przecinek i kropka

Znamy datę kolejnej edycji największych targów książki dziecięcej

Trzecia edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia 2019 roku. Tym razem wydarzenie zawita do wyjątkowej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. Udział we wszystkich atrakcjach jak zawsze będzie bezpłatny. Rusza też konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Wszyscy rodzice, dla których książka jest niezastąpionym narzędziem wspierania rozwoju dziecka doskonale znają odbywające się od 2016 roku Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka organizowane przez Empik. To tutaj znajdują najciekawsze nowości wydawnicze, najpiękniej zilustrowane publikacje, rozwijające kreatywność warsztaty i szansę na spotkanie z najpopularniejszymi twórcami książek. Poprzednią edycję wydarzenia odwiedziło 15 tysięcy osób. Dzieci robiły chemiczne eksperymenty, własne lalki teatralne, rozkładały na części komputery, rozwiązywały detektywistyczne zagadki, a przede wszystkim wraz z rodzicami, pisarzami i ilustratorami eksplorowały świat bohaterów swoich ulubionych opowieści i bajek.

Tradycją Targów jest także uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka – teraz odbędzie się już 10. edycja. W pierwszy kwietniowy weekend okaże się, jakie książki najbardziej przypadły do gustu małym czytelnikom i ich rodzicom. To publiczność wybiera zwycięskie tytuły spośród publikacji wyselekcjonowanych przez jury, w skład którego wchodzą specjalistki z dziedziny literatury dziecięcej Dorota Koman, Ewa Gruda, Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki Ewa Solarz. Organizatorzy konkursu zwiększyli do trzech liczbę kategorii, w których książki walczą o zwycięstwo, dając szansę także publikacjom dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pozostałe kategorie to: do lat 5 oraz 6-8 lat. W terminie 3-21 grudnia wydawcy książek dziecięcych będą mogli zgłaszać tytuły do jubileuszowej edycji konkursu. Regulamin oraz formularz dostępny jest na stronie www.przecinekikropka.pl

Tym razem na przestrzeń dla Targów organizator wybrał Centrum Praskie Koneser w samym sercu warszawskiej Pragi. Kompleks dawnej fabryki po gruntownej rewitalizacji stał się miejscem tętniącym życiem i przyciągającym najbardziej interesujące inicjatywy z całej Warszawy.

Wraz z kolejnymi edycjami Targi oraz Konkurs zyskują także nowy logotyp. Dotychczas ich znakiem rozpoznawczym były ustawione obok siebie, uśmiechnięte symbole przecinka i kropki. W nowym brandingu te dwa znaki zostały połączone w całość – kropkę wpisano w przecinek, czyniąc z nich znak przypominający uśmiechniętą dziecięcą twarz.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

6-7 kwietnia 2019

Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa

wstęp wolny

Kontakt dla mediów

Michał Litorowicz
Business & Culture

kom: 796 919 169
e-mail: [email protected]

Monika Marianowicz
Rzecznik Prasowy Empiku

kom: 603 114 646
e-mail: [email protected]

https://twitter.com/rzecznikempik

Michał Litorowicz
Business & Culture

kom: 796 919 169
e-mail: [email protected]----------------------------------------------------------

Monika Marianowicz
Rzecznik Prasowy Empiku

kom: 603 114 646
e-mail: [email protected]

https://twitter.com/rzecznikempik

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od 70 lat. Pomaga każdemu odkrywać i rozwijać pasje – niezależnie od tego czy to sport, literatura, ogród czy wystrój wnętrz. Daje najszerszy i kompleksowy wybór jakościowych produktów z wielu dziedzin – nie tylko książek, płyt, filmów, gier planszowych, biletów na wydarzenia, artykułów kreatywnych czy zabawek, ale również dodatkowo online: produktów i akcesoriów sportowych, do domu, elektronicznych i dla dzieci. Odbiorcy Empiku mogą liczyć na fachową pomoc, poradę w wyborze i informacje o oferowanych artykułach a także na ciekawe, spersonalizowane inspiracje zakupowe w programie Mój Empik. Organizowane przez Empik wydarzenia - tj. spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wystawy, koncerty, dyskusje - pobudzają pasje i wzbogacają codzienność. Jako jeden z nielicznych sklepów Empik działa wielokanałowo – poprzez sieć salonów stacjonarnych, sklep internetowy – jeden z największych w Polsce, istniejący od 20 lat i aplikację mobilną, inspirując do dzielenia się radością i pasją z innymi.

Wraz z początkiem roku szkolnego 2016 wzbogaciliśmy program „Przecinek i Kropka” o nowy element – akcję wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych. W wrześniu czekamy na zgłoszenia placówek, następnie uruchamiamy głosowanie, w wyniku którego przekażemy 10000 książek.

tysiąc powodów by czytać

logo mojempikwspiera biblioteki szkolne

sprawdź
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.