Po szczeblach drabiny (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 24,25 zł

24,25 zł 39,99 zł (-39%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Historia biednej dziewczyny z głębokiej prowincji. Powieść rozpoczyna się drastycznym morderstwem. Stefka – główna bohaterka, dobra, pracowita dziewczyna, jest podejrzana o zabicie własnej matki i wezwana na przesłuchanie. W tym czasie jej brat okrada dom ze wszystkiego, co może mieć jakąkolwiek wartość finansową. Po powrocie do pustego gospodarstwa Stefka nie chce pozostać sama bez środków do życia i perspektyw. W poszukiwaniu szczęścia ucieka do wielkiego świata, w którym jednak nie może się odnaleźć. Wszystko jest nowe, rozpędzone i przerażające. Rozpoczyna pracę w renomowanym hotelu, ale niektóre sprawy układają się inaczej, niż by tego chciała. Dzięki wsparciu życzliwych osób, które ją otaczają, Stefania zaczyna nabierać pewności siebie. Przekłada się to również na awanse, a każdy upadek motywuje ją do dalszego działania i wspinania się o szczebel wyżej w swojej zawodowej i społecznej karierze. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że bohaterce życie zaczęło się układać następuje coś, co całkowicie burzy takie przekonanie. Nowe wyzwania, miłosne perypetie, mężczyzna żydowskiego pochodzenia i mnóstwo ciekawych przygód. Czy naprawdę w życiu Stefci musiało dojść do wielkiej tragedii, by nabrało ono sensu?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Po szczeblach drabiny
Tytuł oryginalny: Po szczeblach drabiny
Autor: Lenarczyk Ewa
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-09-30
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 36376445
średnia 4,4
5
3
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
04-11-2020 o godz 23:02 przez: Northman1984
Ze wsi na salony. „Po szczeblach drabiny” to obyczajowa opowieść o współczesnym Kopciuszku. Główna bohaterka książki przechodzi długą drogę od ciężko pracującej na ojcowiźnie mieszkanki prowincji do statusu bywalczyni salonów. Po drodze musi dojrzeć, zmienić swą mentalność i wydorośleć, wszystko to jednak popłaca w chwili, gdy otwierają się przed nią nowe perspektywy – w tym te miłosne. Centralną postacią lektury jest Stefka – zapracowana mieszkanka prowincji. Dziewczyna bez wytchnienia w zasadzie pracuje w pocie czoła na ojcowiźnie, a jej tak na dobrą sprawę jedynym planem na przyszłość jest przejęcie jej z rąk ojca i pozostanie tam, gdzie od początku toczy się jej życie. Na skutek rodzinnego dramatu i wstrząsających wydarzeń Stefka zmuszona jest jednak porzucić swe plany, ojcowską ziemię i wyjechać do Warszawy. Stolica się dziewczynie nie podoba, a życie w niej bezlitośnie obnaża wszystkie jej prowincjonalne przyzwyczajenia i naiwność. Stefka musi przejść przyspieszony kurs dorastania i zmiany własnej mentalności. Nie jest łatwo, ale dziewczynie się to udaje, a nagrodą za te starania jest nie tylko stabilizacja jej sytuacji, ale także przyprawiające o zawrót głowy perspektywy (dziewczyna ma szansę stać się właścicielką pałacu!) i… szansa na miłość – wszystko dzięki poznaniu pewnego przystojnego faceta w starszym wieku. „Po szczeblach drabiny” to lektura wybitnie obyczajowa, a więc siłą rzeczy dedykowana żeńskiej części publiki. Książka może być odprężającym wyborem na kilka jesiennych wieczorów. Lektura jest pełna nadziei, optymizmu i refleksji nad tym, jak ciężkie jest osiągnięcie czegoś w życiu w pojedynkę. Idę o zakład, że historia ta spodoba się niejednej czytelniczce. Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki. #PoSzczeblachDrabiny #Psychoskok #EwaLenarczyk https://cosnapolce.blogspot.com/2020/11/po-szczeblach-drabiny-ewa-lenarczyk.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2020 o godz 09:39 przez: Recenzent
