„Dzieci lwa”, Marcin Meller
Co jak co, ale Marcin Meller na Gruzji się zna, ba, o Gruzji wie całkiem niemało. Nic dziwnego więc, że w jego najnowszej powieści Gruzja odgrywa tak ważną rolę. To właśnie tam dwóch przyjaciół przed laty przeżyło przygodę swojego życia. Przygodę, która po latach wróciła jak śmiertelny bumerang. Ta sensacja czyta się sama, być może dlatego, że Meller wraca do przeszłości (swojej i nie tylko), a wspomnienia przeszłości i „dawnych czasów” smakują wybornie. Przede wszystkim w fikcyjnej formie.
Już 25 października odbędzie się spotkanie online z Marcienem Mellerem! Podczas transmisji na żywo będzie można zadawać pytania. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Klikając w poniższą grafikę, przeniesiecie się do wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie więcej informacji.
„W głąb”, Katarzyna Bonda
Kolejny tom serii z Jakubem Sobieskim w roli śledczego. Tym razem na prośbę przyjaciółki podejmuje się sprawy morderstwa w szpitalu psychiatrycznym… dla dzieci. Jedna z podopiecznych została oskarżona o zbrodnię, ale nie pamięta nic z tamtych wydarzeń. Rozpoczyna się cała pajęczyna domysłów, rzucanych oskarżeń i tajemnicy, która wreszcie musi wyjść na jaw. To najbardziej przejmująca do tej pory odsłona serii.
Dowiedz się więcej: Hubert Meyer i inne serie. Katarzyna Bonda – kolejność czytania książek
„Obserwator śmierci”, Chris Carter
Tylko dla czytelników o mocnych nerwach! W końcu to kolejna odsłona krwawej serii thrillerów kryminalnych z detektywem Robertem Hunterem w roli głównej. Tym razem na tropie kogoś, kto nie tylko lubi dręczyć i torturować, ale też… lubi patrzeć. Brrr!
„Obserwator śmierci” to 13 tom serii o detektywie Hunterze, zobacz, po które części sięgnąć wcześniej: Chris Carter – kolejność czytania książek
„Deadline”, Magdalena Majcher
Pisarka i jej stalker. Wróć. Bestsellerowa pisarka thrillerów i ktoś, kto śledzi każdy jej krok. I chce ją skrzywdzić. To thriller psychologiczny, w którym w centrum podglądamy kulisy rynku wydawniczego, stres pisarzy, nierealne deadlajny i wszystko to, o czym nie chcemy myśleć, gdy sięgamy po książki. A co wciąż tam jest.
„Zły”, Piotr Kościelny
Książki Kościelnego czyta się wyłącznie na własną odpowiedzialność! To opowieść o niejakim Heńku Kolasie, seryjnym mordercy kobiet. Polska. Lata 70. XX wieku. Heniek popełnia zbrodnię, a nieudolny system próbuje go złapać. Całość jest przejmująca, a odmalowanie rzeczywistości PRL tamtych lat – druzgoczące. Nie wspominając o złu, które krąży, czai się i wymyka w najmniej oczywistym momencie.
„Pomyśl dwa razy”, Harlan Coben
Kolejny tom kryminalnej serii ze sportowym sznytem, w której główną rolę odgrywa kultowy już Myron Bolitar to jest jesienny strzał w dziesiątkę! Tym bardziej, że sprawa, którą się zajmie okazuje się być co najmniej intrygująca. Czy mordercą może być ktoś, kto nie żyje już od kilku lat? A jeśli tak, to… czy w ogóle umarł? Nie przez przypadek ta seria to prawdziwy hit.
„Na trwogę bije dzwon”, Ryszard Ćwirlej
Kryminał historyczny z motywem wojennym, szpiegowskim i sensacyjnym jednocześnie. To zresztą nowy cykl i nowy bohater – nadkomisarz Antoni Fischer będzie musiał nie tylko rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa, ale zostanie wplątany w interesy mroczniejsze i większe, niż mógłby oczekiwać. To Polska przełomu 1938 i 1939 roku. Wisi już nad nami widmo wojny, a szpiedzy i interesanci pukają do naszych granic. Dobre, mocne i porządnie osadzone w realiach.
„Noc kłamstw”, Izabela Janiszewska
To nasza prawdziwa dama polskiego thrillera. Tym razem w opowieści o pewnym małżeństwie, które ma swoje brudne tajemnice. Z zewnątrz wydaje się perfekcyjne, ale w środku… Kiedy pewnej nocy ginie ich opiekunka do dzieci okazuje się, że pozory mogą mylić. Nie ma to jak sekrety ukryte za drzwiami sypialni!
