Drongo. Tom 1. Podróż do Transylwanii (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Bestsellerowy cykl o superagencie Drongo, przetłumaczony na 30 języków i sprzedany w wielomilionowym nakładzie.

Drongo, światowej sławy ekspert do spraw przestępczości, przyjeżdża na międzynarodową konferencję do Rumunii. Już na drugi dzień dowiaduje się, że kilku uczestników kongresu otrzymało listy z pogróżkami. Anonimowy nadawca ostrzegł ich przed niebezpieczeństwem związanym z duchem hrabiego Drakuli. Prawie wszyscy, w tym również Drongo, uznają to za głupi żart. Gdy jednak niespodziewanie giną dwie osoby, ekspert zmienia zdanie i rozpoczyna dochodzenie…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Drongo. Tom 1. Podróż do Transylwanii
Autor: Abdułłajew Czingiz
Tłumaczenie: Tsanew Iwona
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 264
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-05-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 130 x 195
Indeks: 19267036
 
średnia 4,4
5
4
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
5/5
04-05-2016 o godz 13:43 Róża Pindór dodał recenzję:
PODRÓŻ.. - jedna z kilkudziesięciu powieści o superagencie Drongo azerbejdżańskiego pisarza Abudłłajewa. Drongo w rumuńskiej Transylwanii staje oko w oko z "wampirami". Powieśc z gatunku łatwych i przyjemnych na niedzielne popoludnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-05-2016 o godz 08:04 Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska dodał recenzję:
Przyznaję, że kiedy otrzymałam książkę "Podróż do Transylwanii" to troszkę się przestraszyłam. Dlaczego ? Zarówno tytuł, jak i oprawa sugerowały, że będzie to powieść z gatunku fantastyki. Zapewne każdy z nas kojarzy Transylwanię z hrabią Drakula, więc stąd moje przekonanie, że chyba jednak ta książka nie jest dla mnie. Ale przeczytałam opis z tyłu na okładce, który zapowiadał się ciekawie. Ponadto zapoznałam się troszkę z charakterem twórczości Czingiza Abdułłajewa. Dowiedziałam się przede wszystkim, że jest jednym z lepszych autorów książek detektywistycznych. Jak do tej pory niestety nie miałam okazji przeczytać żadnej z nich. Okazuje się, że napisane przez tego autora powieści o agencie Drongo są bestsellerami i sprzedają się w wielomilionowym nakładzie w kilkunastu krajach. Poza tym, dostrzegłam, że "Podróż do Transylwanii" znajduje w księgarniach miejsce na regale w dziale kryminał/sensacja. Wtedy postanowiłam spróbować i wzięłam się za czytanie powieści.

Drongo to znany na całym świecie ekspert do spraw przestępczości. Zasłynął przede wszystkim z rozwikłania zabójstwa rosyjskiego biznesmena Wsiewołoda Paszkowa. Został zaproszony na międzynarodową konferencję, odbywającą się w Rumunii, na którą oczywiście przybywa. W hotelu spotyka kilka znanych mu osób, zajmujących na świecie wysokie stanowiska urzędowe i odgrywające ważne role państwowe zarówno w kraju, z którego pochodzą oraz na całym świecie. Wśród nich są m.in. : komisarz Desire Brule - legenda francuskiej policji kryminalnej; Ilona Romanescu - Brescanu - niegdyś siatkarka i żona byłego już ambasadora Rumunii w Rosji; Lesia Stefanescu i George Teodorescu - pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rumunii oraz koordynatorzy odbywającej się konferencji; Peter Gordon - Profesor Uniwersytetu w Chicago oraz pan Wisler - Profesor Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, a także Sidi Kakub al - Mutni - analityk, uważany za jasnowidza, mający na swoim koncie mnóstwo przeprowadzonych śledztw. Uczestnicy konferencji omawiali głównie tematy dotyczące możliwego wstąpienia Rumunii do Strefy Schengen. W czasie wolnym często dyskutowali o II wojnie światowej, omawiali historię hrabiego Drakuli czy Monasteru. Pewnego dnia, przed wyjazdem na Wołoszczyznę, Gordon podszedł do agenta Drongo i podzielił się z nim swoją tajemnicą. Mianowicie na kilka dni przed wylotem do Rumunii Gordon otrzymał list, w którym ostrzegano go przed niebezpieczeństwem, mającym związek z hrabią Drakula. Okazało się, że nie tylko on jest odbiorcą tego typu korespondencji. Większość uczestników konferencji nie potraktowało tej informacji poważnie, nawet zaczęli z niej żartować. Jednak w trakcie ich wyjazdu nagle giną dwie osoby, a kolejna zostaje ranna. Agent Drongo postanawia przeprowadzić własne śledztwo i wyjaśnić sprawę.

Jak wyglądał przebieg konferencji ? Komu zależało na zakłóceniu toku spotkania ? Kto zginął w trakcie wyjazdu do Transylwanii ? Czy detektyw Drongo domyśla się, kto może stać za dokonaniem tych zbrodni ? Jaki był motyw tych zabójstw ? Czy Drongo wyjaśni tę zawikłaną zagadkę ?

Książka jest podzielona na kilkanaście kilkustronicowych rozdziałów, co ułatwia czytanie. Czyta się ją szybko i lekko, mimo poruszanych zagadnień. Jest świetnie napisana. Dialogi są starannie dopracowane, a poszczególne opisy miejsc czy omawiane legendy są idealnie wpasowane w treść. Ponadto przedstawione są w esencjonalny sposób, dzięki czemu nie jest to męczące dla czytelnika. Zarówno historia hrabiego Drakuli, jak i podejmowane tematy polityczne nie przyćmiewają głównego wątku książki, czyli prowadzonego śledztwa.

Reasumując, jestem pod wrażeniem książki "Podróż do Transylwanii". Powieść wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem i podekscytowaniem. Byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się śledztwo i kto będzie winnym poczynionych zbrodni, a także co go skłoniło do ich popełnienia. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów. A jeśli dodatkowo dobrze orientujecie się w kwestiach politycznych, tym bardziej ta książka będzie dla Was idealna.

Serdecznie polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-05-2016 o godz 14:37 Mechaniczna Kulturacja dodał recenzję:
Czingiz Abdułłajew to azerbejdżański pisarz i publicysta. Pracował w Ministerstwie Obrony ZSRR. Jako oficer sił specjalnych działał w Polsce, Niemczech, Angoli i Afganistanie. Karierę literacką rozpoczął w latach osiemdziesiątych. Jest autorem ponad 190 powieści oraz wielu opowiadań, artykułów i scenariuszy filmowych. Jego książki przetłumaczono na 30 języków. Teraz za sprawą Domu Wydawniczego Rebis, jego twórczość trafiła także na nasz rodzimy rynek. Podróż do Transylwanii jest jedną z ponad 100 powieści detektywistycznych należących do cyklu o przygodach superagenta Drongo.


Jest on światowej sławy ekspertem do spraw przestępczości. Zostaje zaproszony do Rumuni, na międzynarodową konferencję, aby wraz z innymi ekspertami ocenić, czy Rumunia może wstąpić do strefy Shengen. Już na drugi dzień okazuje się, że kilku z uczestników otrzymało listy z pogróżkami. Nikt nie bierze tego jednak na poważnie, sądząc, że to głupi żart. Zmieniają zdanie, gdy okazuje się, że jedna z uczestniczek została zamordowana w swoim pokoju. Nie jest to niestety ostatnia zbrodnia, a całość owiana jest mistyką, zważywszy, że akcja powieści zieje się w Transylwanii, krainie hrabiego Drakuli.

Książka Abdułłajewa nie jest trudna do skategoryzowania. Jest to typowa powieść detektywistyczna, w której mocno widoczne są wpływy twórczości Agathy Cristie. Całość utrzymana jest w podobnych schematach, choć klimatu twórczości królowej kryminału tu raczej nie doświadczymy, a Drongo to nie Herkules Poirot. Jednak nie jest to żaden zarzut, bo Abdułłajew wprowadza również wiele autorskich elementów i na równi z wątkiem kryminalnym stawia wątki dotyczące bieżących międzynarodowych spraw politycznych, a także porusza wiele kwestii historycznych z najnowszej historii Europy i nie tylko.

Zgodnie z tytułem, główna akcja powieści dzieje się w Transylwanii. Autor jednak nie wprowadza żadnych wątków fantastycznych, choć wszechobecną mistykę daje się odczuć nieustannie. Postać hrabiego Drakuli przywoływana jest kilka razy, a autor wprowadza czytelników w jego historię. Nie opisuje jej ze szczegółami, choć zaznacza najważniejsze detale, które miały wpływ na okrzyknięcie Palownika wampirem. Poza tym w dyskusjach swoich bohaterów odnosi się do wielu szczegółów z najnowszej historii Europy, związanych z Druga Wojną Światową oraz okresem komunizmu w tzw. Bloku Wschodnim, czy rządami Ceaucescu w Rumuni. Najważniejsze jest jednak to, że Abdułłajew odnosi się do kryzysu emigracyjnego w Europie, opisując mające miejsce obecnie wydarzenia, a pod uwagę trzeba wziąć fakt, że powieść została napisana w 2011 roku.

Podróż do Transylwanii to lekka powieść, która jednak wciąga bez reszty. Czyta się ją z wielkim zainteresowaniem, lecz nie przez wzgląd na sam wątek kryminalny. Ten, choć intrygujący, to naprawdę nie jest tak mocny, aby sam w sobie utrzymał do końca zainteresowanie czytelnika. Abdułłajew robi wrażenie całą otoczką. Świetnie operuje dialogami i rewelacyjnie potrafi nawiązać podczas śledztwa do bieżących wydarzeń politycznych. To właśnie ten element jest najciekawszy w tej powieści, i choć na pewno wzbudza mnóstwo emocji i kontrowersji, to jak najbardziej jest teraz na czasie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2016 o godz 10:13 erka dodał recenzję:
Czingiz Abdułłajew to niesamowicie popularny, nie tylko w swoim kraju pisarz.Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków, a sam cykl o agencie Drongo liczy już ponad 100 tytułów.
Dom Wydawniczy Rebis, postanowił i polskich czytelników zaznajomić z przygodami wspomnianego agenta, czego plonem jest pierwszy tom"Podróż do Transylwanii".

A cała akcja toczy się w Rumunii, gdzie, z całego świata zjeżdżają różnego rodzaju eksperci, aby ustalić, czy rumuński kraj może wstąpić, czy też nie do osławionej strefy Shengen.Drongo to ekspert do spraw przestępstw, ale nie tylko.Pod czas pewnego spotkania, do naszego bohatera zwraca się pewien amerykański profesor, który oznajmia, że tuż przed przyjazdem, dostał list z pogróżkami, aby w żadnym przypadku do Rumunii się nie wybierał.

W toku śledztwa, wychodzi na jaw, że profesor to nie jedyna osoba który otrzymała podobny list.W między czasie ginie pewna kobieta, który także otrzymała podobny w treści anonim, a to co usiłowano obrócić w żart stało się niezwykle poważnym problemem całego spotkania.Osób jest niewiele, więc potencjalnych podejrzanych siłą rzeczy jest także mało, ale problem leży w wykryciu, kto zabił, a przede wszystkim dlaczego.

Ciekawa powieść, której głównym wątkiem nie jest kryminalna zagadka, ale polityczne klimaty, które wychodzą do nas praktycznie z każdego rozdziału.Jednak jest to tak przekazane, że w żadnym razie nie przeszkadza to w lekturze, nawet osoby nie przepadające za takimi wątkami, nie będą miały z tym problemu.A sam Drongo jest przesympatyczny i jeżeli kolejne tomy zostaną u nas wydane, to na pewno po nie sięgnę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-06-2016 o godz 19:00 Agnieszka Mazur dodał recenzję:
Skusiłam się na tę powieść ze względu na Transylwanię i nawiązania do Drakuli, hasło "azerbejdżański kryminał" też zrobiło swoje. Taka egzotyka, trzeba było sprawdzić, co to takiego! Jest tu sporo nawiązań do wampirów, da się też złapać klimat Rumunii, więc jestem usatysfakcjonowana. Jest i morderstwo, i to wcale nie jedno. Znacznie więcej dostajemy jednak polityki i stosunków międzynarodowych, co w normalnej sytuacji bardzo by mi nie podeszło, ale Abdułłajew posiadł jakąś magiczną umiejętność przedstawiania tych tematów w całkiem strawny sposób. Nie zostałam powalona na kolana, ale nie mam też poczucia zmarnowanego czasu. Zdecydowanie warto sięgnąć i samemu wyrobić sobie zdanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Malowane henną Joshi Alka
5/5
30,99 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bramy Aten Iggulden Conn
5/5
34,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.5/5
29,49 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak się uczyć Fry Ron
5/5
29,49 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
4.3/5
37,99 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Balsam dla duszy miłośnika psów 2020 Opracowanie zbiorowe
5/5
35,49 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.