Powiedz, że mnie kochasz mamo (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com 14,99 zł

14,99 zł 34,90 zł (taniej o 57 %)
0 zł za dostawę do salonu empik
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Spisana pięknym prostym językiem prawdziwa historia życia ponadsześćdziesięcioletniej obecnie kobiety – życia pozornie bardzo zwyczajnego, ale zarazem fascynującego a równocześnie bliskiego czytelniczkom.

Los nie rozpieszczał bohaterki: niezbyt dostatnie dzieciństwo, wczesne zamążpójście, ciężka praca; tym jednak, co najbardziej doskwierało jej przez całe życie, był brak akceptacji ze strony matki, brak ciepła i matczynych uczuć. Wiele działań bohaterki książki wynikało właśnie z rozpaczliwej chęci usłyszenia pochwały, dostrzeżenia jakichkolwiek oznak aprobaty.

Tytułowa prośba przewijała się przez całe jej trudne życie; po wielu, wielu latach okazało się, że matka w gruncie rzeczy bardzo ją kochała, a przygnieciona codziennymi trudami i troskami nie potrafiła lub nie widziała potrzeby, żeby o tym mówić albo żeby to okazywać.

Wzruszająca przez swoją prostotę i autentyzm książka o potrzebie miłości i o trudnościach, jakie mamy z jej okazywaniem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Powiedz, że mnie kochasz mamo
Autor: Mączkowska Grażyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-03
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 29 x 211 x 132
Indeks: 16838833
 
średnia 4
5
4
4
4
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
4/5
16-12-2018 o godz 07:38 Anonim dodał recenzję:
Bardzo życiowa książka. W dzisiejszym świecie bardzo ciężko o prawdziwą miłość. Wszystko dzieje się bardzo szybko.. czasem potrzeba tylko zwykłego kocham Cię aby poczuć się potrzebnym. Historia opowiedziana z perspektywy dorosłej już kobiety, która jako dziecko nie czuła miłości rodzicielki. Książka na długo pozostaje w pamięci, jest bardzo trafnie napisana i pokazuje wiele rzeczy, o których często się nie myśli. Polecam w szczególności wszystkin matkom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-09-2015 o godz 14:19 Książkowo czyta dodał recenzję:
Debiutancka powieść autorstwa Grażyny Mączkowskiej zwróciła moją uwagę, gdy tylko zobaczyłam jej zapowiedź. Klimatyczna okładka jak i interesujący opis spowodowały, iż z ogromnym zaciekawieniem sięgnęłam po tę powieść.

Główną bohaterką książki jest Gabriela, młoda kobieta, która wydawać by się mogło wiedzie idealne życie. Ma piękny dom, pieniądze, kochającego męża oraz dwóch wspaniałych synów.
Pomimo tego wszystkiego otaczającą naszą bohaterkę sielankę skutecznie przysłaniają traumy z dzieciństwa, ponieważ Gabrysia wychowywała się w domu pełnym przemocy zarówno słownej jak i fizycznej, a jej rodzice nie stronili od alkoholu.
Żyjąc w tak trudnych warunkach, wówczas jeszcze dziecko, a dziś już dorosła kobieta, popadła w bardzo toksyczną relację ze swoją matką, u której wciąż poszukuje potwierdzenia własnej wartości oraz poczucia akceptacji…

Niestety matka Gabrysi nie jest w stanie spełnić jej oczekiwań, gdyż nie radzi sobie sama ze sobą tkwiąc całe życie w toksycznym małżeństwie, co rzecz jasna nie pozostaje bez wpływu na jej relacje z otoczeniem…

W swojej książce autorką porusza bardzo istotny i trudny temat jakim jest wpływ przeżyć z dzieciństwa na nasze dorosłe życie. Na przykładzie wykreowanej przez siebie bohaterki dobitnie ukazuje jak, często nawet nie będąc tego do końca świadomi, w dorosłym życiu poszukujemy uzupełnienia braków zaznanych w dzieciństwie na różnych polach.

Jest to opowieść o potrzebie miłości i akceptacji ze strony najbliższych, bowiem pragnienia te towarzyszą nam przez całe życie niezależnie od wieku, statusu społecznego i materialnego etc.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Gabriela odnajdzie wreszcie wewnętrzny spokój i wydostanie się z „zaklętego kręgu” bardzo niskiej samooceny, w którym tkwi właściwie od zawsze, to koniecznie zajrzyjcie na karty „Powiedz, że mnie kochasz, mamo”.
W powieści tej nie brak całej gamy różnorodnych emocji, podczas jej lektury niejednokrotnie zdarzy Wam się zapewne mieć przysłowiową łezkę w oku lecz uśmiech także zagości zapewne na Waszych twarzach.

Polecam!

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję autorce, Pani Grażynie Mączkowskiej.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/09/w-poszukiwaniu-miosci-i-akceptacji.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-07-2015 o godz 18:53 książko miłości moja dodał recenzję:
Tematyka powieści jest niezwykle trudna. Pokazuje świat sprzed kilkudziesięciu lat, a jednak dziś czytając ją możemy się w nią wczuć. Ta pozycja zyskała dla mnie miano ponadczasowej, bo mimo że czasy się zmieniają ludzie pozostają tacy sami, a obojętność ludzka, choć coraz mniejsza, nadal góruje nad dobrocią.

Książka jest o dorosłej kobiecie (Gabrysi), która mimo tego że jest szczęśliwą matką i żoną, czuje na sobie ślady przeszłości. Utwór to, między innymi wspomnienia Gabi z dzieciństwa i młodych lat. Pokazuje czytelnikowi jak ważny jest stosunek rodziców do swoich dzieci. Przykro czytać kiedy ktoś wspomina , że wszędzie było dobrze tylko nie w domu. Czy ten schemat nie powinien być inny ? "Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej"? Niestety nie każdy może pochwalić się szczęśliwym zwyczajnym domem. Wielu młodym ludziom, zbuntowanym nastolatką wydaje się, że mają tragedie w domu bo rodzice nie dali najnowszego gadżetu, bo każdy ma a ja nie. Warto się zastanowić czy aby na pewno nasze problemy są wielkimi? Jak wiele jest dzieci, bitych, poniżanych upokarzanych. Gabi żyje w czasach PRL-u więc ma przyjaciół ponieważ wtedy każdy miał niewiele. Jednak w dzisiejszych czasach dzieci biedne, inaczej ubrane są traktowane gorzej. Słyszałam nawet kiedyś jak matka mówi do dziecka "z nim się nie baw On jest biedny". Ludzie gdzie nasze serca? Tragizm w domu ciągnie za sobą lawinę niepowodzeń, zaburzenia, których nie jesteśmy w stanie ograniczyć.

Podziwiam jednak Gabi za to, że jest mądrą dorosłą kobietą, nie każdemu z syndromem DDA się to udaje, dużo dzieci powiela błędy swoich rodziców. Smutne jest w tej historii również to, że tak wiele z nas może się utożsamiać z Gabrysią.

Mimo, że książkę uważam za dobrą, czegoś mi w niej brakowało.Może to fakt, że nastawiłam się na coś bardziej z perspektywy dziecka. Nie jest to książka, której towarzyszą zwroty akcji i dreszczyk emocji. Jest to książka o prawdziwych uczuciach, prawdziwych ludziach i przykrym codziennym życiu
Powieść czytało się przyjemnie choć sam początek był dla mnie dziwny nie potrafię go zrozumieć. Uważam jednak, że to osoby z syndromem DDA znajdą w niej plusy, inny czytelnik przejdzie obok niej bez wzruszeń. W moim mniemaniu zasługuje na 4+/5 ponieważ wzbudziła we mnie łzy wspomnień. Nie zapominajmy też że Pani Grażyna to debiutantka w tym co robi, za co należą jej się ogromne poklaski, bo wiadomo jak trudno jest się wstrzelić na rynek.

http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2015/06/dzien-dobry-poniewaz-wyniky-pewne.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-06-2015 o godz 09:31 PaniKa dodał recenzję:
Gabriela jako dziecko przeżyła koszmar. Rodzice nigdy nie okazywali jej czułości i miłości, a wręcz przeciwnie, ciągle była bita i poniżana. Również jej rodzeństwo cierpiało męki. Najgorszy był ojciec, bo to on najbardziej pastwił się nad rodziną, zwłaszcza gdy przychodził do domu pod wpływem alkoholu. Jednak matka, wcale nie pozostała mu dłużna, nigdy nie wstawiła się za dziećmi, a sama wielokrotnie sprawiła im ból. Gabriela, będąc już dorosła, nie może wybaczyć krzywd jakie wyrządzili jej rodzice, do dziś, dręczą ją traumatyczne przeżycia z przed lat. Choć ma kochającego męża i dwójkę wspaniałych synów, w głębi serca wciąż czuje się nieszczęśliwa, a koszmary przeszłości nie dają o sobie zapomnieć.

Gabriela odkąd pamięta, nie miała lekko. Razem ze swoim rodzeństwem, w domowym zaciszu, przeżywali koszmar. Ojciec nadużywał alkoholu, był agresywny i często wszczynał awantury, które zwykle kończyły się biciem. Dzieci się go bały, jednak każde z nich wiedziało, że nie ma wpływu na to, co dzieje się w ich domu. Musiały żyć z tym brzemieniem, wierząc że któregoś dnia, ich życie ulegnie zmianie. Najgorsza w tym wszystkim jednak była świadomość, że również matka, przyczyniała się do cierpienia swoich pociech. Nie okazała im nigdy ani odrobiny ciepła i czułości, nigdy nie stanęła w ich obronie, a sama wielokrotnie przyłożyła rękę, do krzywd jakie były im wyrządzane. Tak naprawdę, godziła się na cierpienie swoich dzieci i nie robiła nic, by cokolwiek zmienić. Pozostawała obojętna na ich los, tym samym odpychając je od siebie i pozostawiając je samym sobie. Każde z nich, skrzywdzone w dzieciństwie i pozbawione miłości, w dorosłym życiu musi zmierzyć się ze skutkami bolesnej przeszłości.

Historie poznajemy z punktu widzenia pięćdziesięcioletniej Gabrieli, która nie potrafi pogodzić się z przykrymi wspomnieniami. Wciąż miewa koszmary, choć w jej życiu obecnie, nie brakuje miłości i wzajemnego wsparcia. Wie że może polegać na swoim mężu, który od zawsze stanowił dla niej cenną podporę. Jednak, gdzieś w sercu, wciąż tkwi żal, do rodziców, a zwłaszcza do matki, która będąc już starą kobietą, wciąż nie widzi, błędów których dopuściła się w przeszłości. Nie wykazuje skruchy, ani żalu, tylko wciąż stara się ingerować w życie swojej dorosłej córki. Gabriela stara się odnaleźć spokój ducha, zrozumieć postępowanie rodziców, pogodzić się z tym co przeżyła, a także postarać się wybaczyć. Jednak nie będzie to takie proste, bo niektórych krzywd, nie da się tak po prostu wymazać ze swojego życia i zapomnieć.

Ważną kwestią, którą porusza autorka w swojej książce, jest temat syndromu DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików. Syndrom ten dotyka osób, które w dzieciństwie wychowywały się w rodzinach alkoholowych, przez co mają utrudniony kontakt z teraźniejszością i są zamknięte w traumatycznej przeszłości. Osoby dotknięte syndromem DDA, mają trudności w budowaniu relacji z innymi, odczuwają lęk przed bliskością, są nieufne, często również wrogo nastawione do innych, brak im wiary w siebie i swoje umiejętności. Boją się porzucenia i utraty i choć potrafią kochać bardzo mocno, odczuwają, że same nie zasługują na miłość i są jej niegodne. Bohaterka książki "Powiedz, że mnie kochasz, mamo" to portret osoby dotkniętej tym syndromem. Jednak jak dla mnie, jest to zbyt przekłamany i przesłodzony obraz.

Książka Grażyny Mączkowskiej dotyka bardzo trudnego i delikatnego tematu. Sięgając po ten tytuł, spodziewałam się lawiny emocji i wrażeń, myślałam że książka mną wstrząśnie i pozostawi w mojej głowie gonitwę myśli. Niestety rozczarowałam się. Autorka przedstawiła Gabrielę w zbyt przerysowany sposób. Odnosiłam wrażenie, że niektóre rzeczy przychodziły jej zbyt łatwo. Pomimo traumatycznych wspomnień, nie czułam by bohaterka jakoś dogłębnie przeżywała swoją przeszłość. Choć wielokrotnie wspominała, o koszmarze, jaki ją spotkał, to jak dla mnie, było to pozbawione głębszych uczuć i emocji. Lekki język sprawia, że książkę czyta się szybko, ale niestety po dłuższym czasie, można odczuć znużenie i zmęczenie, co niestety sprawia, że ma się ochotę rzucić nią w kąt.

