Autorka: Ewa Świerżewska

Dzień Babci i Dzień Dziadka to świetna okazja, by wraz z seniorami rodu spędzić wspólnie czas, słuchając ciekawych opowieści. Jeśli jednak nie jest to możliwe, warto podarować najbliższym specjalnie przygotowane książki, w których jest miejsce na ich wspomnienia.

Pamiętnik Babci. Pamiątki i wspomnienia

Pamiętnik Babci

Opracowanie zbiorowe
przeł. Magdalena Iwańska
wyd. Prószyński Media, 2010

Świetny sposób na spędzenie czasu z babcią. Jeszcze lepszy, by na zawsze zachować wspomnienia.
Nowoczesny pamiętnik dla babć i wnuków w każdym wieku.

Czy kiedykolwiek się zastanawialiście, jaka była babcia w waszym wieku? Jak wyglądała, kiedy poszła do pierwszej klasy? Co robiła jako nastolatka? Gdzie poznała waszego dziadka? Gdzie była, kiedy urodziła się wasza mama lub wasz tata? Kiedy pękała z dumy z powodu osiągnięć swojego dziecka, a waszego rodzica? A co doprowadzało ją do szału?

W tym dzienniku opowie wam o sobie i podzieli się historią waszej rodziny. Najlepiej z waszą pomocą!

A kiedy dorośniecie, ta niezwykła i wzruszająca pamiątka nabierze dla was szczególnej wartości. I choć może dzisiaj ten podarunek wydaje się wam trochę dziwny, zachowajcie go. Po rozmawiajcie z babcią, poproście ją, by opowiedziała jeszcze inne historie – poszukajcie zdjęć, które moglibyście do tego dziennika dołączyć, a kiedyś w przyszłości będziecie naprawdę szczęśliwi, że zadaliście sobie ten trud. Zrozumiecie, że ta książeczka to skarb. (Z listu wydawcy do młodych Czytelniczek i Czytelników)

Pamiętnik dziadka. Pamiątki i wspomnienia

Pamiętnik dziadka

Opracowanie zbiorowe
przeł. Magdalena Iwańska
wyd. Prószyński Media, 2020

Świetny sposób na spędzenie czasu z dziadkiem. Jeszcze lepszy, by na zawsze zachować wspomnienia.

Nowoczesny pamiętnik dla dziadków i wnuków w każdym wieku.

Czy kiedykolwiek tak naprawdę się zastanawialiście, jaki był dziadek w waszym wieku? Jak wyglądał, kiedy poszedł do pierwszej klasy? Co robił jako nastolatek? Gdzie poznał waszą babcię? Gdzie był, kiedy urodziła się wasza mama lub wasz tata? Kiedy pękał z dumy z powodu osiągnięć swojego dziecka, a waszego rodzica? A co doprowadzało go do szału?

W tym dzienniku opowie wam o sobie i podzieli się historią waszej rodziny. Najlepiej z waszą pomocą!

A kiedy dorośniecie, ta niezwykła pamiątka nabierze dla was szczególnej wartości. I choć dzisiaj ten podarunek wydaje się wam trochę dziwny, zachowajcie go. Porozmawiajcie z dziadkiem, poproście go, by wam opowiedział jeszcze różne inne historie - poszukajcie zdjęć, które moglibyście do tego dziennika dołączyć, a kiedyś w przyszłości będziecie naprawdę szczęśliwi, że zadaliście sobie ten trud. Zrozumiecie, że ta książeczka to skarb. (Z listu wydawcy do młodych Czytelniczek i Czytelników)

Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków

Opowieść Babci

Opracowanie zbiorowe
wyd. Wilga, 2018

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Albumy, w których znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość. Miejsce na fotografie/ilustracje.

Opowieści dziadka. Historie rodzinne dla wnuków

Opowieść dziadka

Opracowanie zbiorowe
wyd. Wilga, 2018

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Album, w którym znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość. Miejsce na fotografie/ilustracje.

Babciu, opowiedz o sobie

Babciu, opowiedz o sobie

Elma van Vliet
przeł. Anna Mitrzyk
wyd. Bukowy Las, 2019

Darowując książkę „Babciu, opowiedz o sobie”, dajesz swojej Babci więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla Ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz babci możliwość spisania losów, wspomnień i przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla babci w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości.

Dziadku, opowiedz o sobie

Dziadku, opowiedz o sobie

Elma van Vliet
przeł. Anna Mitrzyk
wyd. Bukowy Las, 2019

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania losów i wspomnień, przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niego podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla dziadka w spisywaniu dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jego młodości.

Daj swojemu dziadkowi tę książkę jako prezent. Pokaż mu, że chcesz wiedzieć wszystko o jego wspomnieniach, marzeniach i pragnieniach. Odpowiadając na nieoczekiwane i czasami zabawne pytania dotyczące takich tematów, jak dzieciństwo, szkoła, hobby, przyjaźń, pierwsza miłość, ojcostwo, kariera zawodowa, twój dziadek krok po kroku spisze historię swojego życia. Stworzy wyjątkową i osobistą książkę, dzięki której naprawdę go poznasz.

Zapiski babci

Zapiski babci. Wspomnienia dla moich wnuków

seria: Wspomnienia dla moich wnuków
Opracowanie zbiorowe
przeł. Katarzyna Skalska
wyd. Zakamarki, 2015

W tej książce każda babcia może spisać swoje wspomnienia, by przekazać je wnukom.

Opowiedzcie o ważnych chwilach w waszym życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Wklejcie fotografie. Ocalcie od zapomnienia! Świetny prezent od wnucząt dla babci, a potem od babci dla wnucząt.

Zapiski dziadka

Zapiski dziadka. Wspomnienia dla moich wnuków

seria: Wspomnienia dla moich wnuków
Opracowanie zbiorowe
przeł. Katarzyna Skalska
wyd. Zakamarki, 2015

W tej książce każdy dziadek może spisać swoje wspomnienia, by przekazać je wnukom.

Opowiedzcie o ważnych chwilach w waszym życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Wklejcie fotografie. Ocalcie od zapomnienia! Świetny prezent od wnucząt dla dziadka, a potem od dziadka dla wnucząt.

(opisy książek ze strony wydawców, opr. Ewa Świerżewska)