Podróż po miłość. Tom 1. Emilia (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru. Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim, którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że jej zaginiony ojciec, uczestnik powstania listopadowego wcielony do carskiego wojska, żyje, lecz znajduje się w tureckiej niewoli. Muszą natychmiast wyruszyć, by go wykupić…

W podróży nastąpi jednak dramatyczny zwrot… Czy tajemniczy wojownik Zakir, arogancki, lecz pociągający wielbiciel poezji, to ktoś, komu młoda kobieta może zaufać? Czy w dalekim kraju, w świece obcej kultury i obyczajów, Emilia zdoła odnaleźć szczęście i miłość?

Powieść przybliża polskim czytelnikom fascynujący świat Bliskiego Wschodu – w tym codzienność haremów i przepych stambulskich posiadłości. W prowadzonym równolegle wątku autorka przedstawia sylwetkę Rumiego, perskiego poety z XIII wieku. Czy losy mistyka i zagubionej dziewczyny mogą mieć coś wspólnego?

W przygotowaniu kolejne tomy serii!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Podróż po miłość. Tom 1. Emilia
Seria: Podróż po miłość
Autor: Ponińska Dorota
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-05-08
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 25 x 134
Indeks: 12798308
średnia 4,3
5
3
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
4/5
25-08-2014 o godz 21:54 przez: Maximum Książek
Książka dzieje się w przeszłości. W tej samej części mamy opowiedziane dwie historie, jedna z nich dzieje się w XII wieku, a druga VI wieków później. Wszystko związane jest mocno z historią. Emilia, tytułowa dziewczyna, to Polka, która mieszka w klasztorze. Znajduje się tam po tym jak jej matka zabija się, a reszta rodziny nie chce się nią zajmować. Mała Emilka, trafiając do klasztoru była bardzo przestraszona, na szczęście poznaje Malwinę, która jest zdecydowanie bardziej otwarta, nie boi się wyznać co czuje. Po latach dziewczyny odkrywają, co chcą zrobić z resztą swojego życia. Malwina decyduje się zawalczyć o miłość, a Emilia dostaje propozycję, aby zostać następczynią w klasztorze. Niestety spokój Emilii burzy przyjazd Selima, który oznajmia , że jej ojciec żyje. Wtedy Emilia postanawia ruszyć na pomoc ojcu.
Mniej więcej tak przedstawia się akcja. Gdy Emilia dociera do Turcji poznaje wiele ważnych aspektów w życiu.

W tej publikacji mamy przedstawione dwa światy: muzułmański oraz chrześcijański. Wiele osób wyobraża sobie, że muzułmanie okropnie traktują swoje żony, nie koniecznie jest to prawdą. W tej powieści, autorka obala mnóstwo mitów na temat danej religii. Ukazuje, że nie możemy oceniać nikogo po wyglądzie, powinniśmy podchodzić do ludzi bez uprzedzeń. Oprócz przedstawienia świata muzułmanów,mamy pokazane różne poglądy na temat wiary bliższej naszemu państwu. W klasztorze myślenie o czymś przyjemnym uznawane jest za grzech, dzieci w Polsce, akurat w tej czasach nie istniejącej, są wychowywane na wzór całkowitych patriotów, powinny umieć oddać swoje życie za ojczyznę. Natomiast chrześcijaństwo ukazane oczami Francuzki, ukazuje się zupełnie inaczej. Cóż, w tej książce jest bardzo dużo o religii. Oprócz tego nie mogło też zabraknąć miłości. Emilia, która przez całe swoje klasztorne życie nie widywała wielu mężczyzn, zakochuje się momentalnie w rożnych jegomościach, nie zdając sobie sprawy jakie mogą mieć wobec niej zamiary. W ten oto sposób, bez problemu, uwodzi ją lord Gainfull, który w chwilach wolnych od pracy, kupuje na targu młode niewolnice i wykorzystuje je.

Druga historia książki odbywa się w XII wieku. Jest ściśle związana z islamem. Głównym bohaterem jest Mewlana, najlepszy z najlepszych nauczycieli, przewodników. Mewlana miał wielu uczniów, którzy chcieli ,tak jak on, iść do Allaha, chociaż wymagało to od nich wielu wyrzeczeń. Mewlana ma także dwójkę synów: Soltana i Alaoddina. Według Rumiego (Mewlany) drogę do Allaha można było przejść studiując księgi i Koran, tego właśnie uczył swoich uczniów. Ale pewnego dnia na jego drodze pojawia się Szams z Tabrizu, a wtedy wszystko się zmieniło, Rumi uznaje, że do Allaha można dojść jedynie przez miłość płynącą z serca, przez taniec i śpiew. Synowie oraz uczniowie Mewlany zostają wystawieni na wielką próbę.

"Podróż po miłość. Emilia". to pierwszy tom trylogii napisanej przez panią Ponińską. W tej książce nie zabraknie z pewnością odnośników, za które jestem bardzo wdzięczna, pomogły mi one lepiej zrozumieć powieść. Znajdziemy też tu miłość i to różną, niestereotypową, zaskakującą, czasem trudną. Są tu też liczne intrygi.
Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałam się z książką, gdzie tematem przewodnim jest religia. Zawsze wydawało mi się, że takie pozycje, nie mają nic do zaoferowania, a jednak. W tym tomie postaci są zarówno fikcyjne jak i rzeczywiste. Uwielbiam takie połączenia, daje to łatwość wyobrażenia sobie wielu sytuacji, czasem wręcz niedorzecznych przy niektórych historycznych osobnikach. Na szczęście jeżeli nie jesteśmy geniuszami z historii na końcu książki mamy wymienione postacie zarówno fikcyjne jak i autentyczne.
Książka ma też swoje minusy. Zanim wejdziemy, zagłębimy się w akcję, minie sporo czasu. Najpierw trzeba przetrwać nudny początek. Czasem denerwujące było to jak autorka ukazywała Emilie. Przez większość czasu była ukazana jako zagubiona sierota, nic nie potrafiąca. A tak nie było. Dziewczyna znała wiele języków, była odważna, na tyle by ruszyć na drugi koniec świata, aby odnaleźć ojca. Niestety było to pomijane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-04-2014 o godz 14:05 przez: Paula
Dorota Ponińska, absolwentka polonistyki, amerykanistyki i public relations, jest zafascynowana „szeroko pojętym Wschodem”. Mnie osobiście tematyka Orientu nieszczególnie pociąga, ale może nie trafiłam jeszcze na taką lekturę, która potrafiłaby rozbudzić zainteresowanie tym osobliwym światem. Ponińskiej to zadanie się udało. Obraz tradycji i zwyczajów dziewiętnastowiecznych tureckich domów podała z niesamowitą lekkością. Pewne doświadczenia, jakich dostarczyła Emilii, były intrygujące i wywołały ochotę zobaczenia i doznania ich na własnej skórze choć raz w życiu. Oczywiście niemałe znaczenie ma tutaj fakt całkowitej odmienności od tego, co sami znamy. Ta dominująca nuta egzotyki stanowi bez wątpienia jeden z największych atutów powieści. „Podróż po miłość” przewidziana jest jako trylogia i już w maju ukaże się jej druga część, „Maria”. Jestem bardzo ciekawa, jak autorka poprowadziła dalsze losy Emilii i czym zaskoczy tym razem. Wiem za to na pewno, że mogę spodziewać się powieści na wysokim poziomie, która licznym szczegółami barwnie zarysuje kolejne obrazy dalekiego Orientu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-06-2013 o godz 22:16 przez: Magdalena Paź
”Podróż po miłość” to ten typ literatury, który najbardziej lubię. Akcja w większości rozgrywa się w Turcji. Autorka pokazuje codzienne, barwne życie w tym pięknym kraju, obyczaje, kulturę, życie w haremie. Pięknie obrazuje ceremonię zaślubin. W zasadzie nie mam się o co przyczepić w tej książce. Chociaż jest jedno ale. Jak dla mnie niepotrzebne są przypisy i objaśnienia. Są bardzo liczne i zauważyłam, że ich objaśnienie pojawia się także w tekście, więc po co dublować pod tekstem. A nawet, jeśli są one potrzebne to ja umieściłabym je na końcu książki. Acha i jeszcze jedno: te rozdziały o derwiszu i świętym wplatane pomiędzy losy Emilii. Męczyły mnie, bywało, że przekładałam kartki. Wybijały mnie z rytmu a nawet czasem musiałam się cofnąć żeby przypomnieć sobie, o czym ostatnio czytałam. Ale to takie szczegóły, których pewnie niepotrzebnie się czepiam.
Jak wcześniej wspominałam ta książka to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Już sama okładka bardzo piękna przyciąga wzrok z daleka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-05-2013 o godz 19:28 przez: Kruszynka
Emilian Konarski postanowił wziąć udział w powstaniu listopadowym. Po jego ,,wyjeździe” rodzinie skonfiskowano cały majątek oraz zajęto lokum. Żona Maria wraz z córką Emilią zamieszkała u krewnych. Niestety, po krótkim czasie matka zmarła, a dziewczynka została oddana do klasztoru, gdzie miała spędzić resztę życia. Żadna z sióstr nie wierzyła w to, że Emilian Konarski mógł przeżyć… Siostra Teodozja była przełożoną klasztoru, jednak szukała na swoje miejsce następczyni. Wyznaczyła na nią Emilię i właśnie wtedy pojawił się Selim Achmatowicz, mężczyzna, który przyniósł dobre wieści. Otóż ojciec Konarskiej żył i prawdopodobnie przebywał w niewoli tureckiej. Bohaterka niewiele myśląc postanowiła zabrać ze sobą swoją przyjaciółkę Malwinę i wyruszyć z nią w podróż w nieznane. W wyniku nieoczekiwanych splotów zdarzeń musiały nieco zmienić swoje plany… Emilia z Selimem wyruszyli w świat, który dla dziewczyny, zamkniętej kilka lat w klasztorze, okazał się bardzo pociągający.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-05-2013 o godz 10:13 przez: markietanka
Powieść jest niezwykle barwna i pełna wschodniego klimatu. Przeczytałam się ją bardzo szybko i z dużą przyjemnością. Pomysł na fabułę jest oryginalny i ciekawie przedstawiony. To świetna powieść obyczajowa z nutami romansu i przygody. A dwutorowe przedstawienie wątków opowieści o Emilii i poecie Rumim jest wielkim atutem powieści. Wbrew pozorom, kultura chrześcijańska i muzułmańska mają wiele wspólnego i nie wszystko je dzieli – trzeba tylko wiedzieć, jak na nie spojrzeć i jak je interpretować. Miłość ma różne oblicza – boskie i ludzkie – i to zaprezentowała nam Dorota Ponińska w swojej książce.

Uważam, że „Emilia” stanowi doskonały początek trylogii, która ma tylko jeden minus – za długo trzeba czekać na kolejne tomy :) Drugi tom ukaże się bowiem dopiero za rok – w maju 2014 roku.
Przeczytajcie „Podróż po miłość. Emilia” i sami oceńcie, czy warto na nie czekać. Ja uważam, że warto i czekam cierpliwie!


Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
16-05-2013 o godz 19:50 przez: Magdalena Senderowicz
Prosty język sprawił jednak, że bardzo szybko przeczytałam całą książkę. To chyba znowu jedna z tych lekkich powieści o nieskomplikowanej fabule i przewidywalnym zakończeniu. Nie jest może zła, ale do mnie po prostu nie trafiła aż tak. Nie potrafiłam zagłębić się jakoś wybitnie, książkowy świat mnie nie pochłonął w tym przypadku. Jednakże jak już mówiłam, ja po prostu nie należę do fanów obyczajówek, więc podchodziłam do niej też nieco sceptycznie, jednak powiem szczerze, że pewne momenty czytało się naprawdę dobrze. Za serce mnie nie chwyciła, ma swoje plusy i minusy, ale intuicja podpowiada mi, że osoby lubujące się w tym gatunku będą zadowolone.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-04-2015 o godz 10:02 przez: atka
Książka Doroty Ponińskiej przenosi czytelnika do czasów po powstaniu listopadowym. Młoda Polka, wychowana w klasztorze, wyrusza do Turcji na poszukiwanie zaginionego podczas walk ojca. Tam zetknie się z nieznaną, ale fascynującą kulturą, zaznajomi się z islamem, pozna ciekawych ludzi, Polaków, którzy na obczyźnie stworzyli namiastkę rodzinnego kraj. Bohaterka znajdzie także miłość. Lecz czy da jej szansę? Czy odnajdzie ojca? Tego można dowiedzieć się tylko po lekturze pierwszego tomu trylogii Doroty Ponińskiej.

Atka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-07-2015 o godz 09:26 przez: mario
osobie której kupiłem to jako prezent jest zachwycona
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2017 o godz 12:18 przez: Karolina Malinowska
Książka lekka i w sam raz na długie wieczory.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Bullerbyn Lindgren Astrid
4.8/5
21,31 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok w lesie Dziubak Emilia
4.8/5
30,00 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zima Muminków Jansson Tove
4.9/5
21,54 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego