Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom (okładka  twarda, 06.2022)

Oferta empik.com : 22,23 zł

22,23 zł 34,90 zł (-36%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka, która uczy empatycznej komunikacji: w rodzinie, w przedszkolu, na placu zabaw…

Szakal Feluś chętnie wypoczywałby w cieniu akacji w niezakłóconym spokoju. Jednak inne zwierzęta zamieszkujące sawannę też uważają akację za swój dom. Czy da się pogodzić ich potrzeby? Z pomocą skłóconym zwierzętom przychodzi żyrafa Teresa, której wielkie serce potrafi usłyszeć to, co kryje się pod osądami i atakującymi słowami.

Autorki inspirowały się metodą komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga, znaną na świecie pod nazwą Nonviolent Communication (NVC); seria powstała przy współpracy z certyfikowanymi trenerkami NVC.

Wciągająca opowieść zaprasza dzieci do fascynującego świata relacji; rodzice dostają do ręki konkretne narzędzie ułatwiające rozwiązywanie codziennych konfliktów w oparciu o zasady Porozumienia bez Przemocy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1292049724
Tytuł: Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom
Autor: Pellissier Caroline , Aladjidi Virginie
Tłumaczenie: Kuhn Joanna
Wydawnictwo: Papilon
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 32
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-06-15
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 240 x 5 x 200
Indeks: 41215647
średnia 5
5
28
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
28 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
16-06-2022 o godz 18:55 przez: Anonim
Za górami, za morzami, w gorącym, słonecznym kraju, rosło potężne drzewo akacji... - tak zaczyna się historia szakala Felusia, zebry Alberta, małpki Zyzia i żyrafy Teresy. Historia, choć krótka, jest bardzo bogata w treść. "Przestańcie się kłócić" to opowieść dla dzieci z serii" Porozumienie bez przemocy objaśnione dzieciom". Opowiadanie pokazuje w jaki sposób można rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy i zgodny z własnymi emocjami i potrzebami. Książka "Przestańcie się kłócić!" napisana została przez certyfikowane trenerki NVC (Non- Violent Communication) Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi i Kei Lam. Została wydana przez Wydawnictwo Papilon i z tego, co mi wiadomo, jest jedyną książką na rynku wydawniczym dla dzieci w myśl Porozumienia Bez Przemocy. Rozwiązywanie konfliktów nie jest prostą sprawą, a rozwiązywanie ich pokojowo jest jeszcze trudniejsze, szczególnie dla dzieci. Szakal Feluś to bardzo wybuchowy zwierzak, który chce zagarnąć akację tylko dla siebie. Nie jest jednak osamotniony, zarówno małpka Zyzia, jak i zebra Alberta również chciałyby przywłaszczyć akację na swoje potrzeby. Wybucha nie mała awantura. Z pomocą przychodzi żyrafa Teresa, która próbuje rozwiązać konflikt... Żyrafa nie znalazła się w tej opowieści przypadkowo. Język żyrafy to symboliczny przekaz komunikacji współodczuwającej, empatycznej. To język serca. Język szakala jest zatem komunikatem bezlitosnym, agresywnym, osądzającym, porównującym. Książeczka w przystępny i w łatwy dla zrozumienia sposób przekazuje podstawową esensję Porozumienia Bez Przemocy. Są to: wejście wgłąb siebie i zrozumienie swoich emocji oraz nazwanie tego, co mi potrzeba. "Czuję...., bo potrzebuję....". Przestańcie się kłócić to książeczka zdecydowanie godna polecenia, szczególnie dla przedszkolaków. Choć myślę, że sprawdzi się również w edukacji wczesnoszkolnej. Uczy rozwiązywania konfliktów na drodze pokojowej, pokazuje, czym jest empatia. Ponadto obrazuje, że każda nasza emocja jest próbą pokazania jakieś niespełnionej potrzeby.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-07-2022 o godz 12:28 przez: Ewelina
Kłótnie nigdy nie wróżą niczego dobrego. Wiedzą to dorośli i bardzo dobrze by było, gdyby wiedziały o tym też dzieci. Często bywa ucieczką od rozmowy, lub złością na myśl, że musimy się z kimś czymś podzielić. Niektóre dzieci nie lubią się dzielić, dlatego bardzo często dochodzi do kłótni a potem płaczu. Jak myślicie, czy jest jakiś sposób by tego uniknąć? Tutaj w rozwiązaniu tego problemu przychodzą szakal Feluś, zebra Albert, małpka Zyzio i żyrafa Teresa. Co prawda wpierw dojdzie do poważnej kłótni między postaciami, gdyż każdemu z nich bardzo podobała się cudowna akacja. Każde zaczęło twierdzić, że drzewo jest jego własnością i drugie nie ma do niej prawa. Szarpały się tak mocno, że nie spostrzegły, aż zaczęli krzywdzić gałęzie tego drzewka. Kiedy zaczęły z niej spadać liście mądra żyrafa Teresa postanowiła zainterweniować. Zapytała się ich, każdego z osobna, dlaczego uważa, że drzewo należy akurat do niego. Jak myślicie, czy każdy kochał je za to samo? Czy faktycznie istniał jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Może wpierw zamiast się kłócić należało zacząć właśnie od tego pytania? Jak dla mnie cudowna bajka, która naprawdę w bardzo prosty sposób zwraca uwagę i pokazuje jak szybko można rozwiązać każdą kłótnię. Dzieci same chętnie będą stosowały tą zasadę, gdyż jest bardzo prosta. Dobrym sposobem będzie przeczytanie im tej bajki i zadanie kliku prostych pytań, które od razu nam się nasuną po jej przeczytaniu. W ten sposób sprawdzicie czy słuchały bajki, czy rozumieją o co kłóciły się zwierzątka i kto rozwiązał ich problem. A na końcu zapytacie, dlaczego ich zdaniem nie warto się awanturować. Takie lekcje dobrego wychowania nawet trzeba wdrażać dzieciom, by wyrosły na mądre i spokojne szkraby. W innym wypadku to wy rodzice będziecie musieli wejść w rolę żyrafy Teresy i przypomnieć im tą bajkę. A wracać do niej można ilekroć zajdzie taka potrzeba. Priorytetem książki jest promowanie porozumienia bez przemocy. Dołączycie się do tej akcji?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2022 o godz 15:09 przez: Anonim
„Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom”. Kłótnia to taki dziwny stwór w dziedzinie komunikacji, że zarówno dorośli jak i dzieci często z niej korzystają. I jakby staje się to naszym „normalnym” odruchem w sytuacji, kiedy emocje biorą górę, zwłaszcza te bardzo negatywne i te, które rozpędzają się jak kula śnieżna i budują rozzłoszczone doznania. I po co? I dlaczego? I komu to potrzebne? Proste pytania, na które najtrudniej znaleźć odpowiedź. . Jako dorośli często korzystamy z kłótni, i niestety często nie potrafimy wyjść z niej obronną ręką. Nasze emocje są rozgniewane dosłownie na wszystko i wszystkich, a wtedy już tylko jeden krok do emocjonalnej katastrofy. A gdyby tak skorzystać z najprostszego rozwiązania, którego zresztą sami uczymy dzieciaki, że każda kłótnia powinna być zakończona zgodą, rozejmem. Nie powinniśmy w sobie dusić urazy, bo tylko ją dokarmiamy jak ptaszki na zimę. Zgoda to wielkie słowo, nie jest straszne, ale budzi respekt i wymaga wiele odwagi aby ją wprowadzić tuż po kłótni. . W takim przypadku zawsze pomocna będzie literatura, która ma na to swoje sprawdzone sposoby. I tak o to, Porozumienie bez Przemocy z pomocą zwierząt zamieszkujących sawannę, a konkretnie jedną z rosnących tam akcji w jakże „banalny” sposób pokazuje nam, jak szybko rodzi się kłótnia, do czego prowadzi, jak potęguje złość, gniew oraz negatywne emocje. A tutaj to już tylko jeden mały krok, aby z maleńkiego problemu wyrósł gigantyczny stwór, który zniszczy przyjaźń. Zatem koniecznie musicie sprawdzić, jak w takiej sytuacji poradzą sobie nasi bohaterowie szakal Feluś i Małpka Zyzio i co zaproponuje im żyrafa Teresa, której wielkie serce sprawi, że kłótnia zmieni się w zupełnie coś innego. . Bardzo dobra i wartościowa pozycja. Pięknie wydana, z twardą okładką, i niesamowitymi ilustracjami. Pomaga zrozumieć. Wspiera w edukacji. Daje radość z czytania i oglądania. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2022 o godz 10:24 przez: Natalia
"K Ł Ó T N I A wydała owoc - nazywa się ZGODA". Gdy emocje biorą górę i dochodzi do kłótni, w której często padają bardzo nieprzyjemne słowa (a między dziećmi nierzadko dochodzi do rękoczynów) o zgodę bardzo trudno. Jak zatem reagować, gdy konflikt przybiera na sile? Co zrobić, aby go rozwiązać? Podstawą dobrej, wartościowej komunikacji między ludźmi jest skupienie uwagi na uczuciach i potrzebach (zarówno swoich jak i naszego rozmówcy) oraz wyrażanie ich we właściwy, pozbawiony agresji sposób. Na tym właśnie opiera się POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY, którego autorem jest psycholog Marshall Rosenberg. Autorki "Przestańcie się kłócić" Caroline Pellissier oraz Virginie Aladjidi zainspirowane tą metodą komunikacji stworzyły książkę dedykowaną DZIECIOM, która ma pomóc w rozwiązywaniu konfliktów. Ta prosta historia pokazuje jaką moc ma szczera rozmowa, uważne słuchanie oraz rozumienie potrzeb innych. ☞☞☞ Szakal, zebra i małpa spędzają czas w cieniu akacji. Pewnego dnia spokój szakala, który chce uciąć sobie drzemkę zostaje zakłócony przez akrobacje małpki. Akacja staje się kością niezgody, gdyż każde ze zwierząt uważa je za swoją własność. Gdy zebra usuwa się w cień sporu, między pozostałą dwójką dochodzi do ostrej wymiany zdań i przepychanek. Na szczęście w porę pojawia się żyrafa, która swoją łagodną postawą i odpowiednio stawianymi pytaniami, zwraca uwagę przyjaciół na ich potrzeby. Fantastycznie zostały opisane tutaj emocje bohaterów. Dziecko bardzo szybko może je wychwycić i zrozumieć. Dlatego zwroty typu "wredna małpa" czy "wstrętny szakal" uważam tutaj za zbędne i omijam je podczas czytania mojemu synowi. Koniec książki zwieńcza krótkie podsumowanie całej historii wraz ze wskazówkami jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych oraz informacje dla rodziców o metodzie Porozumienia Bez Przemocy. Bo aby przestać się kłócić - trzeba prowadzić dialog, pełen empatii i uważnego słuchania♡
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2022 o godz 12:47 przez: Zabciaczyta
Każda kłótnia zazwyczaj nie przynosi niczego dobrego. Niezależnie od tego, czy jej uczestnikami są dzieci, czy dorośli schemat jest podobny. Osoby biorące udział w sporze są przekonane o swojej racji. Ostra wymiana zdań potęguje wzburzenie i uwalnia negatywne emocje. Padają niepotrzebne, często obraźliwe słowa, a nierzadko dochodzi także do rękoczynów. Czy można mówić o swoich potrzebach, oczekiwaniach bez krzyków i niepotrzebnej agresji? Na rynku wydawniczym ukazała się książka dla dzieci inspirowana metodą komunikacji Rosenberga. Ten amerykański psycholog, bazując na własnych doświadczeniach, opracował w latach 60. XX wieku ideę Porozumienia Bez Przemocy (ang. NonViolent Communication, NVC). Krótkie i niezwykłe przyjemne dla ucha opowiadanie pt. "Przestańcie się kłócić", powstało we współpracy z certyfikowanymi trenerkami Centere pour la Communication NonViolente. Fabuła książki jest niezwykle prosta i dzięki temu rozumiana przez małego czytelnika. W słonecznym kraju rośnie potężne drzewo akacji. W jej cieniu mogą wypoczywać zwierzęta. Tak też czynią bohaterowie owej historii. Szakal Feluś, zebra Albert oraz małpka Zyzio wspólne spędzają czas. Nadchodzi dzień, gdy jeden z bohaterów potrzebuje odpoczynku, wyciszenia, a jego kompani nie dostrzegają tej potrzeby i hałasują w najlepsze. Niespodziewanie pod akacją wybucha nie lada awantura. Na szczęście w pobliżu znajduje się żyrafa Teresa, która dzięki swojemu łagodnemu usposobieniu i odpowiednio zadanym pytaniom niejako wymusza na kłócących się zwierzętach, by opowiedziały o swoich potrzebach. Książka ta powinna znaleźć się na półkach każdego przedszkola. Jest ważną lekcją pokojowego rozwiązywania konfliktów. Uczy jak rozumieć emocje, motywuje do mówienia o swoich potrzebach i do jasnego wyznaczania granic. Pokazuje, że warto słuchać tego, co ma do powiedzenia druga strona. Lektura ważna i bardzo potrzebna. Polecam, bo warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2022 o godz 12:16 przez: Paulina Kaleta
Kto jest właścicielem majestatycznej akacji, która stoi na afrykańskiej równinie? Szakal Feluś, zebra Albert czy małpa Zyzio? Każdy z nich walczy. Każdy ma swoje powody… Wszyscy są źli i bardzo zdenerwowani. Z pomocą skłóconym zwierzętom przychodzi żyrafa Teresa, której wielkie serce potrafi usłyszeć to, co kryje się pod osądami i atakującymi słowami. Cóż za wspaniała książka. Fabuła może wydawać się bardzo prosta, gdy zwierzęta, które tak bardzo cieszyły się akacją, nagle zaczną walczyć o ustalenie, kto jest prawdziwym właścicielem. Naprawdę doceniam sposób, w jaki żyrafa Teresa zdołała, dzięki bardzo prostemu pytaniu, uświadomić początkującym awanturnikom, że muszą pomyśleć, zanim zaczną działać. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego druga osoba jest zła? Czy jesteś osobą optymistyczną, która idzie na wojnę, gdy tylko sprawy przybierają inny obrót? Bardzo doceniam prostotę pejzaży i wkomponowanie w nie tekstu. Obraz staje się wówczas podporą (bardzo dobrze zrobione) dla przekazu i umożliwia, dzięki inscenizacji zwierząt, utożsamienie młodych czytelników z doświadczaną sytuacją. Nadanie zwierzętom tej ludzkiej strony jest bardzo mądrym wyborem i będzie miało większy wpływ, przynajmniej na dzieci, niż moralizatorskie monologi, których wielkimi mistrzami są rodzice. Bardzo podobało mi się również używanie złożonych zdań z „trudnym” słownictwem, przynajmniej dla najmłodszych, ale także obecność pięknego arkusza wyjaśniającego, który zachęca rodziców do propagowania komunikacji bez przemocy w środowisku rodzinnym i szkolnym. To książka, którą powinni dostać w ręce wszyscy rodzice pragnący przekazać wartości, które są coraz bardziej zagubione. Autorom poprzez prostą opowieść o zwierzętach walczących o terytorium udaje się położyć podwaliny pod dyskusję pozwalającą na rozbrajanie konfliktów jeszcze przed ich wystąpieniem. Bardzo ciekawa publikacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2022 o godz 11:31 przez: Paulina
Jak się pokłócić, aby szybko dojść do porozumienia? Większość z nas jak się kłóci to lecą iskry, padają słowa, które nigdy nie powinny paść, a wręcz dochodzi do sytuacji kontaktu cielesnego [czytaj bójki 🙊]. Ale czy nie można się kłócić w jakiś bardziej cywilizacyjny "kulturalny" sposób? Oczywiście, że można i książka "Przestańcie się kłócić" @papilon_wydawnictwo chce nas tego nauczyć. A dokładniej występująca w niej postać żyrafy Reginy. Na sawannie rośnie ogromne drzewo akacji. Daje schronienie przed palącym słońcem, jej gałęzie dają możliwość uciec przed zagrożeniami z ziemi, a liście dają pożywienie. Wiele zwierząt może korzystać z jej dobrodziejstw, lecz coś niepokojącego się wydarzyło. Pewnego dnia Szakal oraz Małpa zaczęły się okropnie kłócić o to, do kogo tak naprawdę należy akacja. Każdy z nich uważał, że ma prawo wyłączności na drzewo. Nawet nieśmiała Zebra była przerażona, gdy dotarło do niej, że akacja mogłaby należeć do kogoś innego... Między zwierzętami dochodzi do poważnej bójki. Padają brzydkie słowa, lecą liście i gałęzie, nic nie wskazuje na to, aby zwierzęta doszły do porozumienia. Wtedy do akcji wkracza żyrafa. Na spokojnie, skubiąc sobie listki uspokaja kolegów, pokazując, że ich zachowanie doprowadza do zniszczeń drzewa oraz ich relacji. Bierze zwierzęta w kółeczko i pyta, dlaczego uważają, że potrzebują akcji na wyłączność. Wtedy każdy po kolei zaczął mówić, co mu daje drzewo. Poczucie bezpieczeństwa, odpoczynku, beztroski, zabawy czy pożywienia. Zwierzęta uświadamiają sobie, że teraz wiedząc jak każdy potrzebuje akacji, mogą podzielić się nią i wszyscy korzystać z jej dobrodziejstw. Książka warta uwagi, do przepracowania z grupą dzieci np w przedszkolu lub z własnym w domu. Napisana prostym językiem, zrozumiała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2022 o godz 20:44 przez: Betka666
To historia czworga przyjaciół i pewnego drzewa, które staje się kością niezgody. To opowieść o tym, jak ważna jest komunikacja i wyrażanie własnych uczuć. Ale to też narzędzie do tego, aby w waszej rodzinie porozumiewać się bez przemocy. Uwaga! Nie tylko dla dzieci 😉 Poznajcie szakala Felusia, zebrę Alberta, małpkę Zyzia i żyrafę Teresę. Wszyscy się przyjaźnią i żyją w cieniu ogromnej i pięknej akacji. Pewnego dnia, gdy Feluś chce odpocząć, przeszkadzają mu przyjaciele. No jak oni mogą hałasować, kiedy on potrzebuje chwili spokoju? Wywiązuje się kłótnia. Najpierw słychać podniesione głosy, potem wyzwiska, a na koniec dochodzi do bijatyki. To krótka i prosta historia, która pokazuje czym jest gniew i jak może prowadzić do konfliktu. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście! Na końcu historii jest 5 bardzo krótkich spostrzeżeń dla dzieci, które dodatkowo obrazują całą sytuację, odnoszą się do codziennego życia i pozwalają poukładać sobie zdobytą wiedzę w głowie. Jest też kilka cennych podpowiedzi dla rodziców, którzy też powinni zapoznać się z tą bajką. Jestem oczarowana. Opowieść jest ciekawa i dosadna. Wszystko podane młodemu czytelnikowi jak na tacy, bez doszukiwania się podtekstów, czytania między wierszami. Całość jest fajnie zilustrowana, co dodatkowo przykuwa uwagę. Jednak to jak duży walor merytoryczny kryje się na tych 32 stronach jest największą zaletą. Często, my, dorośli, sami mamy problem ze swoimi emocjami. Jak więc objaśniać je dzieciom? Ta książka w tym pomoże, a co więcej, wesprze nas nie tylko w edukacji naszych pociech, ale także nam poukłada nieco w głowach. To świetna książka dla dzieci w wieku 3-5 lat! Serdecznie zachęcam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-06-2022 o godz 08:07 przez: Anonim
Kłótnie i konflikty to sytuacje, w których zarówno dzieci jak i dorośli wypowiadają słowa nacechowane agresją i negatywnymi ładunkami emocjonalnymi. Co zrobić by prowadzić dialog w duchu łagodności? Przeczytać tę książkę!:) Powstała na bazie idei NVC (Nonviolent Communication-Porozumienie bez Przemocy), którą sformułował Marshall Rosenberg. A teraz co nieco o książce… Jak miło czasem posiedzieć z przyjaciółmi pod wielkim drzewem akacji. Szakal, zebra, małpka i żyrafa mieszkają na sawannie. Pewnego dnia spokój jednego z bohaterów zostaje zakłócony. I nagle okazuje się, że akacja przestała być wspólnym dobrem. Co więcej stała się polem bitwy i słownych przepychanek. Dobrze, że w porę nadeszła pomoc! Dzięki dobrze postawionym pytaniom i łagodnej postawie żyrafy, bohaterowie dostrzegli, że każdy z nich ma swoje potrzeby, które są ważne. „Kłótnia wydała owoc-nazywa się ZGODA”. W książce znajdziesz także część „Odkryj Porozumienie bez Przemocy”, a w niej m.in. informacje: - co się dzieje podczas kłótni - czym jest gniew - jakie jest najlepsze wyjście w sytuacji konfliktowej Problemem wielu osób jest uważne słuchanie i sposób mówienia. Nasze potrzeby są często ważniejsze od potrzeb innych i generują zachowania, które niezbyt szczęśliwie prowadzą do ich zaspokojenia. Jeśli tylko nauczymy nasze dzieci (i siebie także, bo przykład idzie z góry 😊) jasnego,życzliwego i otwartego komunikowania swojego zdania, a zarazem stanowczego określania swoich granic, zaowocuje to w przyszłości. Żyrafa pokazuje, że warto uważnie słuchać innych, by udzielić im wsparcia. A ty, jakim językiem mówisz do innych? Językiem szakala, czy żyrafy?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-06-2022 o godz 10:02 przez: Natalia
"Przestańcie się kłócić" to doskonała książka, która uczy jak należy rozwiązywać konflikty z pomocą porozumienia, z pomocą rozmowy. Książka napisana została przy współpracy z certyfikowanymi trenerkami Centrum Porozumienia bez Przemocy. Bohaterowie książki to: szakal Feluś, małpka Zyzio, zebra Albert. Wszyscy mieszkają w pobliżu rozłożystej zielonej akacji. I pewnego dnia dochodzi do kłótni, w której zwierzątka próbują ustalić kto ma do drzewa większe prawo. Feluś i Zyzio używają wobec siebie nieprzyjemnych przezwisk, dochodzi nawet między nimi do rękoczynów. Albert trzyma się na uboczu, ale i jemu ta cała sytuacja bardzo niepodoba się. W tym momencie do akcji wkracza żyrafa Teresa , która występuje w historii w roli mediatora i poprzez spokojną rozmowę udaje jej się nieco ostudzić emocje pozostałych bohaterów. Z jej ust pada bardzo ważne zdanie: "-Złościcie się, bo każdy z was chciałby akacje tylko dla siebie. Wytłumaczcie dlaczego miałaby być wasza i tylko wasza?" Każdy zaczyna wymieniać, dlaczego to drzewo jest dla niego takie ważne i każdy ma inne powody. Dla Feluśia, ponieważ cień akacji chroni go przed słońcem. Zyzio z kolei uwielbia wysokie gałęzie akacji, bo dają mu schronienie przed skorpionami, a Albert lubi odpoczywać pod akacją po długim dniu i patrzeć jak jej liście falują na wietrze. Natomiast dla żyrafy akacja jest ważna bo lubi czasem zjadać jej liście na deser. Dopiero, gdy te powody zostały wypowiedziane na głos inni mieli możliwość je usłyszeć i właśnie to ukazuje jaka moc mają słowa i że warto rozwiązać konflikt pokojowym szlakiem, a nie poprzez kłótnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2022 o godz 22:01 przez: gabizuzia
To wyjątkowa książka z serii Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom. Chodzi o to, by mówić i słuchać, by rozmawiać i zadawać odpowiednie pytania. Ważne jest, by obserwować, nazywać swoje uczucia, wyrazić swoje potrzeby i prośby. Już na samym początku książki poznajemy małpkę Zyzia, szakala Felusia i zebrę Alberta. Każde z nich miało zupełnie inne plany, co do akacji, pod którą właśnie spędzali czas. Szakal próbował się zdrzemnąć, podczas, gdy pozostali zbyt głośno hałasowali. Bardzo szybko cała trójka zaczyna się kłócić o to, do kogo owa akacja należy. Zyzio i Feluś przekrzykują siebie nawzajem. Nie padną tutaj żadne argumenty. Ważne jest kto głośniej krzyczy. Szybko dochodzi między nimi do bójki. Albert, mimo, że również uważa akację za swoją, pozostaje początkowo nieco z boku. Na szczęście żyrafa Teresa pojawia się w odpowiednim momencie. Bardzo spokojnie, bez krzyków i wrzasków zaczyna rozmawiać z pozostałymi zwierzętami. To ona pyta o ich emocje, o powody, dla których akacja jest taka ważna. Pozwala im się wyciszyć i przedstawić swoje argumenty co sprawia, że każde z nich zaczyna dostrzegać podejście pozostałych. "Kłótnia wydała owoc – nazywa się Zgoda." Poprzez słowa autorki pokazały wiele różnych emocji i gestów, by wreszcie dojść do spokojnej rozmowy bez krzyków. Dzięki temu dzieci mogą dostrzec, jak ważna jest komunikacja i mówienie o własnych emocjach i potrzebach. Warto słuchać innych, bo zrozumienie drugiego człowieka łagodzi konflikty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2022 o godz 14:28 przez: Beata
"Przestańcie się kłócić" autorstwa Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi, Kei Lam. Jest to nowa pozycja o porozumiewaniu się bez przemocy, inspirowana metodą komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga. Szakal, zebra i małpa spędzają czas w cieniu akacji. Pewnego dnia spokój szakala zostaje zakłócony przez akrobacje małpy. Drzewo staje się źródłem konfliktów, gdyż każdy uważa, że jest jego własnością. Z czasem zebra wycofuje się ze sporu, a między pozostała dwójką dochodzi do ostrej wymiany słów i przepychanek. Do akcji wkracza zebra, która swoją łagodną postawą i odpowiednio zadawanymi pytaniami, zwraca uwagę na potrzeby przyjaciół. Książka jest pięknie zilustrowana, a poruszany w niej temat dotyczy trudnych emocji, które są ważne i towarzyszą w rozwoju każdego dziecka. Złość jest taką emocją, która zjawia się szybko i niespodziewanie. Aby się pojawiła wystarczy jeden mały incydent. Zdarzają się też sytuację, w których jest ona bardzo silna i prowadzi do przemocy. W takich sytuacjach zawsze możemy skorzystać z pomocy literatury 🙂 W opowiadaniach z serii "Porozumienie bez przemocy objaśnione dzieciom" znajdziemy w jaki sposób rozwiązać konflikt pokojowo. Książka jest niezwykle pomocna przy rozwiązywaniu konfliktów. Ukazuje, że poprzez komunikację możemy dojść do porozumienia. Bo aby przestać się kłócić trzeba prowadzić dialog pełen empatii i uważnego słuchania. Polecam tą książeczkę 😀
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2022 o godz 11:42 przez: Iwona
„Przestańcie się kłócić” to kolejna rewelacyjna pozycja dla dzieci. Znajdziemy w niej historię szakala Felusia, zebry Alberta, małpki Zuzio oraz żyrafy Teresy którzy mają problem z wspólnym użytkowaniem ogromnej Akacji przez co dochodzi do ogromnego konfliktu W książce opisano cały przebieg tego zdarzenia z dokładnym opisem eskalacji emocji poszczególnych bohaterów oraz zachowań jakie się w ich wyniku pojawiły. Historie czyta się szybko. Dodatkowo okraszona jest kolorową szatą graficzna umożliwiająca „czytanie” historii nawet przez najmłodszych Bajka niesie ze sobą morał który mówi o tym, ze każdy z nas może mieć inne potrzeby i oczekiwania wobec tej samej sytuacji czy przedmiotu i czasem te potrzeby stoją ze sobą w opozycji. Nie powinno to jednak prowadzić do konfliktów i zachowań agresywnych Dzięki tej książce dowiadujemy się jak porozumiewać się bez przemocy, jaka ogromna wartość ma rozmowa i skupienie na potrzebach swoich i innych i obdarzenie ich uważnością i wzajemnym szacunkiem. Moim zdaniem książka powinna znaleść się w każdym domu i przedszkolu ponieważ ma rewelacyjny wymiar paychoedukacyjny, akcja jest dynamiczna i nie za długa, dlatego nawet najmłodsi bez problemu powinni z zaciekawieniem wysłuchać całości historii i obejrzeć zamieszczone opracowania graficzne akcji Jako mama i terapeuta Polecam serdecznie 👌
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2022 o godz 13:28 przez: Agata Jabłońska
Odkryj porozumienie bez przemocy z nową książką, inspirowaną metodą komunikacji, którą opracował Marshall Rosenberg. Ta pięknie zilustrowana pozycja porusza temat trudnych emocji.. emocji, które są ważne i potrzebne dla rozwoju dziecka. Złość pojawia się niespodziewanie, a drobny incydent może wyprowadzić z równowagi. Czasami jest tak silna, że dochodzi do przemocy, dlatego z pomocą przychodzi literatura. Opowiadania z serii "Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom" pokazuje, jak w pokojowy sposób rozwiązywać konflikty. Przedmiotem sporu jest akacja. Malownicze drzewo, rosnące w samym sercu afrykańskiej równiny. Troje bohaterów: szakal Feluś, zebra Albert i małpka Zyzio roszczą sobie do niej prawa. Każdy ma swoje powody.. .. Feluś w jej cieniu szuka schronienia przed słońcem, Albert uwielbia obserwować falujące liście, Zyzio buszuje w koronie, by ustrzec się od obecności skorpionów.. Dochodzi do sprzeczki, każdy chce mieć drzewo na własność.. .. gniewają się, złoszczą, krzyczą w niebogłosy, pod adresem każdego pada szereg wyzwisk.. .. i wówczas zjawia się ona.. żyrafa o wielkim sercu, która dla dobra wszystkich pragnie zakończyć spór.. Książka niesie wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów, pokazuje, że komunikacja stanowi drogę do porozumienia. Instagram - zaczytany_franek
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2022 o godz 16:12 przez: Polecamyzabawki
Czy da się nauczyć dziecko konstruktywnej kłótni, która pozwoli uniknąć słownej lub fizycznej przemocy wobec drugiej osoby? Mam wrażenie, że konflikty wśród dzieci są nieuniknione, czy to o zabawkę, czy też pomysł na zabawę. Z pewnością warto uczyć dzieci komunikowania się i rozwiązywania konfliktów. Okazją do rozmów na ten temat będzie właśnie ta książka. Za pomocą krótkiego opowiadania podjęto próbę wyjaśnienia dzieciom, jak porozumieć się bez przemocy. Głównymi bohaterami tej historii są szakal Feluś, małpka Zyzio oraz zebra Albert, którzy wspólnie spędzają czas pod potężną akacją. Jednak pewnego dnia wybucha między nimi ogromna awantura, gdyż każdy z nich uważa, że drzewo należy do niego. Między zwierzętami padają obraźliwe słowa, a nawet dochodzi do szarpaniny. Sytuację ratuje żyrafa Teresa, która niczym mediator pomaga zwierzętom porozumieć się i załagodzić kłótnię, której owocem jest ZGODA. Ta niezwykle ważna publikacja pomoże rodzicom wytłumaczyć dzieciom czym jest gniew, jak pokojowo rozwiązywać konflikty, jak wyrażać własne zdanie i mówić o uczuciach oraz jak ważne jest słuchanie innych i szanowanie również ich uczuć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2022 o godz 19:57 przez: Magdalena
Kłótnia to coś, z czym większość rodziców i nauczycieli spotyka się każdego dnia. Nie jeden z nas chciałby posiadać supermoc rozwiązywania problemów dzieci zanim dojdzie do sprzeczki czy bójki. Niestety nie słyszałam, żeby ktokolwiek ją posiadał, jednak ta książka z pewnością może okazać się pomocna. Oczywiście nie sprawi, że "problem"zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale myślę że jak się jądobrze omówi (korzystając z podpowiedzi z tyłu książki), to będzie to świetny sposób na wdrażanie u dzieci komunikacji bez przemocy. Komunikacja NVC czyli porozumienie bez przemocy to trudny nawet dla dorosłych język do opanowania, jednak im szybciej dziecko zacznie myśleć i mówić jak Żyrafa, tym łatwiej mu to wejdzie w krew. Nam książka bardzo pomogła. Odkąd ja przeczytałyśmy analizujemy różne sytuacje na przykładzie drzewa akacji i zastanawiamy się jak Żyrafa pomogła by nam rozwiązać problem. Córka zaczęła zastanawiać się nad tym co mogą czuć inni, a w przypadku 3latka tak zaawansowana teoria umysłu zadziwia. Jako mama i pedagog polecam z całego serducha. I mam nadzieję, że u Was też zadziała ☺️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2022 o godz 16:37 przez: Alina
To książka wspierająca naukę komunikacji, a ta potrzebna jest wszędzie - nie tylko w domu, ale w przedszkolu czy na placu zabaw, gdzie często dochodzi do różnych problemów wynikających z tego, że dzieci nie potrafią jeszcze wyrażać swoich myśli. Tak dzieje się również z bohaterami tej książki, której fabuła toczy się na sawannie. Zwierzęta nie mogą się dogadać w sprawie akacji, bo każde z nich uważa ją za swój dom i chce robić coś innego. Ta książka może w tym pomóc stając się przydatnym narzędziem do wspierania wychowania. Autorki książki inspirowały się metodą komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga znana jako NVC, a seria powstała przy współpracy z certyfikowanymi trenerkami. Zasady Porozumienia bez Przemocy wdrażane do życia mogą przynieść efekty, jeśli będą umiejętnie stosowane, a książki wspierające dzieci w tym temacie są niezwykle przydatne. Książka jest fajnie napisana z życiowymi dialogami, wspaniałymi ilustracjami, a zwierzęcy bohaterowie mogą przemówić do wyobraźni dzieci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2022 o godz 13:44 przez: krzysfiol
Książka, którą spokojnie można czytać z 3 latkiem, ale moja 7latka też słuchała z zainteresowaniem. Obawiałam się, że w książce znajdę dużo treści podręcznikowych, ale na szczęście historia była raczej sytuacją z życia wziętą - porozumienie bez przemocy w praktyce. Fabuła skupia się na odkryciu swoich niezaspokojonych potrzeb, które stanowią początek kłótni. Fajnie, że w szybką dynamikę kłótni jest wklejona Żyrafa, która kojarzy mi się z wolnym tempem. Daje taką chwilę na oddech i tworzy przestrzeń do usłyszenia siebie nawzajem. Myślę, że to sedno tej historii. Kłótnia może być jak huragan. Dobrze, jeśli jest ktoś, kto choć na chwile umie ją wyhamować. Na końcu umieszczone jest parę tekstów, które mają pomóc rodzicom i dzieciom zrozumieć o co właściwie chodzi. Ilustracje ładne i różnorodne. Podoba mi się, że kłótnie widać też na obrazkach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2022 o godz 16:58 przez: Anna Cybula
Książkę otrzymałam w prezencie. Idealna jest dla dzieci, które mają trudne relacje z swoim rodzeństwem. Metoda komunikacji Marshalla Rosenberga jest znana na całym świecie. Porozumienie bez przemocy w książce objaśnia dzieciom kiedy od złości można dojść do przemocy. Polecałabym głównie dla dzieci, które już doznały takich emocji, uczuć. W książce w sposób przystępny dla dzieci ukazany jest sposób pokojowy rozwiązywania konfliktów. Dziecko dzięki tej książce dowie się, że źródłem konfliktów jest często brak rozmowy (głównie sposób mówienia i brak słuchania). Idealna narzędzie do pracy z dziećmi z trudnościami w wyrażaniu emocji, a także w pracy terapeutycznej z dziećmi z zaburzeniami zachowania. Jako pedagog serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2022 o godz 13:37 przez: anonymous
Książka "Przestańcie się kłócić " to pozycja, która wspiera rodziców, w empatycznym podejściu do dziecięcych emocji. Pozwala zrozumieć, dlaczego złość jest ważna, jak można ją oswajać i w jaki sposób zaopiekować trudne emocje. Historię zwierząt żyjących na sawannie można utożsamić z codziennością ludzi, którzy żyją razem i muszą się dogadać. Tylko jak to zrobić, gdy potrzeby każdego są najważniejsze? No właśnie. Książka podpowiada w jaki sposób rozmawiać z pociechą, w myśl porozumienia bez przemocy. Polecam tę pozycję, zwłaszcza dla dzieci przedszkolnych, które wkraczają w świat rówieśników. KreAśka (Joanna Kaźmierczak)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Profesjonaliski Matraś Agata
5/5
24,99 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolorysie Matraś Agata
5/5
25,71 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Owco, śpij! Sparrow Kerry Lyn
5/5
17,48 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Urodziny Elmera McKee David
5/5
16,11 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zasypianki Opracowanie zbiorowe
4.5/5
25,56 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Encyklopedia dla dzieci Opracowanie zbiorowe
4.8/5
44,25 zł
59,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zwierzaki-wierszaki Opracowanie zbiorowe
4.9/5
25,59 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy Opracowanie zbiorowe
4.6/5
25,84 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego