Praca rządzi! Metody Google'a, które odmienią twoją pracę i życie (okładka miękka)

Autor:
Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Metody pracy się zmieniają. A Ty?

Ta książka jest o tym:

  • jak uczyć się od kolegów z pracy – tych najlepszych i tych najgorszych,
  • dlaczego powinno się zatrudniać ludzi mądrzejszych od nas samych,
  • w jakim celu należy znieść władzę menedżerów nad pracownikami,
  • dlaczego nie warto ufać własnemu instynktowi.

„Obecnie większość swojego czasu spędzamy, pracując. To źle, jeśli praca nas demotywuje lub odczłowiecza”. Tak twierdzi Laszlo Bock, wizjoner kierujący przez wiele lat działem rekrutacji w firmie, która zmieniła sposób interakcji całego świata z zasobami wiedzy i informacji. Zacytowany pogląd Bocka jest jednocześnie rdzeniem i motywem przewodnim jego znakomitej książki.

„Praca rządzi!” to niezwykle ważny manifest, który może radykalnie zmienić styl naszej pracy i życia. To książka, która prezentuje nową filozofię pracy i strategię przyciągania najlepszych talentów – bo jedno i drugie stanowi o powodzeniu przedsięwzięcia. Twoje miejsce pracy i sposób, w jaki traktujesz swoich pracowników ma olbrzymi wpływ na twój potencjalny sukces. W czternastu błyskotliwych rozdziałach Bock opisuje, czego możemy się nauczyć na przykładach wielu różnych przedsiębiorstw, które wybiły się na rynku – od powszechnie rozpoznawalnych marek po mało znanych innowatorów. Bock zabiera nas także za kulisy firmy z najbardziej spektakularnymi sukcesami na koncie – Google’a – ujawniając, dlaczego wciąż przoduje ona w rankingach najlepszych pracodawców. Lata swojego bogatego doświadczenia Bock zawarł w niemalże rozrywkowej narracji i szeregu prostych do wdrożenia zasad – i to niezależnie od tego, czy jesteś pracujesz niezależnie, czy należysz do choćby i wielotysięcznego zespołu.

„Praca rządzi!” pokazuje, jak znaleźć równowagę pomiędzy kreatywnością a strukturą; jak odnieść sukces, który będzie się mierzył nie tylko wartością Twoich udziałów, ale także jakością życia. Przeczytaj tę książkę, by stworzyć lepsze przedsiębiorstwo, będąc jego częścią – a nie zarządcą. Przeczytaj ją, by ponownie obudzić w sobie radość z tego, czym się zajmujesz.

„Ktoś może pomyśleć, że »Praca rządzi!« to książka o Google’u. Takie założenie jest do pewnego stopnia słuszne, ten tekst jest jednak generalnie czymś więcej: to dzieło mówiące o tym, jak tworzyć ludzkie systemy operacyjne, dzięki którym pracownicy dowolnie wybranego przedsiębiorstwa będą podejmować optymalne decyzje. »Praca rządzi!« to klarownie napisana książka bazująca na dowodach, a zawarte w niej praktyczne wskazówki oraz przekonująca filozofia sprawią, że ten tekst zdobędzie dominującą pozycję w świecie pracy”.
Jeffrey Pfeffer, autor książki Leadership B.S.:. Fixing Workplaces and Careers One Truth at a Time

„»Praca rządzi!« to zaskakująca i niekonwencjonalna książka, która powinna być lekturą obowiązkową dla każdej osoby szukającej pracy w sektorze technologicznym i każdego przedsiębiorcy, który próbuje rozwijać innowacyjne sposoby myślenia”.
Peter H. Diamandis, prezes fundacji XPRIZE; prezes wykonawczy Singularity University

„Fascynujące spojrzenie na zarządzanie zasobami ludzkimi w Google’u. Zręczne połączenie tekstu o charakterze badawczym oraz poradnika pełnego praktycznych wskazówek. Po tę książkę powinien koniecznie sięgnąć każdy, kto pracuje na stanowisku menedżerskim”.
Robert I. Sutton i Hayagreeva Rao, autorzy książki Scaling up Excellence

„Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że Google słynie z podawania w wątpliwość naszych założeń, nikt nie powinien być specjalnie zaskoczony wyjątkowym i niezwykle skutecznym podejściem stosowanym w tej firmie w odniesieniu do kwestii takich jak kształtowanie kultury organizacyjnej, robienie użytku z uzdolnień pracowników czy kierowanie podwładnymi. Książka »Praca rządzi!« obala zasadność wielu rozwiązań powszechnie stosowanych przez kadrę kierowniczą i nabiera charakteru współczesnej biblii zarządzania talentami”.
Tim Brown, dyrektor generalny firmy IDEO i autor książki Zmiana przez design


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Praca rządzi! Metody Google'a, które odmienią twoją pracę i życie
Autor: Bock Laszlo
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-25
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 31 x 141
Indeks: 22759856
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 3,5
5
1
4
2
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
17-01-2018 o godz 08:15 wezi24 dodał recenzję:
Uwaga: moim zdaniem tylko dla HRowcow
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-12-2017 o godz 20:55 Katarzyna Kat. dodał recenzję:
„Praca rządzi! Metody Google’a, które odmienią twoją pracę i życie” to książka bardziej z gatunku poradnika, która ma na celu pokazanie jak czerpać inspirację oraz chęć do pracy od współpracowników, nowych wyzwań oraz jak cieszyć się z wykonywanej czynności i zarabiać pieniądze na tym, co sprawia nam największą przyjemność. Autor książki to Laszlo Bock, mężczyzna był wiceprezesem działu organizacji zasobów ludzkich (HR-owiec) w Google’u. Jego pracą w tej firmie było sprawdzanie kandydatów na stanowiska, rekrutacja osób ale co ważniejsze ich zatrzymywanie w firmie. To właśnie ten ostatni aspekt popchnął Laszlo Bocka do stworzenia tej książki. Opiera się ona na tym jak wyciągnąć z człowieka to co najlepsze, jakie przydzielić mu stanowisko aby spełniał się zawodowo na rzecz siebie jak i na dobro zakładu pracy. W Polsce, a raczej w mentalności Polaków często pojawia się to, że chodzi się do pracy bo trzeba, bo brak pieniędzy, bo chce się lepiej żyć, ale mało kto zastanowi się, że praca może być również przyjemnością. I nie myślę tu tylko o pracy lekkiej i łatwej, bo jedną osobę satysfakcjonuje to, że może wykopać dół, a drugiego to, że przed deadlinem wyrobił się z raportami. Książka Bocka pokazuje właśnie to, że każde stanowisko powinno być obsadzone odpowiednią osobą, tak aby praca szła efektywniej i lepiej. Autor „Praca rządzi” pokazuje to wszystko bardziej na przykładzie swojej firmy czyli Google’a. Przedstawia on czytelnikowi tajniki pracy w tej (chyba) największej na świecie organizacji i zdradza jak wyglądała jego praca. Daje nam również dużo wskazówek i porad dotyczących tego, jak powinno wyglądać nasze życie zawodowe lub jak sprawić, aby naszym pracownikom żyło się lepiej. Zaznacza także, że kiedy pracujemy w zespole, nie możemy stawiać siebie ponad innymi, a najlepiej, abyśmy zatrudniali ludzi lepszych od nas. To bardzo interesująca książka, która pozwoli spojrzeć na różne aspekty życia z innej perspektywy. Daje dużo do myślenia i zmusza nas do podejmowania decyzji, które mogą odmienić nasze życie. To wszystko sprawia, że książka ta jest inspirująca i z całą pewnością mogę ją Wam polecić!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-12-2017 o godz 08:56 Jelenka dodał recenzję:
JELENKA.PL Kto z nas nie zna potężnego Google i ogromu narzędzi, którymi dysponuje? Za każdym razem kiedy otwieramy komputer stykamy się mniej lub bardziej z odnogami tejże marki. Za ogromnym sukcesem stoją całe rzesze googlersów, którzy pracują tak jak chciałby pracować cały świat. Ponoć. OKŁADKOWE OBIECANKI CACANKI Okładkowe obietnice rzadko kiedy się spełniają. Niestety jest i tak w tym przypadku. Szumny napis o metodach Google`a, które odmienią moją pracę i życie nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość. Zostawiłam sobie tę książkę właśnie na grudzień, by z okazji zbliżającego się nowego roku moje postanowienia się skonkretyzowały i nabrały wyraźnych kształtów przeobrażając się w realne do zrealizowania cele. Niestety jedyne co mogę przyznać to to, że co nieco się zainspirowałam niektórymi praktykami googlersów. I to tak bardziej ogólnie niż konkretnie. No więc ani moje życie ani praca się nie zmieniły. LASZLO BOCK Laszlo Bock to jeden z tych ludzi, których można przedstawiać przez pół dnia. W skrócie mówiąc jest specjalistą od organizacji zasobów ludzkich. Wyszukuje, zatrudnia i dba o pracowników. W czasach kiedy pracował w Google wiele razy został wyróżniony nagrodami dla najlepszego pracodawcy. Nie można się temu dziwić bo podczas jego rządów googlersi byli szczęśliwsi, bardziej efektywni i zadowoleni (przynajmniej tak twierdzi i takie są dane). A wszystko to dzięki wprowadzeniu innowacyjnych i nietuzinkowych rozwiązań, które obecnie wykorzystuje wiele firm na całym świecie. „PRACA RZĄDZI” SIĘ SWOIMI PRAWAMI Rzadko kiedy to robię, jednak w tym przypadku się skusiłam i przed przeczytaniem wybrałam ze spisu treści te rozdziały, które wydały mi się najciekawsze. W przypadku poradników często się zdarza, że pierwsze rozdziały są trochę zapchaj dziurą, a przydługie wstępy okropnie nużą. I tym oto sposobem jako pierwszy przeczytałam rozdział ostatni, a na końcu przeczytałam rozdział pierwszy. Takie podejście do lektury pozwoliło mi na odkrywanie treści i szukanie odpowiedzi na pojawiające się pytania. Dzięki temu sposobowi z lektury zapamiętałam zdecydowanie więcej treści niż jakby czytała ciurkiem. Serdecznie Wam polecam ten sposób poznawania książki (oczywiście jedynie w przypadku poradników). Wcześniej już wspomniany ostatni rozdział książki okazał się być tym najlepszym. Autor opowiada w nim o kilku prostych technikach, które wprowadzając już teraz, mogą wiele zmienić w dotychczasowym zawodowym życiu. Jest to też swoiste podsumowanie całości w bardzo konkretny i przystępny sposób. Kolejnym rozdziałem, który zasługuje na uwagę jest ten o częstym sięganiu po impulsy. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale Laszlo Bock przekonał mnie do swojej „impulsowej teorii” i w miarę możliwości zastosuję ją na sobie. Cel jaki przyświecał autorowi podczas pracy w Google niewątpliwe zasługuje na podziw, a to co osiągnął na ogromny szacunek i zaufanie. BŁYSKOTLIWIE, TECHNICZNIE I NA LUZIE Wydajność i efektywność jako pojęcia w książce padają bardzo często. Nie ma się jednak co dziwić w końcu ta książka o tym jest. Można by rzec, że temat pracy w ujęciu zarządzania zasobami ludzkimi może być nudny. Laszlo Bock na szczęście nie nudzi, a raczej bawi i uczy. Duży dystans do siebie, błyskotliwe uwagi, ogromne doświadczenie i konkretna wiedza sprawiają, że książkę czyta się, o dziwo, bardzo dobrze. Pod względem merytorycznym publikacja jest świetnie przygotowana. Opowiadając o swoich teoriach autor ukazuje na konkretnych przykładach ich wykorzystanie. Po każdym rozdziale na jednej bądź dwóch stronach ( to zależy od rozdziału) znajdują się listy z przypisami. Przyznam, że bardzo ułatwia to późniejsze wyszukiwanie konkretnych publikacji. Jednak to co cechuje książkę Laszlo Bocka to luz i absolutny brak zadęcia czy też snobizmu. Takie opowiadanie o pracy ani trochę nie nudzi. Mimo, że kwestia zatrudniania pracowników i zarządzania kadrami nie leży w sferze moich zainteresowań to temat pracy w Google już tak. Czytając „Praca rządzi” dowiedziałam się wielu dziwnych i ciekawych rzeczy, o których mogę teraz dyskutować godzinami ( i brylować w towarzystwie 😀 ). PODSUMOWANIE Książka Laszlo Bocka jest niewątpliwie godna uwagi, ale pod względem ciekawostek i anegdot o firmie Google. Dla osób trudniących się organizacją zasobów ludzkich ta książka okaże się czymś więcej niż jedynie zbiorem opowiastek o googlowym świecie. Rekruterzy zdecydowanie wiele wyniosą z lektury tej książki, która jest naszpikowana celnymi spostrzeżeniami i wskazówkami. Osobiście w kilku kwestiach się zainspirowałam i myślę, że niektóre techniki zastosuję organizując swoją pracę. Niemniej jednak „Praca rządzi” to książka bardzo ciekawa i jest świetną lekturą „naszych czasów”. Praca obecnie nabiera innego znaczenia i ten aspekt w książce jest dobrze wyeksponowany. Bez szumnego tytułu książka wypadłaby lepiej, ale rozumiem, ten marketingowy haczyk. „Praca rządzi. Jak robimy to w Google” brzmi o wiele lepiej ( tak myślę). Przydatność do spożycia: 6/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-12-2017 o godz 08:55 Jelenka dodał recenzję:
JELENKA.PL Kto z nas nie zna potężnego Google i ogromu narzędzi, którymi dysponuje? Za każdym razem kiedy otwieramy komputer stykamy się mniej lub bardziej z odnogami tejże marki. Za ogromnym sukcesem stoją całe rzesze googlersów, którzy pracują tak jak chciałby pracować cały świat. Ponoć. OKŁADKOWE OBIECANKI CACANKI Okładkowe obietnice rzadko kiedy się spełniają. Niestety jest i tak w tym przypadku. Szumny napis o metodach Google`a, które odmienią moją pracę i życie nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość. Zostawiłam sobie tę książkę właśnie na grudzień, by z okazji zbliżającego się nowego roku moje postanowienia się skonkretyzowały i nabrały wyraźnych kształtów przeobrażając się w realne do zrealizowania cele. Niestety jedyne co mogę przyznać to to, że co nieco się zainspirowałam niektórymi praktykami googlersów. I to tak bardziej ogólnie niż konkretnie. No więc ani moje życie ani praca się nie zmieniły. LASZLO BOCK Laszlo Bock to jeden z tych ludzi, których można przedstawiać przez pół dnia. W skrócie mówiąc jest specjalistą od organizacji zasobów ludzkich. Wyszukuje, zatrudnia i dba o pracowników. W czasach kiedy pracował w Google wiele razy został wyróżniony nagrodami dla najlepszego pracodawcy. Nie można się temu dziwić bo podczas jego rządów googlersi byli szczęśliwsi, bardziej efektywni i zadowoleni (przynajmniej tak twierdzi i takie są dane). A wszystko to dzięki wprowadzeniu innowacyjnych i nietuzinkowych rozwiązań, które obecnie wykorzystuje wiele firm na całym świecie. „PRACA RZĄDZI” SIĘ SWOIMI PRAWAMI Rzadko kiedy to robię, jednak w tym przypadku się skusiłam i przed przeczytaniem wybrałam ze spisu treści te rozdziały, które wydały mi się najciekawsze. W przypadku poradników często się zdarza, że pierwsze rozdziały są trochę zapchaj dziurą, a przydługie wstępy okropnie nużą. I tym oto sposobem jako pierwszy przeczytałam rozdział ostatni, a na końcu przeczytałam rozdział pierwszy. Takie podejście do lektury pozwoliło mi na odkrywanie treści i szukanie odpowiedzi na pojawiające się pytania. Dzięki temu sposobowi z lektury zapamiętałam zdecydowanie więcej treści niż jakby czytała ciurkiem. Serdecznie Wam polecam ten sposób poznawania książki (oczywiście jedynie w przypadku poradników). Wcześniej już wspomniany ostatni rozdział książki okazał się być tym najlepszym. Autor opowiada w nim o kilku prostych technikach, które wprowadzając już teraz, mogą wiele zmienić w dotychczasowym zawodowym życiu. Jest to też swoiste podsumowanie całości w bardzo konkretny i przystępny sposób. Kolejnym rozdziałem, który zasługuje na uwagę jest ten o częstym sięganiu po impulsy. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale Laszlo Bock przekonał mnie do swojej „impulsowej teorii” i w miarę możliwości zastosuję ją na sobie. Cel jaki przyświecał autorowi podczas pracy w Google niewątpliwe zasługuje na podziw, a to co osiągnął na ogromny szacunek i zaufanie. BŁYSKOTLIWIE, TECHNICZNIE I NA LUZIE Wydajność i efektywność jako pojęcia w książce padają bardzo często. Nie ma się jednak co dziwić w końcu ta książka o tym jest. Można by rzec, że temat pracy w ujęciu zarządzania zasobami ludzkimi może być nudny. Laszlo Bock na szczęście nie nudzi, a raczej bawi i uczy. Duży dystans do siebie, błyskotliwe uwagi, ogromne doświadczenie i konkretna wiedza sprawiają, że książkę czyta się, o dziwo, bardzo dobrze. Pod względem merytorycznym publikacja jest świetnie przygotowana. Opowiadając o swoich teoriach autor ukazuje na konkretnych przykładach ich wykorzystanie. Po każdym rozdziale na jednej bądź dwóch stronach ( to zależy od rozdziału) znajdują się listy z przypisami. Przyznam, że bardzo ułatwia to późniejsze wyszukiwanie konkretnych publikacji. Jednak to co cechuje książkę Laszlo Bocka to luz i absolutny brak zadęcia czy też snobizmu. Takie opowiadanie o pracy ani trochę nie nudzi. Mimo, że kwestia zatrudniania pracowników i zarządzania kadrami nie leży w sferze moich zainteresowań to temat pracy w Google już tak. Czytając „Praca rządzi” dowiedziałam się wielu dziwnych i ciekawych rzeczy, o których mogę teraz dyskutować godzinami ( i brylować w towarzystwie 😀 ). PODSUMOWANIE Książka Laszlo Bocka jest niewątpliwie godna uwagi, ale pod względem ciekawostek i anegdot o firmie Google. Dla osób trudniących się organizacją zasobów ludzkich ta książka okaże się czymś więcej niż jedynie zbiorem opowiastek o googlowym świecie. Rekruterzy zdecydowanie wiele wyniosą z lektury tej książki, która jest naszpikowana celnymi spostrzeżeniami i wskazówkami. Osobiście w kilku kwestiach się zainspirowałam i myślę, że niektóre techniki zastosuję organizując swoją pracę. Niemniej jednak „Praca rządzi” to książka bardzo ciekawa i jest świetną lekturą „naszych czasów”. Praca obecnie nabiera innego znaczenia i ten aspekt w książce jest dobrze wyeksponowany. Bez szumnego tytułu książka wypadłaby lepiej, ale rozumiem, ten marketingowy haczyk. „Praca rządzi. Jak robimy to w Google” brzmi o wiele lepiej ( tak myślę). Przydatność do spożycia: 6/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2017 o godz 15:55 Łukasz Wasilewski dodał recenzję:
Nie odkryję Ameryki, pisząc, że większość osób nie przepada za swoją pracą. A nawet jeśli nie większość, to i tak zdecydowanie za dużo – w końcu w biurze każdego dnia spędzamy więcej czasu niż w domu (uznajmy sen za neutralną aktywność), więc ciągłe wypatrywanie piątku nie jest czymś zdrowym, prawda? Podobnie uważa Laszlo Bock, który kilkanaście lat był odpowiedzialny za zarządzanie zasobami ludzkimi w Google’u. Autor „Praca rządzi!” zwraca jednak uwagę, że w poprawie podejścia pracowników do pracy swój interes mają i pracownicy, i pracodawcy. I tym wspólnym interesom poświęcona jest recenzowana książka. „Gdzieś w głębi ducha każda istota ludzka chce odnaleźć sens w wykonywanych przez siebie obowiązkach” – zapisałem sobie ten cytat, bo jest kluczowy w zrozumieniu powszechnej niechęci do pracy. Nie jest to opinia pana Bocka – zostało wiele razy potwierdzone badaniami, że jeśli w coś wierzymy, bardziej się angażujemy, bardziej się staramy. Natomiast jeśli widzimy bezsens swojej profesji, nie mamy szans na awans czy rozwój, to nawet dobra pensja nie pomoże. A pracownik, który odstawia pańszczyznę, nie sprawi, że firma osiągnie więcej. Bock zwraca uwagę, że trzeba szukać pracowników o charakterze „właścicieli” – którym zwyczajnie będzie się chciało. Z drugiej strony, firma musi dać coś od siebie, żeby przyciągać takie osoby. Jak to zrobić? Nie będzie szokiem, że „Praca rządzi!” koncentruje się na Google’u. To nic złego, bo chociaż może nam się wydawać, że dobrze znamy tego giganta, to dopiero informacje z wewnątrz otwierają nam oczy. Bock bardzo dużo pisze o kulturze organizacji, która często traktowana jest powierzchownie. Myślimy Google – widzimy ludzi, którzy raczej się bawią, niż pracują, jeżdżą po biurze rowerem, grają w piłkarzyki, a jak to wszystko ich zmęczy, idą na darmowym lunch. I chociaż w pewnym sensie jest to prawdą, to jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Zadowolenie googlersów (pracowników Google’a, ponad 50 000 na całym świecie) wynika nie z darmowego jedzenia, lecz zasad leżących u podstaw giganta z Montain View. „Firmy mają wielu pracowników, ale dana osoba tylko jedną pracę” – brzmi jak banał, ale ludzkie podejście do pracowników jest bardzo istotne. Ludzie chcą być doceniani. W Google menedżerowie nie decydują bezpośrednio o zatrudnieniu i zwalnianiu podwładnych ani o ewentualnych premiach. To sposób na odbieranie władzy przełożonym, bo wszyscy mamy tendencję do jej nadużywania. Relacja podwładny-przełożony w ogóle jest ciekawa w Google – wyobraźcie sobie, że podczas procesu rekrutacyjnego potencjalny kierownik często spotyka się także ze swoimi przyszłymi podwładnymi i mają oni realny wpływ na to, czy zostanie zatrudniony. Sama rekrutacja w Google to temat na oddzielny artykuł. Ta organizacja od początku stara się zatrudniać tylko najlepszych – nawet jeśli musi na nich czekać kilka lat. Zasadą jest również, by zatrudniać lepszych od siebie samego, bo to sposób na stałe stymulowanie rozwoju. Bock przywołuje też wyniki badań jasno stwierdzające, że rekruterzy podejmują decyzję odnośnie kandydata w ciągu 3-5 minut, a później robią wszystko, by utwierdzić się w swojej decyzji. Dodatkowo „rekruterzy podświadomie sprzyjają osobom, które są do nich podobne” – nikt nie lubi wychodzić ze strefy komfortu. Być może to banał, ale w wielu firmach brakuje tej świadomości. Być może sami mieliście nawet okazję brać udział w rekrutacjach, które w rzeczywistości skończyły się po paru minutach small talku. Od 2012 Google w ogóle nie umieszcza ogłoszeń na portalach z ogłoszeniami. Dlaczego? Generują one mnóstwo kandydatów, ale mało z nich jest zatrudnianych, bo nie wysyłają odpowiedzi na ogłoszenie Google, lecz wszędzie gdzie się da. Zdaniem Bocka organizacja powinna być na tyle atrakcyjnym miejscem pracy, by kandydaci sami zadali sobie trud znalezienia ofert na stronie firmy. Ogromnie ważną rolę pełnią też rekomendację od innych googlersów, ale na te można liczyć tylko wtedy, gdy praca daję pracowników prawdziwą satysfakcję. Jak widać, wysokie wymagania wobec kandydatów równają się wysokim wymaganiom organizacji wobec samej siebie. Chociaż w metodach Google’a sporo jest zaawansowanej analityki (policzono np., że nie ma sensu przeprowadzać więcej niż czterech rozmów z jednym kandydatem), to większość z nich jest bardzo prosta – do zrozumienia i wdrożenia. Oczywiście wtedy, gdy już ktoś nam o nich opowie. Bock podkreśla też, że bardzo wiele da się zdziałać małym kosztem. Jeśli organizacja zasłania się ograniczonym budżetem, prawdopodobnie na jej czele stoi ktoś w jakiś sposób ograniczony. A wtedy trudno oczekiwać, że zmieni się coś na dole, wśród szeregowych pracowników. I zawsze będą traktowani jak szeregowi pracownicy, a nie partnerzy. I gdzie wtedy są wspólne interesy pracowników i firmy?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-11-2017 o godz 16:31 Anonim dodał recenzję:
Inspirująca książka z licznymi przykładami - zarówno dla menedżerów, jak też osób odpowiedzialnych za HR i Employer Branding. Mimo, że napisana już kilka lat temu, to w dalszym ciągu aktualna. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wymiatasz! Syed Matthew
29,49 zł
36,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Będzie bolało Kay Adam
26,24 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
29,49 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochaj Brett Regina
29,49 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Steve Jobs Isaacson Walter
33,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.