Zachęcamy do udziału w Wirtualnych Targach Książki organizowanych przez Empik. Między 14 a 25 października specjalnie dla Was - setki oczekiwanych premier, atrakcyjne promocje oraz bogaty program premierowych spotkań. Więcej na www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Zapraszamy na spotkanie z Witem Szostakiem z okazji premiery książki „Cudze słowa” (Wydawnictwo Powergraph). Rozmowę poprowadzi Adam Szaja. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

W "Cudzych słowach" Wita Szostaka siedem osób kreśli portret Benedykta. Powieść uwodzi wizją śródziemnomorskiej wyspy szczęśliwej i krakowskich Plant, pachnie świeżo pieczonym chlebem i pilawem z jagnięciną. Powoli odkrywa przed nami tajemnicę notesów, pełnych cudzych słów.

Wit Szostak (1976) z wykształcenia doktor filozofii, na co dzień wykłada na jednej z krakowskich uczelni. Debiutował w 1999 na łamach „Nowej Fantastyki”. Zaczynał od fantastyki osadzonej w micie, pierwsze opowiadania i powieści to była próba przyjrzenia się życiu mitologii, zanurzeniu człowieka w świat symboli, opowieści i rytuałów. Z tego okresu pochodzą opublikowane w Runie powieści Wichry Smoczogór (2003), Poszarpane granie (2004) oraz zbiór opowiadań Ględźby Ropucha (2005). Teksty te są mocno inspirowane kulturą ludową i przeniknięte muzyką tradycyjną.

#targujonline

Wirtualne Targi Książki
14-25 października 2020 roku
www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki
organizator: empik
patronat medialny: Onet, RMF FM