Pocket Symphony (CD)

Wykonawca:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Po albumie TALKIE WALKIE (2004) AIR powracają z nową płytą. POCKET SYMPHONY składa się z 12 utworów zarejestrowanych w ciągu ostatnich 18 miesięcy i wyprodukowanych przez wieloletniego współpracownika grupy Nigela Godricha. Zaśpiewali na niej Dunckel i Godin, a także goście tacy, jak Jarvis Cocker i Neil Hannon (Divine Comedy).

AIR ponownie udało się zrealizować nowatorską wizję artystyczną, która śmiało łączy bezkompromisową, wyrazistą nastrojowość z bezpretensjonalną, porywającą prostotą. Choć konwencjonalne instrumenty nadal odgrywają tu ważną rolę, AIR nagrało kilka piosenek na nowy album z dodatkiem tradycyjnych dalekowschodnich instrumentów takich jak koto (nazywane też harfą japońską) oraz szamisen, trzystrunowy instrument przypominający banjo, który stanowi jeden z najpopularniejszy instrumentów klasycznych w Japonii. Pojawiające się na płycie w roli muzycznych rykoszetów egzotyczne dźwięki owych niezwykłych instrumentów na nowo wzbogacają architekturę brzmienia AIR.

Do stworzenia wizualnej oprawy płyty, zespół zatrudnił współczesnego artystę Xaviera Veilhan. Veilhan, który tak jak AIR, fascynuje się zarówno możliwościami nowoczesnych technologii, jak i konwencjonalnymi formami sztuki ‘klasycznej’, stwarza rzeczywistość na nowo kształtując ją za pomocą współczesnych mediów (fotografii, trójwymiarowego skanowania, obrazów cyfrowych).

Początek pierwszej serii koncertów europejskich zaplanowano na połowę marca, a na początku maja zespół wyruszy do USA. Natomiast latem AIR wystąpi na największych festiwalach w Europie i Japonii.Trasa koncertowa grupy potrwa przez całą jesień i zakończy się w grudniu 2007 roku.

ID produktu: 1003235989
Tytuł: Pocket Symphony
Wykonawca: Air
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2007-03-01
Rok nagrania: 2007
Producent: EMI Music
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 142
Indeks: 67866359
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobne do ostatnio oglądanego