Już po raz dziesiąty jury wybierze najlepsze tytuły spośród dziecięcych wydawnictw 2018 roku, ale w tegorocznej edycji nastąpią zmiany. Poznamy najpiękniejsze, najciekawsze i najmądrzejsze książki dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Laury zostaną przyznane książkom przeznaczonym dla maluchów do 5. roku życia, dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat oraz 9-12 lat.

Ocenie zostanie podane to, co w lekturach dla młodych czytelników najważniejsze: jakość literacka, dbałość o ilustracje i wartość edukacyjna. Kapitułę konkursu Empiku tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki – Ewa Solarz, która m.in. była kuratorką wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci“.

W zmaganiach mogą brać udział publikacje skierowane do odpowiednich grup wiekowych, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2018 roku. Do nagrody można zgłaszać także nowe tłumaczenia książek oraz utwory w zmienionej szacie graficznej. Do 21 grudnia wydawcy mogą proponować tytuły, które następnie będą weryfikowane przez jury. Pod koniec stycznia komisja wybierze po 5 najlepszych książek w każdej kategorii wiekowej, a 20 lutego rozpocznie się głosowanie internautów, które potrwa do 13 marca. 6 kwietnia roku dowiemy się, które książki dla dzieci są najlepsze.

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, którego elementami są, m.in. konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej. Kolejna edycja tego święta małych czytelników odbędzie się w Centrum Praskie Koneser w Warszawie w dniach 6-7 kwietnia 2019 r.

Wydawcy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia do 21 grudnia 2018 r. na adres: [email protected].

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