Flamastry i mazaki w akcji

Kolorowanie za pomocą flamastrów to okazja do ćwiczenia precyzji ruchów oraz cierpliwości. W końcu mazaków nie da się zetrzeć gumką i trzeba trochę poczekać zanim wyschną, żeby zamalować obrazek kolejną warstwą. Za to mają one dużo intensywniejsze kolory, co zdecydowanie spodoba się małym artystom. Jeśli obawiasz się, że twoje dziecko może zapomnieć o nałożeniu na pisak skuwki, przez co wyschnie i stanie się bezużyteczny, zwróć uwagę na komplet Flamastrów niezasychających marki Stabilo. Tusz w tych markerach wytrzyma bez zasychania nawet do pięciu tygodni.

 

Flamastry niezasychające 12 kolorów STABILO

 

Nieco starszym (albo i całkiem dorosłym) miłośnikom rysowania polecamy zestaw markerów dwustronnych marki Creadu. Tusz tych mazaków jest mocno napigmentowany i trwały, ponieważ wytwarza się go na bazie alkoholu. To sprawia, że tuż po naniesieniu na papier ma dość intensywny zapach, który na szczęście szybko odparowuje, ale głębia barw rekompensuje tę drobną niedogodność.

Ogromną zaletą pisaków Creadu są dwie końcówki o różnych grubościach. Szersza idealnie nadaje się do zamalowywania dużych powierzchni, a mniejszą można wykończyć detale rysunku lub kolorowanki.

 

Zestaw markerów dwustronnych 24 sztuki CREADU

 

Jeśli szukacie zestawu kreatywnego, który umożliwi korzystanie z różnego rodzaju przyborów i będzie wygodny w transporcie, koniecznie rozważcie zakup walizki od Panon Limited. Mieści ona aż 215 elementów:

 • 72 kredki świecowe,
 • 48 kredki ołówkowe,
 • 30 cienkich pisaków,
 • 24 pastele olejne,
 • 24 farby akwarelowe,
 • 10 markerów,
 • 3 pędzle,
 • paletka do mieszania kolorów,
 • ołówek,
 • temperówka i blok.

Wnętrze pakietu omawiałam także w artykule „Prezenty kreatywne dla małych i dużych artystów” – znajdziecie tam również zdjęcia tego produktu.

 

Panon Limited, Zestaw Artystyczny

 

Dla aspirujących malarzy i malarek

Farby akwarelowe to świetny pomysł na kreatywną zabawę dla całej rodziny. Wspólny czas spędzony na malowaniu będzie odprężający i inspirujący. Zestaw farb akwarelowych Creadu doskonale nada się właśnie na taką okazję. W jego skład oprócz samych pigmentów wchodzą też cztery pędzle różnej grubości oraz tacka do mieszania czy rozwadniania odcieni. Pojemność tubek jest spora, bo mają aż 12 ml. To oznacza, że będziesz w stanie zorganizować wiele wieczorków malarskich w gronie najbliższych.

 

Zestaw farb akwarelowych, Creadu

 

Ulepcie sobie coś fajnego!

Własnoręczne tworzenie figurek z plasteliny to doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny. Możesz zaproponować najbliższym konkurs lepienia tej samej postaci na czas albo wspólne zrobienie jakiegoś zestawu ozdób w podobnym stylu. Formowanie kształtów z kolorowej masy jest bardzo relaksujące, a przy okazji pomaga ćwiczyć małą motorykę oraz wyobraźnię.

Polecam zestaw firmy Astra. Osiemnaście kwadratowych bloczków o intensywnych odcieniach i niezwykle gładkiej fakturze z pewnością zainteresuje malucha. Dużą zaletą plasteliny tej marki jest to, że nie klei się ona do rąk, a więc ich nie brudzi.

 

Plastelina Astra kwadratowa 18 kolorów

 

Domowa nauka rysunku

Niezależnie od wieku, kredki to wspaniała okazja do relaksu przy rysowaniu oraz cieszenia się każdą kolejną barwną linią. Podczas wyboru pierwszego zestawu, warto postawić na jakoś wykonania ołówków oraz wygodę chwytu. Szczególnie ciekawe pod tym względem wydają się sety marki KIDEA. Firma ma w ofercie kredki o trójkątnym kształcie, który zapewnia pewne prowadzenie linii. Ponadto przybory zamknięte są w estetycznym, metalowym pudełeczku – dzięki temu łatwo je zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

 

Kidea, kredki ołówkowe, trójkątne, 24 kolory

 

Trójwymiarowe origami

Sztuka składania papieru w różne ciekawe kształty została wymyślona w Chinach, ale to Japończycy znacząco ją rozwinęli i rozsławili na całym świecie. Zabawa z origami polega na wielokrotnym zaginaniu i/lub nacinaniu arkusza (bądź kilku w zależności od stopnia skomplikowania wybranego schematu) w taki sposób, by powstało coś ładnego: kwiat, zwierzę lub inny charakterystyczny przedmiot. Niektóre wzory potrafią być bardzo wymagające, dlatego warto do pracy usiąść z odpowiednią instrukcją -  a taką znajdziesz z naszych zestawach DIY. Jest ich kilka, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie. Ptak, kot, dinozaur, wiewiórka czy jeleń? Każdy jest w innym kolorze, więc możesz skomponować z nich ciekawą dekorację na biurko lub porozstawiać w różnych miejscach, wzbogacając wystrój mieszkania spójnymi dodatkami.

 

Zestaw DIY origami jeleń

 

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu z bliskimi i przy okazji stworzyć coś ładnego lub po prostu poćwiczyć swoją kreatywność, koniecznie pomyśl o zakupie zestawu plastycznego. Być może w tobie lub w którymś z członków ukochanej familii drzemie artystyczny potencjał? Więcej inspiracji znajdziesz w dziale DIY oraz Rysuję.