Ponad lękiem (okładka  miękka, 03.2021)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 39,04 zł

39,04 zł 49,90 zł (-21%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta ksiazki-medyczne.eu : 44,53 zł

Oferta WawaSmart : 53,42 zł

Oferta Smart Books : 54,51 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Lęk jest powszechnie doświadczaną emocją, która działa niczym system alarmowy w naszym ciele. Pomaga nam unikać sytuacji zagrażających życiu i pobudza nas, byśmy przygotowali się na niebezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że przejmuje kontrolę nad naszym życiem, zaburzając nasze funkcjonowanie i powodując stres niewspółmierny do okoliczności. Zamartwiamy się tym, co może się zdarzyć, lub w nieskończoność rozpamiętujemy przeszłe wydarzenia. Aby poradzić sobie z trudnymi emocjami, zazwyczaj zaczynamy unikać sytuacji, które je wywołują. To przynosi szybką ulgę, ale na dłuższą metę utrudnia nam osiąganie zamierzonych celów, wzmacnia lęk i nie pozwala dostrzec, że nasze obawy są nierealistyczne. Pojawić się też mogą nieprzyjemne doznania fizyczne: ból głowy, nudności, uczucie zmęczenia, a także kłopoty ze snem, z koncentracją i podejmowaniem decyzji oraz nerwowość, drażliwość i poczucie, że jest się na skraju wytrzymałości. Lęk i zamartwianie się wywołują wiele cierpienia, przeszkadzając w odczuwaniu spełnienia i szczęścia w życiu. Niniejszy poradnik zawiera oparte na dowodach naukowych strategie radzenia sobie z lękiem i zamartwianiem się, które wykorzystują elementy terapii poznawczo-behawioralnej i techniki uważności. Dowiesz się z niego, w jaki sposób myśli, zachowania i doznania fizyczne tworzą błędne koło lęku, które sprawia, że czujemy się jak w pułapce. Znajdziesz tu skuteczne ćwiczenia z zakresu uważnej świadomości zakotwiczające w bieżącej chwili, a także narzędzia, dzięki którym powstrzymasz zachowania unikowe i zmierzysz się z własnymi obawami. Co najważniejsze, odkryjesz, co wywołuje u ciebie lęk, i poznasz rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb. Postępując zgodnie z podanymi wskazówkami, będziesz w stanie zmienić swój umysł, a tym samym całe swoje życie. Lęk przestanie mieć nad tobą kontrolę i zaczniesz żyć tak, jak pragniesz.

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:

  • zaprzestać unikania i stawiać czoło sytuacjom, które budzą w tobie lęk,
  • rozpoznać i zmienić negatywne wzorce myślenia,
  • poradzić sobie z doznaniami fizycznymi, które towarzyszą lękowi,
  • zdystansować się od pełnych niepokoju myśli,
  • rozpoznać i zmienić zachowania, które podtrzymują lęk,
  • realizować to, na czym najbardziej ci zależy, mimo obaw i niepewności.

