Rok z filozofami (okładka  twarda)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Sprzedaje empik.com : 31,58 zł

31,58 zł 49,99 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Co wielcy myśliciele mówili o miłości, przyjaźni i szczęściu?

Czym dla nich była nadzieja?

Jak radzili sobie z bólem, cierpieniem i stratą?

Poznaj świat oczami filozofów.  Daj się im poprowadzić!

Książka zawiera  krótkie teksty najważniejszych filozofów na każdy dzień roku dotyczące najistotniejszych aspektów ludzkiego życia, podzielona na cztery części – zgodnie z porami roku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1330899906
Tytuł: Rok z filozofami
Tytuł oryginalny: Rok z filozofami
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-11-09
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 23 x 150
Indeks: 44190125
średnia 4,8
5
21
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-11-2022 o godz 07:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Interesujące i zmuszające do zastanowienia się cytaty filozofów na każdy dzień roku. Najtrudniejsze jest czekanie do kolejnego dnia ;-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
21-11-2022 o godz 07:22 przez: Calico | Zweryfikowany zakup
Wybór filozofów i fragmentów typowo katolicki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2022 o godz 19:43 przez: Inspiracje Klary
Książka, którą możecie polecić każdemu? Wiecie… zarówno temu, który dużo czyta, jak i temu, który przygodę z czytaniem dopiero zaczyna? „Rok z filozofami”! Gdy tylko otrzymałam swój egzemplarz, poczułam, że to idealny, mały, piękny, dopracowany pomysł na prezent i tylko miałam nadzieję, że na treści się nie zawiodę. Okazało się, że moje przypuszczenia się sprawdziły. Ta książka to cudowny, inspirujący przewodnik na każdy dzień. Dosłownie na każdy dzień, bowiem jest on podzielony po pierwsze - na pory roku, a po drugie - każdy dzień to inny cytat. I tych cytatów byłam ciekawa, jak autorki je dobrały, bo przecież miały to być cytaty o miłości, przyjaźni, szczęściu, ale także bólu i cierpieniu. Okazało się, że jest to książka wypełniona intrygującymi, zmuszającymi czytelnika do myślenia, zdaniami. I niech nie zwiedzie Was ta piękna okładka! To nie są za każdym razem piękne i motywujące cytaty, nie! Choć oczywiście i takich nie brakuje. Autorki wykonały kawał świetnej pracy, bo wybrały zarówno takie fragmenty twórczości filozofów, które traktują o szczęściu i są pokrzepiające, ale także takie, które przygniatają, które każą nam się zatrzymać i naprawdę zajrzeć w głąb siebie. Ta książka to idealna motywacja do tego, by każdego dnia znaleźć te 5-10 minut tylko dla siebie i rozważyć dany cytat, zatrzymać się na chwilę, wypić ulubioną kawę czy herbatę i dać sobie czas. Czas do refleksji. A nawet czas na rozwój duchowy. A do tego jest po prostu pięknie wydana. Już sama okładka jest urocza, a wnętrze wypełnione minimalistycznymi grafikami… po prostu idealny pomysł na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-11-2022 o godz 11:52 przez: pati82s
Czy prowadziliście kiedyś zeszyt ze Złotymi Myślami lub Pamiętnik, który przekazywało się kolejnym osobom, by wpisały do niego na pamiątkę jakiś wiersz, cytat, sentencję, aforyzm? Ja miałam kilka i wciąż przechowuję je w szufladzie. Do dziś zapisuję również cytaty, które niosą w sobie życiową mądrość, a wracanie do nich w różnych momentach życia pobudza do refleksji, daje nadzieję, przynosi ukojenie, sprawia, że wracają wspomnienia, czy też stają się tematem do ciekawej dyskusji z partnerem, albo znajomymi. A może uważacie, że zapisywanie i czytanie filozoficznych tekstów jest nudne i kompletnie nie dla was? Jeśli jest właśnie tak, to Was szczególnie chciałabym zachęcić do poznania książki “Rok z filozofami” Kingi Janas i Katarzyny Węglarczyk, pięknie wydanej przez Wydawnictwo Znak. Autorki zapraszają nas - czytelników do wschłuchania się w rytm natury, skupiając uwagę na tematach i doświadczeniach przynależnych danej porze roku: zimą do refleksji nad naturą życia, nad tym, co w nim najważniejsze, jego celu, jaki kompas życiowy warto przyjąć, mądrością, osiągnięciu pogody i spokoju ducha. Wiosna prowokuje do