Pozytywna dyscyplina (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pozytywna dyscyplina

Wielu rodziców twierdzi, że wychowanie dziecka było dla nich najtrudniejszym zadaniem w życiu. Ty też niebawem będziesz wychowywać młodego człowieka? A może dobrze znasz trudności, jakie to za sobą niesie? Jeśli tak, to polecamy Ci książkę „Pozytywna dyscyplina”, autorstwa Jane Nelsen. Dowiedz się, na czym polega ta metoda wychowawcza.

Jak wychowywać dzieci?

Z pewnością i Tobie dyscyplina kojarzy się z rygorem, nakazami i zakazami. Tymczasem nieco inny charakter ma „Pozytywna dyscyplina”, która jest klasyczną metodą wychowawczą, opracowaną prawie 100 lat temu. Mimo upływu czasu nie traci ona na aktualności. Fundamentem wychowania, o jakim pisze Jane Nelsen, jest wzajemny szacunek i otoczenie dzieci miłością. W takich warunkach mają one poczucie bezpieczeństwa i mogą bez przeszkód się rozwijać. Idea pozytywnej dyscypliny wywodzi się z nurtu psychologii indywidualnej stworzonej przez Alfreda Adlera.

Pomoc przy wychowywaniu dzieci

Oczekujesz konkretnych rad i wskazówek, jak wychowywać swoje dzieci? Jane Nelsen przygotowała dla rodziców poradnik, w którym zwraca uwagę na to, jak to robić bez niepotrzebnych nerwów i konfliktów. Radzi, jak zmierzyć się z pojawiającymi się trudnościami i przezwyciężyć niemoc, która często ogarnia wielu z nas w kontaktach z pociechami, zwłaszcza nastoletnimi.

„Pozytywna dyscyplina” jest źródłem wiedzy dotyczącej wychowywania dzieci, ale i praktycznych przykładów, jak wspierać pociechy, jak z nimi współpracować, wyznaczać granice i egzekwować ustalenia. Sprawdź, czy taka metoda wychowawcza sprawdzi się też w Twojej rodzinie!

Tytuł: Pozytywna dyscyplina
Autor: Nelsen Jane
Tłumaczenie: Czechowska Anna
Wydawnictwo: CoJaNaTo
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 408
Numer wydania: II
Data premiery: 2016-03-07
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 188 x 21 x 123
Indeks: 18944150
 
średnia 4,3
5
48
4
22
3
15
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
33 recenzje
4/5
17-12-2018 o godz 10:22 Radek Rajkowski dodał recenzję:
Ciekawe podejście do wychowania dzieci. Gdyby się nad tym dobrze zastanowić to jest to metoda dość naturalnie-zdroworozsądkowa. Zakłada brak przesady w nagradzaniu (uległości wobec dziecka) oraz karaniu (formy rozkazów). "Złoty środek" jak zwykle jest optymalny, pozostaje jednak pytanie jak poradzic sobie z tą wywazoną postawą w sytuacjach trudnych kiedy oprócz emocji dzicka musimy poradzic sobie z własnymi. Odpowiedź...ćwiczyć, ćwiczyć... Łatwo pewnie nie będzie ale wierzę, że warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-03-2018 o godz 10:30 Monika Semik dodał recenzję:
Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieci dalej "rządziły" w domu, wymuszały, testowały Was na wszelkie możliwe sposoby i sprawiały, że pomimo, iż dajesz im wszystko co możesz, czujesz się złym rodzicem, to nie kupuj tej książki. Dużo przykładów, prosty język, autorka, mama 7 (!) dzieci jest dla mnie dobrym przykładem, jak ogarnąć całą moją gromadkę. Najważniejsza jednak informacja jest taka, że te wskazówki działają! I to jest najlepsza recenzja tej książki, która pomoże "umęczonym" rodzicom.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-08-2018 o godz 13:03 anonymous dodał recenzję:
Świetna książka! Dzięki niej można nauczyć się nie tylko, wiele osób zachowaniu dziecka ale też o sobie. Polecam wszystkim rodzicom którzy mają preblem z dotarciem do własnych dzieci ale też nauczycielom którzy chcą być szanowani przez swoich uczniów.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-02-2018 o godz 00:00 Kevin Leo dodał recenzję:
Warto tworzyć w domu dobrą atmosferę od samego początku wychowania naszych dzieci. Zawsze starać się być cierpliwym, okazywać miłość i wzajemny szacunek. Dziecko od pierwszych dni jest obserwatorem. Należy dawać dziecku taki przykład, jaki później będziemy od nich oczekiwać. Książka przedstawia szereg technik wychowawczych, które są niezawodne jeśli się ich używa zgodnie ze sztuką. Najważniejsze pytanie 'Jak wspierać dziecko bez rozpieszczania?'. Autor odpowiada na najważniejsze pytania i pokazuje jak prawidłowo prowadzić dialog z dzieckiem. Bardzo dobra książka rodzicielska, która przynosi same dobre efekty. Polecam ten zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-05-2018 o godz 00:00 Kimberly Wolf dodał recenzję:
Dyscyplina może być pozytywna, co skutecznie pokazane jest w tej książce. Dobrze się stało, że trafiła mi w ręce, bo całkiem dużo się z niej dowiedziałam. W przyszłości zamierzam także z niej korzystać, dla rodziców i opiekunów może się bardzo przydać i to niezależnie od tego w jakim wieku są dzieci. Dyscyplina najczęściej kojarzy się z czymś negatywnym, choć przeczytawszy książkę Jane Nelsen wcale nie mam takiego wrażenia. Jednocześnie zaś dyscyplina i postępowanie wedle zdrowych jej zasad, pozwala lepiej wychowywać dziecko i bardziej komfortowo odnajdywać się w środowisku rodzinnym. Bardzo tą książkę polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-09-2018 o godz 00:00 Anna Piekarska dodał recenzję:
Jeden z tych poradników które bardzo mi się spodobały i zarazem zaciekawiły. Opowiedziała mi o nim koleżanka która jest nauczycielką. Książka Jane Nelsen daje na pewno wiele do myślenia jeśli chodzi o postępowanie w relacjach z dzieckiem. To wszystko o czym tu przeczytałam, uświadamia wiele nowych aspektów w postępowaniu z pociechami. Polecam, po różnego rodzaju sięgam niezbyt często, ale Pozytywna dyscyplina miło mnie zaskoczyła, zarówno treścią, wiedzą autorki jak i samym stylem. Dla rodziców, opiekunów książka na pewno ważna, może być podporą, wskazówką, warto do niej powracać niejednokrotnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2018 o godz 08:57 Martyna Hanak dodał recenzję:
Świetna książka, pełna naprawdę praktycznych wskazówek. Dobrze opisana cała myśl pedagogiczna i umiejętnie wplecione "case studies" z przykładami jak radzić sobie w danej sytuacji z np. rozwrzeszczanym i zdezorientowanym dzieckiem. Myślę, że to doskonały sposób na zaprowadzenie spokoju i porządku w rodzinie (tłumaczy wiele rzeczy samym rodzicom i pokazuje jak wiele spraw trzeba wpierw wypracować u dorosłych).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2020 o godz 07:17 Anonim dodał recenzję:
Bardzo dobra pozycja. Uczy jak we właściwy i efektywny sposób wychowywać dzieci i siebie (rodziców)tak aby rodzina była kochająca się a dzieci czuły się kochana,akceptowane i traktowane z szacunkiem. W dobie kiedy świat, środki przekazu,internet itd.tak bardzo wywierają presję na młode pokolenie jest to szczególnie cenna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-03-2019 o godz 05:12 azm7 dodał recenzję:
Pozytywna dyscyplina to książka która daję nowe, świeże spojrzenie na odpowiedzialność rodzica za wychowanie dzieci. Znajdują się w niej ciekawe i niestandardowe rozwiązania. Które wesprą rodzica jak i nauczyciela w procesie kształtowania osobowości dziecka . Każdy świadomy rodzić powinien ja posiadać w swojej biblioteczce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2017 o godz 11:38 DAMIK dodał recenzję:
Dobra podstawa do zgłębienia tematu. Odkrycie prostych relacji o których wiemy ale ich nie stosujemy. Lektura dla młodych i tych z bagażem doświadczenia. oby jak najszybciej pojawiły się praktyczne wykładnie na nasze podwórko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2019 o godz 21:46 Anonim dodał recenzję:
Praktyczne wykorzystanie pozytywnej dyscypliny można przećwiczyć na warsztatach organizowanych przez https://symbolia.pl. Książka to dobra podstawa jednak praktyka jest zdecydowanie efektywniejsza :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
23-01-2019 o godz 12:58 Anna Chacińska dodał recenzję:
Nie wszystko jest tak prosto i zrozumiale napisane. Trzeba wiele razy wracać do poprzednich rozdziałów żeby zrozumieć kolejny temat. Książka którą trzeba przeczytać minimum 2 razy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-05-2018 o godz 08:41 anonymous dodał recenzję:
Jedną z najlepszych książek dla rodziców, jaką czytałam. Napisana zrozumiałym językiem, pełna praktycznej wiedzy i przykładów jak zachować się w konkretnej sytuacji. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-12-2018 o godz 08:42 Anonim dodał recenzję:
Bardzo dobrze napisana książka, cenne porady pozwalają zrozumieć psychikę dzieci i wlasna. Dla. Mojej relacji z dzieckiem okazała się bardzo pomocna. Poecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2019 o godz 10:34 stachera.sylwia dodał recenzję:
Poradników o sztuce wychowywania dzieci czytałam wiele. Mam swoje prywatne top 5, i znajduje się wśród nich ta pozycja. Bardzo polecam wszystkim rodzicom!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2018 o godz 07:23 Tatiana Pawełczyk dodał recenzję:
Bardzo dobra książka. Napisana w bardzo przystępny sposób. Dla mnie jako nauczyciela to pozycja która jest na pierwszym miejscu w mojej biblioteczce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2019 o godz 21:48 Anonim dodał recenzję:
Książka to jest dobra podstawa. Wiedzę można rozszerzyć poprzez udziała w praktycznych warsztatach prowadzonych przez symbolia.pl.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-07-2018 o godz 12:33 Łukasz Krasnodębski dodał recenzję:
Dużo cennych informacji, ale podczas lektury trzeba selektywnie dopasowywać treść do swoich realiów, z grubsza ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-12-2018 o godz 11:41 Marcin Górski dodał recenzję:
polecam wszystkim rodzicom, którzy szukają alternatywnych sposobów na komunikację ze swoimi dziećmi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2017 o godz 17:00 Krzysztof Gorczyca dodał recenzję:
Fajna pozycja, narzędzie do wykorzystania dla specjalistów pracujących z młodzieżą oraz rodziców
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Empatia zmienia nas, szkołę, świat Opracowanie zbiorowe
5/5
31,50 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Lulu Ryfczyńska Aneta
4.6/5
27,75 zł
37,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Mały rybi król Manchego Chelo
5/5
40,96 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zobaczyć więcej Gilfoy Garry
1/5
21,89 zł
33,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobieta na wolności Dagny Agasz
0/5
43,11 zł
58,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.