Jeśli często odczuwasz lęk, znasz ten problem na wylot – po co więc masz stosować jedno, rzekomo uniwersalne podejście, skoro możesz sięgnąć po takie, które będzie pasowało do twoich potrzeb?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1263537894
Tytuł: Ponad lękiem
Tytuł oryginalny: Ponad lękiem
Autor: Hofmann Stefan G.
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-03-10
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 192 x 247
Indeks: 37820794
średnia 4,7
5
57
4
14
3
6
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
16-06-2021 o godz 12:06 przez: Anka | Zweryfikowany zakup
Autor książki proponuje swoistą przeprawę przez meandry swojego lęku... ciekawe ale tylko dla tych którzy mają samozaparcie do samodzielnej i konkretnej pracy na tej emocji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-11-2021 o godz 12:16 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Fajna ksiazka dla osób które lubią robić ćwiczenia behawioralne i zapisywać ich wyniki. Bez tego czytanie jej jest bezsensu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
23-04-2022 o godz 19:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka - zeszyt ćwiczeń. Na tle innych poradników - z cyklu jak - wypada dobrze. Nie zastąpi terapii, może być jej cząstkowym uzupełnieniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-07-2022 o godz 07:20 przez: RENATA WAWRZAK | Zweryfikowany zakup
Świetna książka dla ludzi, którzy borykają się z lękiem. Dużo ćwiczeń praktycznych. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-12-2021 o godz 19:29 przez: MAŁGORZATA | Zweryfikowany zakup
Świetna książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2022 o godz 18:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Rewelacja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2022 o godz 17:13 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2021 o godz 14:26 przez: Northman1984
Oswoić lęk. Lęk jest czymś, co towarzyszy mniej lub bardziej każdemu z nas. Ta podstawowa emocja jest swoistym mechanizmem alarmowym naszego organizmu, która ma za zadanie ostrzegać nas przed sytuacjami trudnymi i przygotować nas na obronę przed nimi. Zasada działania lęku jest prosta i w jej podstawowym aspekcie nie ma nic złego - gorzej jednak, gdy lęk nie tylko nas ostrzega, ale także obezwładnia i w efekcie przejmuje kontrolę nad naszym życiem. Kiedy lęk przejmuje nad nami kontrolę to pierwszym tego objawem jest to, że przestawiamy się na mechanizm unikania i ucieczki. Przestajemy stawiać czoła zagrożeniom, a zamiast tego zaczynamy ich unikać. Efekt jest taki, że nie tylko nie rozwiązujemy trudnej sytuacji, ale dodatkowo (poniekąd sami) potęgujemy tylko wywołany przez nią lęk. W ten sposób tworzy się błędne koło, z którego z biegiem czasu będzie coraz trudniej wyjść. Jak przerwać ten krąg i zacząć normalnie funkcjonować? Tego dowiemy się z niniejszej książki. Stefan G. Hofmann proponuje nam względem zwalczania lęku rozwiązania z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej. Skupimy się więc tutaj na przełamywaniu pewnych negatywnych sposobów myślenia, na redukcji fizycznych objawów związanych z lękiem, a także na opanowaniu swoistego niepokoju myśli, który powyższym zjawiskom towarzyszy. Celem powinno być dla nas to, aby zaakceptować towarzyszący nam lęk (bywa on bowiem nie do uniknięcia), ale jednocześnie powinnyśmy nauczyć się rozpoznawać destrukcyjne dla nas stany mentalne i, docelowo, nauczyć się funkcjonować pomimo towarzyszącego nam lęku. Książka jest bardzo ważna i cenna jako lektura, pokazuje ona bowiem problem lęku nie tylko od strony teoretycznej, ale także od strony praktycznej. Wszystko dzięki zamieszczonym w kolejnych rozdziałach ćwiczeniom, które mogą nam bardzo pomóc w dziele opanowania lęku i towarzyszącym mu destrukcyjnym dla nas stanom. Hofmann i jego sposób widzenia opisywanego problemu z całą pewnością zasługują na uwagę. Kwestie związane z lękiem oraz towarzyszące mu mechanizmy wyłożono i opisano w książce bardzo przejrzyście i klarownie. Zrozumiały przekaz ze strony autora pozwala wiele pojąć, a zrozumienie to zawsze pierwszy krok na drodze do sukcesu. Tak więc jeśli macie kłopot z towarzyszącym wam lękiem, to niniejsza książka może być dobrym rozwiązaniem po pierwsze względem zrozumienia problemu, a po drugie - względem jego opanowania. Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki. #ponadlękiem #stefanghofmann #gwp https://cosnapolce.blogspot.com/2021/04/ponad-lekiem-strategie-terapii.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-04-2022 o godz 06:51 przez: Piotr Kapusta
Całkiem dobra, przeplatana ćwiczeniami książka do radzenia sobie z zamartwianiem się, katastrofizowaniem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne Opracowanie zbiorowe
5/5
97,22 zł
119,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mózg psychopaty Fallon James
4.4/5
38,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Umysł wyzwolony Hayes Steven C.
4.6/5
78,18 zł
99,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego