Cichutkie stukanie w okno w środku nocy. Lampa kołysząca się pod sufitem, mimo że wszystkie drzwi i okna są zamknięte. Ostrzegawcze słowa, zapisane dziecięcą ręką. Nawiedzony dom?

Znana z powieści kryminalnych Kristina Ohlsson stworzyła intrygującą serię horrorów, która dedykowana jest dla dzieci już od 10. roku życia! Szklane dzieci oraz Srebrny chłopiec to pierwsze dwie części zaplanowanej przez autorkę trylogii, której głównymi bohaterami jest troje dwunastolatków: Billie, Simona oraz Aladdin. Niebezpiecznie wciągająca!

Okładki książek

„Szklane dzieci”, „Srebrny chłopiec”

Czy jest coś gorszego niż fakt, że wprowadziło się do domu, w którym straszy? Z takim problemem będzie musiała zmierzyć się Billie. Nastolatka wraz z mamą postanawiają zamieszkać w starym drewnianym domu, jednak okazuje się, że nie będzie to takie proste, ponieważ wokół nich dzieje się wiele niewytłumaczalnych rzeczy. Czasami słychać dziwne głosy, stukanie w okno, a lampa kołysze się, chociaż wszystkie okna i drzwi są zamknięte.

Billie pokonuje strach i wraz z przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę, jaką skrywa stary dom.

(Więcej informacji o książce)

Szklane dzieci

Srebrny chłopiec to druga część serii autorstwa Kristiny Ohlsson. Tym razem głównym bohaterem jest Aladdin, przyjaciel Billie. Chłopiec będzie musiał zmierzyć się z zagadką wieży ciśnień, w której jego rodzina mieszka i prowadzi restaurację. W niewyjaśnionych okolicznościach z restauracji znika jedzenie, a samemu Aladdinowi ukazuje się nieznany chłopiec. Sprawa jest podejrzana, ponieważ mimo mrozu, chłopiec ma na sobie tylko sweter i krótkie spodenki.
Przyjaciele postanawiają rozwiązać zagadkę i wpadają na trop zaginionego przed laty skarbu, który podobno ukryto w okolicy. Tylko jaki to ma związek z tajemniczym chłopcem?

(Więcej informacji o książce)

Srebrny chłopiec

Jørn Lier Horst stworzył dla wszystkich miłośników serii „Operacja” kolejne trudne zagadki, których rozwiązania podejmą się Tiril, Oliver i ich dzielny pies Otto. Dwójka detektywów nie może narzekać na nudę, przed nimi naprawdę ważne zadania. Książki przeznaczone są dla dzieci od 7. roku życia. Piękne ilustracje przygotowane przez Hansa Jørgena Sandnesa z pewnością umilą lekturę kolejnych części. Pora rozpocząć śledztwo wraz z Tiril i Oliverem!

Okładki Książek

„Operacja Wyspa”, „Operacja Podmuch Wiatru”

Znana seria dla dzieci autorstwa Jørna Liera Horsta powraca! Tym razem młodzi detektywi, Tiril i Oliver wraz z psem Ottonem, będą musieli zmierzyć się z zagadką dryfujących łódek. Dlaczego na ich pokładzie nikogo nie ma? W jakim celu ktoś miałby je porzucać? Sprawa jest bardzo intrygująca, a wszystkie ślady prowadzą na Wyspę Wakacyjną.

Operacja Wyspa

(Więcej o książce)

Biuro Detektywistyczne nr 2 ponownie na tropie! Wiatr daje się we znaki w miasteczku Elvestad i przynosi ze sobą kolejną sprawę dla Tiril i Olivera w postaci podejrzanej listy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś planuje włamanie! Detektywi muszą jak najszybciej dowiedzieć się, gdzie ma nastąpić włamanie i ująć przestępców. Czy uda im się ich złapać i zapobiec włamaniu?

Operacja Podmuch Wiatru

(Więcej o książce)

(informacja nadesłana)