CzytamKiedyTySpisz „Nadejdzie taki dzień, kiedy dosięgnę gwiazd” Stefka cale swoje życie spędziła na wsi. Pewne rodzinne tragedię zmuszają ją do podjęcia zmiany a także ucieczki od dotychczasowego życia! Natłok wydarzeń które dziewczyna przeżywa w nowym miejscu powoduje że jej życie całkowicie się zmienia… Poznaje majętnego mężczyznę, iii?? To musicie doczytać sami! Czytając książkę Po szczeblach drabiny, czułam się tak jakbym czytała współczesną wersję Kopciuszka. Przygoda z tą książką była dla mnie niczym piękna bajka. Nie chciałam aby się kończyła. Była to powieść o przewrotności życia, dążeniu do wyznaczonych celów, a także pokonywaniu swoich własnych słabości. Fabuła, zaciekawiła mnie ogromnie, gdyż przemawiała do mnie realizmem. Wszystko to co opisała autorka, jawiło się w mojej wyobraźni jako historia, która mogłaby się wydarzyć w Naszym życiu. Autorka bardzo dobrze wykreowała postać Stefci, która z trochę „roztrzepanej” kobiety zmieniła się w prawdziwą damę z dobrymi manierami. To podobało mi się najbardziej. Byłam świadkiem dojrzewania kobiety, ale głównie jej zmiany mentalnej. Uwielbiam kiedy bohater potrafi po czasie docenić to wszystko co ma. Autorka zachowała także chronologię zdarzeń, dzięki czemu nie mogłam się pogubić w wątkach, co jest dla mnie bardzo ważne. Historie idealnie odwzorowałam sobie w wyobraźni dzięki czemu, wszelkie emocje które przekazywała mi bohaterka, odczułam bardzo głęboko. Emocji mi tutaj nie brakowało. Zdarzyło mi się nawet uronić łzę, kiedy zwykła bezinteresowność ludzka, zmieniła się w życzliwą pomoc. Dzięki tej powieści zdałam sobie sprawę jak ważne jest to jakie osoby mamy wokół siebie. Co wpływa na dobre relacje między nami, ale także jak marzenia mogą nam wiele pomóc. Uważam że tą książkę trzeba przeczytać! Bardzo mi się podobała!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-09-2020 o godz 22:13 przez: Anonim
"Nadejdzie taki dzień, kiedy dosięgnę gwiazd" Stefka cale swoje życie spędziła na wsi. Pewne rodzinne tragedię zmuszają ją dopodjecia zmiany a także ucieczki od dotychczasowego życia! Natłok wydarzeń które dziewczyna przeżywa w nowym miejscu powoduje że jej życie całkowicie się zmienia... Poznaje majetnego mężczyznę, iii?? To musicie doczytać sami! :) Czytając książkę Po szczeblach drabiny, czułam się tak jakbym czytała współczesną wersję Kopciuszka. Przygoda z tą książką była dla mnie niczym piękna bajka. Nie chciałam aby się kończyła. Była to powieść o przewrotności życia, dążeniu do wyznaczonych celów, a także pokonywaniu swoich własnych słabości. Fabuła, zaciekawiła mnie ogromnie, gdyż przemawiała do mnie realizmem. Wszystko to co opisała autorka, jawiło się w mojej wyobraźni jako historia, która mogłaby się wydarzyć w Naszym życiu. Autorka bardzo dobrze wykreowała postać Stefci, która z trochę "roztrzepanej" kobiety zmieniła się w prawdziwą damę z dobrymi manierami. To podobało mi się najbardziej. Byłam świadkiem dojrzewania kobiety, ale głównie jej zmiany mentalnej. Uwielbiam kiedy bohater potrafi po czasie docenić to wszystko co ma. Autorka zachowała także chronologię zdarzeń, dzięki czemu nie mogłam się pogubić w wątkach, co jest dla mnie bardzo ważne. Historie idealnie odzworowałam sobie w wyobraźni dzięki czemu, wszelkie emocje które przekazywała mi bohaterka, odczułam bardzo głęboko. Emocji mi tutaj nie brakowało. Zdarzyło mi się nawet uronić łzę, kiedy zwykła bezinteresowoność ludzka, zmieniła się w życzliwą pomoc. Dzięki tej powieści zdałam sobie sprawę jak ważne jest to jakie osoby mamy wokół siebie. Co wpływa na dobre relacje między nami, ale także jak marzenia mogą nam wiele pomóc. Uważam że tą książkę trzeba przeczytać! Bardzo mi się podobała!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2020 o godz 13:33 przez: _extremely_books_
Historia biednej dziewczyny z głębokiej prowincji. Powieść rozpoczyna się drastycznym morderstwem. Stefka – główna bohaterka, dobra, pracowita dziewczyna, jest podejrzana o zabicie własnej matki i wezwana na przesłuchanie. W tym czasie jej brat okrada dom ze wszystkiego, co może mieć jakąkolwiek wartość finansową. Po powrocie do pustego gospodarstwa Stefka nie chce pozostać sama bez środków do życia i perspektyw. W poszukiwaniu szczęścia ucieka do wielkiego świata, w którym jednak nie może się odnaleźć. Wszystko jest nowe, rozpędzone i przerażające. Rozpoczyna pracę w renomowanym hotelu, ale niektóre sprawy układają się inaczej, niż by tego chciała. Dzięki wsparciu życzliwych osób, które ją otaczają, Stefania zaczyna nabierać pewności siebie. Przekłada się to również na awanse, a każdy upadek motywuje ją do dalszego działania i wspinania się o szczebel wyżej w swojej zawodowej i społecznej karierze. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że życie bohaterki zaczyna biec właściwymi torami następuje coś, co burzy takie przekonanie. Nowe wyzwania, miłosne perypetie, mężczyzna żydowskiego pochodzenia i mnóstwo ciekawych przygód. Czy naprawdę w życiu Stefci musiało dojść do wielkiej tragedii, by nabrało ono sensu? Wczułam się w rolę bohaterki i odczuwałam każde emocje. Pochłonęłam ją jednym tchem, nie zauważyłam, a byłam już na końcu. Historia porywa serduszko i pokazuje aspekty życia. Porusza tematy, które dla nas są trudne. Możemy zobaczyć, że każdy może znaleźć szczęścia, nie trzeba mieć fortuny czy dobrego życia. Bardzo spodobała mi się ta lektura i na pewno zostanie ze mną na dłużej. Przy końcówce wzruszyłam się bardzo. Cały czas od momentu przeczytania mam pełno myśli w głowie. Polecam wszystkim. Ocena 11/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-11-2020 o godz 08:40 przez: Recenzent
Kropeczka Moja Po szczeblach drabiny to wyjątkowa i niepowtarzalna powieść, którą warto przeczytać. Niby współczesna bajka pokazuje nam jak życie potrafi się zmienić, jak my sami możemy się zmienić i jak dużo zależy od nas samych. Bardzo ciekawy początek i kryminalnym wątkiem wciąga w życie głównej bohaterki - Stefani, która szybko polubimy i z każdą nową stroną będziemy kibicować jej bardziej, wspierać w jej "wspinaczce po szczeblach drabiny ". Cała historia zaczyna się od nieszczęścia, które jednak pchnie kobietę do pewnych zmian, a te jej pomogą i zmienią cale jej życie. Stefania od zawsze mieszkała na wsi i była prostą dziewczyna, teraz wszystko się zmieni, ale oczywiście nie będzie to łatwe zadanie. Bardzo dużo pracy nad sobą oraz życiem czeka naszą bohaterkę, ale jej decyzje będą wiodły ją do lepszego życia i to warto przeżyć z nią! W książce dzieje się bardzo dużo, ale trzyma się całości i wątki są poukładane co pozwala jeszcze bardziej zatopić się w historii Stefanii. Bardzo dużo emocji, które udzielą się również nam. Nowe życie, nowa kariera i miłość... po prostu książce niczego nie brakuje- tylko czytać! https://kropeczkamoja.blogspot.com/2020/11/po-szczeblach-drabiny-ewa-lenarczyk.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2020 o godz 10:37 przez: Emilia
Akcja powieści w wielu momentach niespodziewanie zmienia bieg i kiedy już się wydaje, że życie głównej bohaterki zaczyna się układać, dzieje się coś, co zupełnie rozsypuje jej mozolnie układane puzzle i stawia przed nią coraz większe wyzwania. Pojawia się również wątek kryminalny, a także perypetie miłosne… Ciekawie opisane perypetie dziewczyny z głębokiej prowincji, której dane jest zasmakować życia w wielkim mieście. Jednak żeby się tam znaleźć dojść musi do rodzinnego dramatu. Spotyka na swojej drodze życzliwe osoby, niosące jej pomoc, ale czy to pozwoli sprostać jej nowym wyzwaniom? Historia Stefci wciągnęła mnie bez opamiętania. Książka warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Psychologia Psa Paszkiewicz Marta
3.4/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dwa słowa Mrówczyńska Anka
4.6/5
28,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzikie ogrody Łęcki Wojciech
5/5
15,00 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Odruch naturalny Celegrat Zenon
5/5
28,12 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siedem dni Boroń Adam
0/5
21,17 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolory życia Domańska Ewa
5/5
31,59 zł
45,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego