Prezydentka (okładka  miękka, 10.2021)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 27,72 zł

27,72 zł 38,00 zł (-27%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Gdy rząd po raz kolejny rozpoczyna walkę z kobietami, po przeciwnej stronie barykady Laura podejmuje ryzyko. Zmienia swoje wygodne życie i kandyduje na prezydentkę RP. Bez trudu zdobywa wymagane sto tysięcy podpisów. Idzie jak burza. Do czasu. Jej świat ponownie wywraca się do góry nogami. Mąż Laury ginie w wypadku samochodowym. Kobieta nie wierzy w przypadek. Postanawia udowodnić, że ktoś stoi za jego śmiercią. Rozpoczyna prywatne śledztwo, a policja… oskarża ją o domniemane zabójstwo. Czy Laurze uda się odkryć prawdę i ocalić siebie? Tymczasem na ulice miast wychodzi coraz więcej wściekłych na działania rządu kobiet, a wybory zbliżają się wielkimi krokami…

„Prezydentka” to historia o sile kobiet.

"Dzięki Krajniewska za to przypomnienie o Zoli, odnalezionym na ulicach wzburzonej Warszawy. Dzięki Krajniewska za siostrzeństwo. Jeśli w siostrzeństwie towarzyszą mi takie pisarki jak Ty, jeśli towarzyszą mi kobiety takie jak Twoje bohaterki, znalezione pośród realnych, strajkujących dziewczyn, to ja już tak bardzo się nie boję… Zostaję. Ja i moja pochwa. Ja i moja głowa. Nasza nadzieja. Mamy Wiosnę Kobiet!"

Izabela Szolc

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
 

ID produktu: 1280264506
Tytuł: Prezydentka
Autor: Krajniewska Marika
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-10-12
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 20 x 130
Indeks: 39895479
średnia 4
5
15
4
7
3
1
2
4
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
32 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-01-2022 o godz 21:44 przez: Monika Kurek | Zweryfikowany zakup
Mnie porwała do krainy wyobraźni. Poznałam Autorkę, jej sposób bycia, jakość wyrazu i glebie, zaskakuje mnie każda jej kolejna pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2021 o godz 08:26 przez: Sylwiapisze
Nastały trudne czasy dla kobiet gdy muszą walczyć o swoje prawa o godność i prawo wyboru. Rząd nie ustępuje, a kobiety wychodzą na ulicę i protestują. Do walki o stołek prezydenta kandyduje kobieta Laura Wilska. Idzie jak burza i ma poparcie kobiet. Wszystkie kobiety dzięki niej mają szansę decydować o swoich prawach. Jednak gdy już jest blisko ginie Laury mąż w wypadku samochodowym. Policja stwierdza, że to nieszczęśliwy wypadek i umarza sprawę. Jednak kobieta nie wierzy w to i rozpoczyna prywatne śledztwo. Kiedy jest już blisko odkrycia tajemnicy morderstwa, tuż przed samymi wyborami policja oskarża ją o zabójstwo. W zasadzie ten opis to tylko tak naprawdę tylko tło, a tło wybija na pierwszy plan. Na pewno pamiętacie protesty na ulicach, w których kobiety walczyły o swoje prawa? Właśnie to one są tu tłem całych wydarzeń, a do tego dochodzą wybory prezydenckie, w których staje silna kobieta, które chce bronić racji kobiet. Kobiet silnych i zdecydowanych by stanąć w walce o prawo wyboru. W książce "Prezydentka" poza silną Laurą Wilską poznajemy jeszcze trzy kobiety. Bianka to wyzwolona kobieta, która wie czego chce od życia. Idzie po swoje bez względu na przeszkody. Pola to matka, kura domowa, która podporządkowała się mężowi i jego rytmowi życia. Jednak od życia chce czegoś więcej i stara się by zmienić swoje życie. Całkiem przypadkowe spotkanie na proteście uruchomia lawinę zmian w niej samej i w jej życiu. Kaja to dziennikarka małej gazety. Kobieta żywiołowa jak jej rude włosy. Filmik z zatrzymania kobiety, który umieszcza na swojej stronie sprawia, że jej życie zmienia się o 360 stopni. Właśnie te kobiety ich życie i walka o lepsze życie są głównym wątkiem tej książki. Wydarzenia, które są opisane w tej książce są tak realne, że mogłyby wydarzyć się naprawdę. Co prawda nie widzę w tej chwili silnej kobiety, która mogłaby objąć stołek prezydenta i zawalczyć o nasze prawa. Jednak cała korupcja w polityce i w policji jest jak najbardziej realna i zapewne mogłaby się wydarzyć. Co do samej książki na początku było mi ciężko przebrnąć przez każdą kolejną stronę. Po mimo, że od początku dowiadujemy się o wypadku męża Laury i poznajemy wszystkie kobiety coś mi nie szło. Jednak im dalej tym lepiej i w końcu nie mogłam się oderwać. Wciągnęłam się w wir wydarzeń, w życie kobiet i chyba Pola najbardziej spodobała mi się i jej przemiana. Bo przecież można być matką i spełniać swoje marzenia, a także spełniać się w życiu zawodowym. To książkę polecam wszystkim kobietom, bo myślę, że każda z nas znajdzie w niej cząstkę siebie. Stanie ramię w ramię z kobietami i pójdzie z nimi w proteście walczyć o swoje prawa (choćby tylko wirtualnie)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
14-11-2021 o godz 12:34 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
5/5
08-11-2021 o godz 10:33 przez: Anonim
„Prezydentka” to powieść o czterech kobietach, które usilnie walczą o równouprawnienie i szacunek dla swojej płci. Nie chodzi tu o zwykłe przepuszczaniem przodem w drzwiach, ale zdecydowanie o coś więcej – o możliwość decydowania o swoim ciele. Laura, Pola, Kaja i Bianka to cztery różne charaktery – od uległej (początkowo) i posłusznej mężowi kury domowej, przez przebojową właścicielkę firmy i dziennikarkę, ulegającą molestowaniu w celu utrzymania stanowiska pracy, aż do tytułowej prezydentki, która postanowiła reprezentować wspólne interesy kobiet. Choć wywodzą się z różnych środowisk, walczą o ten sam cel – respektowanie praw kobiet i wyzbycie się stereotypowego traktowania. Historie trzech bohaterek uosabiają problemy wszystkich współczesnych kobiet. Dyskryminacja w miejscu pracy, molestowanie seksualne, podmiotowe traktowanie i brak szacunku - to tylko kilka podstawowych problemów, poruszonych w książce. Jeśli dołożymy do tego brak możliwości decydowania o własnym ciele, otrzymamy grono wściekłych kobiet, które wychodzą na ulice, aby w demonstracji walczyć z niesprawiedliwością, która ich spotyka. Problematykę tych zagadnień wyraźnie widać w momencie, gdy przedstawicielka kobiet, kandydująca na stanowisko prezydenta, na swojej drodze do zwycięstwa w wyborach zaczyna napotykać liczne przeszkody, na których czele staje tajemnicza śmierć męża. Kobieta nie pozwala zamieść sprawy pod dywan i usilnie walczy o ujawnienie prawdy, nawet kosztem malejącego poparcia wyborców. Ostatecznie wątek kryminalny okazuje się dość zaskakujący i pozostawia wiele niedomówień, dając tym samym czytelnikowi do myślenia. Istotnym wątkiem jest również zaspokajanie potrzeb seksualnych. Kobieta nie powinna być tylko narzędziem do zaspokajania i obiektem seksualnym w rękach mężczyzny. Dlaczego to kobieta nie ma być inicjatorem stosunków seksualnych? Dlaczego jej potrzeby – również emocjonalne i potrzeba bliskości – są przez mężczyzn bagatelizowane? Czy mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, jakie niesie to za sobą skutki? Jakże ważna i potrzebna książka, szczególnie teraz, po wydarzeniu, które miało miejsce w pszczyńskim szpitalu. Gdyby nie mieszanie polityki z religią, to prawdopodobnie nie doszłoby do tej tragedii. Mimo licznych wątków, książkę czyta się z dużym zaangażowaniem, utożsamiając się z każdą z bohaterek. „Prezydentkę” polecam jako obowiązkową lekturę nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn, aby otworzyć im oczy na potrzeby kobiet i ukazać im, że oprócz obowiązków, mamy również swoje prawa, które należy respektować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2021 o godz 18:07 przez: Małgorzata
Historia pokazuje, że od wielu lat kobiety musiały o coś walczyć. Gdyby wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze, wyjdzie, że była to walka na każdej płaszczyźnie życia. Możliwość pracy, uczestniczenia w życiu politycznym, decydowania o sobie... to tylko nieliczne punkty na tej mapie. Obecnie w XXI wieku niewiele się zmieniło. Niby technologia poszła do przodu, ludzie latają w kosmos w celach wycieczkowych a babki nadal mają rzucane kłody pod nogi. Mężczyźni myślą, że mogą przejąć władzę nad kobietami, podpisując kolejne bzdurne ustawy. Wychodzimy na ulice, żeby walczyć o swoje prawa, szkoda , że niewiele to daje. Wszystkie próby są tłamszone i piętnowane przez mężczyzn. Najchętniej widzieliby kobiety w domu, z gromadką dzieci, pachnącym wysprzątanym domem i obiadem z trzech dań. Najlepiej, żebyśmy nie wyrażały swojego zdania, które będzie inne niż "obowiązujące normy". Na szczęście wśród nas są jeszcze mężczyźni, którzy nie podążają za tym co krzyczą ci najgłośniejsi, nie zawsze mający coś mądrego do zaoferowania. Są dla nas partnerami, na których wsparcie możemy liczyć w każdej chwili. Marika Krajniewska w swojej najnowszej książce "Prezydentka" przedstawia świat kobiet, które pomimo tego, że każda z nich ma różne poglądy, prowadzi odmienny tryb życia niż pozostałe, ma zupełnie inne priorytety...potrafią zjednoczyć swoje siły i walczyć o prawdę i godność. Główna bohaterka Laura, postanawia kandydować na prezydentkę Polski. Jej notowania są bardzo dobre, ma duże szanse na wygraną. Niestety, żeby w życiu nie było za pięknie, jej mąż ginie w wypadku, a o śmierć jego i kochanki zostaje oskarżona nasza kandydatka. Laura nie wierzy w przypadek, postanawia odnaleźć sprawców. Pomagają jej w tym przyjaciele i kobiety, które przez przypadek spotkały się na Strajku Kobiet. Autorka pokazuje drogę bohaterek, którą przeszły, żeby w końcu znaleźć to co najważniejsze- realizację swoich potrzeb, życie według własnych priorytetów. Nie jest to prosta droga. Każda z nich ma problemy, rozterki, musi wybrać między tym co ważne i ważniejsze. "Prezydentka" to pozycja, która pomoże niejednej z nas zweryfikować swoje życie. Spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Być może odnaleźć drogę, żeby osiągnąć postawione sobie cele. Odważyć się zawalczyć o siebie i swoje potrzeby. Postawić wszystko na jedną kartę, lub wyciągnąć schowane w rękawie asy. Lekturę gorąco polecam, spędziłam z nią naprawdę miłe chwile.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2021 o godz 19:09 przez: Anna Radomska
Laura Wilska jest damską kandydatką na Prezydenta RP. Niby niepozorna kobieta, ale ma sporą grupę ludzi chętnych oddać na nią swój głos. Ludzie chcą zmian! Więc chętnie zobaczyliby na stołku prezydenta kobietę! Tym bardziej, kiedy to w Warszawie męscy politycy dyskutują i ustanawiają prawa dotyczące kobiet! Na ulicach Warszawy strajkuje mnóstwo kobiet w obronie kobiecej pochwy! W końcu o aborcji powinny decydować kobiety! A nie za nas podejmować decyzje chcą mężczyźni! I jeszcze traktują nas przedmiotowo i najchętniej widzieli by nas w domu przy garach i dzieciach. I jeszcze myślą, że mogą nas klepać, rzucać jakieś podteksty i my z tym nic nie zrobimy. Kiedy Wilska w sondażach stoi coraz wyżej, nagle jej mąż ginie w wypadku samochodowym. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że faktycznie był to nieszczęśliwy wypadek. Jednak Laurze coraz bardziej wydaje się, że ktoś maczał palce w śmierci jej ukochanego. Tylko jak to udowodnić, kiedy każdy ślad, na który ona natrafia, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie! Mężczyźni na wysokich stołkach zaczynają obawiać się damskiej kandydatki i komuś bardzo zależy aby ona zrezygnowała z kandydowania. Całe szczęście Wilska ma wokół siebie przyjazne jej osoby, które chcą jej pomóc. Ale i oni pewnych wydarzeń nie są w stanie przewidzieć. Jednak kobiety potrafią się zjednoczyć, kiedy jednej dzieje się krzywda. To się nazywa kobieca solidarność! Bo wierzą, że gdyby kobieta została prezydentem, to by zmieniła prawo dotyczące aborcji na korzyść samych zainteresowanych. Czy jednak pomimo bólu spowodowanego stratą ukochanego pani Wilska da radę kandydować? Czy zostanie w końcu tą pierwszą prezydentką? I kto robił pod górkę przyszłej pani prezydent oraz jakie tajemnice tutaj jeszcze wyjdą na jaw? Rewelacyjna książka, która pokazuje, że choć mamy XXI wiek, to i tak niektórzy faceci traktują kobiety stereotypowo i dalej musimy same walczyć o siebie i swoje prawa. W wielu zawodach rządzą mężczyźni i nam kobietom ciężko jest się wykazać przed nimi, że my też możemy i zasługujemy na stanowiska dyrektorów, szefów. W tej książce autorka poza walką o stołek prezydencki i damskim punktem widzenia przedstawia jeszcze zagadkę kryminalną. Bo śmierć pana Wilskiego jest niezłą zagadką kryminalną do rozwikłania. A końcówka mnie totalnie zaskoczyła, bo autorka pozostawia czytelnika z domysłami. mniej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-11-2021 o godz 12:19 przez: Ewelina
Nie wiem czy tylko ja to wyczułam, ale wydaje mi się, że książka jest napisana z pewną nerwowością. Jakby takim wywodem, wyrzutnią z serce wszystkiego, co tam zalegało i przelanie go na papier. Chwilami czuć tutaj zwątpienie i niemoc, gdyż są rzeczy na które nie ma wpływu, jednak z drugiej strony widzimy twardo stąpającą po świecie kobietę, która wie czego chce i która nie spocznie, póki tego nie dokona. Cała pozycja jest jakby podzielona na dwie sfery, które można rozdzielić, lecz wszystko zależy od tego, kto ją czyta. Dla mnie pierwszą sferą jest kryminał, gdyż mąż Laury ginie w wypadku akurat wtedy, kiedy udaje jej się wspiąć na wyższe szczeble kariery. Jest na tyle rozsądna, że od razu wyczuwa tutaj spisek, który nie był przypadkowy. To ewidentnie było ostrzeżenie i nie należy go lekceważyć. Wszystko psuje się na tyle, że policja zamiast szukać prawdziwego przestępcy, to ją uważają za winną. Wszystko w momencie, kiedy coraz to więcej ludzi zdecydowało się na nią zagłosować. Czy zatem uda jej się udowodnić swoją niewinność? Gdzie istnieje sprawiedliwość na tym świecie? Drugą sprawą, która była tutaj poruszona był wątek polityczny, czyli niesprawiedliwość wobec kobiet. Rząd od razu zakłada, że są słabe i do niczego się nie nadają. Przeczytałam tutaj o prawdziwej walce o prawa kobiet. Do rządu nie dochodzi tłumaczenie, że każda z nich ma prawo sama decydować o swoim ciele. Zaostrzają ustawę o prawie aborcyjnym, a pytanie brzmi, dlaczego w większości do takich wniosków dochodzą mężczyźni? Czy mają oni jakiekolwiek pojęcie o fazie ciąży? Podsumowując książka jest dość ciekawa, choć ja sama niekoniecznie miałam podobne poglądy, co jej bohaterki. Rozumiem jednak, że każdy ma swoje prawo wyrażania własnej opinii, która została najwyraźniej przedstawiona za pomocą tej książki. Przeczytacie ją w miarę szybko, choć nie zaprzeczam, że niektóre sprawy mnie tutaj uwierały i czytałam ją w rozłożeniu na trzy razy. Druczek jest tu nieco większy, tekst węższy. Rozdziały nie są długie i ma sporo dialogów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2021 o godz 21:22 przez: Anonim
Zaczytana_mam Kto pamięta jeszcze protesty kobiet ? ☂️🖤 A może same brałyście w nich udział? 🤔 "Prezydentka" bardzo mnie zaskoczyła. Myślał że temat polityki w książce zanudza i wkurza tak bardzo ze ma się dość czytania i chce się odłożyć książkę w kąt zapominając o niej na zawsze. Ale nie tu! Jest polityka ale nie tylko dzięki czemu książka nie jest przytlaczajaca. Czy miałam ochotę ja odłożyć i zapomnieć? O nie nie! Wręcz przeciwnie książka tak mnie pochłonęła ze nie mogłam sie od niej oderwać. Autorka pokazała jaka siłę maja Zjednoczone kobiety walczące o tą samą rzecz wspólnie. Pokazuje że mimo różnicy charakterów my kobiety potrafimy sie dogadać i przyjaźnić ba nawet się dopełniamy wzajemnie. Podoba mi się jak autorka wykreowala postacie a troszkę ich tu jest i każda jest potrzebna w jakimś celu się pojawiają, nie ma zbędnych osób które wprowadzaja chaos w tej histori. Mimo że książka jest głównie o Laurze poznajemy też lepiej Pole i Kaje. Wszystkie trzy są cudowne i bardzo je polubiłam. Książka trzyma w napięciu dzięki czemu pochłania się kartkę za kartka chcąc dowiedzieć się więcej i więcej. Mimo że autorka ma już sporo książek na swoim koncie dla mnie to było pierwsze spotkanie z jej twórczością i jestem bardzo mile zaskoczona. Styl pisania jest tak przyjemny i lekki że aż chce się czytać. Jedyne co mnie rozczarowało to zakończenie... Naprawdę w takim momencie koniec? "Właśnie nadeszło jutro" yyy i ja mam sobie teraz spokojnie iść spać tak?😅 chyba że będzie ciąg dalszy ja jestem jak najbardziej na tak! Polecam z całego serca! Mnie książka wciągnęła już od pierwszego zdania. Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto zamówić i czytać. To powiem wam że warto! Książka jest godna uwagi! A jeśli i Was rząd wkurza to napewno polubicie dziewczyny tak bardzo jak ja!😁
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
22-11-2021 o godz 12:07 przez: zaczytanalala
Wybory prezydenckie nadchodzą wielkimi krokami, a kobiety walczą o zmiany w zaostrzonym prawie aborcyjnym. Laura zamierza kandydować na prezydentkę i nie zgadza się ze zmianami w ustawodawstwie, w związku z czym otrzymuje poparcie pośród wielu kobiet. Bianka, Kaja i Pola poznają się podczas strajku kobiet i od tej pory, pomimo ogromnych różnic charakteru, zaczyna je łączyć więź. Na swej drodze spotykają Laurę, którą chciałyby widzieć w roli prezydentki i postanawiają jej pomóc. Gdy mąż Laury ginie w wypadku kobiety nie chcą uwierzyć, że był to przypadek i postanawiają poprowadzić śledztwo na własną rękę. Ktoś chce zniszczyć Laurę i nie dopuścić, aby wystąpiła w wyborach. *** Początkowo książka mnie zaciekawiła i spodziewałam się po niej efektu wow. Niestety z każdą kolejną stroną mój optymizm malał, a cała historia zdawała się mieć coraz mniej sensu. Nie za bardzo potrafię zrozumieć, co autorka chciała osiągnąć , jako efekt ostateczny swojej powieści, bo ja w pewnym momencie się pogubiłam. Mamy morderstwo, strajk kobiet, wybory prezydenckie i niby to wszystko się ze sobą łączy, ale według mnie za bardzo na siłę. Nie widzę zbyt wielkiego związku pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami, a i bohaterki tej powieści dla mnie są po prostu nieinteresujące. Ta książka nie wzbudziła we mnie pozytywnych emocji, a jedynie frustrację, bo lubię spójne historie, a tutaj wszystko się rozlatywało. W zasadzie nie mogę powiedzieć na temat książki niczego dobrego, bo niestety nic nie zrobiło na mnie wrażenie. Odnalazłam tutaj jedynie jeden wielki chaos, a losy kobiet wydają mi się na siłę ze sobą związane. Z pewnością nie sięgnęłabym po tę książkę jeszcze raz, ponieważ po prostu nie potrafię zrozumieć o co tak naprawdę w niej chodzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-12-2021 o godz 14:56 przez: martucha180
Wymowny tytuł i błyskawica na okładce to sygnał, że tę książkę warto przeczytać, że trzeba. Nie jako lekturę do poduszki, ale jako lekturę ważną ze względu na poruszaną tematykę. Tematykę bardzo aktualną i dotyczącą większości mieszkańców RP. Nas, kobiet. Wprawdzie książka jest fikcją literacką, ale jest w niej tyle odwołań, odniesień do prawdziwych, nie tak dawnych wydarzeń rozgrywających się na ulicach wielu miast, do decyzji rządu, do ustaw, do działań policji, że miałam wrażenie, jakbym czytała reportaż, a na pewno prawdziwą historię czterech uczestniczek marszu kobiet. Autorka odmierza czas na przed wypadkiem i po nim. Choć przeskakuje między bohaterkami, z których perspektywy poznajemy całą sytuację, to główny wątek nie umyka. Emocje cały czas buzują. Nie pozwalają odpuścić i każą czytać do końca. Zakończenie wprawiło mnie w zdumienie. Nie tego się spodziewałam. „Prezydentka” zaskakuje, uświadamia, zachęca do zmian w nas samych. To nietuzinkowa książka, bardzo na czasie, która nie epatuje polityką. Ta jest gdzieś w tle, choć jej hasła wyraźnie brzmią w powieści. Głośniejszy wydźwięk ma niezadowolenie kobiet oraz nieregulaminowe działania i zachowania policji. Główne bohaterki, zwyczajne kobiety, przykuwają uwagę swoim postępowaniem. Zmieniają się na oczach czytelników. Walczą o wspólne dobro, prawdę, godność; o aborcję i edukację seksualną; o niewypowiadanie konwencji stambulskiej; o siebie, własne priorytety, potrzeby i marzenia. Są niesamowite i godne naśladowania. Siła kobiet jest w nas. I o tym jest „Prezydentka”. Polecam każdej kobiecie. Mężczyznom też.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
10-11-2021 o godz 11:24 przez: Iwona Nocoń
Laura nie mogąc przejść obojętnie nad tym jak rząd traktuje kobiety, postanawia zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów i startować w wyborach prezydenckich. Pomagają jej w tym trzy kobiety: Kaja, Polka i Bianka, które połączył udział w marszu kobiet. Laura zyskuje coraz to większe poparcie, które przestaje mieć znaczenie w momencie kiedy jej mąż ginie w wypadku. Laura nie wierzy w nieszczęśliwy wypadek i postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Niestety jej działania na niewiele się zdają, ponieważ to ją policja zaczyna podejrzewać o zabicie męża. Czy kobiecie uda się udowodnić swoją niewinność, odkryć prawdę i ocalić swoje życie? Nie będę ukrywać, że mam problem z tą historią, która nie do końca mnie do siebie przekonała. Plusem tej książki jest poruszenie aktualnej sytuacji w Polsce, która chyba nieprędko się zmieni. Niestety męczyła mnie strasznie charakterystyka postaci. Mimo iż sama jestem kobietą, nie potrafiłam z żadną na tyle się zżyć, by jej kibicować. Mam nieodparte wrażenie, że bohaterki książki zachowywały się według dobrze znanego powiedzonka – ta krowa co dużo ryczy, mało mleka daje. Każda z tych kobiet chciała wiele osiągnąć, ale poza agresją i gadaniem, nie widziałam wyników ich działania. Mankamentem jest również zakończenie, które z założenia może i miało być tajemnicze, a wyszło tak, jakby autorka nie bardzo miała pomysł jak doprowadzić wszystko do końca. Książkę odsłuchałam w formie audio. Lektorem okazała się być sama autorka co na pewno miało wpływ na interpretację fabuły. Ode mnie 4/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-11-2021 o godz 11:53 przez: natalia włodyka
Bardzo pozytywne doświadczenie czytelnicze. Książka lekkim piórem pisana i też lekka z pozoru wydawać się może. Wciąga w fabułę o sensacyjnym klimacie, czasami i uśmiech wywołuje ale… no właśnie, koniec końców zmusi do zastanowienia. Może dlatego tak trudno ująć tę książkę w ramy. Bo choć fabuła, można rzec obyczajowo-kryminalna, to stanowi ona tylko konstrukcję dla rzeczy ważnych i istotnych. A mając na uwadze to co obecnie się dzieje w naszym kraju, to najważniejszych i najistotniejszych. Wtedy, niestety jej przesłanie staje się smutno-gorzkie. O czym ta powieść? O morderstwie trzeba byłoby napisać. Ale przede wszystkim o Laurze, Biance, Kai i Poli, czyli reprezentantkach kobiet silnych i walczących. Ale i... uległych, żyjących tak jak inni sobie tego życzą (szczęśliwie odnajdują właściwy kierunek). Zwykłych i zwykłych mniej. Spełnienie zawodowe, potrzeba bliskości, seks, dzieciaki (seksu znacznie więcej niż dzieciaków tak napiszę jakby ktoś był zainteresowany jednym tematem bardziej niż drugim 😉). Wszystko się przenika, wszystko ma swój czas, potrzeby każdej z nas są inne ale jedno nas łączy. Jesteśmy Kobietami. Tak jak bohaterki tej książki. W tej na pozór prostej historii autorka przemyca prawdę o przemianach, walkach ale i chwilach słabości, które nas dotykają. Jest o prawdzie, wartościach, zaufaniu. "Prezydentkę" można czytać bez podtekstu ale gdy weźmie się pod uwagę obecną sytuację w naszym kraju, nabiera mocnego wydźwięku. Polecam serdecznie, to bardzo prawdziwa historia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-10-2021 o godz 15:47 przez: Marta
MARIKA KRAJNIEWSKA - PREZYDENTKA Historia 4 kobiet które w pewnym momencie zostają złączone jedną historią. Laura, Kaja, Polka i Bianka wszystkie złączył marsz kobiet który odbył się w zeszłym roku 22 października. Laura twardo stąpająca po ziemi kobieta, która staruje na prezydenta. Kaja początkująca dziennikarka, zadziorna, lekko zdezorientowana. Polka kochająca swoją rodzinę, a raczej dzieci kobieta. Pokazująca potem jak kobiety są zahukane w domu przez niektórych mężów. Bianka typowa feministka pochodząca z rodziny o ciężkim życiu. Wszystkie łączy jedno upór i determinacja by żyło im się lepiej w kraju w którym mieszkają. Fabuła składa się rozdziałów opowowiedzianych z perspektyw 4 kobiet. Przeskoki w akcji czasami zapierały dech w piersiach no bo jak tak mogło się stać? Temat książki jest zupełnie inny jaki kiedykolwiek czytałam i to mnie wciągnęło by ją przeczytać. Pełna emocji, zaskoczeń, nietuzinkowa. Postacie są przedstawione fantastycznie. Polityka jest, ale nie da się jej odczuć przytłaczająco. Książka pokazuje że warto zadbać o siebie a nie o to czego chcą od ciebie ludzie - jak chcą cię widzieć. Kobiety mają siłę, by się zjednoczyć. Styl pisania autorki jest bardzo lekki i spójny. Fajnie prowadzi główny wątek lawirując między postaciami. Zakończenie zaskoczyło mnie i ja się pytam co będzie dalej pani Mariko? Dlaczego w takim momencie i jak mam to rozumieć?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2021 o godz 10:16 przez: farmer_with_the_book
Dziękuję @marika_krajniewska za egzemplarz do recenzji ❤️ 🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁 "Duchota. To właśnie poczuła Laura, gdy weszła do ich pustego domu. Zawsze tak go nazywała, myślała "nasz", nawet gdy Zbyszka nie było miesiącami. Wszechświat nie lubił próżni, wypełniał ją tęsknotą, troską i marzeniami, które zawsze spełniały się pierwszej nocy po jego powrocie. Ani razu przez dwadzieścia lat małżeństwa nie czuła w ich domu takiej duchoty." 🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁 Naszą główną bohaterką jest Laura. Kobieta startuje na stanowisko Prezydenta.Wszystko idzie dobrze, do czasu... Nagle w wypadku ginie Jej mąż. Kobieta jest dziwnie pewna, że to wcale nie był wypadek. Na marszu kobiet poznała 3 fajne koleżanki, które pomagają Jej odkryć prawdę. 💥Czy uda się wyjaśnić sprawę wypadku? 💥Co tak naprawdę się stało? Dużo zwrotów akcji, które sprawiły, że nie mogłam się oderwac od czytania😅Dodatkowo fantastycznie wykreowane bohaterki❤️Aż chciałabym mieć takie przyjaciółki ❤️ Cudowne zwrócenie uwagi na kobiety, które walczą o swoje prawa⚡Jakie to aktualne, prawda? Ta książka nauczyła mnie, że nie warto przejmować się wszystkimi wkoło. Nie uda się nigdy zadowolić wszystkich🤷‍♀️Nie ma sensu nawet próbować.. Warto za to miec własne wartości i się nimi kierować. To bardzo ważna książka! Ukazuje kobiecą siłę⚡⚡⚡
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-10-2021 o godz 18:58 przez: ksiazkowe_serduszko
Ile może znieść kobieta bólu i cierpienia, czy z łatwością może przekształcić to w siłę i chęć walki. Cztery niesamowite kobiety, które różnią się od siebie, każda ma swoje życie, swoje historie, szczęście, ale i smutne chwile tak inne, ale stają się sobie bliższe. Laura, Kaja, Pola i Blanka różnice wielkie, ale jedno połączyło te wspaniałe kobiety, wspólną ważna sprawa. Laura postanawia pomóc, każda kobieta chce mieć swoje prawa, odzyskać je. Kobieta kandyduje na prezydenta, w sondażach szybko pnie się w górę i wszystko idzie w dobrym kierunku, lecz okropne wiadomości o wypadku męża dają kobiecie do myślenia, czy przypadkiem w nim nie uczestniczyły osoby trzecie. Nie chcę uwierzyć w to, co się stało i domaga się prawdy, postanawia sama się tego dowiedzieć jak było naprawdę, pomagają jej przy tym przyjaciółki. Książka która przypomina nam o niedawnych wydarzeniach opisuje życie kobiet, które same próbują odnaleźć prawdę. Autorka świetnie przedstawia wszystkie wydarzenia i postacie. Historia bardzo ciekawa i naprawdę wciągająca. Czy przyjaciółki dowiedzą się czegoś więcej o wypadku? Jak potoczy się walka kobiet? Tego dowiecie się czytając książkę, do czego gorąco zachęcam. Dziękuję za egzemplarz do recenzji autorce. 💖
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
13-12-2021 o godz 20:50 przez: testerka_ksiazek
Po książkę "Prezydentka" sięgnęłam, ponieważ spodziewałam się po niej ciekawego wątku kryminalnego połączonego z grą o władzę, a wszystko to w świecie, w którym kobiety próbują pokazać swoją silną stronę. Niestety w książce dostałam zlepek kilku bohaterek, które niby coś łączy, ale jest to totalnie naciągana 'przyjaźń', która narodziła się za sprawą jednego przypadkowego spotkania na strajku kobiet. Gry o władzę nie ma tu prawie w ogóle. Poza kilku wystąpieniami przyszłej kandydatki na prezydentkę wątek ten jest bardziej wspominany, niż faktycznie ma tutaj jakieś znaczenie. Aspekt kryminalny, to już totalna porażka. Nie zaciekawił mnie w ogóle, mimo iż uwielbiam powieści kryminalne i liczyłam, że może chociaż ten element podniesie moją ocenę powieści. Niestety zakończenie i wyjaśnienie całej sprawy jest banalne i rozczarowujące. Niestety męczyłam się z tą lekturą strasznie, na szczęście dobrnęłam już do końca. Nie jestem w stanie zrozumień tak na prawdę co autorka chciała przekazać tą książką. Być może chciała złapać zbyt wiele srok za ogon i dlatego wyszło, jak wyszło. Była to chyba najgorsza książka po jaką sięgnęłam w tym roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-10-2021 o godz 13:22 przez: Anonim
@recenzje_ksiazek_niezwyklych Tytuł książki "Prezydentka " kojarzy mi się z polityką, dlatego wahałam się czy powinnam sięgnąć po tą pozycję. Muszę przyznać, że nie lubię polityki i myślałam, że książka będzie dla mnie nudna i męcząca. Przyjemnie się rozczarowałam i cieszę się, że zdecydowałam się jednak ją przeczytać. Naprawdę bardzo mi się podobała i przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Głównymi bohaterkami są cztery kobiety. Laura, która kandyduje na prezydentkę , Bianka, która zarządza agencją PR, Kaja jest dziennikarką a Pola typową panią domu, podporzadkowaną mężowi. Są one zupełnie różne, mają całkiem inną sytuację życiową i zawodową, ale łączy je jedna rzecz: walka o prawa kobiet i możliwości decydowania o swoim ciele. Poznają się na proteście kobiet i różne sytuację powodują, że ich życia się łączą. Jest też wątek kryminalny. Nasze bohaterki będą próbowały dociec, kto stoi za śmiercią męża Laury i dlaczego. Temat książki bardzo na czasie i myślę, że jest naprawdę godna uwagi. Autorka pokazała jaką siłą mogą dysponować ludzie, kiedy się zjednoczą. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-10-2021 o godz 13:20 przez: Anonim
Tytuł książki "Prezydentka " kojarzy mi się z polityką, dlatego wahałam się czy powinnam sięgnąć po tą pozycję. Muszę przyznać, że nie lubię polityki i myślałam, że książka będzie dla mnie nudna i męcząca. Przyjemnie się rozczarowałam i cieszę się, że zdecydowałam się jednak ją przeczytać. Naprawdę bardzo mi się podobała i przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Głównymi bohaterkami są cztery kobiety. Laura, która kandyduje na prezydentkę , Bianka, która zarządza agencją PR, Kaja jest dziennikarką a Pola typową panią domu, podporzadkowaną mężowi. Są one zupełnie różne, mają całkiem inną sytuację życiową i zawodową, ale łączy je jedna rzecz: walka o prawa kobiet i możliwości decydowania o swoim ciele. Poznają się na proteście kobiet i różne sytuację powodują, że ich życia się łączą. Jest też wątek kryminalny. Nasze bohaterki będą próbowały dociec, kto stoi za śmiercią męża Laury i dlaczego. Temat książki bardzo na czasie i myślę, że jest naprawdę godna uwagi. Autorka pokazała jaką siłą mogą dysponować ludzie, kiedy się zjednoczą. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
14-12-2021 o godz 17:25 przez: Romantyczna
„Prezydentka” Mariki Krajniewskiej przedstawia historie czterech kobiet walczących o prawa swoje i innych, po tym jak polski rząd po raz kolejny zaostrzył prawo aborcyjne. Jedną z nich jest Laura, starająca się o pozycję Prezydentki kraju. Po tym jak jej mąż zginął w wypadku samochodowym, musi stawić czoła nie tylko przeciwnikom politycznym, ale także swojej przeszłości i wątpliwościom co do prawdziwej przyczyny śmierci ukochanego. Dzięki strajkom poznaje inne kobiety, które również nie mają łatwo w życiu, ale które spieszą jej z pomocą, w walce o prawdę oraz nasze prawa. Książkę czyta się w miarę przyjemnie, bohaterki są różnorodne, każda mierzy się z innymi przeciwnościami i każda z nich w jakiś sposób się zmienia na kartach powieści. Pomysł na całą tę historię uważam, że jest dobry i oryginalny, w ciekawy sposób opisuje nieciekawe realia naszego społeczeństwa. To co mi się nie spodobało to wątek kryminalny, czytelnik od momentu pojawienia się mordercy jest w stanie wyczuć, że to on, a autorka podaje nam zbyt wiele wskazówek na tacy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2021 o godz 18:00 przez: Monika
Zanim napiszę recenzje książki to chciałabym wrócić do jednego wydarzenia które miało miejsce w tamtym roku, a dokładniej do 22 października kiedy, można było na ulicach zobaczyć strajk kobiet.. Laura Wilska jest kobietą, żoną i matką. Jej mąż Zbigniew Wilski ma swoją firmę z bronią. Laura postanawia startować na Prezydentke gdzie chętnie dołącza do strajku kobiet chcąc być przy innych kobietach. Podczas przygotowań do wyborów jej mąż ginie tragicznie w wypadku, nie wierzy w to że to tylko przypadek, jest przekonana że za tym stoi ktoś inny. Artur przyjaciel rodziny pomaga jej po stracie męża. Również zostają znalezione zwłoki jego kochani Roksany która miała własne studio tatuaży. Laura zostaje aresztowana przed samymi wyborami, komuś zależy na tym żeby również ją usunąć ze swojej drogi. Czy Laura ma wrogów? Czy Laura odkryje prawdę kto zabił jej męża? Jest mnóstwo pytań które można zadać, lecz ja już więcej nie zdradzę tego co czeka w książce każdego kto po nią sięgnie żeby nie zdradzać szczegółów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kryminałek
5/5
23,22 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Biel kości
4.2/5
36,38 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Hej, dziewczyno!
0/5
26,26 zł
36,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Spadaj, nadwago!
4.5/5
23,34 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Antarabhawa
5/5
30,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
5/5
29,10 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Radosna książka Opracowanie zbiorowe
4.7/5
27,72 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezczłowiecze
4.6/5
23,34 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie umiem rozmawiać
4.2/5
13,12 zł
18,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pieśń o Nechjo
4.7/5
27,94 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Sara
4.8/5
27,49 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Lśnienie
3/5
16,05 zł
22,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego