Nadchodzące Święta Wielkanocne będą inne niż wszystkie dotychczasowe. Spotkamy się w mniejszym gronie, część z nas spędzi je samotnie. Czy warto więc starać się, aby te kwietniowe dni miały świąteczny charakter? Naszym zdaniem tak. Bo często zachowanie nawet symbolicznych akcentów świątecznych, pomaga oderwać się od codzienności. 

 

1. Przygotuj dom, odmień mieszkanie na święta

  • Wystarczą drobiazgi, które sprawią, że wnętrze nabierze nowego wymiaru. Świąteczne dekoracje zapewnią wyjątkowy nastrój oraz elegancki wystrój. Pomyślcie o rzeczach takich jak ozdobny wianek. Można powiesić go na drzwiach, ścianie lub położyć na stole jako dekorację podczas wielkanocnego śniadania. 


Wianek z kwiatami, zielony 

 

  • A może warto zainwestować w coś, co umili święta, ale przyda się także po tym okresie? Taka propozycją jest zestaw filiżanek. Na pewno sprawdzi się do kawy i do herbaty podczas wielkanocnego śniadania, a także przy wielu kolejnych okazjach. Co też ważne - można sukcesywnie dokupywać kolejne elementy z tej zastawy stołowej.


Zestaw do kawy ALTOM MariaPaula Natura, 12 elementowy


 

2. Zostań mistrzem kuchni 

  • Zarówno dla amatorów, jak i mistrzów gotowania mamy książki, które wniosą powiew świeżości i wiosny do waszej kuchni. A poradniki te przydadzą się nie tylko od święta. Dla tęskniących za tradycyjnymi smakami mamy książkę poświęconą polskiej kuchni. Dziennikarka Katarzyna Bosacka pokazuje w niej, jak posiadając zaledwie podstawowy sprzęt kuchenny w domu, wyczarować kultowe dania. A część z nich - podaje w nowej interpretacji.

 


Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej (okładka twarda)

 

  • Jednym z najczęściej zadawanych obecnie w internecie pytań jest: Jak upiec chleb w domu? Mamy książkę, która odpowiada na to pytanie. Nazywa jest wręcz Biblią chleba. Może z tej świątecznej okazji warto zaryzykować i spróbować podjąć się tego wyzwania?


Chleb. Techniki wypieku, przepisy, wskazówki (okładka miękka)

 

  • Bardzo ważne, zwłaszcza w obecnym czasie, są też takie umiejętności kulinarne, które pozwolą dobrze zaplanować nam zakupy, czy to mniejsze czy większe zapasy. Co to znaczy dobrze? To znaczy tak, żeby nic z zakupionych towarów nie zmarnowało się. Książka Sylwi Majcher nauczy nas tego jak planować i jak gotować, by wykorzystywać to, co mamy.

https://ecsmedia.pl/c/gotuje-nie-marnuje-b-iext52539779.jpg
Gotuję, nie marnuję (okładka twarda)

 

3. Zadbaj o dobrą rozrywkę

  • Zamiast siedzieć cały czas przy stole – warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, które można zrobić w domu. Zacznijmy od zdjęć. Wybranie fotografii do takiej oryginalnej ramki może być dobrą okazją do rozmowy lub wspomnień o ważnych wydarzeniach z życia. A sama ramka będzie nową, wiosenną ozdobą w mieszkaniu.


Ramka na zdjęcia ATMOSPHERA, 11 zdjęć, czarna, 43x63 cm 

 

  • Ciekawym zajęciem dla dzieci w piątek lub sobotę przed Wielkanocą, będzie... pomalowanie obrusa. Nie namawiamy oczywiście do niszczenia domowego mienia, ale do zainteresowania się ogromną kolorowanką przygotowaną specjalnie na święta. Obrus można potem wykorzystać podczas samego śniadania wielkanocnego.


Wielkanoc z tradycją. Obrus do kolorowania (okładka miękka)

 

  • A na kulturalny wieczór dla dorosłych polecamy film „Na noże” - kryminalną opowieść, której głównym bohaterem jest... autor kryminałów. A w obsadzie m.in. Daniel Craig i Chris Evans.


Na noże (DVD)

 

Więcej wiosenno-wielkanocnych inspiracji znajdziecie na naszej specjalnej stronie Wielkanoc

 

kubek