Książka nie dostarczy wam wzruszeń, nie sprawi, że odczujecie poruszenie i tkliwość, jednak można wyciągnąć z niej wnioski i przemyślenia. "Powiedz, że mnie kochasz, mamo" to opowieść o tym, jak bardzo potrzebna jest każdemu człowiekowi rodzicielska miłość, ich akceptacja i zrozumienie. To również opowieść o walce z traumatyczną przeszłością i o sile, potrzebnej by stawić jej czoło. Choć książka, w pewien sposób mnie zawiodła, to jednak nie przekreślam jej całkowicie. Po głębszej analizie, dostrzegam duży potencjał i na pewno będę śledzić, dalsze pisarskie zmagania autorki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2015 o godz 14:01 Angelika dodał recenzję:
Czytając tę powieść wiele razy łza zakręciła mi się w oku.Czy to możliwe by matka, która miała małą istotkę pod swoim sercem przez 9 miesięcy potrafiła nienawidzić swoje własne dziecko.Rodzice to słowo każdemu dziecku powinno się kojarzyć ze spokojem bezpieczną ostoją, która zawsze jest przy nas.Niestety nie każdy ma taką możliwość żyć w szczęśliwej rodzinie gdzie jest śmiech, miłość i radość.Gdzie matka odgrywa kluczową rolę w życiu małego dziecka,to matka powinna być autorytetem dla dziecka.Uczyć i odkrywać cały ten szalony świat.A co jeśli mimo że w pobliżu są rodzice nie możemy czuć się bezpiecznie.
Głowna bohaterka już jako dziecko nie doświadczyła miłości i akceptacji ze strony rodziców. Przemoc fizyczna i psychiczna była na początku dziennym. Matka i ojciec wzbudzali w małej Gabi lęk i cierpienie. Tłumione emocje w psychice zostawiły ogromne piętno w ponadpięćdziesięcioletniej już kobiecie.Jak porazić sobie z tą toksyczną pustką,która towarzyszy nam jak cień.Jest o krok przed nam a my nie potrafmy sobie z tym poradzić.
Ta pozycja w prosty sposób przestawia jak więzy rodzinne odgrywają w naszym życiu kluczową rolę.Od dziecka miłość w małych istotach pozwala by już jako dorośli ludzie potrafili kochać i szanować wszystkich wokół .Pamiętajmy ,że nie ma nic bardziej pięknego i bardziej wartościowego niż rodzina ale......szczęśliwa rodzina.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Mączkowska Grażyna

Tatuaże podświadomości Mączkowska Grażyna
okładka miękka
4.6/5
(4,7/5) 12 recenzji
30,99 zł
34,90 zł
Powiedz, że mnie kochasz, mamo Mączkowska Grażyna
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
15,35 zł
27,49 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Więcej niż pocałunek Hoang Helen
4.7/5
30,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pacjentka Michaelides Alex
4.3/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Emigracja Malcolm XD
4.7/5
24,49 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Serotonina Houellebecq Michel
4.0/5
31,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pilot ci tego nie powie Smith Patrick
4.4/5
37,99 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Challenge Accepted! Barber Celeste
4.8/5
30,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wakacje 1939 Lisiecka Anna
5/5
49,49 zł
64,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostra jazda Ćwirlej Ryszard
5/5
32,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
9,99 zł
12,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Minecraft. Wypadek Baptiste Tracey
4.2/5
30,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia olewania Knight Sarah
3.7/5
22,99 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia sprzątania Kondo Marie
4.0/5
26,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szybki seks Block Joel D.
0/5
29,99 zł
34,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Czysty przypadek Green Jane
0/5
17,49 zł
37,00 zł
strona produktu - rekomendacje Piękne panie C. Vitali Andrea
5/5
16,49 zł
39,00 zł
strona produktu - rekomendacje Tony i Susan Wright Austin
4/5
9,99 zł
29,99 zł
strona produktu - rekomendacje Lustro weneckie Mularski Łukasz
5/5
11,49 zł
24,90 zł
strona produktu - rekomendacje Siedem kobiet Miller Rebecca
0/5
11,49 zł
19,99 zł
strona produktu - rekomendacje Numer telefonu Kucharska Anna
4.1/5
13,99 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Lato nad morzem Fforde Katie
4/5
17,49 zł
37,00 zł
strona produktu - rekomendacje Ocalić Grace Green Jane
5/5
31,99 zł
35,90 zł
strona produktu - rekomendacje Matka swojej córki Żytkowiak Iwona
4.5/5
29,99 zł
32,00 zł
strona produktu - rekomendacje Muzyka żab Donoghue Emma
0/5
34,99 zł
39,00 zł
strona produktu - rekomendacje Kraina sióstr Sittenfeld Curtis
5/5
34,99 zł
38,90 zł
strona produktu - rekomendacje Wieczory w Umbrii De Blasi Marlena
4.5/5
13,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Idealna para Fforde Katie
0/5
16,99 zł
36,00 zł
strona produktu - rekomendacje Sto dni szczęścia Woods Eva
4.3/5
20,49 zł
39,80 zł
strona produktu - rekomendacje Włoska podróż Gałgańska Hanna
4.1/5
20,49 zł
23,90 zł
strona produktu - rekomendacje Głos serca Picoult Jodi
3.7/5
31,99 zł
36,00 zł
strona produktu - rekomendacje Plotka Gutcheon Beth
0/5
14,99 zł
34,99 zł
strona produktu - rekomendacje Srebrna zatoka Moyes Jojo
4.4/5
30,99 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.