zastanowienia się nad młodością, witalnością, radością, nadzieją, wartościami estetycznymi, nad naturą przyjemności i piękna oraz pytaniami dotyczącymi wolności. Lato to czas pielęgnowania relacji międzyludzkich, przyjaźni, miłości, stawia pytania czym jest szczęście? W końcu jesienią spoglądamy na wiedzę, kruchość otaczającego nas świata, jego zmienność, temat przemijania, tęsknoty oraz naturalnie pytań o śmierć. Porównując ją do czegoś, powiedziałabym, iż ta książka jest jak tabletka na ból gardła. Dzięki 365 krótkim tekstom, pozwala wyleczyć się z marazmu codziennego życia, wyjść mu naprzeciw, spoglądając nań oczami filozofów - od starożytnych klasyków, takich, jak Arystoteles, Platon, Seneka, św. Tomasz z Akwinu do myślicieli żyjących wśród nas. Tylko żeby ta terapia zadziałała nie możemy jej połykać, a powoli ssać i stosować tylko w zaleconej dawce, w tym wypadku z uwagą, w skupieniu, odcinając się od wszelkich rozpraszaczy uwagi, oddając się rozmyślaniom nad tekstem przeznaczonym na dany dzień. Uwieżcie, że czytając ją jednym tchem nie ma szans na skupienie się nad ich treścią, zastanowić się nad ich sensem i przesłaniem, a czy nie jest tak, że czasem wystarczy jedno zasłyszane z uwagą zdanie, żeby zobaczyć świat w innych kolorach? Ten zbiór dłuższych i krótszych złotych myśli może być świetnym prezntem nie tylko pod choinkę, ponieważ w tej krótkiej formie i filozoficznej refleksji jest coś niesamowitego, co udało się ująć tym wielkim myślicielom. Coś, co warto poznać i postarać się zrozumieć. Coś, dla czego warto zacząć przygodę z filozofią. Może być też pomocą dla studentów i maturzystów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2022 o godz 15:16 przez: Ania
Bardzo się ucieszyłam na myśl, że mogę przeczytać książkę należącej do gatunku literackiego przewodniki pt.'' Rok z filozofami'' wybranych i opracowanych przez Panie Kingę Janas, Katarzynę Węglarczyk. Nie kryłam mocnego zdziwienia, że większość z zamieszczonych w tej książce tekstów autorów są mi w ogóle nieznane. Przeważnie jest tak, że autorzy mniej znani, jak i ci, którzy są, bardziej znani chcą nas pozytywnie zaskoczyć tym, że dzięki twórczym przemyśleniom możemy ich poznać od strony tematyki, która jest nam osobiście bliska, ale z czasem bywa i skrywa tajemniczość i obcość. Realia najczęściej pokrywają się z naszymi przemyśleniami, refleksjami, co my tak naprawdę czujemy, je czytając, co mieli, na myśli opisując, jak oni postrzegają z ich perspektywy dane zagadnienie mogące wnieść coś nowego do ich życia bądź nie, czego doświadczyli, co sprawiało im najwięcej trudności podczas dzielenia się osobistymi uwagami, ile czasu poświęcili na to, aby mogli sami móc w stanie zrozumieć sens rozumienia i odkrywania myśli nowych twórczych idei świata, który stawia wiele przed nimi walk i wyzwań stanowiącymi nieotwarte do tej pory kluczy i drzwi do źródeł wiedzy, którą podzielili, się nie wiedząc o tym, czy ona się komuś przyda w życiu do podejmowania z czasem niełatwych decyzji w zależności od doświadczanych działań na szybko i przyjmując na siebie ogromną odpowiedzialność będącą najlepszym sprawdzianem z życia. Jest to piękne uczucie wczytywanie w czyjeś myśli. Uważam, że może być to z czasem jedna udzielona cenna porada, kiedy na wiele nurtujących nas pytań nie znamy od razu odpowiedzi. Musimy wówczas myśleć bardzo długo nad tą właściwą odpowiedzią i intensywnie, aby miała ona sens i wyznaczony przez nas cel, o ile chcemy, aby on był i nam towarzyszył w drodze do uzyskania lepszych rezultatów powierzonej naszej życiowej misji. Warto, zanim przystąpimy do przeczytania tego książkowego przewodnika zaznajomić się ze słowami autorek ujętych we wstępie. Książka ta składa się z czterech części podzielonych na pory roku. Zamieszczona w książce została, piękna twarda oprawa nawiązująca do nadanego trafnie jej tytułu. Można powracać do niej w chwilach nostalgii, gdy dopadnie nas w ciągu roku, gdyż opisywane w niej zagadnienia nic a nic nie tracą na wartości we współczesnym zabieganym świecie i pogonią za tym, co jest mniej istotne. Polecam przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-11-2022 o godz 13:22 przez: Anna M.
Doskonała propozycja od realizatorek tego ciekawego projektu, by codziennie spędzać pięć minut, czytając mądrości filozoficzne na przypisany dzień. Przez minutę przy porannej herbacie, czy kawie, a resztę czasu rozmyślamy. Otwieramy księgę, wyszukujmy odpowiednią datę i z przyjemnością zanurzamy się w lekturze, inna mądrość na każdy dzień roku. Wolno, w ciszy i skupieniu, delektując się każdym wersem. Dzień zaczyna się pięknie, refleksyjnie, a my niepostrzeżenie gotowi do zmagań z trudami dnia codziennego. Autorami tych cytatów są myśliciele, intelektualiści: Sokrates, Seneka, Augustyn, Schopenhauer, Albert Camus, Simon Weil, Dietrich Bonhoeffer, Ksiądz Tischner. Tylko kilka minuty albo aż tyle, by poświęcić je sobie, dla duszy, własnej wrażliwości. Nie poczułam ani grama nudy, przechodząc od strony do strony, by łapczywie chłonąć każdą myśl, filozoficzną dywagację, która nic nie karze, nie zmusza, ale skłania do zastanawiania się, przystanięcia w zabieganym świcie. To przewodnik na każdy dzień, gdzie wielu myślicieli przekazuje nam słowa o miłości, przyjaźni, szczęściu oraz osobiste poglądy, pochylają się nad cierpieniem, bólem, startą i nadzieją. Książka podzielona jest na cztery części, a każda z nich odpowiada za jedną porę roku. Pojawiające się myśli dotyczą najważniejszych aspektów ludzkiego życia: zimą, nad naturą życia, wiosną, nad młodością i witalnością, lato to pora dojrzałości i spełnienia, a jesień odpowiada za zmienność, przemijanie i tęsknotę. Książka jest doskonałą propozycją na prezent, przepiękna oprawa, a w środku białe karty z grafiką liści i sentencjami na każdy dzień roku. Te spisane myśli, dla każdego będą znaczyły coś innego i o to właśnie chodzi, by kontemplować przy ich czytaniu, by według siebie je interpretować i niezależnie od wieku, czerpać z nich to, co najlepsze. Nikomu nie oddam tej książki, chociaż taki pierwotnie był plan, ten prezent niech będzie dla mnie. Z przyjemnością do porannej kawy, odnajdę właściwy dzień i zanurzę się w czeluściach filozoficznego rozważania. Te kilka minut dla siebie przyjmę z radością, a tajemniczy uśmiech, pozostanie zapewne na cały dzień.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2022 o godz 11:45 przez: anna
Czy istnieje książka dla każdego ? Myślę że wszyscy jesteśmy tak różni a przez to piękni że byłoby ciężko wybrać jedną pozycję która zadowoliłaby wszystkich ale jeśli już miałabym wybrać to zdecydowanie byłby to "rok z filozofami". Pierwsze rzecz na którą zwracam uwagę gdy książka trafia w moje ręce (a jestem pewna że nie tylko ja tak mam) to jej wydanie ❤️ mamy tutaj przepiękną, twardą oprawę a środek również jest dopieszczony 🥰 Książka podzielona jest na cztery pory roku a każdego dnia towarzyszy nam inna sentencja, myśl. Niektóre o: miłości, szczęściu, przemijaniu, życiu. To nie jest książka na raz, to kalendarz przez który każdego dnia możemy chwilę poświęcić na kontemplację, zatrzymać się w pędzie życia, powiedzieć stop i znaleźć tą jedną chwilę, jeden moment dla nas samych. Jestem pewna że wiele z nas znajdzie w niej siebie ale też oprócz odpowiedzi , zmusi nas na zadawanie pytań i wgłębienia się w niektóre aspekty życia. Poniżej wrzucam wam kilka cytatów, które mam nadzieję wzbudzą waszą ciekawość i emocje takie jak we mnie: "Miłości nie można nakazać, może ona być tylko przekazywana, dawana: bezużyteczne jest jej głoszenie, jeśli kazania nie przekazują jej jako rzeczywistej energii. Gdyby jej siła mogła objąć świat, wszystkie problemy ludzkości zostałyby rozwiązane" "Nadzieja jest tym dla duszy, czym oddech dla żywego organizmu" "Nasza rozbudzona wyobraźnia zagląda za drugą stronę lustra, przemierza nieznane lądy i sięga gwiazd. Potrzeba wrażliwości i wyobraźni, by mądrze żyć, nie tylko norm, obowiązków i reguł" Jeśli szukacie niebanalnego prezentu i książki która towarzyszy czytelnikowi przez cały rok będzie to idealny wybór 😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2022 o godz 07:55 przez: Coolturka
Usiądź przy porannej kawie i podaruj sobie 5 minut dziennie, 5 minut z filozofem. I choć dany fragment czyta się mniej niż minutę, to pozostałe cztery można poświęcić na refleksję nad nim. Przeczytaj, zamknij oczy i pomyśl... bo filozofia to nie tylko nauka, to sposób życia. Co wielcy myśliciele mówili o miłości, przyjaźni i szczęściu? Czym dla nich była nadzieja? Jak radzili sobie z cierpieniem i stratą? Książka podzielona została na cztery części odpowiadające czterem porom roku. Zima zaprasza do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze; wiosna obrazuje młodość, radość i nadzieję; lato to pora dojrzałości i spełnienia; jesień zmusza do refleksji nad przemijaniem. Książka zawiera wybrane na każdy dzień krótkie teksty, dotyczące najważniejszych aspektów ludzkiego życia. Znajdziemy tu 365 fragmentów propozycji codziennego spotkania z jedną krótką myślą wybranego filozofa. Pozycja ta, nie ma nic wspólnego z podręcznikiem, powstała po to, żeby piękniej, mądrzej i bardziej refleksyjnie przeżyć każdy dzień. Muszę wspomnieć o przepięknym wydaniu zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Twarda oprawa obrazująca cztery pory roku, kusi i przyciąga wzrok pięknym ornamentem, środek ozdobiono uroczymi i subtelnymi grafikami roślinnymi. To wszystko sprawia, że mamy uczucie obcowania z czymś naprawdę cennym. Wybór i opracowanie Kinga Janas i Katarzyna Węglarczyk
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2022 o godz 22:42 przez: natalia włodyka
Wyboru i opracowania tekstów do książki "ROK Z FILOZOFAMI. PRZEWODNIK NA KAŻDY DZIEŃ" dokonał duet Kinga Janas i Katarzyna Węglarczyk. Jak tytuł wskazuje, autorki wybrały 365 sentencji/nauk, jedną na każdy dzień roku. Wybór był "czysto subiektywny", poza prywatnymi sympatiami nie ma klucza ani co do nazwisk, ani co do epok. Wiadomo jedynie, że panie skupiły się na tym "co może być inspirujące, żeby piękniej, mądrzej, bardziej refleksyjnie przeżyć dzień." Tym sposobem powstało całkiem treściwe, a przy tym pięknie wydane, "filozoficzne inspiratorium." Poświęcenie kilku minut dziennie na spotkanie z filozoficzną myślą z założenia ma skłonić do zatrzymania, refleksji, a może i sięgnięcia po bardziej obszerny materiał. Chwila w ciągu dnia na przeczytanie krótkiego cytatu to niewiele, a być może przyniesie czytelnikowi wiele korzyści. Bardzo polecam, bo to książka z tych "na zawsze". Starzeje się z czytelnikiem, zmienia się z nim, dojrzewa. Ładna, twarda obwoluta oraz szata graficzna wewnątrz sprawia, że książka ta może być świetnym prezentem. Na każdą okazję, od mikołajek, imienin, ślubów, po inną ważną datę! Dla każdego, nie tylko dla fanów filozofii ;⁠-⁠)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2022 o godz 16:45 przez: Anna-Maria
Zbliża się czas dawania prezentów, a ja dostałam piękny prezent już wczoraj od Wydawnictwa Znak. Oglądając pięknie wydaną książkę, pomyślałam sobie, że to świetny pomysł na prezent dla kogoś, kto ceni sobie mądrość i pogłębioną refleksję nad życiem. „Rok z filozofami” to starannie wydane kalendarium, w którym na każdy dzień roku zamieszczono fragment jakiejś filozoficznej rozprawy. Od Platona i Arystotelesa do księdza Józefa Tischnera i Barbary Skargi. Nie są to banalne i wszystkim znane tzw. złote myśli, ale przemyślane wyjątki z pism na przeróżne tematy. Cóż my tu mamy? Na przykład na koniec listopada twórcy tego kompendium proponują fragmenty z prac Hannah Arendt- o lęku, samotności, bezmyślności i zapominaniu. W święta Bożego Narodzenia możemy poczytać Sokratesa i Platona, a pierwszy dzień kalendarzowej wiosny możemy rozpocząć od zdania Heraklita „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”. Całość jest bardzo ładnie wydana: twarda okładka, dobry papier, estetyczny układ treści i gustowne ilustracje. Polecam na prezent, albo dla siebie jako inspirację do codziennych rozmyślań.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-11-2022 o godz 21:14 przez: Mysilicielka
Skoro cały świat dookoła tak pędzi, to może warto samemu na chwilę się zatrzymać i zastanowić, po prostu przez moment pomyśleć? Jak rozumiesz słowa, które zostały dzisiaj dla ciebie wybrane? Filozofia bywa bardzo trudna i zawiła, nieraz czytając jakiś dłuższy filozoficzny tekst można się w nim zagubić. "Rok z filozofami" pomaga czytelnikowi tego zagubienia uniknąć, częstując nas tylko wybranymi fragmentami, po jednym każdego dnia. Czasem to będzie krótkie zdanie, czasem cała strona, są tutaj i znani klasycy, i całkowicie nieznane dla laika nazwiska. Jak twierdzą autorki wyboru, ta książka powstała byśmy mogli poświęcić codziennie 5 minut dla duszy. W minutę przeczytany wybrany tekst, a kolejne cztery możemy przeznaczyć na jego interpretację. Cytaty są ułożone tematycznie i pasują do aktualnie przeżywanych pór roku. Książka jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, każdą stronę z tekstem ozdabiają też namalowane liście. Według mnie nada się idealnie na uniwersalny prezent dla każdego. Można ją czytać codziennie albo tylko co jakiś czas do niej wracać, także przyda się na lata.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2022 o godz 10:29 przez: juswita
Jak przeżyć kolejny rok i go nie zmarnować? Może dobrym pomysłem jest okrasić każdy dzień nowego roku mądrym słowem, tych, którzy zgłębiali tajemnice ludzkiej egzystencji od tysięcy lat. Wydawnictwo Znak niezwykle umiejętnie dobrało cytaty z największych filozofów tego świata i w pięknej formie podarowało swoim czytelnikom, by każdy dzień mogli dopełnić poświęcając dosłownie minutę na czerpanie z mądrości Sokratesa, Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu, ks. Józefa Tischnera czy Fryderyka Nietzsche. Rok podzielony według pór roku, a każda strona zawiera myśl na jeden konkretny dzień. Wybrane myśli to crème de la crème dzieł najwybitniejszych myślicieli, mistyków, filozofów, ojców kościoła. Piękna książka na prezent, z pewnością doceni ją każdy obdarowany czytelnik. Wydana w twardej oprawie książka, będzie służyć dobrym słowem na lata. To taki nieoczywisty kalendarz, który odmierzy nam dni pięknymi słowami, dodając otuchy i wsparcia. Dobrze jest się karmić mądrością w czasach kiedy głupota leje się strumieniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-11-2022 o godz 17:30 przez: Zuza Maniek
Przedstawiam Wam pięknie wydany zbiór krótkich tekstów filozoficznych na każdy dzień roku, wymagających pięciu minut uwagi. Jak czytamy we wstępie – ten czas nie jest potrzebny wyłącznie na przeczytanie wybranego cytatu, ale też na pomyślenie o nim, zastanowienie się. Codzienną refleksję wywoła inny myśliciel. Teksty dopasowane są do pór roku, opatrzone są datą, na każdej stronie poniżej cytatu jest wolne miejsce na notatki, więc jeśli nie potrzebujecie dużo pisać w kalendarzu, „Rok z filozofami” sprawdzi się również jako podręczny notatnik (Choć ja mam problem z bazgraniem po stronach książek 🤭). Przewodnik po filozofach jest pięknie wydany, w twardej oprawie i jest prawdziwą perełką, którą miło trzymać w rękach. Mam go dopiero od kilku dni, ale już mnie oczarował. Cytaty wybrane są w taki sposób, by zapewnić różnorodność i dotknąć najważniejszych zagadnień. To bardzo interesująca pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-12-2022 o godz 11:23 przez: Anonim
Idealna książka na wszystkie dni, dla wszystkich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego