Prezydencki romans (okładka zintegrowana)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jamie McAlister pogodziła się z tym, że na obecnym rynku pracy jedynym zawodem, który może wykonywać mimo nader kosztownego stopnia naukowego jest objęcie etatu w Starbucksie. Niespodziewanie jednak dostaje propozycję odbycia prestiżowego stażu w Białym Domu. I choć nie udaje jej się zaprzyjaźnić z resztą stażystów – grupą bogatych sztywniaków, dla których dziesięć tygodni bezpłatnej pracy nie stanowi problemu – to jest gotowa ciężko pracować i korzystać z okazji.

Pewnego późnego wieczoru przypadkiem natyka się na prezydenta. Niewinny pocałunek, a potem flirt szybko przestaje wystarczać...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Prezydencki romans
Autor: McLaughlin Emma , Kraus Nicola
Tłumaczenie: Jabłoński Mirosław Piotr
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 366
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-08-11
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 199 x 25 x 134
Indeks: 17429634
 
średnia 3,5
5
5
4
8
3
2
2
2
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
2/5
08-09-2015 o godz 09:12 przez: Agnieszka Chmielewska-Mulka
Autorki "Niani w Nowym Jorku" oddały do rąk czytelników nową powieść. Przyznam się, że miałam nadzieję na tzw. powtórkę z rozrywki. Podkreślę, że przy poprzednim ich utworze miło spędziłam czas przy kubku gorącego kakao. Jednak nie zawsze udaje się powtórzyć sukces bestsellera. W przypadku "Prezydenckiego romansu" trzeba dodać, że można odnieść wrażenie zepsutego pomysłu. Tym razem nawet wzorowanie się na faktach (tak podejrzewam) nie przyniosło oczekiwanych emocji związanych z romansem z głową państwa...

Umiejscowienie akcji w Waszyngtonie, gdzie każdy pilnuje tylko swojego interesu i jest gotowy iść po trupach, aby odnieść sukces, było moim zdaniem dobrym pomysłem. Autorkom udało się dzięki temu przekazać poczucie bezwzględności natury zakorzenione w tym mieście. Dodatkowo poznałam życie głowy państwa zza kulis. Ten wątek okazał się dla mnie najbardziej interesujący. Trzeba przyznać, że jest tu wiele zwrotów akcji, ale napotkałam także na fragmenty, które z chęcią bym pominęła. Historia sama w sobie nie jest zła i jest nawet momentami zabawna. Początkowo, ta książka brzmi zdecydowanie bardziej jak "co jeśli" w historii o Monice Lewinsky. Pierwsza połowa utworu wyraźnie odstaje na tle drugiej części pod względem jakości. Jakby pisały je dwie różne osoby. Może tak było w rzeczywistości.

Jednak najbardziej irytowała mnie postać głównej bohaterki - Jamie. Mimo że dziewczyna ma już 22 lata zachowuje się nadal niedojrzale, egoistycznie a czasami wręcz głupio. Od początku widać, że jest spragniona czyjejś uwagi, pragnie rozpaczliwie miłości. Jej naiwność mnie rozbrajała. Dziewczyna żyje nie dostrzegając realiów. Było wiele momentów, gdy chciałam krzyknąć: "Zatrzymaj się i pomyśl co robisz". Nie mogłam zrozumieć, dlaczego dopiero członkowie jej rodziny byli w stanie wszystko wyjaśnić. Jaime nie mogła się dogadać z nikim bez uprzedniego rozważenia konsekwencji i korzyści danej decyzji. Jej zdolność do podejmowania ważnych decyzji była zbyt uzależnione od opinii innych. Nawet fakt, że pochodziła z rodziny dysfunkcyjnej nie usprawiedliwiał w moim mniemaniu jej działań. Mogę sobie tylko wyobrazić jak poczuła się w towarzystwie mężczyzny dzierżącego taką władzę. Dla mnie od początku było jasne, że związek ten nie oznacza dla niego tyle, ile oznaczał dla niej.

Relacja Jamie z jej siostrą wydała mi się również dość dziwna, a właściwie cała jej rodzina była jakby zbyt dynamiczna. Wydawało się, że te fragmenty opisujące interakcje z rodziną Jamie miały dać nam wgląd w to, dlaczego ona jest taka, jaka jest, ale mnie to tylko rozpraszało i potrzebowałam sporo czasu, żeby to wszystko zrozumieć. Momentami miałam wrażenie jakby coś zostało wycięte. Zdziwiło mnie to, że autorki nie wyjaśniają tu również dlaczego główni bohaterowie uważają siebie za atrakcyjnych, poza atrybutami wyglądu zewnętrznego. Czyżby czuli do siebie tylko pociąg fizyczny? Dodatkowo historia została wyraźnie osadzona we współczesności ale wspomina się tu także o zdarzeniach z przeszłości co może nieco zmylić czytelnika. Zastanawiałam się także, czy uwypuklone różnice pomiędzy głośnym romansem Lewinsky/Clinton a tą historią były zamierzone.

Przyznam się, że po skończeniu lektury pomyślałam, że autorkom mogło chodzić tu nie tylko o ukazanie smaczków związanych z "aferą" z prezydentem w roli głównej. Myślę, że można historię także odczytywać jako opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie. Jako przestrogę przed angażowaniem się w relacje z żonatymi, dzierżącymi władzę mężczyznami. Żałuję, że autorki skupiły się tu wyłącznie na ukazaniu tej historii z punktu widzenia Jamie. Nawet pierwszoosobowa narracja nic tu nie pomaga. Pisarki ponadto próbowały stworzyć tu coś na kształt satyry politycznej, ale niestety im nie wyszło. Jedynym powodem dla którego brnęłam przez lekturę była ciekawość sensacji zza kulis Białego Domu. A trochę ich tu jest. Niestety zakończenie okazało się całkowitym rozczarowaniem. Wszystko niby wydało się starannie opakować, ale brak tu zrozumienia sytuacji. Całość przewidywalna...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
29-10-2015 o godz 13:40 przez: insomniaof
Kiedy zobaczyłam tę pozycję w nowościach wydawnictwa Rebis, pomyślałam, że raz kozie śmierć. Skusiły mnie nazwiska „sprawczyń” „Niani w Nowym Jorku”. Sprawy kryminalne i okołokryminalne zawsze mnie fascynowały, a tutaj w tle mamy władzę, romans i służby bezpieczeństwa. Już od jakiegoś czasu miałam ochotę na romantyczną powieść, jednak nie byłabym sobą, gdyby na drugim planie nadal było tak różowo. Od kiedy pamiętam mam słabość do zbrodni i makabry. Tutaj jest perspektywa lekkiej akcji gdzieś pod koniec, kiedy wszystko się sypnie. Bo nie było wątpliwości, że się sypnie. Od służb bezpieczeństwa bezlitośniejszy jest tylko urząd skarbowy. Z nim się nie zadziera.

Tym razem mamy dwie autorki – Emma McLaughlin i Nicola Kraus. Autorki „Niani w Nowym Jorku” spotkały się po raz pierwszy w trakcie nauki w New York University’s Gallatin School of Individualized Study. Ukończyły kierunek sztuki w edukacji. Zanim jednak podjęły decyzję, by napisać swoją najsłynniejszą dotychczas książkę, Kraus kontuynuowała przygodę ze sztuką, natomiast McLaughlin była konsultantką w sektorze publicznym i prywatnym. „Niania” stała się bestsellerem New York Times, a na jej podstawie stworzono film ze Scarlett Johansson w roli głównej. Obecnie panie tworzą scenariusze telewizyjne i filmowe, zajmują się także tematyką gender na tle współczesnej skorporatyzowanej Ameryki.

Moje emocje są mieszane. Biorąc pod uwagę opis, szykowałam się na lekką sensację z nutą romansu. Wyszedł nieco kulawy romans z nutą napięcia. Wszystko w świecie przedstawionym wydaje się nieprawdopodobne. Od beztroski, z jaką w romans wchodzi prezydent, przez nastoletnie podejście do zauroczenia bohaterki, po spotkanie ze służbami bezpieczeństwa. Staram się absolutnie nie oceniać Jamie, chociaż dla mnie romans z żonatym mężczyzną w dodatku głową państwa jest, mówiąc delikatnie, nie na miejscu. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego – bardziej mrocznego, głębszego, mocniejszego emocjonalnie. A dostałam kilka trzymających w napięciu scen poprzeplatanych czekaniem na jego znak, próbami normalnego życia i rozmyślaniami. Jakby cały świat bohaterki zawęził się do jednej osoby. Tak, wiem – tak działa zauroczenie, jednak tutaj jest wręcz przerysowane. Przyznaję, że wciągnęłam się mniej więcej od połowy. Wtedy też doskonale pokazane zostało, że tabloidyzacja życia to duży problem, który kompletnie odbiera możliwość normalnego funkcjonowania. Duży plus za humor, przewijający się przez prawie całą książkę. Jednak fabuła momentami się plątała i rwała, przez co traciło się wątek.

Polecam kobietom, które chciałyby przeczytać romans, ale niekonwencjonalny. I oczywiście fankom duetu McLaughlin&Kraus.

„Wilgoć w DC i ja zostałyśmy sobie przedstawione, gdy wysiadłam z pociągu z życiem upakowanym do dwóch pękających w szwach walizek. Tak mógł się czuć ktoś unoszący się na powierzchni Morza Martwego, pomijając to, że nie tyle płynęłam, ile próbowałam przejść na przeciwległy brzeg. Z bagażem. [...] Trudno jedynie utrzymać na twarzy rozanielony wyraz niebotycznego uznania, kiedy człowiekowi tak wściekle chce się sikać. Przypuszczalnie Brooke miała cewnik.
- Nie musisz do toalety? – zapytałam ją szeptem.
Posłała mi kolejne karcące spojrzenie. Teraz już wiem, że trzeba czegoś więcej niż słodka bułeczka, żeby zjednać sobie Brooke. Może gdybym nadziała czymś ciastko – xanaxem? celexą? Który to lek czyni z ciebie miłą osobę…?”

inne recenzje: kraina-bezsennosci.blog.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-08-2015 o godz 12:16 przez: markietanka
Chwilę po zakończeniu collage'u, 22-letnia Jamie McAlister trafia na prestiżowy staż do Białego Domu. To doświadczenie i wpis w dokumentachpo jego zakończeniu, ma jej otworzyć drzwi do świetnej pracy -zdecydowanie lepszej niż stanie za ladą w Starbucksie, czy McDonaldzie. Dziewczyna ma wyższe aspiracje, choć ma świadomość, że ten staż to będzie dla niej ostra szkoła przetrwania. Jednak nie spodziewała się, jakie niespodzianki ją tam spotkają.....

Staż okazał się ciężki, a stażyści byli eksploatowani jak tylko można. Jamie po zakończonym dniu nie czuła nóg. Pewnego dnia miała zanieść dokumenty do podpisu i przypadkiem znalazła się sama w towarzystwie Prezydenta, Grega Rutlanda. To spotkanie zapoczątkowało lawinę zdarzeń. Jamie i Grega coś ciagnęło do siebie jak magnes, a ich niepozorne spotkanie zamieniło się w romans. Niestety, prezydent jako osoba publiczna stale jest pod ostrzałem mediów i paparazzich. Szczegóły ich intymnego pożycia wypłynęły na zewnątrz i powstała z tego afera i publiczna nagonka na Rutlanda. Jamie starała się jak mogła chronić kochanka, swoim kosztem..... Jak skończył się romans z Prezydentem? Przeczytajcie sami!

"Prezydencki romans" ukazuje inne oblicze polityki. To obraz młodej, niedoświadczonej dziewczyny uwikłanej w romans, którego konsekwencji nie przewidziała. To brutalny świat polityki i mediów, gdzie każda sprawa urasta do sensacji.
Powieść jest napisana lekko, dowcipnie, często wręcz sarkastycznie. Czyta się ją z przyjemnością i ciekawością. Może na kolana nie powali, ale stanowi fajne czytadło na urlop.
Mnie bardzo odpowiada styl pisania duetu Karus&McLaughlin i od czasu do czasu chętnie sięgam po tego typu książki.
Jeśli ktoś ma ochotę na lekką i niezobowiązującą letnią lekturę - polecam "Prezydencki romans".

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/08/prezydencki-romans-nicola-kraus-emma.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
08-07-2015 o godz 15:36 przez: ptaszek
Nie wiem jakie będzie polskie tłumaczenie, angielska wersja jest tak wciągająca, że trudno się oderwać. Niby nic nowego. Fabuła mocno przypomina historię romansu Moniki Lewinsky, ale jednak... Pogłębiony portret psychologiczny głównej bohaterki, świetnie ukazane reguły rządzące mediami, wszystkie elementy kryzysowego PR-u - te elementy sprawią, że nie możesz przestać czytać. Gdy wdajesz się w romans z prezydentem stajesz się najbardziej samotną osobą na świecie. Czy młoda osoba jest w stanie unieść to brzemię?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
10-09-2015 o godz 00:00 przez: Aleksandra Jabłońska
Lekka, bardzo przyjemna książka, która na pewno idelanie nadaje się na sobotnie popołudnie. Ja w niej odnalazłam ogromną chęć dążenia do celu, determinację, ale również doskonały humor. Myślę, że wiele czytelniczek chciałoby być takie jak właśnie główna bohaterka. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
13-08-2015 o godz 09:18 przez: sigi
Czy fabula moze byc jeszcze bardziej oczywista i naiwna? Chyba tylko w tluczonych na kilogramy ksiazkach pani Michalak. Taka historyjke mozecie sobie dziewczyny same machnac na plazy. Szkoda kupowac, bo cien jest nam potrzebny a lasow coraz mniej...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
23-09-2017 o godz 17:06 przez: olakotynia
Niestety, książka nie przypadła mi do gustu. Nieudany zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Skazana Ornacka Ewa
4.6/5
26,26 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
4.5/5
125,02 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.7/5
24,10 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziedzictwo krwi Wen Zhao Amelie
4.3/5
28,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fundacja Asimov Isaac
4.8/5
22,19 zł
34,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego