Przypadki. Robert Janowski (okładka  twarda, 11.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Robert Janowski pierwszy raz tak otwarcie opowiada o swojej karierze i codziennym życiu, blaskach i cieniach show-biznesu i cenie, jaką przychodzi zapłacić za wielką popularność.

Miał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs chopinowski,  jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej.
Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię, bo chciał leczyć zwierzęta muzyką. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.

Występował w Oddziale Zamkniętym, a gdy spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze.
Uciekł z eliminacji do musicalu Metro, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.

Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim
uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”

Ta książka udowadnia, że wszystko w życiu jest możliwe.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1113212470
Tytuł: Przypadki. Robert Janowski
Autor: Janowski Robert , Szabłowska Maria
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 224 x 30 x 144
Indeks: 17894319
średnia 4,2
5
10
4
10
3
2
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
23-10-2017 o godz 16:36 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka godna polecenia i to nie tylko dla fanów "Jaka to melodia". Fajnie się czyta, książka wciąga i bardzo przystępna forma tzn.wywiadu .Ciekawe opowieści o polskiej muzyce i muzykach .Polecam!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-11-2016 o godz 08:08 przez: salaiza

Co wiesz o Robercie Janowskim ?
śpiewał w pierwszym , słynnym składzie Metra
prowadzi quiz „JAKA TO MELODIA” już nie wiadomo jak długo
żona „złodziejka futer”
W zasadzie tyle o nim wiemy. I już. Choć jego twarz spogląda na nas blisko trzydzieści lat zarówno z ekranów telewizorów jak i kinowych .

Sięgnęłam po ten wywiad -rzekę bo lubię biografię oraz autorka wywiadu- Maria Szabłowska , osoba niezwykłej wiedzy i kultury, dawniej współprowadząca program „Wideoteka dorosłego człowieka” gwarantowała mi kawał rzetelnej pracy dziennikarskiej i po prostu prawdę. A Janowski ... hmm powiedzmy był dla mnie średnio ciekawy. Błąd. Mój błąd. Złe nastawienie.

Życiem Roberta Janowskiego od początku rządził przypadek. Syn lotnika i klasycznej pani KO ( kulturalno -oświatowca) , swoje pierwsze stałe miejsce znalazł na blokowisku w Sochaczewie,gdzie wraz z siostrą jak większość jego rówieśników, biegał cały dzień po podwórku, socjalizował się na trzepaku, pierwsze miłości i nienawiści, klasyczna przeszłość dziecka z kluczem na szyi. Muzykalny był więc dość szybko zapisano go do szkoły muzycznej , gdzie po zaledwie kilku latach dostał najlepszego dostępnego nauczyciela do opieki – gdyż był nadzieją na polską reprezentację w Konkursie Chopinowskim. Jednak.... długie godziny przy fortepianie , egzaminy , pokazy dla chłopaka o niskiej samoocenie (!) , trochę nieśmiałego , z kompleksami okazały się progiem zbyt wysokim. Nie wytrzymał i uciekł. Choć muzyka pociągała go bardzo.

Czego to Robert Janowski w życiu robić nie chciał? Życiem jego rządził przypadek i teraz po lekturze książki -wywiadu stwierdzam ,że miał szczęście do spotykania na swej drodze dobrych ludzi po prostu .
No więc uciekł z tej szkoły muzycznej , do średniej poszedł ale też miłością do puzonu nie pałał, trochę piłkę kopał, trochę u mamy na deskach teatralnych się udzielał, w szkolnych przedstawieniach, do końca nie wiedział , czego chce. Zamiast więc do szkoły teatralnej poszedł na ... weterynarię, wiedziałeś?
Studia zdrowo przeciągnął ;-) W sumie trwały z 8 lat ale... w tym czasie założył pierwszą swoją kapelę „Sekcja Zwłok”, pisał muzykę, teksty , wiersze i .... spotkał kogoś, kto zmienił jego życie., Jonasza Koftę. I tak pierwszy raz Janowski zaproszony został do współpracy w musicalu o tematyce młodzieży uzależnionej od narkotyków. Ale ... przecież był to czas ciężkiego PRL -u i wg naszej władzy problem narkomanii nie istniał...
W każdym razie po tym musicalu schemat dealera, ćpuna i rockmana ciągnął się wiele lat za Janowskim – bo i grał takie postaci w filmach , musicalach jak i w teatrze. Trafił do Metra – które diametralnie odmieniło jego życie.
Nie chcę tu streszczać wywiadu ani opowiadać życia Janowskiego. Chcę zachęcić cię do sięgnięcia po prostu po ten wywiad. Warto .

Przeczytałam to w jeden dzień. Miałam wrażenie ,że siedzę przy jednym stoliku z kubkiem parującej herbaty z Marią Szabłowską , która swoim ciepłym i spokojnym głosem zadaje pytania , na które z lekko odchyloną głową , ciepłym uśmiechem na ustach , równie spokojnym głosem odpowiada Robert Janowski. I taki wywiad słodko-gorzki pokazuje nam człowieka , który choć codziennie patrzy na nas z ekranu , jest zupełnie kimś innym niż nam się wydaje.
Oprócz tego ,że poznajemy go od strony rodzinno -prywatnej, jako osobę skromną, nieśmiałą, z kompleksami i zahamowaniami , mamy okazję zobaczyć też jak naprawdę wyglądały wydarzenia których bardzo wypatrzony obraz przedstawiły nam media.
Dlaczego tak wielki sukces METRA w Polsce nie przekłuł się na sukces międzynarodowy?
Jak tworzy się sukces na Broadway'u w oparciu o ustalenia finansowe
jak nasza narodowa cecha „ZAWIŚĆ” potrafi dobić całkiem dobrze zapowiadających się ludzi
Jak wygląda praca w showbiznesie?
Czy Janowski jest milionerem?
Czy fakt zawierania trzech małżeństw to efekt nadmiernych możliwości czy celebryctwa?
Jakim jest ojcem?
Dlaczego tyle lat prowadzi już „Jaka to melodia” i jak wygląda praca nad quizem?
Jak i dlaczego pseudodziennikarzyny z FAKT-U, PUDELKA itp. potrafią zrobić piekło w domu i rodzinie celebryty i czy jest szansa na obronę własnej twarzy ?
Jak wygląda życie Janowskiego na co dzień ? Czy jest szczęśliwy ? Czy ma satysfakcję?


Warto sięgnąć po ten ciepły wywiad , bo poznacie go zupełnie z innej strony. Sama jestem zdziwiona do teraz i nie przypuszczałam ,że go polubię ;-) Włączając JEDYNKĘ i spoglądając w oczy prowadzącego „Jaka to melodia” będę miała świadomość ogromu pracy , jaką w to wkłada oraz zdecydowanie zmienię swoje nastawienie . Mógł być wielkim showmanem , mógł zostać w Ameryce, mógł grać w największych musicalach. Pisze wiersze całe życie, jest weterynarzem, dyplomowanym aktorem, coachem, wspiera dzieci z niezamożnych , wiejskich środowisk przez własną fundację , zbiera stare instrumenty , remontuje je i rozdaje dzieciom, których na to nie stać,. wpływa na losy ludzi choć tego nie wiemy.


Chcesz pójść na wirtualną kawę z Janowskim? Masz więc okazję. Czytaj . Jak i ja to zrobiłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
21-11-2016 o godz 18:23 przez: Urszula Minarczuk
Mogę się założyć, że prawie wszyscy znają Roberta Janowskiego. Jeśli nawet w pierwszym momencie ktoś nie będzie kojarzył, wystarczy tylko powiedzieć „Jaka to melodia”, a wszystko staje się jasne. Dla większości z pewnością pan Robert to tylko i wyłącznie „ten pan od melodii”, ale dla mnie to przede wszystkim Janek z Metra i właśnie dla tej kreacji zdecydowałam się na zapoznanie się z jedną z najnowszych pozycji wydawnictwa Znak, mianowicie z książka Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską.

Sam tytuł nie jest bez przeczyny. Świeżo po lekturze nie mogłam pozbyć się wrażenia jakby życie pana Roberta naprawdę składa się z przypadków, które w większości szczęśliwym zbiegiem okoliczności zawsze wychodzą naszemu „bohaterowi” na dobre. Muszę się przyznać, że podczas czytania raz czy dwa razy głośno westchnęłam szepcąc pod nosem: „ja też bym tak chciała”.

Książka to typowy wywiad-rzeka. Po raz pierwszy miałam okazję zapoznać się z taką formą i w sumie jak na pierwsze spotkanie to oceniam je dobrze. Myślałam, że trudności sprawi przestawienie na właśnie taką skonstruowaną lekturę, ale naprawdę całkiem miło się to czytało. Być może to zasługa samego pana Roberta, który w bardzo przystępny sposób przybliżył czytelnikom swoją historię. Słowa uznania należą się również pani Marii, która poważnie podeszła do wyboru pytań, nadając całemu wywiadowi jedną logiczną ciągłość.

Jak już wcześniej wspomniałam pan Robert zawsze będzie dla mnie Jankiem z Metra i zawsze będę miała do niego ogromny sentyment. W tym momencie pozwolę sobie na małą prywatę. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego musicalu, czy to na żywo, czy w Interncie, to koniecznie nadrabiajcie! To naprawdę wspaniała, polska produkcja, której nie powinniśmy się wstydzić; którą śmiało możemy się chwalić i która miała ogromną szansę stać się światowym hitem, wystawiana była w końcu na samym Broadway’u (a żeby dowiedzieć się dlaczego tak się nie stało musicie zajrzeć do recenzowanej książki). Ja miałam przyjemność być na spektaklu gdzie Janka grał świetny Jan Traczyk, ale mimo wszystko pozostanę wierna pierwszej obsadzie z fantastycznym Robertem Janowskim, genialną Edytą Górniak i zjawiskową Kasią Groniec.

Z lektury wyłania nam się obraz niezwykle pozytywnego, ciepłego i skromnego artysty, który próbuje w każdym z podejmowanych projektów dać z siebie 150%. Mimo, że można odnieść wrażenie, że w życiu wszystko łatwo do niego przychodziło, to jednak pan Robert ma spory bagaż również tych niezbyt przyjemnych doświadczeń – wychowywał się bez ojca, ma za sobą dwa rozwody, walkę o dzieci w sądzie i rozprawy przeciwko plotkarskim gazetom.

W moim odczuciu krzywdzące jest patrzenie na Jankowskiego jedynie przez pryzmat programu „Jaka to melodia”, ponieważ to naprawdę utalentowany artysta, który ma na swoim koncie całkiem pokaźny dorobek artystyczny – płyty, role teatralne i liczne recitale.

Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską to pozycja dobra na jesienny wieczór z książką, kocem i kubkiem herbaty. Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, a sam język i konstrukcja lektury to tylko ułatwia. Jeśli ktoś chce bliżej poznać pana Roberta to zdecydowanie polecam, ale jeśli ktoś szuka czegoś niezobowiązującego i lekkiego to również nie powinien być zawiedziony. Ja sama będę miło wspominała moje spotkanie z Przypadkami…, ale osobiście wolę jednak inną literaturę i stąd też taka, a nie inna ocena.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
02-11-2016 o godz 22:49 przez: Agata
Maria Szabłowska, współautorka słynnej „Wideoteki dorosłego człowieka” namówiła na rozmowę i zwierzenia znanego aktora, muzyka i dziennikarza, Roberta Janowskiego. Zapis tego, o czym opowiedział, można przeczytać w książce „Przypadki. Robert Janowski jakiego nie znacie”. Ten wywiad to nie lada gratka zarówno dla fanów musicalu „Metro”, twórczości muzycznej i aktorskiej Janowskiego, jak i miłośników programu „Jaka to melodia?”. Artysta uchylił drzwi do swojego prywatnego życia, a przy okazji ujawnił kulisy licznych artystycznych przedsięwzięć, w jakich brał udział.

Robert Janowski, choć dziś kojarzony jest głównie z popularnym programem TVP1 („Jaka to melodia?” z Janowskim w roli gospodarza pojawia się na ekranach od 19 lat!), kilkanaście lat temu rozpoznawany był przede wszystkim dzięki swojej działalności scenicznej. Janowski to wszechstronny artysta, poeta, piosenkarz i kompozytor. Współpracował z Jonaszem Koftą, wcielał się w główną postać w kultowym musicalu „Metro”, wydał kilka płyt, pojawiał się w filmach i serialach. Okazuje się jednak, że o realizację swoich artystycznych marzeń Robert Janowski musiał zawalczyć, bo za namową mamy porzucił starania o upragnioną szkołę aktorską, został weterynarzem i nawet nabrał w tym zawodzie sporo praktyki. I chociaż wydawało mu się, że droga do sceny jest już dla niego zamknięta, przeznaczenie i tak poprowadziło go do teatru.

Portret Roberta Janowskiego, jaki wyłania się z rozmowy, prezentuje człowieka bardzo skromnego, utalentowanego, pracowitego i ludzkiego. To kochający ojciec, lojalny pracownik, artysta zaangażowany we wszystkie aktywności, których się podejmuje. Robert Janowski już w dzieciństwie zaczął poznawać trudy codziennego życia, wychowywał się bez ojca, szukał zrozumienia w osiedlowym środowisku rówieśniczym. Ma za sobą dwa rozwody, lata ciężkiej pracy i wyczerpującą walkę z brukowcami, które w poszukiwaniu taniej sensacji opluwały jego rodzinę, zwłaszcza ukochaną partnerkę. Mimo tego nie traci optymizmu, poczucia humoru i wiary w ludzi. Jak sam mówi, wiele wspaniałych doświadczeń w jego życiu to wynik przypadków, szczęśliwych zrządzeń losu, które przyjmował z akceptacją i otwartością. Janowski daje swoim fanom pozytywny przekaz – nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, warto być dobrym człowiekiem i uśmiechać się do życia. Dzięki temu szczęście z całą pewnością nas odnajdzie.

Chociaż książka nie należy do literatury, która zmienia spojrzenie na świat i nie pozwala o sobie zapomnieć, warto poznać bliżej Roberta Janowskiego, który przecież niemal każdego dnia gości w domach milionów Polaków. Tym bardziej, że system wartości artysty zasługuje na rozgłos i chwilę czytelniczej uwagi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-03-2017 o godz 20:03 przez: egao
Odłóżmy na bok plotki i przyjrzyjmy się postaci, jaką jest prezenter prowadzący program „Jaka to melodia?”. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu przez Marię Szabłowską dowiemy się o nim wielu rzeczy, o których bez cienia wstydu opowiada szczerze i z przymrużeniem oka. To człowiek, który miał za sobą wiele wzlotów i upadków, tak jak każdy z nas. Praktycznie już od dziecka był pod okiem mamy, która chciała, aby miał jak najlepsze życie i płatny zawód. Który rodzic o tym nie marzy, aby ich dziecko miało świetlaną przyszłość? Robert imał się wielu rzeczy. Od zostania pianistą do odkrycia w sobie powołania do pomagania zwierzętom, kończąc na ścieżce muzycznej i aktorskiej w filmach i w teatrze. Opowiada w wywiadzie każdą część życia zawodowego w szczegółach, które nas zaszokują, zasmucą, a nawet rozbawią do łez. Jest to osoba, która nazywana jest celebrytą, a jak dobre wiemy, to słowo kojarzy się niezbyt dobrze. Miał za sobą wiele przykrości związanych z mediami, które rozsiewały historie z nieprawdziwych źródeł o jego życiu. Okazuje się, że bycie popularną osobą naprawdę często przynosi fatalne skutki. Co obecnie robi poza prowadzeniem programu rozrywkowego? Czego nauczyło go doświadczenie przez te wszystkie lata? Jak radzi sobie jako weekendowy ojciec? A co najważniejsze, co go skłoniło do założenia programu „Jaka to melodia”i jak wpłynął on na innych Polaków, którzy sami byli jego uczestnikami? O tym również przeczytamy w wywiadzie. Jeszcze przed sięgnięciem po biografię Roberta Janowskiego, kojarzyłam go tylko z filmów i programu „Jaka to melodia?”. Okazuje się, że to jest naprawdę pozytywny człowiek, o pięknej duszy, który dla niejednych stał się autorytetem. To właśnie on jest znany z musicalu „Metro”, o którym do dziś jest tak głośno. Codziennie przed telewizorami gości w domach milionów Polaków. Książka mocno mnie zaskoczyła, bowiem myślałam, że to będzie kolejna zwykła opowiastka o życiu zwykłego człowieka. „Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską” - To obowiązkowa lektura dla zagorzałych fanów i ludzi, którzy chcą bliżej poznać Roberta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2016 o godz 20:05 przez: Ania

Wielu z nas twierdzi , że życie składa się wyłącznie z przypadku. Samo życie napisało scenariusz do tej książki, ale ono nie zostało wyreżyserowane przez autora Roberta Janowskiego. Brak autorytetu u ojca, właściwie brak z kontaktu z nim zdecydował o tym, że dalsze losy potoczyły się właściwie z przypadku. Pan Robert nigdy nie zawiódł się na mamie, właściwie to ona mu pokazała świat artyzmu. Wspaniała podróż w zaprezentowanym wywiadzie jest szczerą rozmową z Panią Marią Szabłowską , wspaniałą dziennikarką radiową, telewizyjną, współprowadzącą program muzyczny „Wideoteka dorosłego człowieka” zobrazowała doskonale tą książkę pytania do samego autora. Dzięki tej książce można wiele się nauczyć ,że prawdziwe życie gwiazdy telewizji do łatwych nie należy. Presja dziennikarzy, nie wiadomo czy praca będzie w zawodzie muzyka, aktora, pedagoga, weterynarza. Pan Robert nigdy się nie poddał, pomimo, że miał obawy czy dany projekt muzyczny, aktorski się uda. Praca jako weterynarza pomogła mu w pracy , gdyż nabrał doświadczenia w tym niełatwym zawodzie. Występ w musicalu „Metro” stał się cząstką życia o której nigdy nie zapomina pomimo złych wspomnień z tym związanych. Jest weekendowym tatą, ale zawsze towarzyszy swoim dzieciom Makaremu, Anieli i Toli. Robert Janowski posiada doskonały kontakt z ludźmi, uśmiech , skromność, szacunek dla ludzi i posiada duszę artysty pomaga innych chcącym zaistnieć na rynku muzycznym. Program „ Jaka to melodia?” stał się programem rozrywkowo – edukacyjnym. Czytając tą książkę drogi czytelniku odkryjesz wiele tajemnic o autorze. Osobiście zapraszam Cię do jego poznania. Warto się o tym przekonać. Odpowiedź nasunie się sama po przeczytaniu ostatniej strony, która stanowi prawdziwy majstersztyk twórczości autora Roberta Janowskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2017 o godz 20:55 przez: Kamila Szymańska
Kiedy planujemy swoją przyszłość i karierę, szukamy zawodu, który da nam stabilizację i bezpieczeństwo finansowe. Nawet jeśli nie do końca jest on naszą pasją, to próbujemy go polubić. Jednocześnie nie dostrzegamy naszych umiejętności i cichych sygnałów świadczących o prawdziwym powołaniu. Robert Janowski podczas rozmowy z Marią Szabłowską przyznaje, że muzyka, chociaż początkowo nielubiana, pojawiała się w jego życiu jak przebłysk. Czy wydawało mu się, że nie ma szans, aby muzyka stała się pomysłem na życie? Czy też zdrowy rozsądek podpowiadał „wybierz bezpieczną przyszłość weterynarza, a nie artysty”? Czy rola w Metrze, praca w teatrze i prowadzenie programu telewizyjnego rzeczywiście było przypadkiem czy też przeznaczeniem, od którego nie dało się uciec? Wybory w sferze zawodowej pociągają jednak za sobą również wybory w sferze prywatnej. Często jeden z tych obszarów zaczyna dominować, chociaż zdrowy rozsądek każe również na ścieżce kariery znaleźć czas na siebie prywatnie. Również przed takim dylematem stanął Robert Janowski, którego życie prywatne wcale nie było usłane różami. Czy to kolejne przypadki? Czy również naturalne przeznaczenie, od którego nie da się uciec? Wywiad – rzeka Marii Szabłowskiej z Robertem Janowskim motywuje do przemyśleń, czy w życiu zawodowym i prywatnym należy kierować się zdrowym rozsądkiem czy też należy dać się ponieść marzeniom i realizować swoje pasje. Nie wszystko da się zaplanować, ale warto być wrażliwym na sygnały i zaskakujące szanse. Zaufaj przeznaczeniu. Rzadko czytuję książki będące wywiadami, a jeszcze rzadziej biografie – jednak ta książka przypadła mi do gustu i przeczytałam ją bardzo szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-04-2017 o godz 17:20 przez: Aleksandra Kot
Myślę, że postać Roberta Janowskiego nie jest Wam obca. W końcu kto z nas nie oglądał kiedyś programu "Jaka to melodia?"? Nie wiem jednak jak Wy, ale ja zasadniczo kojarzyłam jego postać tylko z tym programem. Owszem, kojarzyłam, że ma jakieś tam piosenki, ale generalnie nic o jego karierze nie umiałam powiedzieć. W tej książce, która ma formę wywiadu-rzeki, można dowiedzieć się wiele o historii jego sukcesu. Myślę, że jest to wartościowe, gdyż to sam Robert Janowski opowiada nam o tych wszystkich zdarzeniach. Aż trudno uwierzyć jak wiele zawdzięcza on przypadkom, które szczęśliwie zawiodły go tu gdzie jest. Szczerze przyznam, że nie lubiłam go za bardzo. Kojarzył mi się tylko ze swoimi popisami w programie "Jaka to melodia?", które wydawały mi się jego przechwałkami i "parciem na szkło". Po przeczytaniu tej książki zmieniłam o nim zdanie. Trzeba przyznać, że wiele osiągnął i brał udział w cudownych przedsięwzięciach. Niektóre z nich niestety są już nieco zapomniane, bądź zupełnie nie znane dla młodszych osób. Warto o nich poczytać, a może to nawet skłoni do wysłuchania jakiś dawno nieodświeżanych utworów...? Sama książka jest napisana bardzo lekkim stylem. Maria Szabłowska w zasadzie tylko pomaga usystematyzować rozmowę, a Robert Janowski opowiada o swoim życiu, swoich doświadczeniach, zbiegach okoliczności, które sprawiły, że znalazł się tu, gdzie jest. Może nie jest to literatura górnych lotów, ale bardzo szczera, prawdziwa historia. Warto ją poznać i poznać osobę, którą tak często oglądamy na ekranach naszych telewizorów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2016 o godz 21:41 przez: Margaretkaw
Robert Janowski...
wiele z nas kojarzy go jako prowadzącego popularny teleturniej "Jaka to melodia?". Z lektury dowiecie się jaką rolę w jego życiu odegrał splot okoliczności nazywany powszechnie przypadkiem.
Książka przybliża postać Roberta Janowskiego, który na co dzień pozostaje osobą skromną, ale nie pozbawioną pasji i planów na życie. Otwarcie opowiada o licznych "przypadkach", które zadecydowały o jego losach. Bohater wywiadu marzył o wygranej w międzynarodowym konkursie pianistycznym oraz ukończeniu szkoły teatralnej, ale życie zweryfikowało jego plany. Nie został słynnym laureatem konkursu szopenowskiego, a po ukończeniu szkoły średniej postanowił studiować weterynarię, aby wprowadzić muzykoterapię do zakresu leczenia zwierząt.

Lektura tekstu pozwoli także na uzyskanie odpowiedzi na pytania jaki jest Robert Janowski oraz czy sława, którą osiągnął daje mu szczęście i poczucie spełnienia?
Możemy z niej wynieść naukę, że w życiu każdego człowieka jest mnóstwo przypadkowych sytuacji czy decyzji podejmowanych pod wpływem chwili. To od nas zależy czy wybierzemy właściwą drogę i chociaż nie możemy przewidzieć jakie przygody nas czekają, w życiu najważniejsze jest to, aby czerpać z niego jak najwięcej.

Książki biograficzne ciekawiły mnie odkąd pamiętam. Oczywiście wiele zależy od opisywanej postaci oraz autora, ale uważam, że każdego bohatera można przedstawić w ciekawy sposób, jak to zrobiła w wywiadzie z Robertem Janowskim dziennikarka Maria Szabłowska.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-11-2016 o godz 08:09 przez: Dorota Jaroszewska

Ciekawa rozmowa o życiu, którą czyta się jednym tchem, z której można dowiedzieć się bardzo wiele o życiu osobistym, a przede wszystkim o drodze zawodowej Roberta Janowskiego.
Pan Janowski zaprasza nas do swojego życia, ale nie epatuje szczegółami, "nie pierze publicznie swoich brudów", chroni najbliższych - sam decyduje co i ile na dany temat chce opowiedzieć.
W rozmowie najwięcej miejsca poświęcone zostało zawodowej aktywności Roberta Janowskiego. Bez lukru Janowski opowiada o używkach i rockandrollowym życiu w trasie zespołów w latach 80, zabiera nas za kulisy programu "Jaka To Melodia" oraz (co dla mnie, fanki "Metra" szczególnie cenne!) zdradza wiele szczegółów na temat musicalu. Wspomina jak "Metro" powstawało, jak się w nim/przy nim pracowało, a także jak nieelegancko zakończyła się Jego współpraca z Januszem Józefowiczem. Możemy dowiedzieć się wiele o atmosferze panującej w ekipie "Metra", a także o tym komu i dlaczego musical nie spodobał się na Broadwayu - dla wielbicieli musicalu pozycja obowiązkowa! Również ci, którzy marzą o zawodzie weterynarza powinni sięgnąć po "Przypadki" - Janowski opisując swój chrzest w zawodzie oraz codzienną praktykę weterynaryjną pokazuje, że jest to zawód piękny, ale niełatwy i "pachnący inaczej"...

Rozmowa Janowskiego i Szabłowskiej to wydana przez Wydawnictwo "Znak Litera Nova" nowość na rynku księgarskim, to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy lubią biografie i tzw."wywiady rzeki" Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-12-2016 o godz 12:27 przez: fantasmagoria2
Kim jest Robert Janowski? Skąd miliony Polaków znają jego nazwisko? Mimo że kojarzony przede wszystkim z programu „Jaka to melodia”, to Janowski jest również aktorem i wokalistą, którego niektórzy pamiętają jeszcze z kultowego Metra grywanego w Teatrze Buffo.
Rozmowa z Marią Szabłowską dotyka wielu zakulisowych aspektów życia celebryty, odkrywa jego naturę, przybliża jako człowieka, który po zejściu ze ekranu telewizorów, przeżywa życiowe przypadki, jak każdy człowiek. Ma marzenia, rozterki zawodowe i prywatne. Skończył weterynarię i leczył zwierzęta… muzyką. Z kolejnymi kartami wywiadu-rzeki wyłania się obraz człowieka skromnego, wrażliwego i pracowitego. Postać Szabłowskiej również okazuje się nieprzypadkowa – dziennikarka radiowa i telewizyjna, przez wiele lat prowadząca kultowy program „Wideoteka dorosłego człowieka” – perfekcyjnie dobiera pytania i buduje spójną opowieść.
W dobie wszechobecnego hygge i szukania małego szczęścia w każdej chwili książka „Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie” to świetny sposób na zimowy wieczór z książką, kubkiem kakao i zapachową świeczką. Postać Marii Szabłowskiej również okazuje się nieprzypadkowa – dziennikarka radiowa i telewizyjna, przez wiele lat prowadząca kultowy program „Wideoteka dorosłego człowieka” – perfekcyjnie dobiera pytania i buduje spójną opowieść.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-11-2016 o godz 22:06 przez: Aga Budyta
Robert Janowski w rozmowie z Marią Szabłowską utwierdza czytelników – widzów swojego programu, że ciepłym, wrażliwym człowiekiem jest nie tylko na ekranie telewizora, ale i w życiu codziennym. Opowiada o swoim dzieciństwie, początkach kariery artystycznej i udziale w musicalu „Metro”. Za niezwykłą popularnością, jaką przyniosła Janowskiemu rola w tym spektaklu, kryje się tytaniczna praca, ale też i wielki entuzjazm dla sztuki. Dowiadujemy się o przygotowaniach i próbach, pierwszych sukcesach, ale też i nieudanym występie na Broadwayu. Książkę czyta się jednym tchem, pełno w niej anegdot, historyjek, ale nie tanich sensacji. Janowski choć w pewnym sensie jest celebrytą, wymyka się wszystkim schematom: nie szuka niepewnej sławy, miejsca na pierwszych stronach tabloidów ani łatwego zarobku, tylko robi to co kocha i czerpie z tego radość. Wiele i pięknie opowiada też o swojej rodzinie, szczególnie dzieciach, które, mimo że rozstał się z ich matkami, zdecydowały się mieszkać z tatą. Dobrze, że w dzisiejszym świecie można coś osiągnąć i zdobyć popularność robiąc coś z pasją i będąc autentycznym. Polecam lekturę wszystkim, którzy chcą poczuć optymizm i ciepło Roberta Janowskiego, nawet jeśli nie byli fanami musicalu „Metro” czy nie są widzami programu „Jaka to melodia”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-11-2016 o godz 15:00 przez: barbadoks

"Przypadki" Robert Janowski
Po przeczytaniu tej książki zadałam sobie pytanie, co myślę o tej książce? Na odpowiedź nasuwa się spostrzeżenie ze świat, w którym żyjemy jest pełen niespodzianek zarówno tych dobrych jak i złych. Świat, w którym potrafimy być szczęśliwi, a zarazem bardzo samotni. Nasz bohater opowiada w niej o przypadkach, które w jego życiu odegrały znaczącą rolę. Dzięki nim jest tym, kim jest i robi to, co kocha. Choć ścieżka jego kariery była bardzo kręta odnalazł swoje miejsce docelowe. Przykre w tej historii jest to, że spotyka go kara w postaci nagonki na jego dość spokojne życie. Bez fleszy, blichtru i lansu. Z pewnością jest on osobą bardzo kolorową. Lekko opowiada o swoim życiu, uchylając rąbka tajemnicy na świat, który znamy tylko z jednej strony ekranu. Nie udaje, jest w tym wszystkim prawdziwy, co bardzo do niego pasuje. Przypadki wpisały się w jego życie z pewnością nie bez znaczenia. Książka daje do myślenia, co w życiu jest na prawdę ważne. I może warto się nad tym chwilę zastanowić. Zdecydowanie polecam. Postać pana Roberta w dalszym stopniu jest przeze mnie bardzo dobrze odbierana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-11-2016 o godz 13:30 przez: magdag
Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie to wyjątkowa pozycja na półkach księgarni. Tytuł sugeruje, że życie Janowskiego faktycznie pełne było przypadków, ale – co zresztą jest ukazane w książce – to przecież nie sam przypadek decyduje o tym, gdzie się znajdziemy: w duż¬¬ej mierze ma na to wpływ nasza upartość, niepoddawanie się słabościom i mnóstwo ciężkiej pracy. Poznajemy wszystkie najważniejsze punkty zwrotne w zawodowym życiu Roberta – spotkanie Jonasza Kofty, angaż w Metrze, niespełniony amerykański sen, mariaż z aktorstwem, prowadzenie – wciąż cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem – programu rozrywkowego. Sporo też dowiadujemy się o życiu prywatnym Janowskiego – począwszy od dzieciństwa i lat młodzieńczych, po czasy studenckie, rozpad kolejnych małżeństw i narodziny dzieci. Umiejętne prowadzenie rozmowy przez Marię Szabłowską zaowocowało niezwykle ciekawą książką, od której wprost nie można się oderwać! Polecam nie tylko fanom programu Jaka to melodia i talentu Janowskiego, ale i wszystkim tym, którzy cenią dobrze napisane biografie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-11-2016 o godz 09:00 przez: anetta domańska-traczyk
„Przypadki Robert Janowski jakiego nie znacie” to książka, która zaskoczyła mnie najbardziej spośród wszystkich przeczytanych w ostatnim czasie. Wywiad czyta się „jednym tchem”. Dzięki niemu nie tylko poznajemy Roberta Janowskiego, ale również realia czasów,
w których przyszło mu żyć i robić karierę. Na przykładzie „Metra” wiemy, że sztuka sama może się obronić, ale może ją zabić walka o pieniądze. Może ją zniszczyć jedna recenzja wpływowego krytyka, który kształtuję gusta wielu ludzi. Z książki wyłania się człowiek realizujący swoje marzenia, bez przerwy bez chwili wytchnienia, bo najgorszą rzeczą jest
z nich zrezygnować. I to co dla mnie jest najważniejszym wnioskiem: należy najlepiej jak się potrafi realizować najważniejszą życiową rolę- rolę rodzica. A dzieci to nasza nieśmiertelność, dzięki nim nigdy nie odchodzimy całkowicie. I nigdy nie należy rezygnować z poszukiwania miłości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-12-2016 o godz 14:42 przez: Barbara
"Przypadki" to rozmowa Roberta Janowskiego z Marią Szabłowską, podczas której opowiada on o swoim dzieciństwie, marzeniach i obecnym codziennym życiu zawodowym oraz prywatnym. Miał zostać wielkim pianistą, wygrać konkurs Chopinowski, następnie piłkarzem, później aktorem. Ostatecznie poszedł na weterynarię by leczyć zwierzęta muzyką. Nie porzucił jednak marzeń by zostać artystą. Już na studiach założył zespół Sekcja Zwłok, późniejsza Sekcja Z. Występował w Oddziale Zamkniętym, śpiewał,
komponował, pisał wiersze. Zdał egzamin aktorski. Dużą popularność przyniosła mu główna rola w musicalu Metro. W książce jawi się on jako człowiek bardzo skromny, pracowity, kochający ojciec. Dementuje plotki rozpowszechniane przez tabloidy dotyczące prywatnego życia, opowiada o swojej nowej żonie. Książka warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-11-2016 o godz 00:19 przez: kejiti
“Przypadki” to niezwykła rozmowa ze zwyczajnym człowiekiem. Robert Janowski w otwarty sposób mówi o swoim życiu, sposobie myślenia, przygodach i planach na przyszłość. Jego opowieść rzuca zupełnie nowe światło na człowieka, który większości z nas znany jest jako prowadzący programu “Jaka to melodia”. To opowieść o tym, co dla niego najważniejsze, o jego wielkiej pasji, o tym, co go niesamowicie wkurza i o licznych tytułowych przypadkach w jego życiu. Jego opowieść emanuje ciepłem i radością. Mnie ta książka zachęciła do czerpania jak najwięcej z każdej sytuacji, przed którą stawia mnie życie. Pokazuje, co można osiągnąć podążając za własną pasją oraz jak przypadkowe zdarzenia mogą zmienić bieg naszego życia. Doskonała lektura do pochłonięcia w jeden wieczór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-11-2016 o godz 17:16 przez: nicole72
Przeczytałam jednym tchem.Robert Janowski w rozmowie z Marią Szabłowską porusza wiele tematów.Od dzieciństwa,przez młodość,aż do chwili obecnej.Ciekawostki o których nie miałam pojęcia.I fakty,przedstawiane przez prasę kolorową całkowicie inaczej.Zachęcam do lektury.
Poza tym,co w książce, chciałabym przytoczyć małą anegdotę.Moja koleżanka dwa razy brała udział w programie ,,Jaka to melodia,,Raz wygrała finał odcinka.W telefonie ma zdjęcie z Robertem Janowskim.Pokazując je znajomemu zapytała:
-Wiesz kto to jest?
-Nie bardzo.
-Jak to-nie wiesz?Prowadzi ,,Jaka to melodia,,
-Aaaa...no faktycznie,właśnie miałem powiedzieć,że IBISZ...
Kurtyna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2016 o godz 17:45 przez: magdula
Tytuł tej książki jest trafiony w dziesiątkę. Zastanawiałam się cóż ciekawego mogło wydarzyć się w życiu człowieka znanego mi z telewizyjnego teleturnieju i musicalu „ Metro”. Okazuje się, że wiele. Niewiarygodne ile sytuacji w życiu zawodowym i prywatnym pana Janowskiego wydarzyło się przypadkiem. Jego życiorys byłby idealnym materiałem na film.
Książka napisana jest w formie rozmowy i moim zdaniem jest to jej wielki atut. Dodatkowym atutem jest fakt, że osobą pytającą jest Maria Szabłowska, zadająca pytania, które sam czytelnik chciałby zadać.
Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zagubiony Anioł
4.7/5
31,87 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł
4.7/5
41,62 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uspokój swój mózg
4.7/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Widnokrąg
5/5
38,15 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości
5/5
32,13 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Demonomachia
4.5/5
27,07 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców
4.7/5
26,68 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina
4.6/5
27,92 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie
5/5
91,95 zł
119,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko
4.7/5
36,92 zł
59,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego