Rozpoczynamy cotygodniowy przegląd najciekawszych nowości. Tym razem pochylamy się nad muzyką, bo tutaj prawdziwy urodzaj. Z początkiem jesieni pojawiło się całe mnóstwo ciekawych premier, których żaden meloman nie powinien przegapić.

Niezależnie od preferowanego gatunku, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Maryla Rodowicz – Ach świecie…

Tej pani nie trzeba nikomu przedstawiać. Królowa polskiej piosenki wystawiła cierpliwość fanów do sporą próbę. To pierwszy raz kiedy tak długo trzeba było czekać na nowy materiał artystki. Ta płyta pewnie nigdy by nie powstała gdyby nie przyjaciółka Maryli – Maria Szabłowska, która przesłała artystce piosenki genialnego kompozytora i gitarzysty Witolda Łukaszewskiego, którego twórczość tak zachwyciła Rodowicz, że ta postanowiła wejść z nim we współpracę i tak powstało „Ach świecie…”.

 

Tori Amos – Native Invader

To piętnasty krążek w karierze tej wielkiej artystki. Styl pisania Tori sprawia, że twórczyni wciąż wyznacza swojej muzyce nowe granice. Jej przekazy o sile, delikatności, nie zawsze łatwej asertywności, a także jej nieporównywalne z niczym brzmienie sprawiają, że piosenkarka zaskarbiła sobie miłość fanów na całym świecie. Na nowym albumie, Tori jeszcze głębiej sięga do swoich osobistych przeżyć.

 

Madonna – Rebel Heart Tour

A skoro przy wielkich diwach jesteśmy, to nie sposób nie wspomnieć o koncertowym wydawnictwie dokumentującym wielką trasę, która w ciągu 7 miesięcy objęła 82 koncerty w 55 miastach, na 4 kontynentach. Na program koncertu składa się przekrojowy materiał – największe hity wylansowane przez Madonnę w czasie trwającej ponad trzy dekady kariery, uzupełnione najnowszym materiałem z ostatniego albumu studyjnego "Rebel Heart".

 

Foo Fighters – Concrete and gold

Ta płyta przypadnie do gustu miłośnikom ostrzejszych brzmień i szalonych riffów. „Chciałem, żeby ten krążek brzmiał jak najlepsza płyta Foo Fighters. Mega rockowy album, ale z wyczuciem melodii i aranżacjami charakterystycznymi dla Grega Kurstina… Sgt. Pepper w wersji Motorhead… albo coś w tym rodzaju” - tak Dave Grohl określa koncepcję towarzyszącą powstawaniu dziewiątego albumu Foo Fighters.

 

Kult – Made in Poland

Nie od dziś wiadomo, że Kazik i Kult mają wiernych fanów, którzy zawsze chętnie sięgną po każde wydawnictwo tej formacji. Jednak „Made in Poland” jest nie tylko dla oddanych fanów. Ten podwójny album, stanowi zapis dźwiękowy koncertów Pomarańczowej Trasy z 2016 roku. Płyta zawiera zarówno utwory, które na stałe gościły w repertuarze podczas tej trasy, jak i prawdziwe perełki, rzadko wykonywane przez zespół.

 

Mery Spolsy – Miło było Pana poznać

Miło nam poznać Mery. Ta młoda, debiutująca artystka wytoczyła naprawdę ciężkie armaty w stronę słuchaczy. Jest nowocześnie, eksperymentatorsko, odważnie i bezpośrednio. Warto poznać się z tą artystką!

 

To tylko niektóre z licznych nowości muzycznych. Trzymajcie rękę na pulsie i sprawdźcie więcej nowości w naszych salonach i na empik.com.