Rodowód Słowian (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pochodzenie Słowian, w tym Polaków, budzi gorące spory. Historycy uniwersyteccy przyjmują, że ludy słowiańskie pojawiły się w Europie Środkowej dopiero w VI wieku po Chrystusie w wyniku migracji z azjatyckich stepów. Tomasz Kosiński, autor książki „Rodowód Słowian”, uważa, że stało się to kilka tysiącleci wcześniej, wraz z pierwszą falą osadnictwa indoeuropejskiego. Na potwierdzenie przytacza wyniki najnowszych badań DNA, które podważają przekłamaną z powodów politycznych wiedzę historyczną o dziedzictwie i pochodzeniu narodów europejskich. To Ario-Słowianie (Prasłowianie) najprawdopodobniej byli protoplastami euroazjatyckich cywilizacji, a język polski uchodzi za najbardziej zbliżony do prajęzyka całej grupy praindoeuropejskiej. Książka ma charakter popularnonaukowy. Otwiera ją przegląd teorii o pochodzeniu Słowian: od naukowych po fantastyczne, np. kosmiczne. Potem autor, korzystając z odkryć archeologów i prac językoznawców, snuje opowieść o dawnych dziejach Europy Środkowej: od prehistorii do wczesnego średniowiecza. Obszerny rozdział poświęca wspomnianym badaniom genetycznym i wnioskom z nich wypływającym: Słowianie, a wśród nich protoplaści Polaków, żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż mogło się wydawać.
Od wydawcy:
 

Tajemnica pochodzenia Słowian, od których wywodzimy się także my, Polacy, jest coraz bliżej rozwiązania.
Skąd się wzięli Słowianie i kiedy pojawili się w Europie - te pytania nurtują wielu ludzi, nie tylko w Polsce. Do niedaw­na byliśmy skazani na skromne i często trudne do inter­pretacji źródła pisane, zabytki wydobyte z ziemi przez archeologów czy dociekania językoznawców. Dziś mamy do dyspozycji nowoczesne metody z badaniami genetycz­nymi na czele.
Tomasz Kosiński w „Rodowodzie Słowian” jest zdania, że rozdziały poświęcone Słowianom w podręcznikach historii wymagają napisania na nowo. Prezentuje i analizuje różne hipotezy. Ukazuje początki ludów słowiańskich, a także wybranych ludów Eurazji. Tropi też słowiańskie ślady w nazwach geograficznych. To nowe spojrzenie na jeden z najbardziej fascynujących problemów w dziejach Stare­go Kontynentu.

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rodowód Słowian
Autor: Kosiński Tomasz Józef
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-09-13
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 149 x 205 x 38
Indeks: 22284662
 
średnia 1,6
5
14
4
5
3
5
2
3
1
105
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
30 recenzji
1/5
12-02-2018 o godz 20:22 Anonim dodał recenzję:
Dno totalne, bełkot i stek bzdur- NIE POLECAM!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 38 4
1/5
14-02-2018 o godz 20:39 Anonim dodał recenzję:
Kolejny obok Bieszka i Szydłowskiego naciągacz chcący zarobić na turbosłowianach :)
Czy ta recenzja była przydatna? 32 3
1/5
29-01-2018 o godz 20:38 Wattershed dodał recenzję:
Niestety kolejny gniot od Bellony w którym nie ma ani grama prawdy. Książki pseudonaukowe stały się już specjalizacją tego wydawnictwa. Jest dużo fachowych i dobrze napisanych książek o etnogenezie Słowian, ta się do nich nie zalicza. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 18 6
1/5
08-02-2018 o godz 10:03 Paweł Miłosz dodał recenzję:
Czy Empik ma jakąś umowę z Belloną, że usuwa krytyczne opinie o książce?
Czy ta recenzja była przydatna? 18 4
1/5
05-03-2018 o godz 19:09 Anonim dodał recenzję:
Zbiór bzdur. Rozpatrywanie teorii udziału kosmitów w pochodzeniu Słowian jest po prostu śmieszne. Autor bredzi, wymyśla wątki lingwistyczne, pochyla się nad kwestiami o których pojęcia nie ma. W sumie daje dowód niewiedzy i ignorancji. Czekam na rzetelne przedstawienie zagadnienie pochodzenia Słowian w oparciu o fakty z zakresu genetyki, archeologii, rzetelnej lingwistyki. To co proponuje autor książki jest żenujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 3
1/5
06-03-2018 o godz 00:44 Anonim dodał recenzję:
Dobrze, że autor pochylił się nad przedstawieniem prawdy o rodowodzie Słowian. Niepokojąco jednak brzmią wywody na temat udziału w tym procesie kosmitów, np. Nibirunian i Gadów - Reptilian. Sięganie po wsparcie ze strony piśmiennictwa Ericha von Denikena również pozytywnie nie nastraja do przedstawianych tez i wniosków. Uwikłanie narracji wysiłkami autora w zakresie lingwistyki jest niestety mało uzasadnione kompetencyjnie. Jako przykład niech służy następujący fragment: "Karkonosze nawiązują swą nazwą zapewne do mitycznego Atlasa (Atlacha - ojca Lachów), który miał je nieść na swym karku. Jak wiemy, Atlas był greckim tytanem skazanym przez Zeusa za udział w powstaniu na dźwiganie na swych plecach całego nieboskłonu jako garba (jak góra)". W związku z tym dalej oczekuję poważnej pozycji książkowej, zawierającej rzetelną wiedzę na temat etnogenezy Słowian w świetle badań genetycznych, danych archeologicznych, antropologicznych, lingwistycznych, religioznawczych, etnograficznych.”Rodowód Słowian” kwalifikuję jako mało uzasadnione merytorycznie chciejstwo z pogranicza groteski.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
5/5
12-11-2017 o godz 18:28 IREK64 dodał recenzję:
Francuzi mają swoich Merowingów, Anglicy swego Artura, Włosi Romulusa. Jedynie my z chwilą gdy weszliśmy w świat chrześcijaństwa, tak wiele straciliśmy z naszej tożsamości. I tożsamość nasza jeszcze w szczątkach gdzieś jakoś tam kiedyś trwała, ale przyszły rozbiory i dzisiejszą historię napisano bez nas. Bez Polaków. Autor pisze na podstawie badań genetycznych, archeologicznych oraz publikacji historycznych - które jak widać należy przeczytać jeszcze raz. Przeczytać ze zrozumieniem. Lektura dla każdego Polaka, który nie czuje się gorszym od innych nacji i nie pragnie się roztopić w "narodzie europejskim". A przede wszystkim dla Polaka, który patrzy na dzisiejszy świat i nie rozumie, skąd się biorą polskie kompleksy. Póki nie zrozumiemy źródeł naszych kompleksów, nie zrozumiemy siebie samych.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 14
1/5
18-02-2018 o godz 11:54 Anonim dodał recenzję:
Nie wiem skąd autor wynalazł takie brednie, ale ma chyba nierówno pod sufitem
Czy ta recenzja była przydatna? 7 4
4/5
12-02-2018 o godz 18:51 Fantasy-Bestiarium dodał recenzję:
„Rodowód Słowian” jest ciekawą książką autorstwa Tomasza Kosińskiego, opisującą pochodzenie Słowian. Autor opisuje między innymi losy Prasłowian oraz tak zwanego Imperium Lechitów, czyli starożytnej Polski. Jest to jedna z nielicznych publikacji, która traktuje o Ario-Słowianach (Prasłowianach), a także o Scytii Europejskiej. Ostatnie odkrycia archeologiczne potwierdzają istnienie wielu grobowców, grodów oraz osad zamieszkiwanych przez Ariów, Prasłowian, którzy byli naszymi przodkami. Historia z terenów obecnej Polski kryje w sobie jeszcze bardzo wiele tajemnic. Nasza historia posiada bardzo wiele luk, a liczne, nowe znaleziska z biegiem czasu zdają się coraz bardziej wypełniać braki w naszej wspólnej historii. Tomasz Kosiński jest jednym z nielicznych polskich autorów starających się omówić zaskakujące odkrycia archeologiczne, które przez współczesną naukę są odrzucane. Autor, chociażby omawia Pochodzenie Słowian, w tym Polaków, snuje opowieść o dawnych dziejach Europy Środkowej, od prehistorii do wczesnego średniowiecza. Na potwierdzenie swych przypuszczeń autor przytacza wyniki najnowszych badań DNA, które podważają przekłamaną z powodów politycznych wiedzę historyczną o dziedzictwie i pochodzeniu narodów europejskich. Okazuje się, że to właśnie Ario-Słowianie byli protoplastami euroazjatyckich cywilizacji, a język polski uchodzi za najbardziej zbliżony do prajęzyka całej grupy praindoeuropejskiej. Tomasz Kosiński informuje również, że protoplaści Polaków, najprawdopodobniej żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż mogło się dotychczas wydawać. „Rodowód Słowian” jest pozycją nietuzinkową i na pewno wartą uwagi i poznania. Znajdziemy w niej wiele trudno dostępnych informacji i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat polskiej historii, jak i całej Europy. Bardzo często sprawdza się smutna prawda, że „Historia to nie fakty, lecz tylko wersja zwycięzców”. Niniejsza pozycja jest doskonałym początkiem, aby samemu zagłębić się w naszą zawiłą i długą historię, nie zważając na ścisłe ramy nauczania, które narzucono nam w czasach szkolnych. Zostało już naukowo dowiedzione, że my Słowianie z haplogrupą R1a1 (Y-DNA) żyjemy na tych terenach już od 10000 lat przed Chrystusem. Historia Słowian kryje jeszcze wiele ciekawostek do odkrycia, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne zaskakujące znaleziska i odkrycia, które przybliżą nam naszą zaskakującą historię. https://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2018/02/rodowod-sowian-tomasz-kosinski.html
Czy ta recenzja była przydatna? 5 18
5/5
30-06-2018 o godz 13:09 Anonim dodał recenzję:
Zawsze znajdą się ludzie którzy są przekonani że zawartość książki jest fikcją jeżeli są w niej faktów sprzeczne z nauką szkolną i akademicką. Najlepiej jest się takimi ludźmi nie przejmować i zabrać się z przeczytanie danej pozycji. A tak w ogólnie książka jest jedną z najlepszych jakie w życiu przeczytałem. Zawiera ona różne ciekawe a czasami nawet kontrowersyjne teorie o naszym pochodzeniu, ale to jest w tej książce najlepsze gdyż autor nie mówi wprost jaką teorie popiera ale daje on sam przemyśleć zagadnienie czytelnikowi. daję maksymalną ilość gwiazdek i polecam na wieczorne czytanie lektura idealna
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
13-04-2018 o godz 20:09 Anonim dodał recenzję:
Nie jest to książka historyczna, ale bardziej legenda historyczna, jednak wcale nie pozbawiona sensu. Taka ilość negatywnej, niewyważonej krytyki świadczy o braku otwartego umysłu recenzentów. Nie chodzi o to, aby przyjmować za pewnik proponowane spojrzenie, ale aby zastanowić się czy to co autor opisuje - nie mogło się wydarzyć ?
Czy ta recenzja była przydatna? 5 4
15-08-2018 o godz 16:10 Anonim dodał recenzję:
Kompletny kit, fantazja i bujanie w obłokach autora tych bredni. Argumentowanie na temat pochodzenia Słowian wzięte zostało z sufitu albo z halucynacji autora. Oskarżenia historyków i archeologów o oszustwa niczym nie poparte. Szkoda pieniędzy na ten zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 5
18-02-2018 o godz 10:22 adrian.koscielak dodał recenzję:
Dobrze, ze powstala kolejna ksiazka przyblizajaca nam nieco historie Slowian. Wiem, ze ciezko taka ksiazke napusac gdyz Slowianie nie pozostawili po sobie zapiskow a jezeli i zostawili w postaci swoich run, to kosciol katolicki wprowadzajac chrzescijanstwo zadbal aby zniszczyc jakuekolwiek zapiski Slowian w ich jezyku pozostawiajac tylko te lacinskie, ktore spisali ich duchowni. I jak tu pisac historie Slowian? Ratujemy sie badaniami genetycznymi i stwierdzamy, ze bylismy tu juz dluzej niz chce tego ificjalna historia. Dlaczego mielibysmy nie byc starozytnym ludem? Praktycznie kazda nacja ma swoj poczatek w starozytnosci. Szkoda, ze nie znajdzie sie jakas grupa historykow, archeologow itd i w koncu zabiora sie solidnie za ten temat. Tozsamosc jest czyms bardzo waznym i dlatego musimy sobie odpowiedziec na pytanie skad sie wzielismy i kim jestesmy. Ciesze sie, ze napisano te ksiazke. Mozna ja krytykowac oczywiscie ale dobrze, ze sie o tym mowi, pisze i wreszcie cos sie dzieje na tym polu.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 6
18-04-2019 o godz 13:02 tomasz włodkowski dodał recenzję:
Jak można wydawać takie bzdury. Papier jest cierpliwy. Czytelnicy nie!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 3
5/5
04-02-2018 o godz 18:56 Anonim dodał recenzję:
Mala encyklopedia slowianska. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 4 13
1/5
11-01-2019 o godz 15:35 Łukasz Ciochoń dodał recenzję:
Okładka genialna! Kącina w Radzimiu Wielkim koło Zwierzyna. Kto nie był w tej Kącinie - nie jest Słowianinem ;-) Na tym koniec zachwytów. Już w kościele scjentologicznym twierdzili, że na Ślęży wylądowało UFO i wysiedli z niego Lech, Czech i Rus. Właściwie streściłem Wam książkę... Przepraszam...
Czy ta recenzja była przydatna? 3 3
26-09-2019 o godz 23:27 Grażyna Grobelska dodał recenzję:
Każdy kto choc raz zetknął się z mitologią Słowian zastanawia sie jak to było na ziemiach należących do Polski. Większość słyszała o Rugii,o Światowidzie, a tutaj mamy rozwinięcie tematu tak bliskie naszym korzeniom. Książka wciąga i zachęca do dalszych poszukiwań.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
1/5
06-02-2019 o godz 19:49 Bernadeta Ciszek dodał recenzję:
brak skali minusowej!!!! Jak można coś takiego napisać, chyba że w formie komiksu, ale może to też czytelnika by obraziło za poziom poniżej zera. Największa bzdura ..... pochodzenie Jezusa od prasłowian. Lud nie jest aż tak ciemny jak twierdzi Jacek Kurski.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 4
5/5
05-03-2018 o godz 10:20 kamil9148 dodał recenzję:
Nic dodać nic ująć jedna z najlepszych książek o Słowianach. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 4
5/5
29-10-2019 o godz 12:11 Anonim dodał recenzję:
Niewygodne fakty o pochodzeniu Słowian i innych ludów europejskich. Nie każdy jest jeszcze gotowy na taką prawdę, ale oczy się otwierają i człowiek zaczyna szukać, grzebać, czytać. A kto się zainteresuje to znajdzie odpowiedzi i przekona się, że w oficjalnej nauce jest wiele przekłamań.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Marna 1914 Centek Jarosław
5/5
23,12 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miecze Europy Górewicz Igor D.
5/5
44,88 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zawichost 1205 Foryt Artur
5/5
24,65 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Drogi cichociemnych Opracowanie zbiorowe
5/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lwów 1944 Markowski Damian
5/5
24,68 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cholula 1519 Warszewski Roman
5/5
24,03 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Po prostu Einstein Vaas Rudiger
5/5
28,06 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kijów 1018 Barkowski Robert F.
5/5
22,43 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.