„Wybrzeże szpiegów”, Tess Gerritsen
Nowy gatunek, nowa seria, nowa powieść od jednej z najpopularniejszych współczesnych pisarek literatury gatunkowej. Opowieść szpiegowska o byłej agentce CIA, które po latach potyczek odpoczywa na emeryturze. Do chwili, gdy przeszłość postanowi się o nią upomnieć. Jest tutaj akcja, trup się ściele, i chociaż scen walki, widowiskowych ucieczek i misji nie brakuje, to ma w sobie ta historia coś spokojnego, małomiasteczkowego. Wyważona porcja kryminalnych emocji, ot co!
„Nic tu nie jest prawdą”, Lisa Jewell
Ten thriller wbija w fotel! Serwuje bowiem takie emocje, że nie sposób odłożyć książki – to nie są czcze pochwały! Główne role odgrywają tu podcasterka Alix, która w swoich audycjach rozmawia z inspirującymi kobietami; oraz Josie, jej nowa rozmówczyni, z którą Alix planuje rozpocząć nowy projekt. Tylko coś z Josie jest nie tak. To jeden wielki zwrot akcji!
„Płacz i płać!”, Olga Rudnicka
Jagoda miała wszystko i wszystko straciła. Ot, pewnego dnia, ta wredna kobietka obudziła się z ręką w nocniku. Wszystko przez mrocznego prześladowcę, który chce tylko jej porażki. Jagoda wyjeżdża więc i zaczyna zupełnie nowe życie, w zupełnie nowym miejscu, z pracą, która jest co najmniej nie taka, jak miała być, ale… prześladowca i tak podąża jej śladem. Co z tego wyniknie?
„Dotyk śmierci”, Nora Roberts
Kto ma ochotę na czytelniczą przygodę życia? Przed wami ponad… 70 tomów (to nie jest żart!) fenomenalnych thrillerów kryminalnych od jednej z najbardziej poczytnych pisarek na świecie. Bohaterką jest sierżant wydziału policji w Nowym Jorku, niejaka Eve Dallas. To policjantka po przejściach, z tajemnicami przeszłości i doświadczeniami trudnego dzieciństwa, którego najmroczniejsze zakamarki i przerażające sekrety odkrywamy wraz z postępowaniem serii. Nie wspominając o fascynujących zbrodniach! Z tą serią nie można się nudzić.
„Morderstwo na Wyspie Szczęścia”, Eeva Louko
Nie ma to jak kryminały rodem z północy! A północna Finlandia już bardziej na północy być nie może! Na wyspie Lauttasaari dochodzi do brutalnego zabójstwa. Ktoś zabił miejscowego nauczyciela historii, a jego ciało znalazła przypadkowa nastolatka na miejscowej plaży. Ronja, córka ofiary, musi wrócić w rodzinne strony i zrozumieć, jakie tajemnice miał jej ojciec. Nastrojowy, zimny i duszny jednocześnie.
„Zatruta krew”, Jo Nesbø
Norweski mistrz suspensu w kontynuacji „Królestwa”, czyli opowieści o brudnym światku przestępczości zorganizowanej w niewielkiej górskiej wiosce, w której najważniejsza jest walka o swoje terytorium. A teraz to terytorium znów jest zagrożone. Rollercoaster emocji i zwrotów akcji!
„Zabij mnie, tato” Stefan Darda
Niepokojący kryminał psychologiczny, w którym główną rolę odgrywa emerytowany policjant, małe miasteczko i wstrząsające wydarzenia, których staje się świadkiem. Znikają dwie małe dziewczynki. Starsza siostra odprowadzała je do domu, zostawiła kilkadziesiąt metrów obok, a one nigdy do domu nie dotarły. Co się z nimi stało? Koszmar rozwija się tu powoli, a czytelnik zagryza z nerwów palce. Konkluzja jest przerażająca i dająca do myślenia.
„Rodzinny interes” Wojciech Chmielarz
Kolejny tom serii z tak lubianym przez czytelników Bezimiennym. Tym razem nad morzem, poza sezonem, gdzie znikają ludzie, a zamiast odpowiedzi pojawia się coraz więcej pytań. Nasz bohater musi zejść prosto w ciemną otchłań i wykorzystać cały arsenał swoich umiejętności, by rozwiązać chociaż jedną z tajemnic. A jest ich wiele.
Od czego zacząć cykl z Bezimiennym? Dowiecie się z artykułu: W jakiej kolejności czytać książki Wojciecha Chmielarza?
A już 31 października w ramach Targów Książki Empiku zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Chmielarzem. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na oficjalnym facebookowym profilu Empiku. Więcej informacji znajdziecie klikając w poniższą grafikę!
Zaczytanej jesieni! Więcej inspiracji literackich możecie szukać w pasji Czytam.
Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com
Komentarze (0)