Co będzie Ci potrzebne?

Żeby zacząć zabawę, koniecznie zaopatrzcie się w:

arkusze filcu (przede wszystkim żółte), mogą być również czerwone i białe

żółtą mulinę, ewentualnie czarną mulinę do rzeźbienia „rysów twarzy”,

igłę z dużym uchem

i ruchome oczka

 

Krok 1

Z filcu wytnij kółka o średnicy mniej więcej 4 cm, przygotuj również o pół centymetra mniejsze kółka z kartonu. Uwaga, na jeden emotikon przypadają trzy krążki – dwa filcowe po zewnętrznych stronach, a w środku jeden kartonowy, dla wzmocnienia całości. 

Krok 2

Zanim przystąpisz do zszywania okrągłych boków, wyszyj skrojone na miarę, szczere uśmiechy jak na przykładzie poniżej.

Krok 3

Kiedy buźki mają już odpowiedni uśmiech przejdź do ręcznego overlock'a. Obszywając krążki pamiętaj, by zostawić miejsce o szerokości mniej więcej 1,5 do 2 cm – w to miejsce włożymy docelowo ołówek lub długopis. Obszyj całość jednego krążka – przód jest ważniejszy :)

Krok 4

Kiedy skończysz zszywanie można przejść do naklejania oczu, nosów itd. W trakcie pracy zauważysz, że emotikony zaczną żyć własnym życiem, a Ty nie będziesz się mógł opędzić od coraz to nowych pomysłów na mimikę. To jest właśnie clue zabawy z emotikonami, Twoja wyobraźnia jeszcze cię zaskoczy.

Krok 5

Załóż je na ulubione przybory do pisania i schowaj w piórniku! Teraz zaczynają żyć „pełną gębą”. Wszędzie im dobrze, ale w pełni rozkwitają  w środowisku szkolnym. Z przyjemnością będą poddawać się komendom i sygnalizować otoczeniu Twoje samopoczucie.