Reinkarnacja (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 34,48 zł

34,48 zł 44,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Nowy thriller mistrza europejskiego kryminału.

Czerwiec 2010 roku: dziesięcioletni Esteban znika z plaży w Saint -Jean-de-Luz. Nikt niczego nie zauważył.

Czerwiec 2020 roku: jego matka, Maddi, ułożyła sobie życie, ale ból po utracie dziecka, w którego śmierć nie chce uwierzyć, wciąż jest żywy. Powraca do Kraju Basków i na tej samej plaży spotyka Estebana. Albo raczej jego sobowtóra, Toma, dziesięcioletniego chłopca. Maddi rzuca wszystko, by ustalić, kim jest to dziecko i zamieszkać blisko niego, w Murol w Owernii.

Czy kobieta tak racjonalna jak ona naprawdę może wierzyć w coś, co jest niemożliwe? Czy Esteban mógł stać się Tomem? Czy historia się powtórzy, a nad Tomem zawiśnie niebezpieczeństwo? Czy tylko Maddi jest w stanie go uchronić?

Pełna napięcia opowieść osnuta wokół głębokich wierzeń ludzkości, a jednak jakże realna.

Michel Bussi od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się pisarzy francuskich dziennika „Le Figaro”. Jego powieści przetłumaczono na 35 języków.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1337426897
Tytuł: Reinkarnacja
Autor: Bussi Michel
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-11-09
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 30 x 125
Indeks: 53396747
średnia 4,9
5
17
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
28-12-2022 o godz 22:13 przez: Michał | Zweryfikowany zakup
Jeszcze nie zdążyłem przeczytać, bo dopiero ją odebrałem. Książka powinna być ciekawa, sądząc po recenzjach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2022 o godz 15:36 przez: Sandora
Książka opowiada historię kobiety, która po latach po śmierci jej syna dostrzega człowieka, który bardzo jej go przypomina. Kobieta nie potrafiła przez 10 lat pogodzić się z tą stratą i mimo, że ponownie starała się ułożyć swoje życie na nowo, to nie była w stanie tego zrobić. Książka zapowiada się bardzo ciekawie i moim zdaniem jest jak najbardziej warta uwagi. Kilka momentów minie zupełnie zaszokowało i zaskoczyło. Ale w swoim życiu czytałam już tyle książek, że bardzo doceniam to, że jakaś potrafi mnie jeszcze zaskoczyć. Bardzo polecam, zarówno fanom kryminałów, jak i thrillerów.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 0
5/5
23-11-2022 o godz 14:08 przez: Yuki
Ciekawa i bardzo zaskakująca historia z wieloma zwrotami akcji. Książka opisuje to, w jaki sposób wyglądało kobiety, która wiele lat wcześniej straciła syna. Po r tej straci ciężko jej było się pozbierać i na nowo zacząć żyć- kiedy jej się udaje na nowo wrócić do względnej normalności, po prawie 10 latach w jej otoczeniu pojawia się jej syn... A raczej chłopczyk, który bardzo wizualnie go przypomina. Kobieta czuje silną potrzebę przebywania z chłopcem, a wszystkie wspomnienia, związane z jej zmarłym dzieckiem wracają.
Czy ta recenzja była przydatna? 10 0
5/5
29-11-2022 o godz 14:24 przez: Koralina
Książka "Reinkarnacja" opisuje losy matki- Maddie, której syn był ostatnio widziany w 2010 roku na plaży. Opowieść skupia się na tym, jak wyglądała historia kobiety- poprzez to, jak zmienia się jej życie po latach po stracie syna. Nadal odczuwa ogromną pustkę i tęskni za swoim dzieckiem po tym, jak ono zaginęło. Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa i dobrze się ją czyta. Widać wyraźną zmianę w zachowaniu głównej bohaterki, która po tym, kiedy spotyka Toma przechodzi od niewielkich nadziei na powrót syna i racjonalizm do chęci, związanej z tym, żeby spędzić z Tomem jak najwięcej czasu i dobrze go poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 0
5/5
02-12-2022 o godz 15:03 przez: czytaczki
Jak daleko byście się posunęli, gdyby los dał wam szansę na odzyskanie utraconego przed laty dziecka. Moim zdaniem książka opowiada w ciekawy i dosyć szczegółowy sposób to, jak bardzo matka przeżywa utratę swojego syna- Estebana. Kiedy po 10 latach od tego wydarzenia widzi na plaży chłopca, który bardzo przypomina jej jej własne dziecko, zaczyna działać instynktownie. Chce jak najbardziej zbliżyć się do dziecka, więc kiedy jego matka się oddala, sprawdza jej torebkę w poszukiwaniu danych osobowych. Chce jak najbardziej zbliżyć się do małego Toma, dlatego że tak bardzo przypomina on jej syna, który zaginął wiele lat wcześniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 0
5/5
02-12-2022 o godz 15:11 przez: busian78
Książka pokazuje to, w jaki sposób utarta bliskiej osoby może na nas wpłynąć- pod kątem psychiki. Maddie przed dziesięcioma laty była szczęśliwą młodą matką, kiedy wyruszyła z synkiem na plaże stało się coś strasznego. Jej dziecko zaginęło, zupełnie jakby rozpłynęło się w powietrzu. Jej syn, Esteban był jej oczkiem w głowie, do końca nie może uwierzyć w to, że chłopiec utonął, dlatego kiedy dostrzega po 10 latach na tej samej plaży chłopca podobnego do Estebana zaczyna planować swoje życie tak, aby jak najbardziej się do niego zbliżyć. Wydaje jej się, że jego matka nie dba o niego dostatecznie, nie zwraca na niego uwagi i ignoruje jego chęć zabawy...
Czy ta recenzja była przydatna? 7 0
5/5
28-11-2022 o godz 15:41 przez: jowita_mcie
Po przeczytaniu książki mogę stwierdzić, że autor w dużej mierze pokazuje to, w jaki sposób wygląda uczucie straty, które może przeżywać matka, nawet jeszcze wiele lat po śmierci swojego dziecka. Moim zdaniem autor bardzo ciekawie obrazuje wszystkie stany żałoby i ponownego odradzania się nadziei w głowie głównej bohaterki, kiedy pojawia się myśl o tym, że jej dziecko żyje. Książka opisuje to, w jaki sposób widzi ona rzeczywistość po stracie swojego dziecka i jak bardzo zmieniają się jej cele i dążenia, kiedy w głowie pojawia się jej irracjonalna myśl o tym, że jej syn jednak żyje.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 0
5/5
05-12-2022 o godz 12:39 przez: Andzia345
To książka o zaginięciu, które wywróciło całe życie Maddi do góry nogami. Kto zaginął? Ukochany syn kobiety- Esteban. Chłopiec był oczkiem w głowie matki, zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach na plaży. Tam był widziany ostatni raz. Nie znaleziono przez 10 lat jego ciała, ale szanse że jej syn żyje były bardzo znikome, biorąc pod uwagę fakt, że w dniu zaginięcia był jedynie dziesięcioletnim dzieckiem. Kobieta stara się na nowo ułożyć swoje życie, ale wciąż myśli o swoim dziecku. Udaje się nawet na plażę na której chłopiec zaginął i podczas pobytu na plaży dostrzega małego chłopca... Niemal identycznego, jak jej syn Esteban. Bardzo wciągająca historia!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
06-12-2022 o godz 13:09 przez: Venka
Moim zdaniem historia, o której pisze Michel Busii nie mogłaby się wydarzyć naprawdę. Jednak nie przeszkadzało mi to w tym, żeby cieszyć się tym, jak autor opisał to w książce. Z resztą sam tytuł- "Reinkarnacja" zapowiada jakąś rolę niewytłumaczalnej siły nadprzyrodzonej. Moim zdaniem książka opisuje ważne aspekty, związane z wiarą w to, co jest związane z powrotem tego, kto jest uważany za martwego. Maddi, mimo upływu wielu lat wciaż przecież wierzy, że jej syn kiedyś wróci i że on może gdzieś żyć, a jej żywe zainteresowanie tym, co jest związane z chłopcem, który przypomina jej syna z wyglądu nazwałabym nawet obsesją.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:14 przez: wolfie_wf
Wplecenie kwestii reinkarnacji w najnowszej książce Bussiego moim zdaniem było genialnym zabiegiem. Książka momentami nawiązuje do nadprzyrodzonych zjawisk- wzbudzając w czytelniku, ale też w głównej bohaterce, która uważa się za bardzo racjonalną kobietę, sporo niepewności. Nie wiemy, co przywidziało się głównej bohaterce, które z rzeczy przez nią widzianych to omamy, a które z nic wydarzają się w realu. Bardzo ciekawa książka- wzbudzająca nastrój niepewności i oczekiwania. Czytałam ją siedząc jak na szpilkach. Bardzo się wciągnęłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:23 przez: Gosia_o15
"Reinkarnacja" Michela Bussi'ego to książka, którą umieściłabym na pograniczu kryminału i thrillera. Mamy tu sprawę zaginięcia chłopca- syna głównej bohaterki. Chłopak zaginął kiedy miał 10 lat dokładnie 10 lat przed tym, jak zaczyna się akcja książki. Matka nie chce jednak pogodzić się z jego śmiercią i wciąż ma nadzieję, że jej ukochany syn żyje. Kiedy udaje się na plażę, na której przed laty zniknął jej syn, dostrzegła chłopca, który z wyglądu bardzo go jej przypomina. Później chce jak najbardziej zbliżyć się do chłopaka.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
22-12-2022 o godz 15:14 przez: Xasia
Maddi jest w tej książce ukazana w bardzo ciekawy sposób. Matka zaginionego dziesięć lat wcześniej chłopca nadal nie może pogodzić się z jego śmiercią- w którą wszyscy wierzą. I mimo, że najlogiczniej byłoby uznać Estebana zmarłego, to Maddie jak na prawdziwą matkę przystało nigdy nie traci nadziei na odzyskanie synka. W dziesiątą rocznicę jego śmierci udaje się na plażę, jednak nie spodziewa się tego, jak wiele jej wyprawa może zmienić. Na plaży w Saint -Jean-de-Luz dostrzega chłopca, który bardzo przypomina jej syna, za którym kobieta tak rozpacza. Podejmuje więc bardzo nierozsądną decyzję, żeby znaleźć się bliżej jego i jego matki.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-12-2022 o godz 15:16 przez: Dama_Pik
"Reinkarnacja" to książka, która zmieniła mój sposób myślenia. Bardzo spodobał mi się sposób ukazania w tej książce zmiany, która zaszła w głównej bohaterce po stracie jej syna- powracając do wspomnień z przeszłości wydaje się szczęśliwa. Po tym, jak syn zaginął kobieta nie jest już tak radosna- z każdą chwilą wspomina Estebana, udaje jej się w życiu codziennym zakładać maskę "normalności", jednak wewnętrznie bardzo cierpi. Momentami wydawało mi się, że syn jest jej jedyną i największą obsesją.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
23-12-2022 o godz 14:24 przez: obsydian_star
Główna bohaterka mieszkająca blisko plaży przy Saint -Jean-de-Luz w dniu 10 urodzin pośród fal traci swojego ukochanego, idealnego syna którego adoptowała przed laty adoptowała. Maddi twierdzi, że jej syn został porwany natomiast policja obstaje przy tym że dziecko się utopiło.Po tych wydarzeniach kobieta postanawia się wyprowadzić i zacząć nowe życie jednak w jej głowie czaly czas jest Esteban. Po 10 latach wpada na pomysł by odwiedzić plaże na której ostatni raz widziała syna a tam spotyka dziecko łudząco podobne do jej ukochanego nieżyjącego Estenana. Chcąc bliżej poznać Toma, który przypomina jej syna, przeprowadza się na wieś którą zamieszkuje chłopiec razem ze swoją mamą. Tam sytuacji bardzo się komplikuje. Okazuje się że została wciągnięta w dobrze zaplanowaną intrygę opiekunki społecznej. "Reinkarnacja" to opowieść o miłości. Nie była to łatwa historia. Fabuła była trochę zakręcona i skomplikowana ale bardzo zaskakująca. Z ogromnym zaciekawieniem czytałam rozdział po rozdziale. Książka pełna emocji. Opowiada o bezgranicznej milosci matki do dziecka. Nie da się ukryć że ta historia mnie poruszyła. W połowie książki zaczął się mój uczuciowy rollercoaster. Trochę wyczułam się w postać Maddi, jednak nie rozumiałam jej wszstkich zachowań. Z rozdziału na rozdział autor odkrywał karty tej opowieści. Mimo to bardzo trudno było mi odgadnąć jak to się skończy. Tytuł jest odrobinę mylący ponieważ to nie była opowieść o reinkarnacji. Autor świetnie wplótł ten motyw w wydarzenia w książce. Nie spodziewałam się że tak mi się spodoba ta opowieść choć byłam jej bardzo ciekawa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-01-2023 o godz 18:57 przez: WRoliMamy
Dla kogo jest Reinkarnacja? To książka, która wymyka się schematycznym kategoriom. Chyba najbliżej jej mimo wszystko do thrillera, chociaż nie brak wątków typowo obyczajowych oraz sensacyjnych. Taki mix wszystkiego, co najlepsze. Właściwie mogłabym polecić ją fanom wszystkich trzech wymienionych wyżej gatunków. Dorzuciłabym do tego sympatyków literatury francuskiej, bo – jakby nie patrzeć – ma zupełnie inny klimat niż nasza rodzima, tudzież amerykańska, której też jest u nas dużo. Pełna recenzja → https://wrolimamy.pl/ksiazka/reinkarnacja-michel-bussi/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-12-2022 o godz 15:18 przez: riderka29
Książka ciekawa, niejednoznaczna i bardzo zaskakująca. Mimo, że spotkałam się z wieloma książkami, w których był motyw zaginięcia dziecka, to ta wydała mi się bardzo oryginalna- z zupełnie inaczej przedstawionym motywem, niż wszystkie tego typu książki, ze względu na czas trwania akcji. Bohaterka nie potrafi pogodzić się z tą stratą, mimo że śledztwo policji już dawno jest zakończone, bo chłopak ostatni raz był widziany około 10 lat temu. Dobrze się ją czytało i szybko się wciągnęłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
44,92 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego