1. Sortery

Zabawka dla dziecka powinna wspierać jego rozwój. Motorykę, spostrzegawczość i logiczne myślenie można u maluszka ćwiczyć za pomocą sorterów. Mogą mieć one różne kształty i rozmiary. Bywają takie wykonane z drewna, jak i z plastiku.

Układanka sorter

2. Do pchania

Roczne dziecko zwykle dopiero niedawno nabyło umiejętność chodzenia lub nawet ma jeszcze przed sobą pierwsze kroki. Maluszki w tym wieku niepewnie poruszają się w pozycji stojącej, dlatego chętnie będą wspierać się na różnego rodzaju zabawkach – pchaczach i tym podobnych. Można więc kupić z okazji Dnia Dziecka zabawkę przydatną, ułatwiającą naukę chodzenia, a jednocześnie atrakcyjną dla dziecka. Dobrze byłoby, aby pchacz był centrum rozrywki dla dziecka – miał ruchome elementy, świecące przyciski czy wygrywał zabawne melodyjki.

Zabawki ciągnij-pchaj

3. Jeździk

Nie tylko pchacze są dobrym pomysłem na prezent dla roczniaka, ale i jeździki, na których dziecko może siąść i poruszać się dzięki sile własnych nóg. To jednocześnie pierwszy pojazd dla maluszka i narzędzie do ćwiczeń siłowych, uczące orientacji w przestrzeni.

Jeździki

4. Pierwsze klocki

Klocki drewniane lub plastikowe nigdy nie wychodzą z mody i nadają się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Uczą dopasowywania kształtów i manipulowania małymi elementami.

Klocki drewniane

5. Basen z piłeczkami

To zabawka uniwersalna, która przyda się zarówno dla roczniaka, jak i dla starszych dzieci. Basen wypełniony plastikowymi piłkami da frajdę dziecku, a z czasem może posłużyć nam do nauki liczenia czy łapania, co pobudza motorykę dziecka.

Basen z piłeczkami

6. Znikopis

Mali artyści ucieszą się ze znikopisu, który pozwala na wielokrotne malowanie i zmazywanie obrazków za jednym zamachem. Nie trzeba inwestować w kredki czy farby i kartki. Wystarczy jeden znikopis, aby u dziecka rozwijać zdolności plastyczne.

Znikopis

7. Mata edukacyjna

Edukacja dla małych dzieci powinna być serwowana w formie zabawy. Maty edukacyjne, na których maluszek leży lub raczkuje, dobrze się do tego nadają. Trzeba pamiętać, aby były na tyle interesujące, żeby dziecko chciało się nimi bawić.

Maty edukacyjne

8. Stoliczek edukacyjny

Roczne dziecko jest bardzo ciekawe świata i chętnie sięga po zabawki, którymi można manipulować. Stoliczki edukacyjne z ruchomymi elementami, które mogą mieć też części multimedialne, będą pobudzać dziecięcą kreatywność. Można dzięki nim uczyć dziecko kolorów, pierwszych cyferek i literek, zachęcać do naśladowania dźwięków i tak dalej.

Stolik edukacyjny

9. Ucząca przytulanka

Miś pluszowy to uniwersalny prezent dla dziecka, ale możemy zdecydować się na misia, który przy okazji będzie uczył dziecko podstawowych słów, jak noga, ręka, głowa i brzuszek, a także śpiewał piosenki lub odgrywał melodie.

Miś Teduś

10. Zabawki interaktywne

Wszystkie zabawki interaktywne, które grają, świecą i wydają dźwięki, są pożądane przez dziecko w wieku rocznym. W tej kategorii zabawek mamy szeroki ich wybór. Mogą być to zabawki nagrywające i odtwarzające dźwięki, pierwsze minilaptopy i telefony, pianina i inne.

Zabawki interaktywne

Więcej pomysłów na prezent dla dziecka znajdziesz na Empik Pasje w dziale Prezentowniki