Ten stan rzeczy ma też swoje odbicie na księgarskich półkach. Biografie piłkarzy, historie wielkich imprez piłkarskich czy książki poświęcone najpopularniejszym klubom z całego świata – to widok powszechny. Na dodatek książki te nie tylko stoją na półkach, ale są też bardzo chętnie kupowane i czytane – również przez najmłodszych.

W serii „Kluby wszech czasów” wydawnictwa Egmont ukazała się właśnie monografia Realu Madryt, napisana przez Marcina Kalitę, dziennikarza sportowego. Książa stanowi kompendium wiedzy na temat królewskiej drużyny, jest swego rodzaju przewodnikiem. Młody czytelnik znajdzie w niej w szczegółach opowiedzianą historię, biografie najznamienitszych graczy, a także polskie akcenty, co z pewnością szczególnie zainteresuje rodzimych kibiców.

Prócz dużej porcji informacji, podanych w sposób przystępny i interesujący, książka zawiera też wiele zdjęć – z boiskowych akcji i portretów zawodników. Takie połączenie to świetne rozwiązanie, które sprawi, że nawet dzieci do tej pory niechętnie sięgające po lekturę, dadzą się porwać i na jakiś czas przenieść do Madrytu.

Ewa Świerżewska