, jakie między nimi zachodzą, pomoc Rossa mieszkańcom podległych mu wiosek, walkę o pieniądze, biedę i beznadzieję, podział klasowy nie do przebycia, którego główny bohater nie do końca przestrzega, to wszystko sprawia, że książka jest wielowymiarowa i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-11-2016 o godz 15:22 przez: Lonka
Jeśli ktoś lubi typowe powieści, odpowiada mu klimat XVIII i XIX wieku, lubi "wtopić się" w rodową historię i przez pryzmat kolejnych stron obserwować rodzinne perypetie, lubi się czasem zdenerwować na bohaterów, a czasem razem z nimi zapłakać, powinien sięgnąć po tę powieść oraz jej kolejne tomy. Nie ukrywam, że sięgnęłam po tę książkę ze względu na genialny serial. Historia jest niezwykle wciągająca, naprawdę trudno się oderwać. Bohaterowie bardzo...hmm...charakterystyczni. Perypetie ludzi z różnych warstw społecznych, mieszające się losy postaci, a w to wszystko wplecione wydarzenia historyczne. Czegóż chcieć więcej od powieści :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-07-2016 o godz 15:39 przez: kagar
Kupiłam książkę zainspirowana serialem, idealnie uzupełnia luki w filmie , choć są różnice i dzięki temu historia o Rossie Poldarku jest ciekawa i nieznana.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-12-2017 o godz 11:36 przez: Barbara Panecka
Cudowna powieść pokazująca życie w XVIII-wiecznej Kornwalii. Czyta się jednym tchem i z niecierpliwością czeka na kolejny tom. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
18-04-2017 o godz 23:11 przez: Alessandra
www.magicznerecenzje.blogspot.com Ross Poldark wraca z amerykańskiej wojny do swojego domu w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że podczas jego nieobecności wiele się zmieniło. Nie dość, że umarł mu ojciec, to jeszcze ukochana Rossa, Elizabeth, zaręczyła się z jego kuzynem. Mężczyzna usiłuje pogodzić się z tymi wydarzeniami. Zaczyna również odbudowywać majątek, który został zrujnowany podczas nieobecność Poldarka. Któregoś dnia postanawia zabrać do domu spotkaną na targu biedną dziewczynę o imieniu Demelza, co całkowicie odmienia jego życie. Winston Graham był brytyjskim pisarzem i autorem wielu książek, głównie historycznych. Największą popularność przyniosła mu jednak saga o rodzie Poldarków. Urodził się w Manchesterze, a w wieku 17 lat przeprowadził się do Kornwalii. Został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego oraz nagrodą Złoty Sztylet. Zmarł w 2003 roku. Cykl o Poldarkach chciałam przeczytać od chwili, kiedy zobaczyłam serial. Telewizyjna adaptacja bardzo przypadła mi do gustu i czułam, że wersja pisana mi się spodoba. Obawiałam się jednak, że styl pisania Winstona Grahama będzie dla mnie za ciężki, ale okazało się wręcz przeciwnie. Ostatecznie muszę przyznać, że pierwszy tom tejże sagi jak najbardziej zasługuje na uwagę. Akcja powieści toczy się w latach 1783-1787 w Kornwalii. Autor bardzo wyraziście opisał krajobrazy tamtejszych terenów, dzięki czemu w naszej wyobraźni powstaje obraz tych z pewnością pięknych miejsc. Oprócz tego, oczywiście zostały zachowane też wszystkie elementy świadczące o tym, że faktycznie mamy do czynienia z akcją osadzoną w XVIII wieku, m.in. stroje, obyczaje oraz język, którym posługują się bohaterowie. Te aspekty tworzą niezwykłą atmosferę otaczającą opowieść. Bohaterów znajdziemy tutaj dość sporo, jednakże tym głównym jest sam Ross, chociaż w dalszej można by zaliczyć do tego jeszcze Demelzę. Wszystkich wykreowano bardzo wiarygodnie i każdy z nich posiada zarówno zalety, jak i wady. Ross początkowo denerwował mnie tym, że gdy rozmowa schodziła na niewygodne dla niego tematy, zmieniał temat i mówił o czymś zupełnie innym, udając, iż wcale nie usłyszał tego, co powiedział rozmówca. Demelza natomiast przekonała mnie do siebie już przy pierwszym pojawieniu się jej osoby - ach, ta dziewczyna ma naprawdę wspaniałą osobowość i energię! Bardzo podoba mi się przedstawienie relacji pomiędzy Rossem a Demelzą. Dziewczyna jest zwykłą służącą, a Ross pochodzi z wyższej klasy, ale to nie przeszkadza w rozwoju uczuć pomiędzy nimi. Możemy obserwować zafascynowanie Demelzy Rossem, które potem także zostaje odwzajemnione i rodzącą się prawdziwą miłość między tą dwójką. Jest to powieść wielowątkowa, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. I może jej fabuła nie stanowi jakiegoś wielkiego przełomu, ale losy Poldarków (i nie tylko) czyta się z dużym zaciekawieniem. To przejmująca historia o godzeniu się z rzeczywistością, miłości, szukaniu swojego miejsca na ziemi i sprzeciwianiu się panującym zasadom. Niewątpliwie to także bogate źródło wiedzy życiu i kulturze ludzi w XVIII wieku. "Ross Poldark" to znakomita lektura, która przenosi nas do malowniczej Kornwalii, gdzie wraz z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki. Mnie osobiście książka ta ani odrobinę nie zawiodła. Chętnie sięgnę po kolejny tom z nadzieją, że będzie tak dobry jak ten. Polecam, jeśli lubicie rodzinne sagi z tłem historycznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2016 o godz 23:25 przez: Agnieszka Trzesniewska
Nie będę ukrywać, że XVIII – wieczna Anglia należy do moich ulubionych kierunków literackich podróży. To czasy burzliwych przemian społeczno – gospodarczych, choć nadal urodzenie jest wyznacznikiem prawa do majątku, tytułu czy wyboru życiowej drogi. A pochodzenie, koneksje i wartość posiadanego mienia ma większe znaczenie niż uczucia.

„Ross Poldark” to pierwszy tom osadzonej w XVIII – wiecznej Kornwalii sagi rodzinnej „Dziedzictwo rodu Poldarków” autorstwa Winstona Grahama – uznanego brytyjskiego pisarza, którego powieści zostały przełożone na wiele języków, a niektóre przeniesione na szklany ekran.

Głównym bohaterem powieści jest powracający z wojny dwudziestotrzyletni kapitan Ross Poldark. Niestety, w rodzinnym domu czekają na niego same przykre niespodzianki – ojciec nie żyje, posiadłość jest zrujnowana, a ukochana kobieta zaręczyła się z jego kuzynem. Mężczyzna jednak nie zamierza łatwo poddać się, ale czy ciężka praca i determinacja wystarczą by odbudować majątek i odzyskać panią swego serca? I czy można mieć nadzieję na sukces, kiedy prócz jednego asa w rękawie nie ma się wpływu na pozostałe zmienne będące wyznacznikiem doli człowieka?


Uczucie do Elizabeth pozwoliło Rossowi przetrwać trudy wojny. A przeżyte doświadczenia sprawiły, że z krnąbrnego i beztroskiego młodzieńca stał się dojrzałym, wrażliwym oraz odpowiedzialnym mężczyzną. Paradoksalnie miłość, która w ciężkich chwilach była jego ukojeniem i ostoją, po powrocie stała się największą bolączką. Decyzja Elizabeth postawiła całą trójkę w niekomfortowej sytuacji, ale czy gdyby wiedziała jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić postąpiłaby tak samo?

Autor w bardzo ciekawy sposób wikła powołane do życia postacie w sieć skomplikowanych relacji międzyludzkich, niedopowiedzeń oraz konfliktów interesów. I mimo że opiera fabułę na prostym pomyśle, to sposób realizacji sprawia, że historia staje się nieprzeciętną i niepowtarzalną opowieścią o życiu, pieniądzach i różnych odcieniach miłości. Największym atutem książki są bohaterowie, którym nie brakuje charakteru, a w sztuce kamuflażu uczuć i emocji osiągnęli doskonałość, dlatego na palcach jednej ręki można policzyć osoby niekryjące się ze swoimi przekonaniami i intencjami.

Winston Graham niewątpliwie jest perfekcjonistą i prócz konstrukcji szkieletu fabuły, kreacji bohaterów dba o wątki poboczne oraz tło przedstawionych wydarzeń. Życie szlachcica w XVIII – wiecznej Kornwalii to nie tylko bale, aranżowane małżeństwa czy polowania, ale również kopalnie stanowiące o zamożności rodów i źródle utrzymania górników. To także stosunki z dzierżawcami i służbą oraz odpowiedzialność za podległych ludzi. I choć tempo akcji jest miarowe i zmierza do nieuchronnego zakończenia. na brak wrażeń i zaskoczenia trudno narzekać.

„Ross Poldark” to nasycona emocjami, intrygująca i zaskakująca opowieść o życiu, które nie zawsze układa się po myśli człowieka, gdyż czasem ślepy los, albo drugi człowiek wpływa na jego bieg. Ale czy podążanie inną ścieżką niż planowaliśmy musi oznaczać nieszczęście? I choć uczucia w tej powieści odgrywają dużą rolę nie jest to romansidło, lecz barwna historia osadzona w ciekawych czasach, która porywa od pierwszych stron i pozwala obcować z nieprzeciętnym mężczyzną wyprzedzającym swoją epokę. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-03-2016 o godz 16:14 przez: Książkomaniacy
ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Kornwalia. Rok 1783. Joshua Poldark dręczony chorobą zbliża się do kresu swych dni. Jego ostatnie myśli krążą wokół syna walczącego w Ameryce i podupadającego majątku. Niestety nie dane mu było doczekać powrotu Rossa...
Powrót dzielnego kapitana do rodzinnego domu okazuje się porażką. Ojciec nie żyje, majątek w ruinie, a ukochana Elizabeth zamierza wziąć ślub z kuzynem Francisem. Były dowódca kompanii piechoty nie zamierza jednak uchylać się od odpowiedzialności za ojcowiznę i ludzi mieszkających w majątku. Całą swoją energię skupia na odbudowie gospodarstwa oraz kopalni będącej niegdyś źródłem zamożności Poldarków.

"Wojna w Ameryce" wydawała się nieistotna i daleka. Zastanawiał się, co jest bardziej rzeczywiste: świat prostych rolników związanych z ziemią, czy też świat, w którym ludzie walczą ze sobą w imię polityki i zasad, żyją lub umierają w chwale, a jeszcze częściej nędznie - dla abstrakcyjnych idei takich jak patriotyzm lub niepodległość."

Ciężka praca daje efekty pozwala choć na chwilę zapomnieć o miłosnej porażce. Niestety myśl o tym, że cieszy się nią inny mężczyzna stanowi ogromną torturę.

Pewnego dnia los stawia na drodze Rossa ubogą dziewczynę, o przedziwnym imieniu Demelza. Ta 13 letnia panienka, dręczona przez ojca pijaka całkowicie odmieni życie Rossa Poldarka...

"Ross Poldark powieść o Kornwalii w latach 1783-1787" to nie tylko ujmująca, wciągająca opowieść o XVIII w. angielskim społeczeństwie, ale przede wszystkim ciekawa historia Rossa Poldarka i jego rodziny. Ten niezwykle przystojny, z przyciągająca wzrok wielu kobiet blizną na policzku - pamiątką walk w Ameryce - mężczyzna, to wzór właściciela ziemskiego ( PS. wspaniała okładka - Ross Poldark ze swoim ujmującym, seksownym spojrzeniem :) )

Zubożały ziemianin z rodowym nazwiskiem stawia sobie za punkt honoru podźwignięcie odziedziczonego majątku z ruiny. Sam ciężko pracuje, nie ogląda się na swoich służących. To sprawia, że jest przez nich doceniany, lubiany, jest niemalże jednym z nich. Czyżby to klucz do sukcesu? A życie osobiste Rossa? Niespełnione uczucie do Elizabeth załamie czy wzmocni mężczyznę? Przy czyim boku dane mu będzie przeżywać najlepsze lata młodości?


Książka Winstona Grahama przypadła mi do gustu. To lekka, przyjemna lektura na długie wieczory (463strony!). Razem z bohaterami odbyłam ciekawą podróż po kornwalijskich majątkach, uczestniczyłam w ich życiu osobistym, żyłam ich problemami i emocjami. Ross Poldark ujął mnie swoim urokiem. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom Sagi Rodu Poldarków ( premiera: maj 2016). Polecam również serial BBC - "Poldark - Wichry losu", którego kanwą stała się polecana książka.

Izabela Nestioruk
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-10-2017 o godz 11:18 przez: Agata
Na okładce widnieje podobizna bardzo przystojnego bruneta, o lekko niepokojącym spojrzeniu. To właśnie tytułowy Ross Poldark. Kiedyś nie przepadałam za powieścią historyczną. Z czasem jednak uległo to zmianie. Urzekł mnie niepowtarzalny klimat XVIII-wiecznej Kornwalii. Gdy Ross wraca po wojnie z Ameryki, okazuje się, że jego posiadłość jest zniszczona, ojciec nie żyje, pracownicy są niezdyscyplinowani, a ukochana wybrała stabilizację u boku jego kuzyna. Czy okaleczony w walce Ross podniesie się po tylu ciosach? Jego powrót na łono rodziny okazał się wyjątkowo trudny. Serdeczność okazała mu jedynie kuzynka Verity. Pewnego dnia 23-letni Poldark zabiera z jarmarku skatowaną przez ojca nastolatkę. Nie wie jeszcze, że za parę lat Demelza, stanie się najważniejszą osobą w jego życiu. Czy rodzina Rossa i lokalna społeczność zaakceptują wybór młodego Poldarka? Serdecznie polecam przeczytać tą fascynującą opowieść. Z pozoru leniwie tocząca się akcja, dostarcza wielu wzruszeń. A problemy rodu Poldarków, choć tak odległe czasowo od naszego życia, zdają się być bliskie sercu czytelnika, gdyż każda rodzina może mieć podobne perypetie. Ja na 100% sięgnę po kolejne części sagi Winstona Grahama, do czego i Was zachęcam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2016 o godz 09:42 przez: markietanka
"Ross Poldark" to pierwszy tom, napisanej z rozmachem, sagi rodzinnej, opowiadającej o rodzinie Poldarków z Kornwalii. Autor zachwycił mnie i sprawił, ze stałam się jego wielbicielką, z niecierpliwością wyczekuję na kolejne tomy kornwalijskiej opowieści.
Znakomity pomysł na fabułę, świetna kreacja bohaterów i tła społecznego ówczesnych czasów. Opowieść jest niezwykle barwna i porywająca, a przy tym lekko i przystępnie napisana. Na uwagę zasługują postacie stworzone przez Winstona Grahama, bardzo prawdziwe, bardzo głębokie i oryginalne. Każdy z bohaterów jest mocno zarysowany, z dbałością o szczegóły charakteru, są rozpoznawalni i tworzą indywidualne osobowości. Nie ma tutaj szarych i bezbarwnych postaci. Autor zadbał, aby każdy z jego bohaterów był bardzo wyrazisty, począwszy od Rossa, a skończywszy na górnikach z jego kopalni.

"Ross Poldark" porywa, intryguje i przykuwa do stron powieści, od pierwszego zdania do ostatniej kropki. Książka jest znakomicie napisana i oddziałuje na wyobraźnię czytelników. Pochłonęłam ją z przyjemnością i zaciekawieniem. Już nie mogę doczekać się kolejnych tomów....!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/03/ross-poldark-winston-graham.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2016 o godz 20:09 przez: Kasia Wrońska
Winston Graham nie napisał tej powieści przedwczoraj, saga pojawiła się już dawno, ale mało kto zdawał sobie z tego sprawę. Na szczęście telewizja pomaga w pewien sposób promować literaturę, stąd duże zainteresowanie "Ross Poldark"
Nie chcę jednak skupiać się na tym, dlaczego dana książka pojawiła się w taki a nie inny sposób. Cieszę się , że aż tylu ludzi zakochało się w literaturze staroangielskiej, która ociera się o powieść historyczną. Ciekawe wątki i akcja może niezbyt wartka, ale na tyle ciekawa, że warta poznania.
Książka nie jest dla "łykaczy literatury", ale dla tych, którzy lubią wpleść swoje przemyślenia w życie książkowych bohaterów
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2016 o godz 00:00 przez: nashel
Dla mnie jest to świetna książka, którą przeczytałem jednym tchem. Uwielbiam takie powieści, które mają swoisty klimat. Już od pierwszych stron wiedziałem, że jest to lektura wobec, której nie przejdę obojętnie. Winston Graham, to autor, który na pewno doskonale zna realia jakie panowały w XVIII i XIX wieku. Oprócz tego jego wyobraźnia i talent pisarski mnie zachwyciły, ponieważ jednym tchem wczytywałem się w historię rodziny Poldarków. Zresztą o doskonałości tej książki świadczy fakt, że później na jej fabule został wyprodukowany serial, który cieszy się dużą popularnością!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-02-2016 o godz 13:10 przez: Ewa Piechowiak
Kornwalia, koniec XVIII wieku. Mało sielanki, trochę romansu, początki agresywnej burżuazji, wielki trud codziennego życia ziemian, górników i ich rodzin. Pomimo raczej minorowych nastrojów książkę czyta się dobrze. Tytułowy Ross Poldark z racji urodzenia należy do klasy posiadaczy. Po powrocie z wojny gospodaruje w pozostawionym mu przez ojca majątku. Ma dużo do zrobienia. Jest postacią, której poglądy na życie są odmienne od powszechnie panujących. Dzięki temu powieść nabiera wielowymiarowości. Gorąco polecam, jeśli chce się zobaczyć realistyczny obraz Anglii tego okresu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-02-2016 o godz 07:31 przez: Iwona Śledź
Książka jest rewelacyjna. Co prawda nieco odróżnia się od adaptacji filmowej, ale to chyba w niej jest najlepsze, to bardzo dobrze i szybko się czyta. Napisana prostym językiem, momentami wprost bezpośrednim.
Już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Rossa w kolejnej części "Demelza". Uwielbiam tego typu opowieści, sagi rodowe.
Dla niezdecydowanych mogę powiedzieć, że już po pierwszych stronach, książka wciąga czytelnika, aż po ostatnią stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-03-2016 o godz 22:17 przez: giustina
już po obejrzałam pierwszego odcinku serialu szukałam wydania polskiego; niestety jeszcze nie było tłumaczenia na j. polski; cieszę się, że w lutym ukazała się I część sagi Poldarków ; lubię czytać książki, a zwłaszcza z tego okresu; książka super, polecam; nie mogę doczekać się kolejnych części!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2016 o godz 09:41 przez: Ania
Powieść – czyta się wspaniale – to literacka perełka. „Ross Poldark” to część I sagi o rodzinie Poldarków i powieść o Kornwalii. Nie wiem, jak wytrzymam do nadejścia kolejnych tomów – bo w losach bohaterów – coś się rozwiązało, ale wiele wątków pozostało w zawieszeniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego