I znów księga jest naprawdę wielka. Ten sam format co poprzednio, by na dużych stronicach zmieściło się jak najwięcej zwierząt i opisujących je tekstów. Na początku krótkie wprowadzenie i wyjaśnienie, co to są ssaki oraz ich systematyka, później słów kilka o tym, jak ssaki się bronią i jak dają o sobie znać. Następnie dość szczegółowe przedstawienie wybranych gatunków – od lisa po hipopotama, przez lwa, hienę cętkowaną i bobra. A na koniec jeszcze trochę wiedzy nieco bardziej ogólnej – o tropach ssaków, gatunkach z epoki lodowcowej i tych całkiem współczesnych, ale zagrożonych wyginięciem, a także tych, które żyją w miastach.

Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie – dużą porcję wiedzy, często podanej w formie ciekawostek; piękne ilustracje i element interaktywny, czyli zagadki związane z odnajdywaniem tropów. Poznając kolejne gatunki, mamy za zadanie znaleźć 15 tropów ukrytych pośród roślin i zwierząt. By sprawdzić, czy nie daliśmy się nabrać na fałszywe tropy, musimy zajrzeć na koniec książki, gdzie kryją się rysunkowe odpowiedzi. Warto tam zajrzeć z jeszcze jednego powodu – jak na książkę popularnonaukową przystało, w tej również znalazł się indeks, który umożliwi szybkie i bezproblemowe odnalezienie poszukiwanego zwierzęcia i wielu ciekawych informacji o nim.

Niecierpliwie już przebieram nogami, czekając na kolejną część niezwykłej serii książek obrazkowych, autorstwa Yuvala Zommera.

Ewa Świerżewska