Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Demián jest niespokojnym chłopakiem, szukającym prawdy o życiu i o samym sobie. Trafia do psychoterapeuty Jorge, który pomaga mu znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania w bardzo nietypowy sposób – poprzez opowiadanie historii.

Są to zarówno dobrze znane, klasyczne bajki, jak i współczesne przypowieści i anegdoty wymyślone przez autora – psychiatrę i psychoterapeutę. Pochodzą z różnych stron świata i z różnych tradycji. Łączy je jedno – zawarta w nich mądrość pomaga zrozumieć swoje lęki i pragnienia i uwierzyć w siebie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć
Tytuł oryginalny: Déjame que te cuente
Autor: Bucay Jorge
Tłumaczenie: Ziętek-Segura Ilona
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-04-13
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 137 x 38 x 206
Indeks: 37198114
 
średnia 4,9
5
11
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
5/5
01-05-2021 o godz 10:56 Pi dodał recenzję:
Jakie to było piękne! Pełne spokoju i mądrości, ale bez zadęcia, choć czasem autor z terapeuty robił wszechmocnego, lecz zupełnie mi to nie przeszkadzało. Dostałam taką dawkę pozytywnych myśli, błyskotliwych obserwacji i prawdziwie pomocnych rad, że jestem pełna optymizmu. Ta książka poprawiła mi samopoczucie, a Bóg jeden wie, jakie ono ostatnio było kiepskie. "POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie jak żyć", to wyjątkowy zbiór historii z całego świata, z różnych kultur i religii, ale i z wyobraźni autora. Jest w nich prawda - można rzec - wieczna, zawsze aktualna i wielce pomocna. faktycznie, te przypowieści, te krótkie slajdy, anegdoty, mają moc i w prosty i skuteczny sposób pokazują JAK ŻYĆ. Jorge Bucay jest z zawodu terapeutą i serwuje nam tutaj wspaniałą bajkoterapię, której sama jestem wielką zwolenniczką. Nic (moim zdaniem) tak jak piękna, mądra baśń, nie podnosi na duchu - to leczy! Autor przedstawia nam pacjenta i jego punkt widzenia. To Demian opowiada nam o swoim doświadczeniu pracy z psychoterapeutą Jorgem, którego ma w zwyczaju nazywać "Grubym". Jest to tym cenniejsze, że zostajemy postawieni w sytuacji kogoś, kto potrzebuje pomocy i tę pomoc uzyskuje. Obserwujemy jego trudną drogę do zrozumienia siebie, swoich pragnień i świata. Ja jestem ZACHWYCONA! Może nie jest to dzieło wybitne, bo trochę przypomina Paulo Coelho, ale jest o wiele lepsze, bo pokazuje źródła i rozwiązania. Bucay z tkliwością, delikatnością i wielką czułością objaśnia nam rzeczywistość. Nie ocenia, a wskazuje problemy i możliwe z nich wyjścia. Książkę tę wypełniają opowieści, które w prosty sposób odsłaniają rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, ale które nam często uciekają w zgiełku codzienności. Gubimy swoją pewność siebie, swoją wyjątkowość, przestajemy wierzyć, że jesteśmy osobami wartościowymi i powołanymi do szczęścia. To potrzebne bajki - TAK - potrzebujemy tych bajek. Jedną z moich ulubionych jest "Prawdziwa wartość pierścionka". Niby takie oczywiste, takie znane, takie popularne a potrafi tyle zmienić, tyle uświadomić. Mnie ta opowieść pomogła zrozumieć swoją wartość i dzięki tej maleńkiej, niepozornej bajce będzie mi łatwiej, gdy ktoś mi kiedyś powie, że jestem nic nie warta (cóż... to tylko jego ocena, a on prawdopodobnie nie jest żadnym ekspertem). Książka została przewspaniale wydana. Elegancka, z cudowną obwolutą i cudownym tym, co pod nią i w niej. Jestem zakochana i będę do tego zbioru filozoficznych bajek wracać i wracać i wracać - a to już jest wystarczająca zachęta, by po tę książkę sięgnąć. BA! Miejcie ją na półce, bo to skarb w pigułce. nauczymy się świata, a świat odpowie 8.5/10 Wydawnictwo Zysk i S-ka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-04-2021 o godz 11:57 Paula dodał recenzję:
Demien, niespokojny chłopak szuka prawdy o życiu i o samym sobie. Czy nie tak samo, jak każdy z nas? Nie ważne na jakim etapie jesteśmy nadal czegoś szukamy, próbujemy zrozumieć życie, jak i samych siebie. Demian poznaje Jorge, psychoterapeutę, który pomaga mu w bardzo nietypowy sposób, opowiadając historię. Psychoterapia nadal bywa tematem tabu, a przecież tak samo jak dbamy o zdrowie fizyczne trzeba dbać o zdrowie psychiczne. Nie ma nic złego ani wstydliwego w szukani pomocu u specjalistów. Przeciwnie, to wyraz odwagi. Istnieje wiele sposób na szukanie odpowiedzi i poznawanie siebie. Każdy jest inny i do każdego może przemawiać inny sposób. To dobrze, że Jorge nie siedzi tylko, nie zapisuje i nie rozmawia, a naprawdę przejmuje inicjatywę i pomaga Demianowi. Opowieści są bardzo różne od klasycznych bajek, po współczesne powieści. Nie brak też anegdot. Wszystkie są bardzo różnorodne, z odmiennych stron świata, ale mają jedna wspólną cechę, każda z nich pomaga zrozumieć swoje lęki i pragnienia wiary w siebie. To życiowe mądrości, które mogą pomóc nie tylko Demianowi, ale także nam czytelnikom. Jestem zachwycona okładką. Twarda, wypukłe litery przyjemna dla oka, jak i dotyku. Przepiękna, fascynująca kolorystyka. Rozdziały są bardzo krótkie, mają przyjemny i łatwo czytelny układ. Rozmowy z terapeutą zawsze połączone są z jakąś opowieścią i życiową mądrością. Książką bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytało się ją szybko i przyjemnie, a krótkie opowieści obrazowo przekazywały życiową prawdę, o której czasem wiemy, ale zapominamy, albo nie zdajemy sobie sprawy. Książka napawa do refleksji i wywołuje pozytywne emocje oraz motywacje i chęć zmiany swojego życia, docenienia prawdy. To sprytny sposób uświadomienia życiowych rad. Przecież czytając opowieść o słoniu nie spodziewa się dowiedzieć czegoś nowego i ważnego, a jednak tak właśnie jest. Myślę, że jeszcze wrócę do tej książki, aby przypomnieć sobie co ważniejsze dla mnie treści. To też jest świetne w tej książce, bo można zaznaczyć ulubione rozdziały i wracać tylko konkretnie do nich, bo choc całość jest spójna, każdy rozdział zawiera odrębną życiową lekcję. Jeśli jeszcze nie czytaliście, albo się wahacie, to bardzo polecam tą książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-05-2021 o godz 22:32 Iza dodał recenzję:
"Pozwól, że ci opowiem" to zbiór kilkudziesięciu bajek, opowieści, anegdot terapeutycznych, które autor - Jorge Bucay - opowiada swoim pacjentom na sesjach. Bajki są spójne i chociaż każda dotyczy czegoś innego to ich bohaterem niezmiennie i głównie pozostaje Demian. W tych historiach, czasem krótkich i banalnych, a czasem dłuższych i wymagających zastananowienia się, Jorge okazuje nam zrozumienie i otacza opieką. ... Tak, jak wspomniałam już dziś na stories "Pozwól" to książka, którą trzeba przetrawić i przemyśleć. Opowiadanie po opowiadaniu towarzyszyłam Demianowi, który przecież jest uosobieniem wielu osób i cech, na jego terapii - obserwowałam jego podejście do terapeuty i do samej terapii. Czasem bezradna akceptacja, czasem poczucie ulgi, a czasem gniew lub żal. I chociaż potrafiłam wczuć się w emocje tych wszystkich Demianów świata to gdzieś z tyłu głowy cały czas pojawiała się myśl jakie to prawdziwe, jakie naturalne, jak bardzo autor rozumie. Ten zbiór bajek to nie jest coś, co może się podobać lub nie - chociaż niektóre z nich są zabawne, niektóre wzruszające, a wszystkie bezsprzecznie świetnie i ciekawie napisane - bo każdy z nas sięgnie po nie z innym nastawieniem i każdy z nas odbierze je inaczej. Nie ukrywam, że początkowo towarzysyzła mi myśl, że no okej, wszystko ciekawie, wszystko przyjemnie się czyta, ale co dalej? Co w związku z tym? Co mam z tym zrobić? Myślę, że książka może być ciekawą pomocą terapeutyczną i ciekawym materiałem do ćwiczeń. Porusza ważne kwestie i oferuje - bardziej lub mniej - neutralne nauki, z których mnóstwo osób może czerpać. I nie zapominam też o przepięknym wydaniu, które warto mieć na swojej półce.❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-05-2021 o godz 21:41 faaibaa dodał recenzję:
Autor książki - Jorge Bucay jest argentyńskim pisarzem i psychoterapeutą Gestalt. Swoje książki uważa za narzędzie terapeutyczne. W książce "Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć"  stworzył pewnego rodzaju zbiór sytuacji i przydzielonych do nich konkretnych bajek (znanych, bądź wymyślonych przez autora) i anegdot mających na celu pomoc w zrozumieniu lęków, pragnień oraz uwierzeniu w samego siebie... __________________________ Bardzo życiowa i pomocna książka. Zawiera wiele ciekawych, przydatnych informację. Autor uważa, że przez bajki, anegdoty pacjent łatwiej wysuwa wnioski i bardziej zapamiętuje dane zdarzenia. Myślę, że to prawda i dobrze, że powstała tego typu pozycja książkowa, którą można również określić, jako pewnego rodzaju psychologiczny poradnik. W bardzo prosty i czasami również zabawny sposób odpowiada na borykające ludzi problemy. Pacjent między innymi prosi o to, aby doktor wyjaśnił mu dlaczego ważne jest dla niego, aby nie dzielić się dziewczyną z jej koleżankami, czy też przyjaciółmi z ich dziewczynami. Ten opowiada krótką bajkę odpowiadającą o człowieku, który znalazł złotą piramidę i gdy nie zauważa, by ktoś był jej właścicielem zabiera ją. Oboje (złota piramida i człowiek) jednocześnie myślą o tym, że mają coś na własność. Na końcu doktor dodaje: "Kiedy coś posiadamy i uzależniając się od tego, zniewalamy samych siebie, to kto ma kogo, Demi?" Książka jest przepełniona tego typu informacjami. Bardzo przystępna, czyta się ją naprawdę bardzo szybko i lekko. Mnie bardzo wciągnęła i myślę, że Wam również przypadnie do gustu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-05-2021 o godz 19:50 pannaa_vale dodał recenzję:
" - Kiedy coś posiadamy i uzależniając się od tego, zniewalamy samych siebie, to kto ma kogo Demi? Kto ma kogo?" Jakie to było piękne! Historia spokojna, kojąca a jednocześnie rzucająca w niekończący się wir przemyśleń. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z taką formą. Autorem książki jest argentyński psychiatra i psychoterapeuta, który podczas spotkań z pacjentami stosuje dosyć niecodzienny rodzaj terapii. Leczy (uświadamia, obrazuje?) za pomocą bajek, a "Pozwól, że Ci opowiem..." jest właśnie ich zbiorem. Nie jest to jednak zwyczajna antologia jak z początku zakładałam. Jorge Bucay przerzucił na papier inną wersję samego siebie (możemy tylko zakładać w jakim stopniu się z tą wersją utożsamia) oraz wymyślonego bohatera - Demiána. Demián jest zwykłym chłopakiem, ze zwykłymi problemami. Kimś takim z kim poniekąd każdy może się utożsamiać. Za jego pomocą autor przedstawia różne sytuacje/problemy, dzięki którym w obrazowy sposób przedstawia użycie konkretnych bajek/anegdot. Trochę zakręcone, prawda? Podczas lektury przychodziło mi do głowy określenie: terapia za pomocą książki i moim zdaniem (w dużym uproszczeniu) jest całkiem trafne. Momentami sama czułam się jakbym to ja brała udział w psychoterapeutycznych sesjach. Analizowałam wszystko razem z Demiánem i nie raz przekładam na własne życiowe doświadczenia. *Pozwól, że Ci opowiem" to książka, którą powinien przeczytać każdy. Powtarzam: KAŻDY. (Do tego to wydanie jest tak piękne!)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-04-2021 o godz 10:32 paati924 dodał recenzję:
Bajkoterapia to moje najpiękniejsze terapeutyczne odkrycie. Co to była za książka.... Z pewnością będę do niej wracać- jest piękna, magiczna, pełna anegdot, różnych przypowieści, które powstały w wyobraźni autora. Książka mnie oczarowała... Wzruszyłam się na niej nie raz. Niektóre przypowieści czytałam dwukrotnie, bo mocno mnie ruszyły. IG: Czytomanka 👉Bajkoterapia to jedna z lepszych terapii, która w najprostszy sposób dociera do wnętrza samego siebie. W prosty sposób pomaga zrozumieć świat, otoczenie, zachowanie. Piękna! 👉Pamiętaj! ,,Jedynym błędem, popełnionym prawie zawsze, jest przekonanie, że mój punkt widzenia kryje w sobie jedyną prawdę". 👉Oniemiałam. Polecam z całego serca, każdemu! Dawno nie miałam takiej perełki w dłoniach, no piękna! Tę książkę powinien przeczytać każdy.... Dziękuje @zysk_wydawnictwo za przepiękną, pełną emocji książkę, która na zawsze zostanie w moim serduszku! ❗Ocena: 100/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-04-2021 o godz 19:22 natala_reads dodał recenzję:
Lubicie bajki? Bajki, które dają do myślenia? Bajki, które są raczej dla dorosłych? Demian jest bardzo niespokojnym chłopcem, który poszukując prawdy o sobie, życiu i odpowiedzi na nurtujące go pytania trafia do psychoterapeuty, który pomaga mu w tym zadaniu. "Pozwól, że Ci opowiem..." to historia pełna bajek (tych bardzo dobrze nam znanych, jak i współczesnych), anegdot, różnych przypowieści, które powstały w wyobraźni autora. Osobiście jestem zachwycona tą książką. Czasami mam wrażenie, że przez bajki najprościej jest dotrzeć do wnętrza samego siebie, że one w prosty sposób pomagają zrozumieć świat i tak też się dzieje. Z tej historii płynie niesamowicie wiele mądrości i nie tylko. Jestem przekonana, że jeśli odważysz się sięgnąć po tę powieść, to przepadniesz i z chęcią będziesz do niej wracać. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2021 o godz 10:15 Anonim dodał recenzję:
To nie jest przykład siermiężnego i zawierającego metodologię stosowaną podręcznika o psychoterapii. Nie jest to też poradnik. To przepiękna pozycja o nauce życia, poznawaniu siebie, swoich słabości, przyznawaniu się do błędów i zdrowieniu duszy. Piękna, metaforyczna opowieść o człowieku i jego problemach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2021 o godz 03:21 Karola92 dodał recenzję:
"Pozwól, że Ci opowiem..." to przepiękna, mądra, pełna wspaniałych, skłaniających do myślenia opowieści, książka. Napisana tak przystępnie, że przez jej lekturę się płynie. Jestem zachwycona zarówno bohaterami, jak i opowieściami snutymi przez Jorge. Cała recenzja tu:
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2021 o godz 00:14 Anonim dodał recenzję:
Ta książka została polecona mi przez psychologa. Jestem pod wrażeniem, bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Terapia opowiedziana w formie bajek. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2021 o godz 07:51 anonymous dodał recenzję:
Gorąco polecam! Książka bardzo motywująca, podtrzymująca na duchu w trudnej sytuacji życiowej. Wspaniała pozycja☺
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2021 o godz 03:22 Karola92 dodał recenzję:
Cała recenzja tu: https://www.instagram.com/meradil_zmiloscidoliteratury/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mag Fowles John
5/5
42,86 zł
64,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
5/5
24,55 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Inaczej niż zwykle Reynolds Justin
4.4/5
26,53 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Władca much Golding William
4.1/5
29,72 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Przebudzenie De Mello Anthony
3.9/5
25,10 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozgrywka Kennedy Elle
4.7/5
26,11 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.