Krzesełko do karmienia ułatwia spożywanie posiłków w gronie rodzinnym. Malucha możesz usadzić w nim przy stole i karmić lub pozwolić mu samodzielnie zjeść pyszne śniadanie czy obiad. Niemniej jednak, na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli krzesełek, a wybór odpowiedniego jest niezwykle ważny. Krzesełko idealne to takie, które:

 • zapewni kręgosłupowi dziecka odpowiednie wsparcie,
 • pozwoli maluchowi swobodnie poruszać się, ale jednocześnie zapobiegnie jego przypadkowemu wypadnięciu z konstrukcji,
 • jest stabilne – nie przewróci się pod wpływem ruchu malucha czy przypadkowego potrącenia,
 • jest lekkie – z tego mebla będziesz korzystać „mobilnie”, przenosząc krzesełko np. z kuchni do salonu czy sypialni, więc jego waga również ma znaczenie.

Rodzaje krzesełek do karmienia

Krzesełka do karmienia można poklasyfikować na wiele sposobów. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi modelami?

 • Materiał wykonania

Krzesełko musi być wykonane z materiałów bezpiecznych dla dziecka (potwierdza to m.in. certyfikat CE), jak również takich, które są łatwe do utrzymania w czystości. Pewne jest bowiem, że mebel prędzej czy później zostanie zabrudzony dziecięcymi obiadkami i kolacjami, a jego higiena jest bardzo ważna. Dziś na rynku można znaleźć przede wszystkim krzesełka: drewniane, najbardziej klasyczne – to np. wielofunkcyjny model Agnieszka III oraz te z elementami z tworzyw sztucznych, jak np. Safety 1st Timba. Oba rozwiązania mogą być korzystne – drewno jest bardziej naturalne, tworzywo zaś – lżejsze. Oba też, pod warunkiem, że drewno jest we właściwy sposób zabezpieczone, umożliwiają Ci wygodne czyszczenie mebelka.

https://ecsmedia.pl/c/safety-1st-timba-krzeselko-do-karmienia-z-wkladka-szare-grey-patches-b-iext46954086.jpg

 

 • Typ konstrukcji

Najpopularniejsze są krzesełka wolnostojące – takie, które możesz ustawić jak samodzielny mebel, najczęściej regulując wysokość siedziska – dobry przykład to krzesełko do karmienia Milly Mally Jungle Mini. Są najbardziej uniwersalne, ponieważ możesz je przenosić w dowolne miejsce. Z drugiej strony, jeżeli chcesz malucha zaprosić do stołu – tak, aby poczuł się tak jak pozostali goście, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w fotelik w formie nakładki na standardowe krzesło – taki jak Chicco Pocket Snack. Pozwoli on dziecku siedzieć przy stole, na odpowiedniej wysokości, a jednocześnie zapewni maluchowi bezpieczeństwo.

Dużą popularnością cieszą się również krzesełka wielofunkcyjne, które można przekształcić nie tylko w stolik do jedzenia, ale też do zabawy – np. rysowania.

https://ecsmedia.pl/c/chicco-pocket-snack-krzeselko-do-karmienia-niebieskie-b-iext52460874.jpg

 

 • Regulacja

Najlepszym rozwiązaniem jest krzesełko, które rośnie z Twoim dzieckiem i dostosowuje się do jego potrzeb. Takie możliwości oferuje dziś większość modeli dostępnych na rynku. Istotne jest, aby krzesełko zapewniało:

 • regulację wysokości nóżek,
 • komfortowe siedzisko, które dopasuje się również do potrzeb starszych dzieci,
 • duże obciążenie maksymalne – tak, aby nadawało się również dla malucha w wieku 3, 5 czy 7 lat,
 • opcję odpięcia blatu – aby można je było w późniejszych latach życia malucha dostawić do zwykłego stołu, jak np. krzesełko Kinderkraft Fini.

Zwróć również uwagę na jakość wykonania produktu – krzesełko cenionej marki zagwarantuje Twojemu dziecku większe bezpieczeństwo, a Tobie – większy komfort karmienia pociechy.

https://ecsmedia.pl/c/kinderkraft-fini-krzeselko-do-karmienia-2w1-gray-b-iext50590950.jpg